Αρρυθμιες ... θελω λιγες πληροφοριες - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 112 of 112
  1. #106
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    6
    Geia sou jimze otan eipan oti eniwsa pono ennow oti ekeinh thn stigmh htan san na me pathse kapoios mpounia sto sth8os etsi kono mporw na to perigrapsw....twra bebaia exoun perasei 2 meres k den ksanaepa8a ektaktes sustoles makari na htan kati ths stigmhs autos o ponos...ti na pw den kserw ...k egw otan me epianan prin den to edina shmasia alla twra pou ponesa kiolas agxo8hka gt prwth forae eixa k pono mazi me thn aru8mia...

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Simo21, σήμερα μπορώ να πω οτι σε θυμήθηκα κι αυτό γτ...ήμουν τώρα το απόγευμα αμέριμνη στη δουλειά και ξαφνικά άρχισαν 2-3 διδυμίες...μιλάμε τα χρειάστηκα προ στιγμήν αλλά το πάλεψα λέω ή θα σταματήσουν ή θα με στείλει καμιά μαρμαρυγή στα κυπαρίσσια!! χαχα ( τώρα γελάω τρομάρα μου...). Υποθέτω οτι το σκ με άγχωσε ένα χαζοπεριστατικό και τώρα σε συνδυασμό με μια ποτηράρα σοκολάτα που πίνω, άρχισαν τα όργανααααα! Δε σε θυμήθηκα βέβαια εξαιτίας των έκτακτων μόνο αλλά ένιωσα κ εγώ ένα σαν πόνο να το πω,σα δάγκωμα...βέβαια δε με τρομάζει γτ ξέρω οτι ο πόνος αυτός προέρχεται απο το έντερο στομάχι...τα χω διαλύσει όλα βλέπεις απο το άγχος μου. Ελπίζω φυσικά κι εσύ να είσαι καλύτερα!!!


    Υ.Γ. μίλησες μήπως με τον καρδιολόγο σου;;

  3. #108
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Athens
    Posts
    87
    Vivian δε θυμαμαι, σου ειχε διαγνωσει μαρμαρυγη ο καρδιολογος; Προσπαθησε να φτιαξεις ενας ημερολογιο καθε φορα που παθαινεις εκτακτες για να δεις αν υπαρχει καποια συσχετιση με ορισμενα τροφιμα. Εγω τηρησα ενα ημερολογιο τη προηγουμενη βδομαδα και βρηκα οτι τις μερες που ετρωγα αρκετο ψωμι ειχα 1-3 εκτακτες αλλα το ρεκορ εγινε με 15-20 εκτακτες μετα τη καταναλωση λαχανοντολμαδων:p.. Οποτε λαχανο κ δημητριακα σε μενα δημιουργουν καποια πεπτικα προβληματα στο στομαχι που σε συνδυασμο με αγχος εκδηλωνεται ως αρρυθμια μετεπειτα

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    όχι, όχι JimZe...δόξα τω θεώ δε διεγνώσθηκα με μαρμαρυγή... άλλη μια φορά είχα μαζεμένες 2-3 όπως τις κατάλαβα κι αυτό ήταν προ Χριστουγέννων. Είχα καιρό να κάνω έστω και μία,ακόμα κι αν καθόμουν ξαπλωμένη απο την αριστερή πλευρά (οι περισσότεροι θα καταλαβαίνετε τι εννοώ, είναι η πλευρά που κάνουν το παρτυ τους αυτές!!) Εγώ θεωρώ οτι με λίγο άγχος και χαζή διατροφή το επιβάρυνα λίγο μέσω του ευερέθιστου εντέρου που έχω, καούρες και τα σχετικά...καταλαβαίνω δλδ οτι κάτι με βαραίνει κάτω ακριβώς απο το αριστερό στήθος, στο ύψος του εντέρου...άντε πάλι να περιμένω να ηρεμήσει. Σε 2 καρδιολόγους που πήγα μου λένε οτι για τα επόμενα 30 χρόνια δεν πρόκειται να παρουσιάσει κανένα θέμα η καρδιά μου και μπορώ να κάνω τα πάντα και απο έντονη γυμναστική κλπ κλπ... ίσως φταίει και οτι χθές είχα πιεί ενα καφέ φίλτρου και μετά μια σοκολάτα ( η οποία είναι μιλάμεεεε...τέλεια!!!) ;)

  5. #110
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    6
    Kalhspera vivian den exw paei akoma aurio 8a parw ena thl na rwthsw k blepoume :) den m kana epiase pantos olla kala

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Μια χαρά!!! εύχομαι τα καλύτερα!!! ;-) έχει σημασία πάντως να μην τους πολυδίνεις σημασία και φυσικά όταν αισθάνεσαι άγχος με κάτι, σταμάτα το για λίγο, πάρε βαθιές διαφραγματικές αναπνοές ( γέμισε & άδειασε το στομάχι σου με αέρα) και θα δεις οτι σε δευτερόλεπτα θα χαλαρώσεις κι όλα οκ!!!

  7. #112
    Ας μου εξηγήσει κάποιος σας παρακαλώ, εάν οι έκτακτες συστολές είναι αποτέλεσμα άγχους, γιατί είμαστε ελεύθεροι συμπτωμάτων για 7-10 μέρες και έπειτα είμαστε πάλι έντονα συμπτωματικοί; Στο ενδιάμεσο διάστημα αλλάζουμε χαρακτήρα και υποχωρεί η "αγχώδης διαταραχή"; Οι συνθήκες κάτω από τις οποίες εμφανίζονται οι δυνατές έκτακτες συστολές είναι ακριβώς οι ίδιες με τις αντίστοιχες όπου δεν εμφανίζονται.
    Πόσοι από εμάς που υποφέρουμε από έκτακτες συστολές ήμασταν παθολογικά αγχώδεις πριν εμφανιστεί το πρόβλημα;

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •