Στομαχικές διαταραχές (γαστρίτιδα, ΓΟΠ κτλ.) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Ναι σε όλα. Δυστυχώς εμένα με πεταει και στον υπνο σαν να κόβεται η ανάσα μου και ο λαιμός με ενοχλεί και χίλια δυο. Το πιο έντονο από όλα ήταν και είναι οι έκτακτες όμως. Προσπαθώ να το παλευω όσο μπορώ.
    Καλημέρα Έλλη! Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση! Το παθαίνω και εγω με τον ύπνο να πετάγομαι ξαφνικά. Χτές πήγα στον γαστρεντερολόγο μου και μου είπε να ξεκινήσω πάλι τα αντιόξινα και να βελτιώσω τη διατροφή - με τις διακοπές ξέφυγα-και ελπίζω να βελτιωθεί η κατασταση. Αυτό το πράγμα με ρίχνει και ψυχολογικά, δεν έχω διάθεση να κάνω πράγματα, να συγκεντρωθώ, συνέχεια το σκέφτομαι πφφ. Εύχομαι περαστικά και για τις δυο μας και σύντομα να το ξεπεράσουμε!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Αυτά τά συμπτώματα τά έχετε Με τό φαγητό; Εμένα κάποιες φορές με καίει ο οισοφάγος καί τό στομάχι... Αλλά δεν έχω παρατηρήσει να γίνεται Με τό φαγητό.
    Αυτό τό κάψιμο στο στομάχι... μπορεί νά είναι καί από άγχος λέτε;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Αυτά τά συμπτώματα τά έχετε Με τό φαγητό; Εμένα κάποιες φορές με καίει ο οισοφάγος καί τό στομάχι... Αλλά δεν έχω παρατηρήσει να γίνεται Με τό φαγητό.
    Αυτό τό κάψιμο στο στομάχι... μπορεί νά είναι καί από άγχος λέτε;
    Γεια σου ladybird! Ναι, δεν είναι πάντα με το φαγητό. Και το πρωί που ξυπνάω με άδειο στομάχι νιώθω έτσι πολλές φορές. Να ξέρεις οτι το άγχος επηρεάζει και το στομάχι και το έντερο, μου το έχει πει ο γιατρός μου.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Εμενα αυτο που με ενοχλει επιπλεον πολυ ειναι οτι λογω της γαστριτιδας μυριζει το στομα μου και εχω γινει αντικοινωνικη.μιλαω παντα σε αποσταση απο τον αλλον και ευτυχως που φοραω μασκα στη δουλεια.εσεις εχετε κακοσμια???πως την καταπολεματε???

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by trelameni View Post
    Εμενα αυτο που με ενοχλει επιπλεον πολυ ειναι οτι λογω της γαστριτιδας μυριζει το στομα μου και εχω γινει αντικοινωνικη.μιλαω παντα σε αποσταση απο τον αλλον και ευτυχως που φοραω μασκα στη δουλεια.εσεις εχετε κακοσμια???πως την καταπολεματε???
    Γεια σου κοριτσι! Όχι κακοσμία δεν αντιμετωπίζω, αλλά έχω άλλα συμτπώματα που με ταλαιπωρούν. Ακολουθείς κάποια αγωγή για τη γαστρίτιδα;;

  6. #21
    Γεια σας ξαναανοιξα το θέμα έχω χρόνια παλινδρόμηση την ξέχασα για αρκετά χρόνια κ τώρα με ξαναθυμήθηκε κ κάνε κ οισοφαγίτιδα έκανα βιοψία κ περιμένω τα αποτελέσματα από την γαστροσκοπηση κ φοβάμαι!
    Άρχισε να με κουράζει κ να Μ γίνετε ψυχολογικό το θέμα

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    33
    Πως είσαι? Ξέρω έχει περάσει καιρός αλλά ταλαιπωρουμε με το στομάχι και πονάω στο στηθος φοβάμαι πολύ. Ξεκίνησα αγωγή και υποφέρω. Φοβάμαι για καρκίνο οισοφάγου. Έκανα γαστροσκοπηση πριν 2 χρόνια τώρα με έπιασε πάλι και φοβάμαι μην εξελίχθηκε σε καρκίνο. Τι να κάνω?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Πότε περνάει επιτέλους αυτό το χάλι? Δεν αντέχω άλλο. Τρώω οτιδήποτε και πονάω. Όχι φριχτά αλλά πονάω στο κέντρο και προς τα δεξιά του στήθους. Είναι οισοφαγος αυτό λογικά και αν ναι μήπως έχω καρκίνο φοβάμαι. Γιατί να επιμένει έχω σχεδόν ένα μήνα σε θεραπεία. Γιατί πονάω ακόμα. Πόσο καιρό μπορεί να κρατήσει.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Άγχος και στομάχικες διαταραχές
    By Δημήτρης123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 26-09-2023, 09:48
  2. Στομαχικες διαταραχες-Οισοφαγιτιδα...
    By mirow in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-06-2021, 16:43
  3. Στομαχικές διαταραχές
    By mixalis1987 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-2021, 10:50
  4. Στομαχικες διαταραχές και καρδιά και και και
    By Μαρίααα in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 7
    Last Post: 04-01-2021, 10:13
  5. Στομαχικές διαταράχες και φοβία
    By novia35 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 15-03-2016, 17:24

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •