Πρόβλημα με εμμονή - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 92 of 92
  1. #91
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Xrysa. View Post
    @Remedy

    δοκιμασες ποτε να το ενταξεις στην σεξουαλικη ζωη με τον συντροφο σου;
    δοκιμασες να παιξετε αυτους τους ρολους; εσυ τον δικο σου δλδ κι ο ανδρας σου τον γιατρο...
    εαν δεν τολμας να το ξεστομισεις, μηπως οταν βρεις αυτο θαρρος, απελευθερωθεις;;


    όχι δεν το έχω εντάξει στο ερωτικό. Τα παιχνίδια ρόλων δεν μου αρέσουν κιόλας.
    Δεν έχει τύχει να το δοκιμάσω βέβαια, θα το δω όμως γιατί ίσως έχεις δίκιο.



    επιπλεον, που βρισκεις τοσους πολλους διαφορετικους γιατρους για να πηγαινεις καθε μηνα; μηπως επαναλαμβανεις επισκεψεις σοτυς ιδιους;


    Στην ευρύτερη περιοχή της αττικής μόνο οι δερματολόγοι μπορεί να είναι περισσότεροι απο 500. Αυτό το κάνω περίπου 2 χρόνια άρα έχω πάει σε 20 πάνω κάτω. Δεν έχω πάει 2η φορά σε κάποιον.

    δεν σε ενοχλει η σκεψη οτι εχουν καταλαβει τι κανεις; δεν ειναι χαζοι οι γιατροι, ξερεις.. απλα δειχνουν διακριτικοτητα. μηπως σε εξιταρει και το οτι εκτιθεσαι ΚΑΙ με αυτον τον τροπο στα ματια τους;

    Δεν πηγαίνω λέγοντας ψέμματα. Βαζίσομαι στο αρχικό πρόβλημα που είχα και απλά τους αναφέρω ότι νιώθω μικρό πόνο και φοβάμαι μην ξαναγίνει. Στην εξέταση μου λένε ότι δεν φαίνεται ακόμη κάτι, να το δω λίγες ημέρες και άμα συνεχίσει ο πόνος να ξαναπάω. Δεν θεωρώ ότι πηγαίνει το μυαλό τους σε κάτι πονηρό. Εμένα με εξιτάρει το γεγονός ότι με εξετάζει στην ευαίσθητη περιοχή και βλέπει ότι βλέπει.

    το να λες οτι δεν κρατας λεφτα μαζι σου ωστε τελικα να μην πληρωνεις οσους απο αυτους θελουν να πληρωθουν, θεωρω οτι το κανεις "επιτηδες", ωστε να ενισχυεις την φαντασιωση σου, οτι κατι τετοιο το απολαμβανει ο γιατρος (οποτε γιατι να πληρωνεται;;;). το οτι καποιος πληρωνεται, σου χαλαει την ψευδαισθηση οτι το απολαμβανει.

    Θα το ξαναπώ. Η επίσκεψη γίνεται στα "πεταχτά" στο κλείσιμο. Πηγαίνω από το γραφείο, χτυπάω και άμα μου ανοίξει τους λέω συγνώμη απλά έχω το τάδε θέμα άμα μπορεί να το δει πριν εξελιχθεί. ( Μάλιστα μου έχει τύχει περίπτωση που μου είπε δεν προλαβαίνω έλα αύριο και μόλις του είπα ότι είναι στην ευαίσθητη περιοχή μου είπε καλά μπες ). Η εξέταση συνήθως είναι 5-10 λεπτά το πολύ ( και κάποιες φορές δεν ξαπλώνω καν στο κρεβάτι ) και μου λένε δεν βλέπω κάτι, παρακολουθησέ το και έλα πάλι ( ένας μου έδωσε και μια αλοιφή προεραιτικά μου είπε ). Όσο ντύνομαι και του λέω ευχαριστώ που με δέχτηκε και τι χρωστάω μου λένε τίποτε ( 1 στους δέκα μου έχει ζητήσει, κάτι συμβολικό κιόλας, και του είπα ότι έχω κάρτα και μου λέει δεν πειράζει την άλλη φορά ). Την πρώτη φορά όντως δεν είχα χρήματα, απλά το είχα σαν δικαιολογία και στην επόμενη. Δεν θα μου χαλάσει η φαντασίωση άμα πληρωσω. Καμία σχέση. Απλά προφανώς δεν θα μπορούσα να πληρώνω 40-50 κάθε φορά για να κάνω κάτι τέτοιο.

    η πικρη αληθεια ειναι οτι ενας νορμαλ γιατρος, ΔΕΝ το απολαμβανει...

    Η ικανοποίηση και ο ερεθισμός δεν προκύπτουν από την ικανοποίηση του ιατρού, δεν μπορώ να το καταλάβω καν εάν υπάρχει κάποια ικανοποίηση από μέρους του ( υποθέτω απλά ότι επειδή κάποιοι τραβάνε λίγο παραπάνω την εξέταση ίσως τους αρέσει κάτι ).
    Και εμείς θα στο ξαναπουμε κουκλα μου. Όλα αυτά περί χρημάτων είναι προσχήματα. Τα δήθεν ότι πας απροετοίμαστη και δήθεν σε αργή ώρα Δικαιολογίες που λες στον εαυτό σου γιατι έτσι σου αρέσει καλύτερα.Καταβαθος δεν θες να τους πληρώσεις,γιατι πέρα από το οικονομικό που θες να γλυτώσεις, το να μη πληρωθεί κάποιος σου δίνει την αίσθηση ότι και εκείνος το απολαυσε και σου φουντώνει περισσότερο τη φαντασίωση. Και ετσι διπλωματικα με τον τρόπο σου τους στριμωχνεις ώστε να καταφέρεις να μη πληρώσεις. Να μη σου ζητήσουν χρήματα.

    Το θέμα σου όμως δεν είναι αυτό. Είναι να δουλέψεις αυτό το βιτσιο, να το λύσεις γιατί και κομψο δεν είναι. Ούτε για αυτό που κάνεις, ούτε και για την εικόνα σου, ούτε και γενικά για σένα. Δεν στέκει. Πήγαινε δούλεψε με τον εαυτό σου και υιοθέτησε άλλες φαντασιώσεις που δεν θα σε υποβιβάζουν στα μάτια τα δικά σου, και στα μάτια των τρίτων.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    xrysa πως πάει?

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Εμμονη για hiv
    By Bill131 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 14-06-2022, 02:09
  2. Εμμονη
    By Gtyos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-02-2020, 19:51
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 22-10-2012, 00:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 02:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 17:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •