Διαζύγιο συναισθηματικό… - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    να σου πω την αληθεια δεν σε πολυ πιστευω. υπολογιζω οτι με καποιον τροπο τον εχεις πρηξει. για αυτο και δεν θελει να εχει γεν επαφες μαζι σου.δηλαδη ερχετε κουρασμενος απο την δουλεια που τον εχουν σκασει ολοι και ολα και μετα εχει και εσενα κτλ κτλ
    ομως εαν δεν ειναι επιθετικος μαζι σου και δεν χειροδικει πιστευω οτι μπορειτε πολυ να βελτιωσετε την σχεση σας.
    να πατε σε συμβουλο γαμου. οχι ψυχολογο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Με κάποιον τρόπο τον έχει πρήξει;;;
    [emoji1751][emoji1751][emoji1751][emoji1751][emoji1751]
    Καί δηλαδή αυτός έχει νευρα δεν είναι τρυφερός καί θ;επειδή βγάλουμε τώρα ότι φταίει η κοπέλα γιατί αυτή τόν έχει "πρήξει" ;;
    [emoji1751][emoji1751][emoji1751][emoji1751][emoji1751]

  3. #33
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    να σου πω την αληθεια δεν σε πολυ πιστευω. υπολογιζω οτι με καποιον τροπο τον εχεις πρηξει. για αυτο και δεν θελει να εχει γεν επαφες μαζι σου.δηλαδη ερχετε κουρασμενος απο την δουλεια που τον εχουν σκασει ολοι και ολα και μετα εχει και εσενα κτλ κτλ
    ομως εαν δεν ειναι επιθετικος μαζι σου και δεν χειροδικει πιστευω οτι μπορειτε πολυ να βελτιωσετε την σχεση σας.
    να πατε σε συμβουλο γαμου. οχι ψυχολογο.
    Αν τον είχε πρήξει, πρώτος αυτός θα είχε φύγει, αφού έχει το πάνω χέρι στα οικονομικά και θα της είχε φορτώσει και δύο παιδιά. Μπορείς να μη λες λαλακίες σε κάποιον που μοιράζεται τα προβλήματα του; Γιατί δεν πας να παίξεις με το playstation σου;

  4. #34
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν σου πει οχι, προτεινε του τον λευκο γαμο. ωστε να προχωρησεις κι εσυ, χωρις τις ενοχες της εξαπατησης.
    Οι μόνοι λευκοί γάμοι που έχω δει να δουλεύουν είναι
    1) Gay άνδρας - γυναίκα που πουλάει ωάρια και βιτρίνα
    2) Για χαρτιά μόνιμης παραμονής - εργασίας σε κάποια χώρα

    Όλοι οι άλλοι δεν είναι λευκοί, λείπει το στοιχείο της συναίνεσης, είναι απλά άρνηση πραγματικότητας.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Γιατί δεν πας να παίξεις με το playstation σου;
    καλη ιδεα!!

  6. #36
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    να σου πω την αληθεια δεν σε πολυ πιστευω. υπολογιζω οτι με καποιον τροπο τον εχεις πρηξει. για αυτο και δεν θελει να εχει γεν επαφες μαζι σου.δηλαδη ερχετε κουρασμενος απο την δουλεια που τον εχουν σκασει ολοι και ολα και μετα εχει και εσενα κτλ κτλ
    ομως εαν δεν ειναι επιθετικος μαζι σου και δεν χειροδικει πιστευω οτι μπορειτε πολυ να βελτιωσετε την σχεση σας.
    να πατε σε συμβουλο γαμου. οχι ψυχολογο.
    Αν δεν έχεις να πεις κάτι σοβαρό, μη μιλάς καλύτερα.

  7. #37
    Αν σκέφτεσαι πάντως να κάνεις κάποια σχέση, εντός γάμου, είμαι διαθέσιμος. Οικονομικά ανεξάρτητος, με πολλά ενδιαφέροντα, στέκομαι καλά για την ηλικία μου, δε με ενδιαφέρει το σεξ, μη σου έρθει και απότομο. Μου αρέσουν η jazz, η αστρονομία, η ξυλογλυπτική και οι μπύρες.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Αν σκέφτεσαι πάντως να κάνεις κάποια σχέση, εντός γάμου, είμαι διαθέσιμος. Οικονομικά ανεξάρτητος, με πολλά ενδιαφέροντα, στέκομαι καλά για την ηλικία μου, δε με ενδιαφέρει το σεξ, μη σου έρθει και απότομο. Μου αρέσουν η jazz, η αστρονομία, η ξυλογλυπτική και οι μπύρες.
    Και εγώ είμαι διαθέσιμος, μου αρέσει η πυγμαχία, η κλασική μουσική, τα ταξίδια και οι άντρες

  9. #39
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Και εγώ είμαι διαθέσιμος, μου αρέσει η πυγμαχία, η κλασική μουσική, τα ταξίδια και οι άντρες
    Δεν πιστεύω να είσαι κρυφοstraight?
    Δε θέλω ανταγωνισμό με την Νεφέλη28

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Δεν πιστεύω να είσαι κρυφοstraight?
    κρυφογκει ειμαι χαχαχαχα

  11. #41
    Nefeli28
    Guest
    Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και τον χρόνο σας κι ας τρολαρετε…

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Αυτός γιατί μένει μαζί μου;;;
    Γιατί τα έχει όλα έτοιμα, μπορεί να επιβάλλει ό,τι θέλει και μπορεί να κάνει ό,τι θέλει. Μπορεί και να σε λυπάται κιόλας. Δηλαδή να σκέφτεται αν την χωρίσω τι θα κάνει εκείνη μετά κτλ. Ξέρει πως δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα οικονομικά και πως εσύ είσαι η εγκλωβισμένη. Θα αλλάξει; Όχι δεν θα αλλάξει, σόρρι αλλά.... δεν αλλάζει αυτή η κατάσταση είναι βολεμένος με την όλη κατάσταση.

  13. #43
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Γιατί τα έχει όλα έτοιμα, μπορεί να επιβάλλει ό,τι θέλει και μπορεί να κάνει ό,τι θέλει. Μπορεί και να σε λυπάται κιόλας. Δηλαδή να σκέφτεται αν την χωρίσω τι θα κάνει εκείνη μετά κτλ. Ξέρει πως δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα οικονομικά και πως εσύ είσαι η εγκλωβισμένη. Θα αλλάξει; Όχι δεν θα αλλάξει, σόρρι αλλά.... δεν αλλάζει αυτή η κατάσταση είναι βολεμένος με την όλη κατάσταση.
    Όποτε, έτσι όπως το λες, η μόνη λύση είναι να τον χωρίσω εγώ.
    Το έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό που λες μήπως με λυπάται κλπ και δεν ξέρω αν είναι αυτό…
    Πάντως ότι με κάποιο τρόπο είναι βολεμένος, αυτό ναι, είναι.
    Γενικά οι άντρες δεν φεύγουν εύκολα από ένα γαμο, οι γυναικες συνήθως είναι αυτές που ζητάνε διαζύγιο. Εκείνοι βολεύονται στις καταστάσεις και μπορεί να έχουν και εξωσυζυγικές σχέσεις. Όχι ότι και οι γυναικες δεν το κάνουν αυτό. Νομίζω και οι δυο το κάνουν. Απλά οι γυναικες δεν αντέχουν να μένουν σε νεκρούς γάμους ενώ οι άντρες δεν εγκαταλείπουν εύκολα τη συζυγική εστία.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Όποτε, έτσι όπως το λες, η μόνη λύση είναι να τον χωρίσω εγώ.
    Το έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό που λες μήπως με λυπάται κλπ και δεν ξέρω αν είναι αυτό…
    Πάντως ότι με κάποιο τρόπο είναι βολεμένος, αυτό ναι, είναι.
    Γενικά οι άντρες δεν φεύγουν εύκολα από ένα γαμο, οι γυναικες συνήθως είναι αυτές που ζητάνε διαζύγιο. Εκείνοι βολεύονται στις καταστάσεις και μπορεί να έχουν και εξωσυζυγικές σχέσεις. Όχι ότι και οι γυναικες δεν το κάνουν αυτό. Νομίζω και οι δυο το κάνουν. Απλά οι γυναικες δεν αντέχουν να μένουν σε νεκρούς γάμους ενώ οι άντρες δεν εγκαταλείπουν εύκολα τη συζυγική εστία.
    Το να τον χωρίσεις είναι μία κουβέντα. Είναι εφικτό αυτό; Αυτός καταρχήν έχει παραδώσει σώμα και πνεύμα. Αδιαφορεί εντελώς για το σώμα του, αδιαφορεί αν τον γουστάρει η γυναίκα του, αδιαφορεί το τι σκέφτονται οι άλλοι για εκείνον, αδιαφορεί για όλα και έχει μπει σε μία ρουτίνα που θα την ζει μέχρι να πεθάνει. Αυτή θα είναι η ζωή του. Δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι αυτός από αυτό. Εσύ από την άλλη έχεις το δίκιο σου, λες τι θα γίνει έτσι θα πορευθουμε, αυτό ήταν η ζωή μας; Και έχεις δίκιο γιατί είσαι μόλις 45 ετών.

    Εγώ το έχω ζήσει το έργο σου. Ημουν σε μια σχέση με μία ιδανική για όλους τους άλλους γυναίκα εκτός από εμένα, ειχαμε διαφορετικές επιθυμίες στο σεξ, είμαι υποτακτικός για να σου λύσω την απορία αν τυχόν έχεις. Δεν την χώριζα όμως γιατί την λυπόμουν, την συντηρούσα κυριολεκτικά και σκεφτόμουν πως οκ αν την χωρίσω τι θα κάνει που θα πάει και πως θα ζήσει και είναι στην ηλικία σου. Τέλος πάντων μια ημέρα μου είπε δεν πάει άλλο η ζωή μας τέλος. Της λέω συμφωνώ, θα σε βοηθήσω να σταθείς στα πόδια σου γιατί δεν σου αξίζω και πρέπει να συνεχίσεις την ζωή σου, διαλέξαμε το σπίτι της μαζί, το επιπλώσαμε μαζί, της πλήρωνα τα ενοίκια, της βρήκα δουλειά και τώρα έχει μία ευτυχισμένη ζωή με κάποιον άλλον και πολύ καλά κάνει και εγώ αυτό ήθελα για εκείνη.

    Το θέμα είναι εσύ πως θα προχωρήσεις στην ζωή σου αν δεν έχεις κάποιον να σε βοηθήσει μέχρι να στηριχθείς στα πόδια σου; Εν τω μεταξύ δεν έχει σωτηρία η φάση με τον άνδρα σου. Δεν ξέρω εμφανισιακά πως είσαι, αλλά αν για παράδειγμα εσύ πεις εγώ θα ξεκινήσω crossfit για να κάνω μια κωλάρα μέχρι το Θεό και για να βλέπουν οι 20χρονες τους κοιλιακούς μου και να με θαυμάζουν και το κάνεις, αυτός θα πεθάνει από το κακό του και θα σου κάνει το βίο αβίωτο από την ανασφάλεια και την ζήλεια ή ναι υπάρχει και το άλλο άκρο να γίνει σκυλάκι σου. Εσύ ξέρεις τι είναι πιθανότερο να συμβεί από τα δύο, η ουσία είναι πως έχεις μπει σε ένα κυκεώνα, που θα πρέπει να δημιουργήσεις το έδαφος με κάποιο τρόπο ώστε να σώσεις για την ζωή σου όσο χρόνο μπορείς. Ηδη έχεις φάει 4-5 χρονια....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Κατι ακόμα που θέλω να σου πω. Λες ως λύση να χωρισεις ψυχικα, δηλαδή να ζεις στο ίδιο σπίτι και απλως να είσαι συγκατοικος. Ε και τώρα έτσι είσαι, συγκάτοικος. Αλλά να σου κάνω μια κυνική ερώτηση όπως την νιώθω. Εσύ σαν γυναίκα τι θα βάλεις στο αιδοίο σου για τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής σου; Λουκέτο; Ξέχασε το σε ένα δυο χρονια εισαι 45 οπότε στα 47 το αργότερο που θα σου χτυπάει καμπανάκια ο οργανισμός σου γιατί θα πλησιάζεις 50 με ότι αυτό συνεπάγεται, οπότε εκεί τι θα κάνεις; Πως θα το αντέξεις ψυχολογικά;

    Τώρα θα σου πω τι θα έκανα εγώ αν ήμουν στην θέση σου. Καταρχήν η εμφάνιση μετράει, καλώς ή κακώς η κοινωνία αυτή είναι, η πρώην μου που έλιωνε στα γυμναστήρια άσχετα αν την πήγα συστημένη για δουλειά, έπιασε δουλειά κάτα ένα μέρος επειδή έχει σωματάρα και είναι εντυπωσιακή. Πάλι θα την έπαιρναν εξαιτίας μου για δουλειά, αλλά την πήραν πολύ εύκολα την έχουν ρεσεψιόν στην εταιρία και όλα είναι τέλεια για όλους. Δεν πιστεύω σε ανοησίες του στυλ αν η γυναικα έχει παιδιά είναι πιο δύσκολα για εκείνη να δημιουργήσει νέες σχέσεις σαν χωρισμένη, αυτά για εμένα είναι ανοησίες αν γουστάρει κάποιος κάποια δεν τον νοιάζει αν έχει παιδιά από άλλο γάμο και στο κάτω-κάτω έχουν και πατέρα οπότε κατά κάποιο τρόπο είναι δικαιολογία για ανεύθυνους ή για τύπους που φοβούνται και τη σκιά τους.

    Εγώ στην θέση σου θα έλιωνα σε ένα γυμναστηριο και θα ξεκινούσα να δω τι επαγγελματικές προοπτικές παίζουν. Παίζουν προοπτικές και στο σούπερ μάρκετ να πάει κάποια που είναι 35 χρονών και αγυμναστη και κάποια που είναι 45 και γυμνασμένη την γυμνασμένη θα πάρουν (εγώ στην επιχείρηση μου πάντως την γυμνασμένη θα έπαιρνα γιατί δείχνει πως ειναι άτομο που σέβεται τον εαυτό της και πως δεν έχει πρόβλημα στο να ματώσει για να καρπωθεί αυτά που θέλει) ακόμα και για τον ανεφοδιασμό ραφιών, το σώμα παίζει ρόλο βλέπεις; κουράζεται πιο δύσκολα η γυμνασμένη, οπότε θα το έκανα αυτό θα ψαχνόμουν για δουλειά και γειά σου μετά... διαζύγιο θα πληρωνει και διατροφή για τα παιδιά εκείνος και μια νέα ζωή ξεκινάει. Διαφορετικά εγκλωβισμός και χάσιμο χρόνου....

    Ολα αυτά τα ξέρεις και εσύ είμαι βέβαιος πως τα έχεις σκεφτεί όλα αυτά, απλώς αναρωτιέσαι είναι έτσι ή δεν είναι; Δυστυχώς έτσι είναι...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 21-11-2016, 17:39
  2. Διαζύγιο;;;
    By Marilena27 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2016, 18:37
  3. Ψυχολογικο & συναισθηματικο Αδιεξοδο
    By kostas2727 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 47
    Last Post: 23-12-2015, 16:54
  4. Φόβος Ομοφυλοφιλίας, συναισθηματικό κενό, πορνό και γω δε ξέρω τι άλλο..
    By OverTheCarpet in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 93
    Last Post: 27-04-2014, 18:37
  5. διαζύγιο
    By arktos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 24-07-2010, 16:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •