Ερωτική σχέση ως συνέχεια φιλικής;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99

    Arrow Ερωτική σχέση ως συνέχεια φιλικής;

    Καλησπέρα στην ομάδα.
    Θα χρειαστώ για άλλη μια φορά την βοήθεια σας, για ένα θέμα το οποίο δεν μου ξανά συνέβη.
    Ακολουθεί σεντόνι...

    Εδώ και περίπου 3-4 χρόνια κάνω παρέα με μια κοπέλα.
    Το δρομολόγιο της γνωριμίας μας είναι αρχικά "γνωστοί" μετά αρχίσαμε να βγαίνουμε σε κοινές παρέες έως να φτάσουμε στο σημείο εδώ και περίπου 2.5 χρόνια να κάνουμε κολλητή παρέα.

    Κολλητή παρέα εννοώντας ότι βγαίναμε αρκετά συχνά καθώς και επικοινωνουσαμε συχνά χωρίς όμως να γνωρίζω κάποια ενδότερα μυστικά της...
    Εδώ και ένα 1 χρόνο περίπου πιάνω τον εαυτό μου να κάνει αλλοπροσαλλες σκέψεις για τη κοπέλα,από το πώς θα ήταν να βρεθούμε μαζί σε ένα κρεβάτι μέχρι πώς θα ήταν αν ήμασταν παντρεμένοι.

    Ας φτάσουμε όμως στο θέμα μας.
    Πριν λίγες μέρες και καθώς κανονίσαμε η παρέα να πάμε κάπου 3ημερο, αποφάσισα πως αν δω κάποιο επιπλέον ενδιαφέρον από την πλευρά της, θα δοκιμάσω να κάνω ερωτική κίνηση.
    Έτσι και έγινε.
    Μετά από κατανάλωση οινοπνεύματος λίγο πιο χαλαροί και οι δύο βουτάμε σε κοντινή παραλία από το μπαρ που ήμαστε με την παρέα.
    Κάνω κίνηση να την φιλήσω και τραβιέται...μετά επικρατεί ένα παραλήρημα του τύπου να μου βρίζει όλους τους άνδρες για το πόσο μαλακές είναι κτλ κτλ... Και επιστέφει να βρει την κολλητή της από την κοινή μας παρέα. Εγώ μετά από 30'εξαφανισης και απολογίας προς τον ίδιο μου τον εαυτό..την βρίσκω και της λέω πως πρέπει να πάμε λίγο παραπέρα να μιλήσουμε. Ήθελα να ζητήσω συγνώμη για την κίνηση μου.
    Μου λέει δεν έχουμε να πούμε κάτι, όχι.
    Συνεχίζουμε την βραδιά μας σαν να μην συνέβη τίποτα..και καταναλώνει και άλλο αλκοόλ.
    Αποχωρούμε από το μαγαζί με τρία αυτοκίνητα για να κατευθυνθούμε προς το κατάλυμα που θα διανυκτευρευαμε. Αυτοκίνητο Νο 1 -> φίλος με την κολλητή της που ήταν σε ημιλιποθυμη κατάσταση
    Αυτοκίνητο Νο 2 -> εγώ, αυτή στην θέση του συνοδηγού και ο κολλητός μου πίσω
    Και αυτοκίνητο Νο 3 ένας φίλος μας μόνος του.
    ( Να σημειωθεί πως αυτή ήθελε να έρθει μαζί μας στο αυτοκίνητο)
    Καθόλη την διάρκεια της διαδρομής πέρα από το ότι ήταν μονίμως κολλημένη πάνω μου δυσκολεύοντας την οδήγηση με φιλούσε στο στόμα χωρίς να λογαριάζει αν είναι ο κολλητός μου πίσω.
    Φτάνουμε στο κατάλυμα και προτείνει να αφήσουμε τον κολλητό μου κι να έρθει αυτή μαζί μου να πάμε να παρκάρουμε το αυτοκίνητο.
    Όπως παρκάρω μου ορμάει σαν να μην υπάρχει αύριο και μου φάνηκε πως ήθελε σεξ ακριβώς εκείνη την στιγμή..
    Σεβάστηκα την κατάσταση της γιατί δεν ητνα νηφάλια.
    Έπειτα κατευθύνθηκαμε προς τ κατάλυμα.
    Ανεβήκαμε στο σπίτι το οποίο ήταν κοινό για 6 άτομα.
    Εκεί μετά από περιπου 2 ώρες προσπαθεί να με απομονώσει σε ένα από τα κενά δωμάτια του χώρου.
    Για να μην μακρυγορω...φτάσαμε στο σημείο να κάνουμε σκληρό σεξ και να μου δείχνει πως με θέλει...

    Την επόμενη μέρα αντιλαμβανόμενος την όλη κατάσταση ήμουν διστακτικός αν θα υπάρχει κάποιου είδους αμηχανία ανάμεσα μας και αν η παρέα κατάλαβε κάτι.

    Έδειξε και έκανε σαν να μη συνέβη τίποτα.

    Πήγαμε σε ένα μπιτσ μπάρ και έδειχνε να με αποφεύγει σε στιγμές που θα βρισκόμασταν μόνοι όπως πχ μέσα στη θάλασσα.
    Όταν μετά την όλη μέρα κατευθύνθηκαμε πάλι προς τα αυτοκίνητα για να επιστρέψουμε στο κατάλυμα, αυτή επέλεξε να πάει με την κολλητή της και τον φίλο μας και εγώ να επιστρέψω με τον κολλητό μου.
    Φτάσαμε στο σπίτι και ξεράθηκε στο ύπνο.
    Την επόμενη μέρα επειδή εγώ έπρεπε να επιτρέψω στο σπίτι μου, ήρθε να πάρει κάποια πράγματα από το αυτοκίνητο. Έδειξε λίγο διστακτική...έκανα κίνηση και ενέδωσε αλλά κατά την αποχώρησή μου δεν έδειξε να ενοχλείται που φεύγω.

    Έχουν περάσει 3 μέρες και δεν έχουμε επικοινωνήσει.

    Τι πιστεύετε; Υπάρχει η πιθανότητα να με βλέπει ερωτικά και ως μελλοντικό σύντροφο; Ή απλά προσπαθεί να ξεπεράσει κάποια κατάσταση;
    Να της προτείνω να βγούμε κάποια από τις επόμενες μέρες και να προσπαθήσω να φτιάξω μια σχέση εξ αποστάσεως;

    Σας ευχαριστώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ποσες μέρες θα κάτσουν αυτοι ακομα εκει?
    Last edited by kerasi; 18-08-2021 at 06:35.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλημέρα !

    Μια συζήτηση θα σου δώσει όλες τις απαντήσεις που ψάχνεις και θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.
    Μπορεί να το μετανιωσε ,μπορεί να διατάζει ,να ντρέπεται ,να σε θεωρεί υπεύθυνο γιατί εκμεταλλευτικες την κατάσταση της και χίλια άλλα δύο μπορεί .

    Εφόσον είστε τόσα χρόνια φίλοι ένα ήρεμο καφεδάκι και μια συζήτηση ξεκαθαρισματος θα είναι ότι καλύτερο για να συνεχίσετε όπως αποφασίσετε από εδώ και πέρα .

    Αστην λίγες μέρες να κατασταλάξει όλο αυτό και μετά ποιο ήρεμοι και οι δύο προσπάθησε να το κάνεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ποσες μέρες θα κάτσουν αυτοι ακομα εκει?
    Σήμερα είναι η τελευταία τους ημέρα.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Μια συζήτηση θα σου δώσει όλες τις απαντήσεις που ψάχνεις και θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.
    Μπορεί να το μετανιωσε ,μπορεί να διατάζει ,να ντρέπεται ,να σε θεωρεί υπεύθυνο γιατί εκμεταλλευτικες την κατάσταση της και χίλια άλλα δύο μπορεί .

    Εφόσον είστε τόσα χρόνια φίλοι ένα ήρεμο καφεδάκι και μια συζήτηση ξεκαθαρισματος θα είναι ότι καλύτερο για να συνεχίσετε όπως αποφασίσετε από εδώ και πέρα .

    Αστην λίγες μέρες να κατασταλάξει όλο αυτό και μετά ποιο ήρεμοι και οι δύο προσπάθησε να το κάνεις .

    Σήμερα ή αύριο πρωί θα επιστρέψει στη πόλη.
    Η κοπέλα εργάζεται εκτός Ελλάδος και έρχεται 1-2 φορές τον μήνα στην Θεσσαλονίκη. Δευτέρα θα φύγει εκτός Ελλάδας.

    Να επιδιώξω επικοινωνία στο μεσοδιάστημα ή όταν ξαναέρθει μέσα Σεπτεμβρίου;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Σήμερα ή αύριο πρωί θα επιστρέψει στη πόλη.
    Η κοπέλα εργάζεται εκτός Ελλάδος και έρχεται 1-2 φορές τον μήνα στην Θεσσαλονίκη. Δευτέρα θα φύγει εκτός Ελλάδας.

    Να επιδιώξω επικοινωνία στο μεσοδιάστημα ή όταν ξαναέρθει μέσα Σεπτεμβρίου;
    Αυτο εσυ θα το κρινεις που την ξερεις καλυτερα απο ολους μας και μπορεις να καταλαβεις αν ειναι ακομα επηρεασμενη αμεσα απ ολο αυτο ή ειναι σε θεση να κανει μια πιο ηρεμη συζητηση .
    Το κυριοτερο ομως ειναι να ξερεις εσυ τι θες να βγει απο ολο αυτο και το κυριοτερο αν θες οντως σχεση και αν μπορεις να την υποστηριξεις δεδομενων των συνθηκων (σχεση απο αποσταση )
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλημέρα

    Για να καταλάβω εσείς κάνατε μεν παρέα αλλά δεν γνωρίζεις τίποτα για τα προσωπικά της; αν έχει κάποια σχέση πχ , αν είναι μόνη κτλ;

    Η φάση που περιγράφεις είναι μια ωραία καλοκαιρινή περιπέτεια. Μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι άλλο, μπορεί και όχι.
    Την αμηχανία την επόμενη μέρα εφόσον ήσασταν εκεί και με παρέα την βρίσκω λογική και μάλλον της ήρθε και λίγο ξαφνικό αν κρίνω κ απτον θυμό που έβγαλε όταν έκανες πρώτος κίνηση να την φιλήσεις.

    Εσύ τι θες από αυτήν;
    Αν θες να συνεχίσει η ιστορία και σε ενδιαφέρει η κοπέλα τότε γιατί δεν επικοινωνείς;
    Στην θέση σου θα απέφευγα να ανοίξω συζητήσεις για το τι έγινε κτλ μέσω μνμ αλλά θα επιδίωκα μια επικοινωνία για να δω το κλίμα κι απτην άλλη πλευρά.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Θα σου έλεγα όρμα αλλά αν μένει εξωτερικό ποιο το νόημα;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλημέρα taekwondis,

    Εγώ εκτιμώ οτι εκείνο το βράδυ που έγινε ο,τι έγινε μιλούσε το αλκοόλ και από αυτά που αναφέρεις ίσως δεν θέλει κάτι παραπάνω από εσένα, δηλαδή τη δημιουργία μιας σχέσης. Επίσης αναφέρεις οτι δεν γνωρίζεις τα προσωπικά της (περίεργο γιατί κάνετε κολλητή παρέα όπως λες) οπότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος οτι δεν υπάρχει κάτι άλλο -τελειωμένο ή μη - ενώ εργάζεται και στο εξωτερικό. Η τόσο μεγάλη απόσταση δεν ευνοεί πολύ τις σχέσεις. Επειδή όμως οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους πρέπει να μιλήσετε. Να την καλέσεις να βρεθείτε και να ξεκαθαρίσετε την κατάσταση ούτως ώστε να μην υπάρχει αμηχανία μεταξύ σας όταν θα βρίσκεστε. Και μόνο αν βρεθείτε και μιλήσετε θα καταλάβεις τις προθέσεις της και πώς νιώθει. Εύχομαι να βοήθησα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Καλησπέρα στην ομάδα.
    Θα χρειαστώ για άλλη μια φορά την βοήθεια σας, για ένα θέμα το οποίο δεν μου ξανά συνέβη.
    Ακολουθεί σεντόνι...

    Εδώ και περίπου 3-4 χρόνια κάνω παρέα με μια κοπέλα.
    Το δρομολόγιο της γνωριμίας μας είναι αρχικά "γνωστοί" μετά αρχίσαμε να βγαίνουμε σε κοινές παρέες έως να φτάσουμε στο σημείο εδώ και περίπου 2.5 χρόνια να κάνουμε κολλητή παρέα.

    .........
    Την επόμενη μέρα αντιλαμβανόμενος την όλη κατάσταση ήμουν διστακτικός αν θα υπάρχει κάποιου είδους αμηχανία ανάμεσα μας και αν η παρέα κατάλαβε κάτι.

    Έδειξε και έκανε σαν να μη συνέβη τίποτα.

    Πήγαμε σε ένα μπιτσ μπάρ και έδειχνε να με αποφεύγει σε στιγμές που θα βρισκόμασταν μόνοι όπως πχ μέσα στη θάλασσα.
    Όταν μετά την όλη μέρα κατευθύνθηκαμε πάλι προς τα αυτοκίνητα για να επιστρέψουμε στο κατάλυμα, αυτή επέλεξε να πάει με την κολλητή της και τον φίλο μας και εγώ να επιστρέψω με τον κολλητό μου.
    Φτάσαμε στο σπίτι και ξεράθηκε στο ύπνο.
    Την επόμενη μέρα επειδή εγώ έπρεπε να επιτρέψω στο σπίτι μου, ήρθε να πάρει κάποια πράγματα από το αυτοκίνητο. Έδειξε λίγο διστακτική...έκανα κίνηση και ενέδωσε αλλά κατά την αποχώρησή μου δεν έδειξε να ενοχλείται που φεύγω.

    Έχουν περάσει 3 μέρες και δεν έχουμε επικοινωνήσει.

    Τι πιστεύετε; Υπάρχει η πιθανότητα να με βλέπει ερωτικά και ως μελλοντικό σύντροφο; Ή απλά προσπαθεί να ξεπεράσει κάποια κατάσταση;
    Να της προτείνω να βγούμε κάποια από τις επόμενες μέρες και να προσπαθήσω να φτιάξω μια σχέση εξ αποστάσεως;


    Σας ευχαριστώ.
    καλημερα.
    προφανως, σεξουαλικη ελξη υπαρχει εκ μερους της, αλλα χρειαζοταν το αλλοθι του αλκοολ για να προχωρησει σε κατι.
    και ηταν ΑΛΛΟΘΙ.μην τρελλαθουμε. ουτε την πιεσες, ουτε εγινε μια αλλη επειδη ηπιε. εκεινη σε κυνηγουσε.
    ειμαι σιγουρη οτι ξερεις πολλα σημαντικα (για το θεμα) απο εκεινην και δεν τα αναφερεις. εσυ δεν ξερεις αν "προσπαθει να ξεπερασει καποια κατασταση";;; τι κολλητοι ειστε; τι λετε δλδ αν οχι αυτα που σας καινε;
    δλδ
    μια τετοια σταση εξηγειται ειτε με δικα της κολληματα σεμνοτυφιας, ειτε με το οτι η κοπελα ειναι αλλου. 4 χρονια κολλητη παρεα κανατε. δεν γνωριζεις αν εχει καποια σχεση ή καποιο απωθημενο για καποιον;;;
    εγω καπως ετσι θα εξηγουσα την σταση της.
    αν πραγματικα δεν ξερεις τιποτα και προσπαθεις να βγαλεις ακρη, θα ελεγα να μην κανεις κινησεις με φιλια και τετοια εφοσον εσυ αναρωτιεσαι αν υπαρχει περιθωριο για μια σχεση.
    να την πιασεις να μιλησετε, σημερα κιολας. πριν φυγει.
    να της ζητησεις να σου εξηγησει την σταση της και να της πεις οτι θελεις να βρισκοσαστε γιατι σε ενδιαφερει σαν γυναικα. οχι σαν φιλη.
    με το να το αποφευγεις, να δωσεις ενα πεταχτο φιλι και εμτα να φυγει στο εξωτερικο και να στελνετε απο κανενα μηνυμα, η ιστρορια αυτη μπορει να μενει στον αερα αλλα 4 χρονια. με το να κανεις κι αλλη κινηση ενω ειναι ξεμεθυστη, μπορει να φας και καμια αναστροφη...
    ΜΙΛΑ ΤΗΣ να τα ξεκαθαρισετε.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Καλημέρα

    Για να καταλάβω εσείς κάνατε μεν παρέα αλλά δεν γνωρίζεις τίποτα για τα προσωπικά της; αν έχει κάποια σχέση πχ , αν είναι μόνη κτλ;

    Η φάση που περιγράφεις είναι μια ωραία καλοκαιρινή περιπέτεια. Μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι άλλο, μπορεί και όχι.
    Την αμηχανία την επόμενη μέρα εφόσον ήσασταν εκεί και με παρέα την βρίσκω λογική και μάλλον της ήρθε και λίγο ξαφνικό αν κρίνω κ απτον θυμό που έβγαλε όταν έκανες πρώτος κίνηση να την φιλήσεις.

    Εσύ τι θες από αυτήν;
    Αν θες να συνεχίσει η ιστορία και σε ενδιαφέρει η κοπέλα τότε γιατί δεν επικοινωνείς;
    Στην θέση σου θα απέφευγα να ανοίξω συζητήσεις για το τι έγινε κτλ μέσω μνμ αλλά θα επιδίωκα μια επικοινωνία για να δω το κλίμα κι απτην άλλη πλευρά.
    Τα προσωπικά της τα γνωρίζω, αυτά που δεν ξέρω είναι αυτά που πιθανόν να εκμυστηρεύεται στην κολλητή της ή γενικώς σε φίλες...ποιος θα της αρέσει πχ και άλλα τέτοια

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Καλημέρα taekwondis,

    Εγώ εκτιμώ οτι εκείνο το βράδυ που έγινε ο,τι έγινε μιλούσε το αλκοόλ και από αυτά που αναφέρεις ίσως δεν θέλει κάτι παραπάνω από εσένα, δηλαδή τη δημιουργία μιας σχέσης. Επίσης αναφέρεις οτι δεν γνωρίζεις τα προσωπικά της (περίεργο γιατί κάνετε κολλητή παρέα όπως λες) οπότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος οτι δεν υπάρχει κάτι άλλο -τελειωμένο ή μη - ενώ εργάζεται και στο εξωτερικό. Η τόσο μεγάλη απόσταση δεν ευνοεί πολύ τις σχέσεις. Επειδή όμως οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους πρέπει να μιλήσετε. Να την καλέσεις να βρεθείτε και να ξεκαθαρίσετε την κατάσταση ούτως ώστε να μην υπάρχει αμηχανία μεταξύ σας όταν θα βρίσκεστε. Και μόνο αν βρεθείτε και μιλήσετε θα καταλάβεις τις προθέσεις της και πώς νιώθει. Εύχομαι να βοήθησα!
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    99
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    προφανως, σεξουαλικη ελξη υπαρχει εκ μερους της, αλλα χρειαζοταν το αλλοθι του αλκοολ για να προχωρησει σε κατι.
    και ηταν ΑΛΛΟΘΙ.μην τρελλαθουμε. ουτε την πιεσες, ουτε εγινε μια αλλη επειδη ηπιε. εκεινη σε κυνηγουσε.
    ειμαι σιγουρη οτι ξερεις πολλα σημαντικα (για το θεμα) απο εκεινην και δεν τα αναφερεις. εσυ δεν ξερεις αν "προσπαθει να ξεπερασει καποια κατασταση";;; τι κολλητοι ειστε; τι λετε δλδ αν οχι αυτα που σας καινε;
    δλδ
    μια τετοια σταση εξηγειται ειτε με δικα της κολληματα σεμνοτυφιας, ειτε με το οτι η κοπελα ειναι αλλου. 4 χρονια κολλητη παρεα κανατε. δεν γνωριζεις αν εχει καποια σχεση ή καποιο απωθημενο για καποιον;;;
    εγω καπως ετσι θα εξηγουσα την σταση της.
    αν πραγματικα δεν ξερεις τιποτα και προσπαθεις να βγαλεις ακρη, θα ελεγα να μην κανεις κινησεις με φιλια και τετοια εφοσον εσυ αναρωτιεσαι αν υπαρχει περιθωριο για μια σχεση.
    να την πιασεις να μιλησετε, σημερα κιολας. πριν φυγει.
    να της ζητησεις να σου εξηγησει την σταση της και να της πεις οτι θελεις να βρισκοσαστε γιατι σε ενδιαφερει σαν γυναικα. οχι σαν φιλη.
    με το να το αποφευγεις, να δωσεις ενα πεταχτο φιλι και εμτα να φυγει στο εξωτερικο και να στελνετε απο κανενα μηνυμα, η ιστρορια αυτη μπορει να μενει στον αερα αλλα 4 χρονια. με το να κανεις κι αλλη κινηση ενω ειναι ξεμεθυστη, μπορει να φας και καμια αναστροφη...
    ΜΙΛΑ ΤΗΣ να τα ξεκαθαρισετε.
    Ευχαριστώ πολύ. Και γω πιστεύω ότι υπάρχει η σεξουαλική έλξη γιατί εδώ και αρκετούς μήνες λάμβανα κάποια σήματα...όπως περίεργα αγγίγματα σε εξόδους, καθηλωμένο το βλέμμα της πάνω μου κτλ.
    Το δύσκολο είναι πως διατηρείται μια φιλία μετά από κάτι αν δεν συνεχίσουμε κάτι ερωτικό μεταξύ μας; Δεν θα ήθελα να την χασω από την ζωή μου...πόσο μάλλον με αυτόν τον τρόπο, κάποιες ώρες ηδονής.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γενικα καθε ποτε έρχεται Ελλάδα αυτη? Θα μπορείς να την βλέπεις?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by taekwondis View Post
    Ευχαριστώ πολύ. Και γω πιστεύω ότι υπάρχει η σεξουαλική έλξη γιατί εδώ και αρκετούς μήνες λάμβανα κάποια σήματα...όπως περίεργα αγγίγματα σε εξόδους, καθηλωμένο το βλέμμα της πάνω μου κτλ.
    Το δύσκολο είναι πως διατηρείται μια φιλία μετά από κάτι αν δεν συνεχίσουμε κάτι ερωτικό μεταξύ μας; Δεν θα ήθελα να την χασω από την ζωή μου...πόσο μάλλον με αυτόν τον τρόπο, κάποιες ώρες ηδονής.
    σε ρωταω αν εχει μπερδεματα ερωτικα στην ζωη της, και δεν απαντας.
    αν εχει καποιον που εχει σχεση η που γουσταρει και δ εν καθεται η φαση.
    4 χρονια κολλητοι, δεν μπορει αν μην ξερεις.

    για το τι θα γινει αν δεν τα φιαξετε, δεν αλλαζει κατι αν δεν της μιλησεις.
    αν δεν μπορεσει να συνεχιστει η φιλια, αρκει το σεξ που παιχτηκε για να μην συνεχιστει. δεν θα αλλαξει κατι παραπανω αν την διεκδικησεις.
    οποτε, μιλα μαζι της, δες πως το βλεπει, κι ο,τι ειναι να γινει, θα γινει..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΑΛΗ Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ?
    By G.S in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2015, 15:52
  2. Replies: 6
    Last Post: 13-01-2014, 18:23
  3. από φιλία σε ερωτική σχέση
    By sheldon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 174
    Last Post: 14-11-2011, 17:51
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ?
    By Fjorde in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-03-2009, 23:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •