Μήπως τελικά είμαι υπερβολική και κακός άνθρωπος? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by user View Post
    δεν ξέρω αν είναι υποχρεωτικό να έρθουν, ή πρέπει να καλεστούν.
    εγώ θα σου έλεγα να μην αισθάνεσαι άσχημα με αυτό, δεν είσαι υποχρεωμένη να είσαι όπως σε θέλουν.
    η υποχρέωσή σου περιορίζεται στον σεβασμό των δικαιωμάτων τους.
    των άλλων φοιτητών θα έρθουν οι γονείς;
    οι γνώμες των άλλων είναι απλά γνώμες.
    Βασικά εγώ καλώ όποιον θέλω. Αυτό βέβαια το σκεφτόμουν προ κορωνοϊού, γιατί τώρα έτσι κι αλλιώς δεν νομίζω να επιτρεπονται πολλά άτομα. Αλλά σκέφτομαι μήπως είμαι κακιά επειδή δεν τους θέλω εκείνη την ημέρα όταν με το καλό έρθει.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Τελικα εγινεσ ηθοποιοσ κι εμεισ ειμαστε αλλα παιζουμε τσαμπα χωρισ κοινο το θεατρο λεγεται ζωη

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    αν μιλάμε για την υποκρισία όχι αυτό δεν είναι θέατρο, είναι υποκρισία, δηλαδή ψέματα, δηλαδή όχι αληθινή ζωή. δηλαδή όχι ζωή.

    δεν είσαι κακιά αν θες να προστατέψεις τον εαυτό σου απο το να πάθει κακό.
    ίσως αν μπορούσαν να έρθουν για την ορκομωσία και να φύγουν; τύπου ξεπέτα; γίνεται; να μην βρεθείτε δηλαδή.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    User με πηρε 30 χρονια για να μαθω απο γυναικεσ ενα σου λεω δεν πιστευω οτι ολα ειναι ψεμα στο χερι σασ ειναι να το κανετε αληθεια το ερωτημα ειναι θελουμε την αληθεια

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    δηλαδή εννοείς ότι σε κορόιδεψαν; δεν καταλαβαίνω.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by user View Post
    αν μιλάμε για την υποκρισία όχι αυτό δεν είναι θέατρο, είναι υποκρισία, δηλαδή ψέματα, δηλαδή όχι αληθινή ζωή. δηλαδή όχι ζωή.

    δεν είσαι κακιά αν θες να προστατέψεις τον εαυτό σου απο το να πάθει κακό.
    ίσως αν μπορούσαν να έρθουν για την ορκομωσία και να φύγουν; τύπου ξεπέτα; γίνεται; να μην βρεθείτε δηλαδή.
    Λογικά γίνεται, αλλά θα θέλουν να βγούμε εξώ μετά την ορκωμοσία, όπως συνηθίζεται άλλωστε σε τέτοιες περιστάσεις. Και να μην τους καλέσω γενικά, θα σκέφτομαι μήπως είμαι κακός άνθρωπος και θα με πιάσουν ενοχές. Είμαι πολύ ενοχική ως άνθρωπος και προβλέπω ότι κάτι τέτοιο θα γίνει

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΝΟΧΕΣ με βάση ότι έχεις γράψει εδώ μέσα. Στο γράφω με ΚΕΦΑΛΑΙΑ για να το χωνέψεις.
    Πότε είναι η αποφοίτηση; Γιατί σε αγχώνει τόσο το σκηνικό; Ποιον θα ήθελες εκεί ή μήπως δεν θα ήθελες κανέναν; Το έχεις στο μυαλό σου σαν μία πολύ σημαντική στιγμή για εσένα και θα ήθελες να τη ζήσεις με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο; Πως το φαντάζεσαι ιδανικά;

    Εγώ πάντως αυτές τις τελετές τις βαριέμαι, να φανταστείς στη δική μου αποφοίτηση δεν πήγα καν, απλά πήγα και πήρα το πτυχίο από τη γραμματεία της σχολής μου κάποιες μέρες μετά λολ .

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    καλά κι εγώ το ίδιο θα έκανα.
    όντως αν είναι μην πας ούτε εσύ, αν δεν σε ενοχλεί ή δεν το θεωρείς αρκετά σημαντικό.
    σε λίγα χρόνια εξ άλλου θα έχεις τη δική σου και μόνο ζωή να ασχοληθείς.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    25
    Για την αποφοίτηση, θα πρέπει να κάνω πρώτα την πτυχιακή μου και ακόμα δεν έχω ξεκινήσει να την γράφω! Πιστεύω ότι τον ερχόμενο Δεκέμβριο θα ορκιστώ και θα πάρω το πτυχίο μου. Εγώ θέλω μόνο την αδερφή μου στην ορκωμοσία, αλλά σκέφτομαι ότι θα στεναχωρήσω τους γονείς μου αν δεν τους καλέσω, γιατί ουσιαστικά εκείνοι έδιναν χρήματα για ιδιαίτερα και φροντιστήρια ώστε να περάσω στη σχολή. Συν τοις άλλοις, σκέφτομαι ότι τα άλλα παιδιά θα καλέσουν τους γονείς τους και ότι ίσως δεν είναι σωστό να μην βρίσκονται οι γονείς μου στην ορκωμοσία. Επικρατεί ένα χάος μέσα στο μυαλό μου με όσα έχουν συμβεί στη ζωή μου και για το τι θα πρέπει να κάνω όσον αφορά την ψυχοθεραπεία (είχα γράψει τον προηγούμενο μήνα για το αν έκανα καλά που σταμάτησα τη γνωσιακή συμπεριφοριστική ψυχοθεραπεία και ξεκίνησα ψυχανάλυση)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ειμαι κακος ανθρωπος?Ζηλευω!
    By μυσπ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 18-10-2013, 23:27
  2. Είμαι κακός άνθρωπος?
    By anwnimi3 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 10-05-2013, 06:22
  3. Ειμαι υπερβολικη μηπως?
    By jennyjuly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 03-07-2012, 00:58
  4. μηπως ειμαι υπερβολικη?
    By agnes_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 01-04-2011, 22:57
  5. Replies: 54
    Last Post: 26-01-2010, 20:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •