Ερωτική σχέση ως συνέχεια φιλικής; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56
  1. #16
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σε ρωταω αν εχει μπερδεματα ερωτικα στην ζωη της, και δεν απαντας.
    αν εχει καποιον που εχει σχεση η που γουσταρει και δ εν καθεται η φαση.
    4 χρονια κολλητοι, δεν μπορει αν μην ξερεις.

    για το τι θα γινει αν δεν τα φιαξετε, δεν αλλαζει κατι αν δεν της μιλησεις.
    αν δεν μπορεσει να συνεχιστει η φιλια, αρκει το σεξ που παιχτηκε για να μην συνεχιστει. δεν θα αλλαξει κατι παραπανω αν την διεκδικησεις.
    οποτε, μιλα μαζι της, δες πως το βλεπει, κι ο,τι ειναι να γινει, θα γινει..
    Αυτά που ξέρω είναι ότι είναι ελεύθερη και ότι δεν υπάρχει κάτι ερωτικό με κανέναν μιας και έχει αφοσιωθεί στην δουλειά της.

    Επικοινώνησα μαζί της προτείνοντας την να βγούμε και μετά την ανταλλαγή κάποιων γενικών μηνυμάτων μου απάντησε :
    Για να είμαστε ξεκάθαροι ξέρεις ότι αυτό δεν μπορεί να πάει παραπέρα. Δεν θέλω να χαλάσει η σχέση που είχαμε πριν και σίγουρα δεν θα ήθελα να χαλάσει η φιλία μας...
    Αυτό που με προβληματίζει είναι γιατι διαχωρίζει την "σχέση " από την "φιλία" μιας και στην περίπτωση μας είναι ακριβώς το ίδιο.


    Η απάντηση μου σε αυτό το μήνυμά της είναι πως καλύτερα να τα συζητήσουμε από κοντά.

    Πάντως για την έκβαση της όλης υπόθεσης,
    Ρεαλιστικά και μόνο πιστεύω πως αυτή η ιστορία δεν μπορεί να συνεχιστεί μιας και η απόσταση είναι ένα στοιχείο που σίγουρα δεν είναι αμελητέο.
    Είμαι αρκετά μπερδεμένος για το αν θα έπρεπε να της δείξω να καταλάβει πως αν δύο άνθρωποι θέλουν οι αποστάσεις εκμηδενίζονται.
    Θα δείξει...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Αυτά που ξέρω είναι ότι είναι ελεύθερη και ότι δεν υπάρχει κάτι ερωτικό με κανέναν μιας και έχει αφοσιωθεί στην δουλειά της.

    Επικοινώνησα μαζί της προτείνοντας την να βγούμε και μετά την ανταλλαγή κάποιων γενικών μηνυμάτων μου απάντησε :
    Για να είμαστε ξεκάθαροι ξέρεις ότι αυτό δεν μπορεί να πάει παραπέρα. Δεν θέλω να χαλάσει η σχέση που είχαμε πριν και σίγουρα δεν θα ήθελα να χαλάσει η φιλία μας...
    Αυτό που με προβληματίζει είναι γιατι διαχωρίζει την "σχέση " από την "φιλία" μιας και στην περίπτωση μας είναι ακριβώς το ίδιο.


    Η απάντηση μου σε αυτό το μήνυμά της είναι πως καλύτερα να τα συζητήσουμε από κοντά.

    Πάντως για την έκβαση της όλης υπόθεσης,
    Ρεαλιστικά και μόνο πιστεύω πως αυτή η ιστορία δεν μπορεί να συνεχιστεί μιας και η απόσταση είναι ένα στοιχείο που σίγουρα δεν είναι αμελητέο.
    Είμαι αρκετά μπερδεμένος για το αν θα έπρεπε να της δείξω να καταλάβει πως αν δύο άνθρωποι θέλουν οι αποστάσεις εκμηδενίζονται.
    Θα δείξει...
    Που ξέρεις ότι το ήθελε ?
    Πως μπορείς να κρίνεις μια πράξη κάτω από τις συνθήκες που δημιουργεί το αλκοόλ ..

    Πόσα τέτοια περιστατικά έχουν γίνει και μετά απλά είτε το μετανοιωνουν είτε γίνεται η αιτία να μην συνεχιστεί μια φιλία γιατί είναι μονόπλευρο όλο αυτό ?

    Καλά έκανες και μίλησες και θέλω να βάλεις την λογική και να σκεφτείς ένα σοβαρό λόγο που να θέλει να κάνει σχέση μαζί σου αλλά να μην το συνεχίζει ..

    Νομίζω δεν υπάρχει ...απλά ήταν η στιγμή γιατί αν ήθελε πραγματικά θα γινόταν από την ώρα που πήγατε για βουτιά και δεν ήταν ακόμα μεθυσμένη ή τουλάχιστον είχε πλήρη αντίληψη των πράξεών της .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Που ξέρεις ότι το ήθελε ?
    Πως μπορείς να κρίνεις μια πράξη κάτω από τις συνθήκες που δημιουργεί το αλκοόλ ..

    Πόσα τέτοια περιστατικά έχουν γίνει και μετά απλά είτε το μετανοιωνουν είτε γίνεται η αιτία να μην συνεχιστεί μια φιλία γιατί είναι μονόπλευρο όλο αυτό ?

    Καλά έκανες και μίλησες και θέλω να βάλεις την λογική και να σκεφτείς ένα σοβαρό λόγο που να θέλει να κάνει σχέση μαζί σου αλλά να μην το συνεχίζει ..

    Νομίζω δεν υπάρχει ...απλά ήταν η στιγμή γιατί αν ήθελε πραγματικά θα γινόταν από την ώρα που πήγατε για βουτιά και δεν ήταν ακόμα μεθυσμένη ή τουλάχιστον είχε πλήρη αντίληψη των πράξεών της .
    Μετά το πρώτο άκυρο που μου έριξε στη βουτιά μας στην παραλία και μετά το παραλήρημα προς τον γενικό πληθυσμό ανδρών άρχισε να μου λέει πως τις προηγούμενες διακοπές της πριν έρθει με την παρέα είχε 2-3 περιπτώσεις διεκδίκησης αλλά αυτή θα επιλέξει αυτό που θέλει.
    Ίσως ήμουν κάποιο απωθημένο.
    Πάντως σε συζήτηση που είχα με κοινή μας φίλη, μου είπε πως της φαινόταν πως με ήθελε εδώ και καιρό..έβλεπε τις κινήσεις της, τους τρόπους της προς τ εμένα και γενικότερα είχε άλλη διάθεση σε εξόδους που δεν ήμουν εγώ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Μετά το πρώτο άκυρο που μου έριξε στη βουτιά μας στην παραλία και μετά το παραλήρημα προς τον γενικό πληθυσμό ανδρών άρχισε να μου λέει πως τις προηγούμενες διακοπές της πριν έρθει με την παρέα είχε 2-3 περιπτώσεις διεκδίκησης αλλά αυτή θα επιλέξει αυτό που θέλει.
    Ίσως ήμουν κάποιο απωθημένο.
    Πάντως σε συζήτηση που είχα με κοινή μας φίλη, μου είπε πως της φαινόταν πως με ήθελε εδώ και καιρό..έβλεπε τις κινήσεις της, τους τρόπους της προς τ εμένα και γενικότερα είχε άλλη διάθεση σε εξόδους που δεν ήμουν εγώ.
    Και ποιος ο λόγος νομίζεις να μην θέλει να συνεχίσει εφόσον πλέον ξέρει ότι το θες και εσύ ?

    Ένα απλό απωθημένο και απλά ικανοποιήθηκε και τέλος μέχρι εκεί ?

    Τι τύπος γυναίκας είναι αλήθεια .


    Κοίταξε εμείς μόνο υποθέσεις και ενδεχόμενα σου ρίχνουμε το τραπέζι.
    Δεν υπάρχει πλαίσιο που να μπορείς να πεις ότι εφόσον κάνει αυτά σε θέλει ή όχι .
    Αυτό έχει να κάνει καθαρά με τον χαρακτήρα και την προσωπικότητα κάθε ατόμου και δεν οριοθετείται.

    Γι αυτό σε ρωτάω τι άνθρωπος είναι και γενικά πως συμπεριφέρεται με τις σχέσεις τις ή γενικά με τους άντρες .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Και ποιος ο λόγος νομίζεις να μην θέλει να συνεχίσει εφόσον πλέον ξέρει ότι το θες και εσύ ?

    Ένα απλό απωθημένο και απλά ικανοποιήθηκε και τέλος μέχρι εκεί ?

    Τι τύπος γυναίκας είναι αλήθεια .


    Κοίταξε εμείς μόνο υποθέσεις και ενδεχόμενα σου ρίχνουμε το τραπέζι.
    Δεν υπάρχει πλαίσιο που να μπορείς να πεις ότι εφόσον κάνει αυτά σε θέλει ή όχι .
    Αυτό έχει να κάνει καθαρά με τον χαρακτήρα και την προσωπικότητα κάθε ατόμου και δεν οριοθετείται.

    Γι αυτό σε ρωτάω τι άνθρωπος είναι και γενικά πως συμπεριφέρεται με τις σχέσεις τις ή γενικά με τους άντρες .

    Η κίνηση να της στείλω λουλούδια στη δουλειά που εργάζεται στο εξωτερικό πως θα σου φαινόταν;
    Σκέφτομαι να στείλω όχι απαραίτητα ερωτικά αλλά και ως δείγμα συμφιλίωσης...
    Είναι καλή ιδέα να τ στειλω στην δουλειά της;
    Είναι η μόνη διεύθυνση που γνωρίζω...το σπίτι στο οποίο διαμένει εκεί δεν ξέρω που βρίσκεται

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Η κίνηση να της στείλω λουλούδια στη δουλειά που εργάζεται στο εξωτερικό πως θα σου φαινόταν;
    Σκέφτομαι να στείλω όχι απαραίτητα ερωτικά αλλά και ως δείγμα συμφιλίωσης...
    Είναι καλή ιδέα να τ στειλω στην δουλειά της;
    Είναι η μόνη διεύθυνση που γνωρίζω...το σπίτι στο οποίο διαμένει εκεί δεν ξέρω που βρίσκεται
    Θέλεις να την διεκδικήσεις ερωτικά ή ως μια κίνηση που να δείχνει ότι θέλεις να συνεχίσετε την φιλία σας ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Η κίνηση να της στείλω λουλούδια στη δουλειά που εργάζεται στο εξωτερικό πως θα σου φαινόταν;
    Σκέφτομαι να στείλω όχι απαραίτητα ερωτικά αλλά και ως δείγμα συμφιλίωσης...
    Είναι καλή ιδέα να τ στειλω στην δουλειά της;
    Είναι η μόνη διεύθυνση που γνωρίζω...το σπίτι στο οποίο διαμένει εκεί δεν ξέρω που βρίσκεται
    Καλημέρα,

    Εάν μου επιτρέπεις η κίνηση να στείλεις λουλούδια στη δουλειά της, έστω και ως δείγμα συμφιλίωσης, δεν είναι και οτι καλύτερο. Θα την κάνει να νιώσει άβολα, θα το δουν και συνάδελφοι και ξέρεις οτι μέσα σε εναν εργασιακό χώρο εύκολα αρχίζουν τα κουτσομπολιά κτλ. Εσύ θέλεις να την έχεις στη ζωή σου ως φίλη με το ενδεχόμενο να προκύψει κάτι άλλο στο μέλλον;;

  8. #23
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Θέλεις να την διεκδικήσεις ερωτικά ή ως μια κίνηση που να δείχνει ότι θέλεις να συνεχίσετε την φιλία σας ?

    Το ιδανικό για μένα θα ήταν να την διεκδίκησω ερωτικά. Πρέπει όμως να προσπαθήσω να αποσαφηνίσω τι πραγματικά θέλει και εκείνη

  9. #24
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Καλημέρα,

    Εάν μου επιτρέπεις η κίνηση να στείλεις λουλούδια στη δουλειά της, έστω και ως δείγμα συμφιλίωσης, δεν είναι και οτι καλύτερο. Θα την κάνει να νιώσει άβολα, θα το δουν και συνάδελφοι και ξέρεις οτι μέσα σε εναν εργασιακό χώρο εύκολα αρχίζουν τα κουτσομπολιά κτλ. Εσύ θέλεις να την έχεις στη ζωή σου ως φίλη με το ενδεχόμενο να προκύψει κάτι άλλο στο μέλλον;;

    Τις ίδιες αμφιβολίες έχω και γω γι'αυτό και ρώτησα για την κίνηση αποστολής λουλουδιών στο χώρο εργασίας.
    Θα ήταν καλύτερο να τ στείλω στην κατοικία της, ή καθόλου;
    Θέλω να παραμείνει στην ζωή μου αλλά στην παρούσα φάση νιώθω κάποια συναισθήματα τα οποία είναι οτιδήποτε άλλο από φιλικά.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Τις ίδιες αμφιβολίες έχω και γω γι'αυτό και ρώτησα για την κίνηση αποστολής λουλουδιών στο χώρο εργασίας.
    Θα ήταν καλύτερο να τ στείλω στην κατοικία της, ή καθόλου;
    Θέλω να παραμείνει στην ζωή μου αλλά στην παρούσα φάση νιώθω κάποια συναισθήματα τα οποία είναι οτιδήποτε άλλο από φιλικά.
    Εγώ θα έλεγα να μη στείλεις τίποτα γιατί υποκινείσαι αυτή τη στιγμή απο τα συναισθήματά σου. Εκείνη δεν θέλει κάτι παραπάνω απο το να ειστε φίλοι και ξέρω οτι είναι δύσκολο να το αποδεχτείς. Πιστεύω οτι αν της έστελνες λουλούδια δεν θα της πολυάρεσε.Αυτό το feeling έχω...ασε να περάσει λίγο αυτό το διάστημα γιατί ο χρόνος είναι γιατρός...μπορεί να είσαι φουλ ενθουσιασμένος επειδή κάνατε σεξ και πέρασες όμορφα...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Τις ίδιες αμφιβολίες έχω και γω γι'αυτό και ρώτησα για την κίνηση αποστολής λουλουδιών στο χώρο εργασίας.
    Θα ήταν καλύτερο να τ στείλω στην κατοικία της, ή καθόλου;
    Θέλω να παραμείνει στην ζωή μου αλλά στην παρούσα φάση νιώθω κάποια συναισθήματα τα οποία είναι οτιδήποτε άλλο από φιλικά.
    Κανονίσατε συνάντηση τελικά;
    Κι εγώ θα λεγα να αποφύγεις να στείλεις λουλούδια ωσπου να μιλήσετε από κοντα και να ξεκαθαρίσει ο καθένας τις προθέσεις του.

    Πάντως οι άνθρωποι δεν τρελαινόμαστε επειδή πίνουμε. Απλά το ποτό μπορεί να ρίξει κάποιες άμυνες και να κάνουμε πιο εύκολα πράγματα που δεν θα κάναμε νηφάλιοι με την λογική μας. Οπότε για μένα είναι σαφές οτι η κοπέλα νιώθει έλξη για σένα.

    Τώρα γιατί σου απάντησε έτσι σα να μην θέλει συνέχεια δεν το ξέρω. Μπορεί όντως βάζοντας την λογική μπροστά και λόγω απόστασης που λες να σκέφτεται οτι δεν μπορείτε να έχετε κάτι παραπάνω, μπορεί να υπάρχει και κάτι άλλο που την ενδιαφέρει και να ναι μπερδεμένη, μπορει και να στο είπε έτσι απτο μνμ μόνο και μονο από φόβο δικό της για το πώς το βλέπεις εσύ. Όπως εσύ ανησυχείς και σκέφτεσαι ότι δεν θες να την χάσεις απτην ζωή σου, μπορεί το ίδιο να σκέφτεται κι εκείνη.

    Πάντως εγώ θα λεγα να σαι απόλυτα ξεκάθαρος μαζί της όσον αφορά στα δικά σου θέλω και να την διεκδικήσεις ως γυναίκα εφόσον τη θες.
    Φίλοι εφόσον υπάρχουν άλλα συναισθήματα , ακόμα κι αν είναι μονόπλευρα, δεν είστε.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Το ιδανικό για μένα θα ήταν να την διεκδίκησω ερωτικά. Πρέπει όμως να προσπαθήσω να αποσαφηνίσω τι πραγματικά θέλει και εκείνη
    Στο ειπα απο το πρωτο μήνυμα μονο με την συζητηση και τιποτε αλλο .
    Βαση αυτης θα κρινεις αν της στελεις λουλουδια φιλικα ή ερωτικα .
    Ειναι πολυ ομορφη κινηση και αν εστω και λιγο διαπιστώσεις μετα την συζητηση οτι κατι μπορει να υποβοσκει να το κανεις .
    Πολυ ομρφη κινηση και σκεψη πραγματικα και δηλωνει πολλα και για τον τροπο που σκεφτεσαι και ενεργεις !

    Καποιες γυναικες μπορει να λενε οτι δεν τους αρεσουν κατι τετοια ,αλλα πιστεψε με πετανε την σκουφια τους μολις τα λαμβανουν .

    Ειτε στειλεις καθαρα ερωτικα θα εχεις ενα ακομα αβανταζ ,ειτε πλεον φιλικα αν το ξεκαθαρισετε αυτο, θα δηλωνει μια πολυ ομορφη κινηση και σιγουρα την οποια αμηχανια που μπορει να εχει λογου του γεγονοτος θα την παρει μακρυα .
    Αν συνεχισει να αρνειται παντως το ερωτικο ειναι ξεκαθαρο πλεον οτι ολο αυτο εγινε κατω απο την επήρεια καθαρα του αλκοολ γιατι δεν θα εχει κανεναν απολυτος βασιμο λογο να το αρνηθει εφοσον εισαι και εσυ θετικος σε ολο αυτο
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #28
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    αλλοπροσαλλη μου φαινεται και για φιλη και για σχεση δεν μπορω να καταλαβω τι μπερδεματα ειναι αυτα και γιατι σε θεωρει - την θεωρεις φιλο-η πραγματικα...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Αυτά που ξέρω είναι ότι είναι ελεύθερη και ότι δεν υπάρχει κάτι ερωτικό με κανέναν μιας και έχει αφοσιωθεί στην δουλειά της.

    Επικοινώνησα μαζί της προτείνοντας την να βγούμε και μετά την ανταλλαγή κάποιων γενικών μηνυμάτων μου απάντησε :
    Για να είμαστε ξεκάθαροι ξέρεις ότι αυτό δεν μπορεί να πάει παραπέρα. Δεν θέλω να χαλάσει η σχέση που είχαμε πριν και σίγουρα δεν θα ήθελα να χαλάσει η φιλία μας...
    Αυτό που με προβληματίζει είναι γιατι διαχωρίζει την "σχέση " από την "φιλία" μιας και στην περίπτωση μας είναι ακριβώς το ίδιο.



    Η απάντηση μου σε αυτό το μήνυμά της είναι πως καλύτερα να τα συζητήσουμε από κοντά.

    Πάντως για την έκβαση της όλης υπόθεσης,
    Ρεαλιστικά και μόνο πιστεύω πως αυτή η ιστορία δεν μπορεί να συνεχιστεί μιας και η απόσταση είναι ένα στοιχείο που σίγουρα δεν είναι αμελητέο.
    Είμαι αρκετά μπερδεμένος για το αν θα έπρεπε να της δείξω να καταλάβει πως αν δύο άνθρωποι θέλουν οι αποστάσεις εκμηδενίζονται.
    Θα δείξει...
    καλησπερα.
    καλη η προταση σου να τα πειτε απο κοντα, για να καταλαβεις τι σκεφτεται..
    το να της δειξεις οτι οι αποστασεις εκμηδενιζονται, ειναι απαραιτητο και εχει νοημα, ΜΟΝΟ εαν το προβλημα της ειναι η αποσταση...
    εισαι σιγουρος, οτι αυτο ειναι;

    απο οσα εχει πει, δειχνει να την ενδιαφερει μονο φιλια μαζι σου.
    βεβαια αυτα που εγιναν δεν ειναι φιλικα, επομενως, ξεκαθαριζει οτι δεν το βλεπει για μια στενη ερωτικη σχεση...
    εαν το θεμα ειναι η αποσταση, παλευεται και ξεπερνιεται. αν δεν ειναι ομως;
    επισης, λαβε σοβαρα υποψη, οτι μια γυναικα μονη, μπορει να φαει μια χαρα φλασιες σεξουαλικες χωρις να ειναι ερωτευμενη, ακριβως οπως κι ενας ανδρας..

    συμφωνω με το μελος απο πανω, οτι τα λουλουδια δεν ειναι καλη κινηση, γιατι τα λουλουδια δεν ειναιδ ιαβεβαιωση οτι ειναι μια χαρα η (φιλικη) σας σχεση. τα λουλουδια ειναι ε ρωτικη κινηση και θυμιζουν οτι εσυ, ερωτικα ενδιαφερεσαι, επομενως αν θελει να σε ξενερωσει και να το γυρισετε στο φιλικο, θα ξυνισει..

    υ.γ. δεν υπαρχει δικαιολογια με "αφοσιωση στην δουλεια", για να μην κανει καποιος σχεση, ουτε για ανδρα, ουτε για γυναικα.
    ειναι σαν να λες οτι θα κοψεις το φαι γιατι εχεις πολλη δουλεια. δικαιολογια ειναι, παντα..
    Last edited by Remedy; 19-08-2021 at 18:04.

  15. #30
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα.
    καλη η προταση σου να τα πειτε απο κοντα, για να καταλαβεις τι σκεφτεται..
    το να της δειξεις οτι οι αποστασεις εκμηδενιζονται, ειναι απαραιτητο και εχει νοημα, ΜΟΝΟ εαν το προβλημα της ειναι η αποσταση...
    εισαι σιγουρος, οτι αυτο ειναι;

    απο οσα εχει πει, δειχνει να την ενδιαφερει μονο φιλια μαζι σου.
    βεβαια αυτα που εγιναν δεν ειναι φιλικα, επομενως, ξεκαθαριζει οτι δεν το βλεπει για μια στενη ερωτικη σχεση...
    εαν το θεμα ειναι η αποσταση, παλευεται και ξεπερνιεται. αν δεν ειναι ομως;
    επισης, λαβε σοβαρα υποψη, οτι μια γυναικα μονη, μπορει να φαει μια χαρα φλασιες σεξουαλικες χωρις να ειναι ερωτευμενη, ακριβως οπως κι ενας ανδρας..

    συμφωνω με το μελος απο πανω, οτι τα λουλουδια δεν ειναι καλη κινηση, γιατι τα λουλουδια δεν ειναιδ ιαβεβαιωση οτι ειναι μια χαρα η (φιλικη) σας σχεση. τα λουλουδια ειναι ε ρωτικη κινηση και θυμιζουν οτι εσυ, ερωτικα ενδιαφερεσαι, επομενως αν θελει να σε ξενερωσει και να το γυρισετε στο φιλικο, θα ξυνισει..

    υ.γ. δεν υπαρχει δικαιολογια με "αφοσιωση στην δουλεια", για να μην κανει καποιος σχεση, ουτε για ανδρα, ουτε για γυναικα.
    ειναι σαν να λες οτι θα κοψεις το φαι γιατι εχεις πολλη δουλεια. δικαιολογια ειναι, παντα..

    Σήμερα βρεθήκαμε και είχαμε μια Κουβέντα - ξεκαθάρισμα.
    Οι διαθέσεις της είναι φιλικές. Η στάση της βέβαια μου έδειχνε κάτι άλλο σα να ήθελε να με αφήσει στην αναμονή.
    Εγώ θα προσπαθήσω να αποδεχτώ πως θέλει να διατηρήσουμε την φιλία μας και στο μέλλον ίσως αλλάξουν τα πράγματα.
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω και με προβλημάτισε είναι πως σε μια ερώτηση που της έκανα, μου απάντησε πως ένιωθε ερωτική έλξη προς τ εμένα...πως αλλάζει αυτό απ' την μια στιγμή στην άλλη, σε 4 μέρες; Πώς μπορείς να θέλεις φιλική σχέση ενώ ελκεσαι ερωτικά;

    Προς το παρόν θα κόψω κάθε επικοινωνία και θα προχωρήσω σε άλλες γνωριμίες.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΑΛΗ Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ?
    By G.S in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2015, 15:52
  2. Replies: 6
    Last Post: 13-01-2014, 18:23
  3. από φιλία σε ερωτική σχέση
    By sheldon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 174
    Last Post: 14-11-2011, 17:51
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ?
    By Fjorde in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-03-2009, 23:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •