Seroxat Παρενεργειες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    24

    Exclamation Seroxat Παρενεργειες

    Καλησπερα. Διαβαζω καιρο τις συζητησεις σας δεν ειχα γραψει ποτε ηρθε η ωρα να γραψω και γω τωρα που βρησκομαι σε τραγικη κατασταση. Το ιστορικο μου ειναι Χρονια Αγχωδη διαταραχη με εντονα ψυχοσωματικα, νοσοφοβιες οτι εχω διαφορα οτι θα πεθανω και αλλα τετοια τα γνωριζετε, ηπια καταθλιψη που δεν μου διμιουργουσε προβλημα και ΙΨ σχετικα απλοι οπως συχνο πλυσιμο χεριων, επανελεγχος και θεματα με την οργανωση. Πηγα σε ψυχιατρο γιατι ειχα κουραστει με τα ψυχοσωματικα και ηθελα να τελειωνω με αυτα. Η ψυχιατρος μου εδωσε Seroxat πρωτη φορα θα επερνα τετοια φαρμακα. Λοιπον περνω ενα Seroxat ολοκληρω το απογευμα και μετα απο 15 λεπτα αρχιζω να εχω εντονη συγχηση-ανησυχια δεν ηξερα τι κανω εντονος εσωτερικος πονος πιεση 155 παλμοι 130+ τρομο ναυτια πονοκοιλο και αλλα δεν το ξαναπηρα. Το χειροτερο ομως ειναι οτι μου διμιουργησε αυτοκτονικες τασεις-σκεψεις, τασεις να θελω να κανω κακο στον εαυτο μου και στους αλλους κατι που δεν ειχα ποτε μου ημουν πολυ φυσιολογικος και λογικος ανθρωπος παρολα τα θεματα με το αγχος. Οποτε τωρα ενα μιση μηνα μετα συνεχειζω να εχω σκεψεις να κανω κακο στον εαυτο μου και στους αλλους π.χ. να πηδηξω απο καπου η να πεσω μπροστα απο αμαξι και αλλα κατι που μου δημιουργει εντονο αγχος και φοβο γιατι ξερω οτι δεν θελω να κανω κακο σε κανεναν. Επισης εχω χασει τελιως τον εαυτο μου δεν ξερω ποιος ειμαι ουσιαστικα ειναι λες και δεν εχω προσβαση στο μυολο μου στις αναμνησεις μου στα συναισθηματα μου ειναι φορες που νιωθω οτι ειναι τελιως αλλος σνθρωπος στο σωμα και στο μυαλο μου.Ειναι φορες που νιωθω οτι παει τρελαθηκα και θα ειμαι για παντα ετσι. Νιωθω απαθεια για τους γυρω μου και για ολα οσα αγαπουσα καποτε χωρις κινητρα χωρις επιθυμιες χωρις ονειρα ουσιαστικα χωρις συναιρθηματα. Γνωριζει καποιος τι μπορει να μου συνεβει και αν εχει καποιος παρομοια εμπειρια ? Θα σταματηση καποτε αυτο η θα ειμαι ετσι και χειροτερα για παντα ?
    Υ.Γ. Θα ξαναεπισκεψτω ψυχιατρο οποτε αχρηστες απαντησεις τυπου πηγαινε σε ψυχολογο, ψυχιατρο δεν θελω....Ευχαριστω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Τα αντικαταθλιπτικα σε κανουν χειροτερα στην αρχη.Γιαυτο πρεπει να σου γραψει και ενα αγχολυτικο.Πρεπει να περασει μηνας για να δεις αποτελεσμα....

Similar Threads

  1. Seroxat Παρενεργειες
    By Nikos2021 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 18-08-2021, 22:58
  2. Seroxat Παρενεργειες
    By Nikos2021 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 18-08-2021, 00:42
  3. Seroxat- παρενέργειες
    By Delmem250119a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 29-07-2020, 22:48
  4. SEROXAT
    By melene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 31
    Last Post: 28-07-2018, 20:06
  5. SEROXAT
    By zhto_o_madragoras in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 14-05-2010, 18:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •