Brintellix - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Brintellix

  1. #16
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    παιρνω 10 mg τριτη μερα σημερα..Ξυπναω με τερατα στο κεφαλι μου και πραγματικα ευχομαι να πεθανω
    το παιρνω 4 μηνες.20 mg.Δεν εχω δει καμια τεραστια διαφορα ομως.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Μη μου λες τετοια ειναι η μονη μου ελπιδα να ζησω. Έπαιρνα παλια ζολοτριν των 100
    οχι πολυ παλια πριν 1μιση χρονο
    Και θυμαμαι λιγο να ειμαι καλυτερα
    Τα εκοψα γιατι εβαλα κιλα.. Τι εχεις εσυ? Εγω μακαρι να ξερα ολα μαζι τα εχω
    αλλα τον τελευταιο μηνα αποτρελαθηκα και ετσι ξαναγυρισα στα φαρμακα
    Καταθλιψη και παρανοια εχω σιγουρα παντως

  3. #18
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    32
    οι γιατροι λενε οτι πασχω απο παραλληρηματικη διαταραχη.Εγω δεν τους πιστευω.Πιστευω οτι εχω σχιζοφρενεια.Αντικαταθλιπ� �ικο επαιρνα το enlift 2 χρονια.Μου το αλλαξαν σε brintellix πριν 4 μηνες.Δεν εχω διαθεση για τιποτα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Δεν εχει αλλαξει καθολου ουτε λιγο ο τροπος σκεψης σου?Γιατι στο αλλαξαν?

  5. #20
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    32
    Μου το αλλαξε ο τριτος ψυχιατρος που πηγα γιατι μου ειπε οτι ανεβαζει τη ντοπαμινη.Λειτουργουσε δηλαδη αντιθετα.Ο τροπος σκεψης μου δεν αλλαξε καθολου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Τι σκεψεις ειναι αυτες που σε βασανιζουν... Εγω εχω εντονο κομπλεξ κατωτεροτητας
    Δε μπορω να διατηρησω οπτικη επαφη και παντα νιωθω οτι διαβαζουν μεσα μου και καταλαβαινουν το αγχος και το ποσο κατωτερη ειμαι.Δεν εχω πια κανενα φιλο εδω κ αρκετα χρονια.Εχω χασει την ικανοτητα να κανω φιλους.Μονο να διωχνω ανθρωπους ξερω.Ασε που τους ζηλευω ολους γιατι μπορουν να χαιρονται με πραγματα που εγω θεωρω ηλιθια και ανουσια.Επισης με αγχωνει το μελλον παρα πολυ γιατι νιωθω αχρηστη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Παιδια βοηθηστε με μιληστε σας παρακαλω!!!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Γεια σου. Πώς είσαι σήμερα;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Γεια σου. Πώς είσαι σήμερα;
    Κοιμαμαι συνεχεια πινω ενα ζαναξ το πρωι μαζι με το φαρμακο ξανακοιμαμαι πινω ααενα οταν ξαναξυπναω και ενα το βραδυ συνολο 1.5 mg ζαναξ
    Την τεταρτη επιστρεφω απο την αδεια στη δουλεια και φοβαμαι παλι οτι θα με κοροιδευουν ολοι οι φυσιολογικοι ανθρωποι.Σα ζομπι ειμαι

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Κοιμαμαι συνεχεια πινω ενα ζαναξ το πρωι μαζι με το φαρμακο ξανακοιμαμαι πινω ααενα οταν ξαναξυπναω και ενα το βραδυ συνολο 1.5 mg ζαναξ
    Την τεταρτη επιστρεφω απο την αδεια στη δουλεια και φοβαμαι παλι οτι θα με κοροιδευουν ολοι οι φυσιολογικοι ανθρωποι.Σα ζομπι ειμαι
    Ξέρω τι εννοείς. Κι εγώ όταν έπαιρνα xanax και cipralex για άγχος και κατάθλιψη δεν ήθελα να τα παίρνω όσο ήμουν στη δουλειά γιατί με κοιμιζαν και τα δύο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Ξέρω τι εννοείς. Κι εγώ όταν έπαιρνα xanax και cipralex για άγχος και κατάθλιψη δεν ήθελα να τα παίρνω όσο ήμουν στη δουλειά γιατί με κοιμιζαν και τα δύο.
    Σε ποσο καιρο σε επιασε?? Τι καλο σου εκανε?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Σε ποσο καιρο σε επιασε?? Τι καλο σου εκανε?
    Στο δίμηνο ήμουν καλύτερα αλλά όχι τόσο όσο ήθελα στη διάθεση οπότε το αύξησα. Μείωσε πολύ το αγχος, έχω δοκιμάσει κι άλλα αντικαταθλιπτικά τα οποία στη διάθεση μπορεί να με είχαν βοηθήσει περισσότερο αλλά αυτό ήταν το πιο αποτελεσματικό στο αγχος. Όμως επειδή δεν μπορούσα να συνηθίσω κάποιες παρενέργειες (θολούρα, ζαλάδα) το σταμάτησα στο εξάμηνο.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    262
    Και εγώ παιδιά είμαι σε δεύτερη μέρα με.θεραπεια brintellix και όλα πάνε καλά...κανένας που να το έχει πάρει για αρκετό καιρό να μας πει νέα...λένε ότι είναι πολύ καλό φαρμακο

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    262
    Συνεχίζει να παίρνει κανείς? Εμένα είναι η δεύτερη μέρα που το παίρνω και νιώθω ήδη καλύτερα ...και χωρίς παρενέργειες παίρνω 10 mg

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    262
    Παιδιά ας απαντήσει κάποιος

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •