Πρόβλημα με εμμονή - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 92
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δεν πρόκειται για φετίχ, είναι εμμονή/εθισμός. Ουσιαστικά έχει μια διπλή ζωή για δύο χρόνια που ευλαβικά τηρεί ένα μοτίβο/ritual, δηλαδή πάει συγκεκριμένες ώρες, σε άντρες γιατρούς (δεν μας ανέφερε αν νιώθει το ίδιο για γυναίκα ιατρό), δεν μπορεί να το κόψει και νιώθει την ανάγκη να το ξανακάνει. Δεν χρειάζεται να χαϊδεύουμε τα αυτιά κάποιου που έχει θέμα για να είμαστε αρεστοί, αλλά να του κρούσουμε τον κώδωνα του κινδύνου. Δικαιούται ο φίλος της να μάθει την αλήθεια. Δεν ανέφερε μετά από αυτό τον ερεθισμό, τι κάνει; Δηλαδή το επιδιώκει για να αυτοικανοποιηθεί, για να το σκέφτεται όταν κάνει έρωτα με τον σύντροφό της, για να αυξηθεί η αυτοπεποίθησή της; Για να το επιδιώκεις ξανά και ξανά, θέλεις να το νιώσεις για κάποιο λόγο. Η Χρύσα μακάρι να θορυβήθηκε και να έψαξε για ειδικό, για μια ζωή χωρίς εμμονές και τύψεις.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Νομίζω δεν κατάλαβες ...
    Δεν χαϊδεύεις τα αυτιά ενός ανθρώπου που προσπαθείς να τον προσεγγίσεις και να τον βοηθήσεις με ένα συγκεκριμένο τρόπο .

    Όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι και οι χαρακτήρες δεν αντιμετωπίζονται με ένα συγκεκριμένο τρόπο .
    Ο κάθε άνθρωπος κουβαλάει κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά .
    Τα βλέπεις και τα διακρίνεις ακόμα και μέσα από τον γραπτό του λόγο ...

    Άλλοι λειτουργούν υπό πίεση άλλοι κάτω ακόμα και από απειλητικές συνθήκες και άλλοι κάτω από άλλες πιο ήρεμες και πιο πλάγιες ..

    Αντιλαμβανόμαστε ότι όταν ένας άνθρωπος πιέζεται ψυχολογικά και το λέει δεν του πετάμε στην μούρη ένα χαστούκι να ξυπνήσει
    Που το είδατε αυτό γραμμένο ?
    Κάποιοι άνθρωποι είναι σε φάση απόγνωσης και ένας τέτοιος χειρισμός μπορεί να τους οδηγήσει σε ακόμα μεγαλύτερη ψυχολογική επιβάρυνση ...


    Ακούσατε ποτέ κάνα ψυχολόγο να λέει όταν έρχεται ένας φίλος σας να σας πει το οτιδήποτε να τον κρίνεται και να του προκαλέσετε και άλλα θέματα και άλλες ενοχές ?
    Όλοι ζητάνε να έχουμε κατανόηση ,υπομονή ,θετικοτητα ώστε να ξεδιπλωθεί αυτός ο άνθρωπος πρώτα στους φίλους του εφόσον δεν είχε ίσως την θέληση να πάει ακόμα σε ειδικό και με αυτά τα στοιχεία να του δώσουμε να καταλάβει ότι όλο αυτό που βιώνει είναι πολύ δύσκολο να τα διαχειριστεί από μόνος του και πρέπει όπως εμπιστεύτηκε εμάς ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΡΙΝΑΜΕ να εμπιστευτεί και έναν ειδικό ο οποίος θα κάνει το ίδιο και μάλιστα αυτός θα του δείξει και τον σωστό τρόπο για το πως θα δώσει λύση στο θέμα του ..

    Σκεψου να τρώει κριτική ο οποιοσδήποτε ,να του φορτώνουμε έξτρα θέματα και ενοχές ,να ντρέπεται ακόμα περισσότερο και να μετανοιωνει την ώρα και την στιγμή που μίλησε γιατί εμείς αποφασίσαμε με το καλημέρα σας να του φέρουμε στο πιάτο την πιο σκληρή εκδοχή όλου αυτού ...

    Πως αυτός ο άνθρωπος θα πάρει θάρρος να προχωρήσει ακόμα παραπέρα και να μιλήσει και σε ένα άλλον άνθρωπο ,ειδικό αυτή την φορά ?

    Υπάρχεις έτσι προοπτική ?

    Η Χρύσα θορυβημένη ήταν από την ώρα που μπήκε ,γι αυτο μπήκε άλλωστε για να βρει ένα άτομο που αντιμετώπισε παρόμοιο θέμα και να την βοηθήσει ή καλύτερα να τις δείξει τον δρόμο πως να ξεκινήσει να το διαχειριστεί μέχρι να καταφέρει οικονομικά να πάει σε ένα ειδικό .
    Μην έχουμε αυταπάτες , ο ειδικός κοστίζει και ειδικά το πρώτο καιρό που είναι πάρα πολύ συχνές οι συνεδρίες θες ένα καλό μηνιαίο ποσό να διαθέσεις για όλο αυτό .
    Δεν έχω ένα δόντι πάω κάνω το σφράγισμα και τελείωσε ..
    Αυτές οι καταστάσεις όταν παίρνεις απόφαση να τις ξεκινήσεις πρέπει να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι μπορεί να πάρουν και χρόνια καμία φορά ειδικά αν το θέμα που σε απασχολεί έχει βαθιές ρίζες ...

    Δεν μπήκε ούτε να της ασκηθεί κριτική για το πώς πληρωνονται κάποιοι γιατροί ούτε για να απολογηθεί αν έχει χρήματα ούτε για κάτι τόσο άστοχο με το αρχικό της θέμα ..
    Παραπάνω πίεση προκάλεσε όλο αυτό και στην τελική δεν μας πέφτει και λόγος αν έχει χρήματα ή αν κάποιος γιατρό πληρώνεται ή όχι ..

    Άλλο ήταν το θέμα και άλλο καταλήξαμε να συζητάμε και το αποτέλεσμα το είδαμε ..
    Έφυγε ένας άνθρωπος από ένα φόρουμ όπου μπορούσε επιτέλους να βγάλει κάτι γι αυτό που ακόμα ντρέπεται να μιλήσει στους δικούς της ...
    Δεν είπε ποτέ ότι θα το κρύβει ..
    Είπε ότι σέβεται την κατάσταση του συντρόφου της που είναι δύσκολη και ακόμα δεν μπορεί να το πει ..

    Χρόνο προσπαθεί να κερδίσει ώστε να μην κρατεί μόνη της όλο αυτό το πράγμα ..
    Ένα χρόνο που θα μπορούσε να συζητήσει ελεύθερα πραγματακια .
    Εμείς ούτε αυτό τις δώσαμε ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    @marilou
    εγώ σαν κριτική το αντί λαμβάνουν ότι σου έκαναν

    και την κριτική πρέπει να την δεχόμαστε είτε μας αρέσει ή όχι για να βελτιωνομαστε, μας κάνει ποιο δυνατούς


    δεν την φυμωσε κάνεις ώστε να μην μιλάει εδώ,

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Νομίζω πως έχτισες ολόκληρο σενάριο μυθοπλασίας. Δεν την έκρινε κανένας, ζήτησε να εκφράσουν άγνωστα άτομα την γνώμη τους, έκαναν ερωτήσεις και απάντησε. Και αν έρθει κάποιος σε κατάσταση που κρίνω πως θα βρει λύση από έναν ειδικό, ναι, θα του το πω. Σιγά μην κάτσω να του λέω παραμύθια, ενώ χρειάζεται βοήθεια.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Και αν πας στο προφίλ της κοπέλας, δεν έχει μπει από χθες το μεσημέρι. Πιο πιθανό είναι να έχει δουλειές, παρά να έπεσε σε τέτοιο ψυχικό κενό απλά επειδή της απάντησαν στο topic.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    @marilou
    εγώ σαν κριτική το αντί λαμβάνουν ότι σου έκαναν

    και την κριτική πρέπει να την δεχόμαστε είτε μας αρέσει ή όχι για να βελτιωνομαστε, μας κάνει ποιο δυνατούς


    δεν την φυμωσε κάνεις ώστε να μην μιλάει εδώ,
    Εσύ ήσουν έξω από όλο αυτό Πάνο και δεν χρειαζόταν να ξέρεις παραπάνω όπως και πολλοί άλλοι .
    Οι άμεσα ενδιαφερόμενοι και έμαθαν και κατάλαβαν ..
    Αυτό κλείνει εδώ και δεν το ξανασυζηταμε λοιπόν γιατί δεν σε αφορά ..


    Η κριτική είναι δεκτή μέχρι ένα όριο αυτό να το θυμάσαι .
    Όταν ένας άνθρωπος ανέχεται πράγματα να ξέρεις ότι η επόμενη κριτική θα είναι χειρότερη από την προηγούμενη .
    Αν δεν μπορείς να τον γράφεις και να συνεχίζεις έχει και άλλο δρόμο η υπόθεση ...
    Αν τα όρια λοιπόν αυτά ξεπεραστούν και πολύ περισσότερα αν είναι σε ένα ανώνυμο φόρουμ που κάποιοι τελείως ανεγκεφαλοι πιστεύουν ότι είναι καλυμμένοι πίσω από αυτό ,τότε πολύ απλά σηκώνεις ένα τηλέφωνο και στο επόμενο μισάωρο να σου πω πω χοντρά χοντρά ,έχεις τακτοποίηση το θέμα σου και το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτός ο άνθρωπος που ασκεί σκληρή και απειλητική κριτική νομίζοντας πάντα ότι είναι ανώνυμα βρίσκεται υπόλογος .

    Απλό το θέμα καλό μου σε προχωρημένες καταστασεις που απειλούνται ζωές και ψυχικές ηρεμιες .
    Όταν εσύ δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα ενεργεις ήρεμα και έξυπνα και άσε μετά αυτό τον ανώνυμο να τα βγάλει πέρα με την δικαιοσύνη.
    Τρως ταλαιπωρία η αλήθεια είναι αλλά τουλάχιστον ξέρεις ότι θα ξανασκεφτεί πολύ την επόμενη φορά που θα ανοίξει τον υπολογιστη του και θελήσει να βγάλει την αρρώστια του μέσα από αυτή και να σου φορτώσει ίσως και μια ενδεχόμενη αυτοκτονία του ..

    Δεν αφήνεις τέτοια θεματακια Πάνο στον αέρα ..
    Αυτά είναι σοβαρά ..
    Εδώ τώρα μιλάμε για καταστάσεις ποιο light..
    Δεν συγκρίνονται ..

    Αλλά και πάλι δεν είναι σωστος τρόπος αντιμετώπισης

    Και επειδή μιλάς για φίμωση ,εσένα σε φιμωσε κανένας τότε και δεν μιλούσες ή σταμάτησες να γράφεις ?
    Μηπως αποχωρήσεις γιατί δεν έβρισκες έδαφος να μιλήσεις ?
    Μάλλον κάτι τέτοιο παίζεται και εδώ ...

    Σε ξαναρωτάω είναι σωστό ?
    Εσύ το έζησες αυτό ...Ένα περισσότερο ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Wtf? Τι φάση;

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    @marilou
    βλέπω μια νευρικότητα προς εμένα ή μου φαίνεται?
    με αυτά που λες με προϊδεάζεις για κάτι?


    άσκησε κάνεις σκληρή και απειλητική κριτική εδώ?
    όταν λες έμαθαν και κατάλαβαν τι εννοείς?

    όχι δεν με φίμωσε κάνεις και δεν είχα και όρεξη να γράψω τότε

  9. #69
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    21
    Καταρχήν να ευχαριστήσω την @marilou γιατί δεν μπορούσε να τα διατυπώσει καλύτερα και να ενημερώσω ότι με βρίσκουν σύμφωνη τα όσα είπε.

    Γενικά δεν είχα σκοπό να απαντήσω σε κάτι καθώς η συζήτηση νομίζω άρχισε να ξεφεύγει.

    @End_of_an_era

    όταν κάποιος απευθύνει μία ερώτηση προς το γενικό κοινό, σαφώς και μπορεί να λάβει απάντηση από τον κάθε άκυρο και εννοείται δεν μπορεί να "κρατήσει κακία" επειδή ο άλλος είπε ότι είπε.
    Αυτό σημαίνει ότι είναι καθαρά στο χέρι του καθενός που απαντάει να διατηρήσει ένα επίπεδο ( να μην είναι χυδαίος κλπ ) όπως επίσης και να αντιληφθεί που απευθύνεται.

    Σίγουρα όταν αισθανθούμε ότι πρέπει να κρούσουμε οποιοδήποτε κώδωνα θα πρέπει να το πράξουμε αλλά με τον σωστότερο τρόπο. Άμα πεις στον άλλο ξερά "Πρεπει να σε δει γιατρός", προφανώς θα έχει άλλα αποτελέσματα από αυτά που νομίζεις.

    Το "δεν χαϊδεύω αυτιά" δεν σημαίνει "τσακίζω κόκκαλα". Κάτι ανάμεσα θα ήταν καλύτερο.

    @panos_19

    όταν δεν βοηθάς ώστε να εξελιχθεί η συζήτηση τότε, έστω και άθελα-έμμεσα, τον φιμώνεις τον άλλο.
    Προσωπικά δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε την όρεξη να καθίσω να απαντήσω σε κάτι που δεν έχει νόημα να απαντήσω και να μπω σε μια συζήτηση που δεν χρειάζεται.
    Έθεσα συγκεκριμένα ερωτήματα όταν άνοιξα το thread. Σίγουρα θα υπάρχει απόκλιση κατά την συζήτηση αλλά όταν συζητάμε για ποιο λόγο δεν μου ζήτησε ο γιατρός χρήματα νομίζω συμφωνούμε ότι έχουμε ξεφύγει.


    Προς όλους:


    - Δεν ξέρω εάν όλο αυτό είναι εθισμός ( η επανάληψη είναι 1 φορά στους 1-2 μήνες ) καθώς δεν με πιάνει καμία υστερία άμα δεν το κάνω.
    - Σε ερώτηση γιατί το κάνω αυτό, είναι σαν να με ρωτάτε γιατί αυνανίζεται ο άνθρωπος....Είναι μήπως εθισμένος σε κάτι;
    - Σε ερώτηση τι κάνω αφού γίνει ότι γίνει θα απαντήσω όταν καταλάβω που θα βοηθούσε η γνώση αυτής της πληροφορίας.
    - Σε ερώτηση άμα μου αρέσει το ίδιο και με ιατρό του αντίθετου φύλου θα πω ότι και στην προηγούμενη.
    - Προφανώς όλο αυτό το κάνω διότι με διερείρει ερωτικά ( ό,τι και εάν σημαίνει αυτό )
    - Δεν ζω την ζωή μου περιμένοντας την επόμενη φορά που θα το κάνω. Δεν σπαταλάω τον χρόνο μου καταστρώνοντας το επόμενο ραντεβού. Δεν έχω μιζεριάσει πάνω από ένα θέμα που με απασχολεί.
    - Το θέμα μου είναι περισσότερο εάν όντως αυτό θεωρείται απάτη για τον σύντροφό μου και εάν έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία ( με κάτι που να είχε κολλήσει και μετά να ξεκόλλησε ή με κάτι που να είχε κολλήσει και ... )

    Δεν έχει επηρεάσει την καθημερινότητά μου. Γενικά σαν γυναικά ίσως όλο αυτό να μου ανεβάζει την λίμπιντο και μπορεί σε αυτό να οφείλεται και το καλύτερο σεξ με τον σύντροφό μου.

    Αυτά προς το παρόν!
    Σίγουρα κάτι ξέχασα!

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δεν νομίζω πως κάποιος είπε κάτι τόσο σκληρό που σου τσάκισε τα κόκκαλα.
    Εφόσον δεν σε κόφτει ιδιαίτερα και περνάς στο χαλαρό κάτι που κανείς επί τρία χρόνια, γιατί δεν το συζητάς με τον σύντροφό σου να βρίσκεται τρόπους να σου ανεβάζει την λίμπιντο; Αν μόνο αυτό σου προσφέρει αυτή η εμμονή, δηλαδή αύξηση της λίμπιντο, βρες τρόπο μέσα στην σχέση ή μόνη σου να τα καταφέρνεις.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Τέλος πάντων, καλό θα ήταν να το πεις στον σύντροφό σου, δικαιούται να ξέρει κι εκείνος την αλήθεια και που βαδίζεται. Δεν νομίζω πως θες κάποια γνώμη αντίθετη από την δικιά σου, γιατί όλοι μίλησαν με σεβασμό και εσύ είδες το αντίθετο. Καλή συνέχεια!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Xrysa. View Post
    Καταρχήν να ευχαριστήσω την @marilou γιατί δεν μπορούσε να τα διατυπώσει καλύτερα και να ενημερώσω ότι με βρίσκουν σύμφωνη τα όσα είπε.

    Γενικά δεν είχα σκοπό να απαντήσω σε κάτι καθώς η συζήτηση νομίζω άρχισε να ξεφεύγει.

    @End_of_an_era

    όταν κάποιος απευθύνει μία ερώτηση προς το γενικό κοινό, σαφώς και μπορεί να λάβει απάντηση από τον κάθε άκυρο και εννοείται δεν μπορεί να "κρατήσει κακία" επειδή ο άλλος είπε ότι είπε.
    Αυτό σημαίνει ότι είναι καθαρά στο χέρι του καθενός που απαντάει να διατηρήσει ένα επίπεδο ( να μην είναι χυδαίος κλπ ) όπως επίσης και να αντιληφθεί που απευθύνεται.

    Σίγουρα όταν αισθανθούμε ότι πρέπει να κρούσουμε οποιοδήποτε κώδωνα θα πρέπει να το πράξουμε αλλά με τον σωστότερο τρόπο. Άμα πεις στον άλλο ξερά "Πρεπει να σε δει γιατρός", προφανώς θα έχει άλλα αποτελέσματα από αυτά που νομίζεις.

    Το "δεν χαϊδεύω αυτιά" δεν σημαίνει "τσακίζω κόκκαλα". Κάτι ανάμεσα θα ήταν καλύτερο.

    @panos_19

    όταν δεν βοηθάς ώστε να εξελιχθεί η συζήτηση τότε, έστω και άθελα-έμμεσα, τον φιμώνεις τον άλλο.
    Προσωπικά δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε την όρεξη να καθίσω να απαντήσω σε κάτι που δεν έχει νόημα να απαντήσω και να μπω σε μια συζήτηση που δεν χρειάζεται.
    Έθεσα συγκεκριμένα ερωτήματα όταν άνοιξα το thread. Σίγουρα θα υπάρχει απόκλιση κατά την συζήτηση αλλά όταν συζητάμε για ποιο λόγο δεν μου ζήτησε ο γιατρός χρήματα νομίζω συμφωνούμε ότι έχουμε ξεφύγει.


    Προς όλους:


    - Δεν ξέρω εάν όλο αυτό είναι εθισμός ( η επανάληψη είναι 1 φορά στους 1-2 μήνες ) καθώς δεν με πιάνει καμία υστερία άμα δεν το κάνω.
    - Σε ερώτηση γιατί το κάνω αυτό, είναι σαν να με ρωτάτε γιατί αυνανίζεται ο άνθρωπος....Είναι μήπως εθισμένος σε κάτι;
    - Σε ερώτηση τι κάνω αφού γίνει ότι γίνει θα απαντήσω όταν καταλάβω που θα βοηθούσε η γνώση αυτής της πληροφορίας.
    - Σε ερώτηση άμα μου αρέσει το ίδιο και με ιατρό του αντίθετου φύλου θα πω ότι και στην προηγούμενη.
    - Προφανώς όλο αυτό το κάνω διότι με διερείρει ερωτικά ( ό,τι και εάν σημαίνει αυτό )
    - Δεν ζω την ζωή μου περιμένοντας την επόμενη φορά που θα το κάνω. Δεν σπαταλάω τον χρόνο μου καταστρώνοντας το επόμενο ραντεβού. Δεν έχω μιζεριάσει πάνω από ένα θέμα που με απασχολεί.
    - Το θέμα μου είναι περισσότερο εάν όντως αυτό θεωρείται απάτη για τον σύντροφό μου και εάν έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία ( με κάτι που να είχε κολλήσει και μετά να ξεκόλλησε ή με κάτι που να είχε κολλήσει και ... )

    Δεν έχει επηρεάσει την καθημερινότητά μου. Γενικά σαν γυναικά ίσως όλο αυτό να μου ανεβάζει την λίμπιντο και μπορεί σε αυτό να οφείλεται και το καλύτερο σεξ με τον σύντροφό μου.

    Αυτά προς το παρόν!
    Σίγουρα κάτι ξέχασα!
    Καμια σημασία δεν έχει η άποψη των άλλων για το αν συνιστά απιστία ή όχι. Μόνο η δική σου άποψη μετράει. Αν το αισθάνεσαι ως απιστία και όλοι να σου πούμε ότι δεν είναι θα σου αλλάξουμε άποψη τόσο εύκολα; Δεν είναι ζήτημα για δημοσκόπηση. Μόνο στο πλαίσιο της ψυχοθεραπείας θα είχε νόημα, θα μπορούσε να ελεγχθεί από έναν θεραπευτή που ξέρεις και εμπιστεύεσαι η όποια πεποίθηση σου για το αν συνιστά ή όχι απιστία.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Xrysa. View Post
    Καταρχήν να ευχαριστήσω την @marilou γιατί δεν μπορούσε να τα διατυπώσει καλύτερα και να ενημερώσω ότι με βρίσκουν σύμφωνη τα όσα είπε.


    Δεν έχει επηρεάσει την καθημερινότητά μου. Γενικά σαν γυναικά ίσως όλο αυτό να μου ανεβάζει την λίμπιντο και μπορεί σε αυτό να οφείλεται και το καλύτερο σεξ με τον σύντροφό μου.

    Αυτά προς το παρόν!
    Σίγουρα κάτι ξέχασα!
    Καλημερα !
    Τιποτα κοριτσι μου απλα ολα αυτα που ειπα ειναι τα αυτονοητα και απο καποιους δυστηχως ειναι αδυνατον να το αντιληφθουν ..

    Περαν αυτων ομως θελεις να συζητησεις κατι αλλο ?
    Γενικα ακομα και αυτη η τροπη του θεματος σου πως σε εκανε να εισαι ?

    Τωρα μηπως σαν γυναικα αναζητουσες κατι το οποιο θα τονωσει την λιμπιντο σου αλλα επειδη το εχεις παρει σαν απιστια νιωθεις ετσι ?
    Αλλο εχω θεμα με την καθε αυτου ενεργεια που ειναι καθαρο δικαιωμα σου και αλλο νιωθω ενοχες με το αποτελεσμα που εχει η ενεργεια αυτη στις ηθικες μου αξιες ..

    Αυτο το εχεις ξεκαθαρισει μεσα σου ?
    πιστυεις αν σταματησεις να το κανεις αυτο θα βαλτώσει καπως παλι το ερωτικο σας κομματι ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #74
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    21
    Δεν ξέρω πως προέκυψε όλο αυτό και δεν ξέρω εάν είναι κάτι εφήμερο.
    Η αλήθεια είναι ότι περίμενα περισσότερη βοήθεα στο forum και ότι κάποιος θα έχει ανάλογη εμπειρία για να με κατευθύνει. Θα περιμένω όσο γράφονται απόψεις και βλέπουμε.

    Γενικά ποτέ δεν είχα χαμηλή λίμπιντο. Ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορούσα να κάνω σεξ πολύ εύκολα.

    Όταν το κάνω αυτό νιώθω πάρα πολύ έντονη ερωτική επιθυμία ( σαν τον αυνανισμό πχ ) απλά μετά ( κάποιες φορές )
    σκέφτομαι μήπως όλο αυτό είναι απάτη για τον σύντροφό μου.

    Δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει άμα το σταματήσω.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Xrysa. View Post
    Δεν ξέρω πως προέκυψε όλο αυτό και δεν ξέρω εάν είναι κάτι εφήμερο.
    Η αλήθεια είναι ότι περίμενα περισσότερη βοήθεα στο forum και ότι κάποιος θα έχει ανάλογη εμπειρία για να με κατευθύνει. Θα περιμένω όσο γράφονται απόψεις και βλέπουμε.

    Γενικά ποτέ δεν είχα χαμηλή λίμπιντο. Ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορούσα να κάνω σεξ πολύ εύκολα.

    Όταν το κάνω αυτό νιώθω πάρα πολύ έντονη ερωτική επιθυμία ( σαν τον αυνανισμό πχ ) απλά μετά ( κάποιες φορές )
    σκέφτομαι μήπως όλο αυτό είναι απάτη για τον σύντροφό μου.

    Δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει άμα το σταματήσω.

    καλό είναι που έχεις λίμπιντο!
    η τελευταία φορά που πήγες σε γιατρό πότε ήταν?

    καμιά σχέση ο αυνανισμός με το θέμα σου, όπως δεν συγκρίνεται και με το σεξ

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Εμμονη για hiv
    By Bill131 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 14-06-2022, 02:09
  2. Εμμονη
    By Gtyos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-02-2020, 19:51
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 22-10-2012, 00:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 02:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 17:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •