Πρόβλημα με εμμονή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 92
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by bebeka4 View Post
    Γεια σου αγαπητή Χρύσα. Η συμπεριφορά που αναφέρεις θα μπορουσε να χαρακτηριστεί αποκλίνουσα κάτω απο ορισμένες συνθήκες. Έδω μέσα θα ακούσεις διάφορα βεβαια που μάλλον θα σε μπερδέψουν πιο πολύ.
    Έχω ασχοληθεί με παρόμοιο θέμα και γνωρίζω να σε κατευθύνω να βρείς κάποιες απαντησεις. αν θέλεις επικοινώνησε στο mail [email protected] γιατι όπως σου ειπα εδω κάποιοι μπορει να μη σεβαστούν τα οσα λέμε....
    Με κατανόηση Μπεμπέκα :-)

    μα η διαφορετικοτητα αν δεν υπήρχε θα ήταν ανούσια η ζωή, δεν γίνεται να είναι ολα κονσερβοποιημενα
    ακόμα από σε κάποιον ειδικό να πας δεν θα σου πουν τα ίδια

    εσύ είσαι ψυχολόγος?
    γράψτε εδώ θα μπορεί να διαβάσουν και άλλα άτομα που αντιμετωπίζουν το ίδιο θέμα

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    21
    Καλησπέρα συγγνώμη για να την καθυστέρηση αλλά ήμουν διακοπές!

    Προς Panos19

    όταν λέω ότι έχω τελειώσει αναφέρομαι στο μετά, δλδ όταν μου φεύγει η φούντωση.
    όταν ειμαι με τον αντρα μου δεν αισθάνομαι το ίδιο όχι. Πρέπει να είναι άγνωστος ο άλλος για να αισθανθώ έτσι.


    Προς Niels

    Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Να ασχοληθώ με την υποκριτική τι εννοείς;

    Προς Kerasi

    Δεν ξέρω εάν θα το αισθανόμουν το ίδιο. Με τον γιατρό το αισθάνομαι, γιατί όπως είπα, είναι ότι όλο αυτό γίνεται χωρίς να υπάρχει ερωτικός σκοπός. Δηλαδή με εξιτάρει που βλέπει τα επίμαχα σημεία και δεν μπορεί να αντιδράσει. Σε τι παράδειγμα αναφέρεσαι;

    Προς Marilou

    Όλο αυτό συμβαίνει σχεδόν 2 χρόνια.΄Ήταν "φορτωμένη" περίοδος οπότε δεν επιβάρυνα την κατάσταση με τέτοια θέματα. Έχω προσπαθήσει να σταματήσω τις επισκέψεις αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρα. Η μεγαλύτερη παύση διήρκησε περίπου 3 μήνες.

    Προς bebeka4

    Γενικά είναι πιο σωστό να απαντώνται και εδώ τα ερωτήματα καθώς μπορεί κάποιος στο μέλλον να βοηθηθεί χωρίς να χρειαστεί να ανοίξει πάλι κάποιο thread.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Δουλειά θελει όλο αυτό κορίτσι μου και σίγουρα όχι μόνη σου πλέον .

    Για πες τώρα στις διακοπές πως ήσουν ?
    Χαλαρώσεις από όλο αυτό ,βρήκες κάποια ευκαιρία να κάνεις μια κουβέντα με τον σύντροφό σου ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    21
    Γενικά σαν διάθεση είμαι πολύ καλά ευτυχώς.

    Εννοώ ότι δεν με έχει καταβάλλει κάποια κατάσταση.

    Και το θέμα που σας έχω αναφέρει είναι γιατί μέσα μου αισθάνομαι ότι κάνω κάτι κακό κάποιες φορές.

    Στις δαικοπές περάσαμε πολύ ομόρφα και πολύ ρομαντικά. Είχε και αυτός πολύ καλή διάθεση και ήταν σούπερ, οπότε δεν ανέφερα τίποτε αρνητικό για να μην ταράξω την ηρεμία.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    έχεις έρθει σε οργασμό όταν πήγαινες? αφού ήσουν διακοπές δεν δοκίμασες να κάνεις γυμνισμο?
    σε αυτό το λινκ που σου έστειλα το είδες?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Xrysa. View Post
    Γενικά σαν διάθεση είμαι πολύ καλά ευτυχώς.

    Εννοώ ότι δεν με έχει καταβάλλει κάποια κατάσταση.

    Και το θέμα που σας έχω αναφέρει είναι γιατί μέσα μου αισθάνομαι ότι κάνω κάτι κακό κάποιες φορές.

    Στις δαικοπές περάσαμε πολύ ομόρφα και πολύ ρομαντικά. Είχε και αυτός πολύ καλή διάθεση και ήταν σούπερ, οπότε δεν ανέφερα τίποτε αρνητικό για να μην ταράξω την ηρεμία.
    Μήπως να σκεφτείς σοβαρά να μιλήσεις σε κάποιον ειδικό βρε κοριτσάκι μου να λυθεί και αυτό θέμα ?

    Είναι πολύ κρίμα να επισκιάζει όλο αυτό που ζεις μια τέτοια εμμονή θα έλεγα εγώ .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    21
    Προς Panos19

    δεν έχει τύχει να φτάσω στο σημείο αυτό αλλά έχει τύχει να φτάσω αρκετά κοντά ώστε να το καταλάβει κιόλας.

    Γενικά στις διακοπές μας προτιμούμε οργανωμένες παραλίες οπότε καταλαβαίνεις.

    Ναι έστειλα και στο Link ευχαριστώ.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μήπως να σκεφτείς σοβαρά να μιλήσεις σε κάποιον ειδικό βρε κοριτσάκι μου να λυθεί και αυτό θέμα ?

    Είναι πολύ κρίμα να επισκιάζει όλο αυτό που ζεις μια τέτοια εμμονή θα έλεγα εγώ .
    Μάλλον εκεί θα καταλήξω.

    Διστάζω επειδή αφενός ντρέπομαι παάρα πολύ να συζητήσω κάτι τέτοιο και αφετέρου είναι το οικονομικό.

    Άσε που δεν θέλω να τρέχω σε ειδικούς χωρίς να το γνωρίζει ο άνθρωπός μου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Xrysa. View Post
    Μάλλον εκεί θα καταλήξω.

    Διστάζω επειδή αφενός ντρέπομαι παάρα πολύ να συζητήσω κάτι τέτοιο και αφετέρου είναι το οικονομικό.

    Άσε που δεν θέλω να τρέχω σε ειδικούς χωρίς να το γνωρίζει ο άνθρωπός μου.
    Σε καταλαβαίνω αλλά όταν ένα θέμα μας φτάνει να επηρεάζει την ζωή μας επιβάλλεται δυστηχως .
    Κοίτα να βρεις ένα τρόπο να κάνεις μια συζήτηση πρώτα μαζί του και μετά αποφασίζεται και πως θα το αντιμετωπίσεις.
    Νομίζω ότι θα καταλάβει ότι παίζει άλλο θεματακι και θα θέλει και εκείνος να σε βοηθήσει να το λύσετε .

    Αν θέλεις πάντως να μιλάς και να τα βγάζεις από μέσα σου εδώ είμαστε εμείς να σε ακούσουμε αλλα σίγουρα δεν είμαστε ειδικοί για να σου δώσουμε καθοριστικές λύσεις .

    Προσπάθησε όσο μπορείς μόνο να μην σε φθείρει όλο αυτό και όλα θα γίνουν στην ώρα τους !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Σε καταλαβαίνω αλλά όταν ένα θέμα μας φτάνει να επηρεάζει την ζωή μας επιβάλλεται δυστηχως .
    Κοίτα να βρεις ένα τρόπο να κάνεις μια συζήτηση πρώτα μαζί του και μετά αποφασίζεται και πως θα το αντιμετωπίσεις.
    Νομίζω ότι θα καταλάβει ότι παίζει άλλο θεματακι και θα θέλει και εκείνος να σε βοηθήσει να το λύσετε .

    Αν θέλεις πάντως να μιλάς και να τα βγάζεις από μέσα σου εδώ είμαστε εμείς να σε ακούσουμε αλλα σίγουρα δεν είμαστε ειδικοί για να σου δώσουμε καθοριστικές λύσεις .

    Προσπάθησε όσο μπορείς μόνο να μην σε φθείρει όλο αυτό και όλα θα γίνουν στην ώρα τους !
    Ευτυχώς δεν με επηρεάζει αρνητικά, δεν με φθείρει.

    Εννοώ ότι ερωτικά, όσο διάστημα συμβαίνει αυτό, είμαι καλύτερα από ποτέ. Έχει επηρεάσει και την ερωτική σχέση με τον σύντροφό μου θετικά. Σε γενικές γραμμές δεν έχει αλλάξει η καθημερινότητά μου σε βαθμό που θα μπορούσε να καταλάβει κάποιος ότι γίνεται κάτι. Τύψεις έχω απλά κάποιες φορές γιατί αισθάνομαι ώρες ώρες ότι είναι απάτη.

    Σίγουρα δεν είστε ειδικοί αλλά κάθε άποψη προσφέρει κάτι. Περισσότερο απευθύνθηκα εδώ μήπως το δει κάποιος που του έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο για να ξέρω πως το αντιμετώπισε.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Xrysa. View Post
    Προς Panos19

    δεν έχει τύχει να φτάσω στο σημείο αυτό αλλά έχει τύχει να φτάσω αρκετά κοντά ώστε να το καταλάβει κιόλας.

    Γενικά στις διακοπές μας προτιμούμε οργανωμένες παραλίες οπότε καταλαβαίνεις.

    Ναι έστειλα και στο Link ευχαριστώ.


    και πως αντέδρασε ο γιατρός? με τον άντρα σου έρχεσαι σε οργασμό?

    το ότι σε βοήθησε αυτό με τον σύζυγό σου ερωτικά είναι αρκετά καλό

    σου απαντησαν?
    Last edited by panos19; 02-09-2021 at 11:49.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Xrysa. View Post
    Ευτυχώς δεν με επηρεάζει αρνητικά, δεν με φθείρει.

    Εννοώ ότι ερωτικά, όσο διάστημα συμβαίνει αυτό, είμαι καλύτερα από ποτέ. Έχει επηρεάσει και την ερωτική σχέση με τον σύντροφό μου θετικά. Σε γενικές γραμμές δεν έχει αλλάξει η καθημερινότητά μου σε βαθμό που θα μπορούσε να καταλάβει κάποιος ότι γίνεται κάτι. Τύψεις έχω απλά κάποιες φορές γιατί αισθάνομαι ώρες ώρες ότι είναι απάτη.

    Σίγουρα δεν είστε ειδικοί αλλά κάθε άποψη προσφέρει κάτι. Περισσότερο απευθύνθηκα εδώ μήπως το δει κάποιος που του έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο για να ξέρω πως το αντιμετώπισε.
    Χρυσα τι εννοείς ότι σε βοήθησε όλο αυτό ερωτικά ?
    Κάνοντας όλες αυτές τις σκέψεις φαντασιωνεσαι δηλαδή πράγματα τα οποία σε βοηθάνε να ζήσεις πιο έντονα την ερωτική συνεύρεση με τον σύντροφό σου ?

    Όταν συναντιούνται ερωτικά δύο άνθρωποι ,συναντιούνται και οι φαντασιώσεις τους έτσι δεν είναι ?
    Άλλωστε για να υπάρξει η τελειότητα πρέπει όλο αυτό να λειτουργήσει πρώτα εγκεφαλικά .
    Με εσένα πως γίνεται αυτό ?
    Μήπως σε αυτές τις φαντασιώσεις σου κυριαρχεί κάποιος άλλος και από εκεί πηγάζει και όλη αυτή η ενοχικοτητα που βγάζεις προς την σχέση σου ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Για την ψυχοθεραπεία είναι θέμα οικονομικό, ενώ για να πηγαίνεις σε δερματολόγους χωρίς λόγο και να πληρώνεις δεν είναι; Νομίζω βρίσκεις δικαιολογίες.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Για την ψυχοθεραπεία είναι θέμα οικονομικό, ενώ για να πηγαίνεις σε δερματολόγους χωρίς λόγο και να πληρώνεις δεν είναι; Νομίζω βρίσκεις δικαιολογίες.
    Στους δερματολόγους δεν έχω πληρώσει σχεδόν ποτέ. Οι επισκέψεις μου γίνονται σχεδόν την ώρα που κλείνουν τα ιατρεία, χωρίς ραντεβού και όταν ρωτάω τι χρωστάω μου λένε τπτ.
    Δεν μου έχει ζητήσει κανείς χρήματα. Αλλά και να ζητούσε ενημερώνω ότι δεν έχω μετρητά μόνο κάρτα.

    Υ.Γ. Προσπάθησα πολύ να μην σου απαντήσω αναλόγως!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δεν κατάλαβα πως να μου απαντήσεις αναλόγως; Ψάχνεις τον λόγο που αισθάνεσαι έτσι εδώ και μια τριετία, λες το μάξιμουμ που έχεις κάνει αποχή είναι τρεις μήνες, άρα πηγαίνεις συχνά. Η λύση είναι να το ψάξεις με έναν ειδικό. Εννοώ βρίσκεις δικαιολογία ίσως να μην ανακαλύψεις τι είναι αυτό που σε εξάπτει, γιατί τότε ίσως σταματήσει αυτή η ένοχη απόλαυση. Μήπως και για αυτό σου βγήκε τώρα επίθεση και να "μην μου απαντήσεις αναλόγως"; Γιατί εγώ δεν είπα κάτι που σε προσέβαλε.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονη για hiv
    By Bill131 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 14-06-2022, 02:09
  2. Εμμονη
    By Gtyos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-02-2020, 19:51
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 22-10-2012, 00:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 02:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 17:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •