καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    παιδια συνεχιζω την χρηση αλλα δεν προκαλω δεν γινομαι λιαρδα να βαραω καρτα και γενικα το θεμα αυτο το κραταω μονο για μενα
    ζω μια ανετη ζωη γιατι και εγω και η μητερα μου παιρνουμε καλη συνταξη
    πιστευω οτι απο ζηλια τα λενε ολα και δεν παυει να με ενοχλει
    μπορει ομως αυριο μεθαυριο καποιο συγγενικο η φιλικο μου προσωπο να ακουσει κατι και αυτο θα με πειραξει πολυ
    περα απο αυτο νοιωθω τη ζηλια και τα ματια τους πανω μου και αισθανομαι αβολα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    εχω μια καλη συνταξη καμια σχεση με τα προνοιακα επιδοματα ψυχουλα εχω τις παρεες μου τη ζωη μου και ζω αρχοντας
    Εννοεις ζηλευουν γιατι στα 31 σου εχεις μια πολυ καλη συνταξη που σου επιτρεπει να ζεις σαν αρχοντας ? Αυτο κι εγω στο ζηλευω που δεν σε ξερω.
    Τωρα για το κουτσομπολιο, ολοι εχουμε κατι να λεμε για τον αλλο, ποσο μαλλον εσυ που αν και δεν ενοχλησες κανεναν , εχεις μια ζωη πιο πιπερατη ας πουμε. Μην ασχολεισαι με τους αλλους και προσπαθησε να βελτιωσεις τη δικη σου ζωη με νεες ασχολιες.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Εννοεις ζηλευουν γιατι στα 31 σου εχεις μια πολυ καλη συνταξη που σου επιτρεπει να ζεις σαν αρχοντας ? Αυτο κι εγω στο ζηλευω που δεν σε ξερω.
    Τωρα για το κουτσομπολιο, ολοι εχουμε κατι να λεμε για τον αλλο, ποσο μαλλον εσυ που αν και δεν ενοχλησες κανεναν , εχεις μια ζωη πιο πιπερατη ας πουμε. Μην ασχολεισαι με τους αλλους και προσπαθησε να βελτιωσεις τη δικη σου ζωη με νεες ασχολιες.
    ελπιζω να μην ειρωνευεσαι αλλα σε περιπτωση που το εννοεις πολυ ευχαριστως να σου παραχωρησω τη θεση μου παρε εσυ τη σχιζοφρενεια να παρω πισω τη ζωη μου, επισης την συνταξη την παιρνω λογο οτι πεθανε ο πατερας μου συνεχιζεις φιλαρακο να ζηλευεις :)
    εγω εννοω με το θεμα της ζηλιας οτι βλεπουν οτι εγω με τη μητερα μου ζουμε μια ανετη ζωη χωρις υπερβολες χωρις να εργαζομαστε και αυτο τους ποναει
    εμενα με πληγωνει και με εξοργιζει η ζηλεια και η υποκρισια τους
    απο κοντα μεσα στην ευγενεια και απο πισω θαψιμο με μπουλντοζα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το κυριως καταλοιπο του στιγματος σε μια επαρχιακη πολη, ειναι η αγνοηση και η δυσκολια να κανεις καινουριες γνωριμιες νομιζω. Απλα σε κουτσομπολευουν και σε αγνοουν σαν να μην υπαρχεις. Το κουτσομπολιο ειναι πολυ ασχημο, γιατι προδιαθετει τους ανθρωπους ασχημα ως προς εναν τριτο προσωπο.
    Για παραδειγμα σου λεει καποιος αυτος ειναι εγκληματιας και εχει κανει φυλακη, μετα δεν θα ηθελες να τον γνωρισεις και εαν τυχαινε να μιλησετε θα ησουν πολυ διστακτικος. Καπως ετσι δημιουργειται το στιγμα και γενικα η επαρχια εχει μια νοσηροτητα, μιας και πολυς κοσμος ασχολιεται με το τι κανει ο αλλος.
    Ειναι εντυπωσιακο οτι μερικοι ειναι σαν να εχουν μια βαση δεδομενων στο μυαλο. Τυχαινει να μιλησεις με καποιον αγνωστο και βλεπεις οτι μπορει να ξερουν μεχρι και το γενεαλογικο σου δεντρο καλυτερα απο εσενα ή το γενεαλογικο δεντρο καποιου τριτου και λες what the fuck? δεν εχουν αλλο σκοπο στη ζωη τους ή αλλα ενδιαφεροντα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    εγω εννοω με το θεμα της ζηλιας οτι βλεπουν οτι εγω με τη μητερα μου ζουμε μια ανετη ζωη χωρις υπερβολες χωρις να εργαζομαστε και αυτο τους ποναει
    εμενα με πληγωνει και με εξοργιζει η ζηλεια
    Αυτο ακριβως εννοω και γι αυτο σου απαντησα ετσι.

    Επιμενω να βρεις καποιες ασχολιες 1) γιατι εισαι πολυ νεος για να μην κανεις τιποτα και 2) ν απασχολεις το μυαλο σου μηπως καταφερεις ν απαλλαγεις απο τη χρηση.

    (Ολοι οσοι αναγκαζομαστε να δουλευουμε για να ζησουμε ζηλευουμε οσους θα ζουν επ απειρον με τη συνταξη του γονιου τους, Κι εμενα τα παιδια μου εχασαν τον πατερα τους στα 18 και 19 τους, πηραν τη συνταξη του σαν φοιτητες μεχρι τα 22 , τωρα πρεπει να βρουν δουλεια για να ζησουν. Μην απορεις λοιπον , υπαρχουν και χειροτερα}

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Αυτο ακριβως εννοω και γι αυτο σου απαντησα ετσι.

    Επιμενω να βρεις καποιες ασχολιες 1) γιατι εισαι πολυ νεος για να μην κανεις τιποτα και 2) ν απασχολεις το μυαλο σου μηπως καταφερεις ν απαλλαγεις απο τη χρηση.

    (Ολοι οσοι αναγκαζομαστε να δουλευουμε για να ζησουμε ζηλευουμε οσους θα ζουν επ απειρον με τη συνταξη του γονιου τους, Κι εμενα τα παιδια μου εχασαν τον πατερα τους στα 18 και 19 τους, πηραν τη συνταξη του σαν φοιτητες μεχρι τα 22 , τωρα πρεπει να βρουν δουλεια για να ζησουν. Μην απορεις λοιπον , υπαρχουν και χειροτερα}
    Η σχιζοφρενεια ειναι πολυ ασχημη ασθενεια. Δεν ειναι παραλογοι οι γιατροι που τις δινουν ενα μινιμουμ 67% αναπηρια σχεδον με το καλημερα. Οταν λες χρηση τι εννοεις? Ψυχοφαρμακων? Τα αντιψυχωτικα ειναι απαραιτητα σε αυτην την παθηση, που ισως να μην μπορουσες να την πεις καν ψυχολογικη αλλα σωματικη. Το να αναγκαστεις να εργαστεις και να εχεις την υγεια σου, θεωρειται παιχνιδακι σε συγκριση με αυτο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Η σχιζοφρενεια ειναι πολυ ασχημη ασθενεια. Δεν ειναι παραλογοι οι γιατροι που τις δινουν ενα μινιμουμ 67% αναπηρια σχεδον με το καλημερα. Οταν λες χρηση τι εννοεις? Ψυχοφαρμακων? Τα αντιψυχωτικα ειναι απαραιτητα σε αυτην την παθηση, που ισως να μην μπορουσες να την πεις καν ψυχολογικη αλλα σωματικη. Το να αναγκαστεις να εργαστεις και να εχεις την υγεια σου, θεωρειται παιχνιδακι σε συγκριση με αυτο.
    Οταν λεω χρηση εννοω αυτο "Αρης31;1172039] στα 22 μετα απο εντονη χρηση καναβης παρουσιασα συμπτωματα ψυχωσης
    και καποιες φορες επειδη δεν συμφωνουσα να νοσηλευτω εγινε εισαγωγη με τη βοηθεια της αστυνομιας".

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Οταν λεω χρηση εννοω αυτο "Αρης31;1172039] στα 22 μετα απο εντονη χρηση καναβης παρουσιασα συμπτωματα ψυχωσης
    και καποιες φορες επειδη δεν συμφωνουσα να νοσηλευτω εγινε εισαγωγη με τη βοηθεια της αστυνομιας".
    Ναι δεν ειχα διαβασει την αιτια. Το να φτανεις να σε φυλακισουν σε ενα ψυχιατρειο που σου δινουν τεραστια φαρμακευτικη αγωγη και πολλες φορες ειναι εξωφρενικα δυσαρεστη εμπειρια, οπως να σε δενουν στο κρεβατι, δειχνει και ποσο ασχημη ειναι η παθηση.
    Εγω εχω δουλεψει και ολες οι δυσκολιες σχεδον που συναντησα στη δουλεια ηταν της ασθενειας.
    Εδω πηγα φανταρος για 18 μηνες πεζικο πριν εμφανιστει για τα καλα η ασθενεια και ηταν σαν να πηγαινω εκδρομη. Την πρωτη ημερα μαλιστα που για πολλους θεωρειται η χειροτερη, λυγισα λιγο απο μια σχιζοφρενικη σκεψη και μου μιλαγε ενας αλλος και μου ελεγε δεν ειναι τιποτα. Που να ηξερε τι σκεφτομουν, που φυσικα δεν του ειπα. Εκανα τη θητεια μου χωρις σχεδον καμμια παρεα, μιας και ημουν αρκετα αλλοπροσαλλος και κλειστος ( το πρωτο ψυχωτικο επεισοδιο ηρθε μετα τον στρατο). Παιχνιδακι ο στρατος, η ασθενεια οχι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εμενα με στειρωσανε κανε μαλακιεσ αν θελεισ

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Αυτο ακριβως εννοω και γι αυτο σου απαντησα ετσι.

    Επιμενω να βρεις καποιες ασχολιες 1) γιατι εισαι πολυ νεος για να μην κανεις τιποτα και 2) ν απασχολεις το μυαλο σου μηπως καταφερεις ν απαλλαγεις απο τη χρηση.

    (Ολοι οσοι αναγκαζομαστε να δουλευουμε για να ζησουμε ζηλευουμε οσους θα ζουν επ απειρον με τη συνταξη του γονιου τους, Κι εμενα τα παιδια μου εχασαν τον πατερα τους στα 18 και 19 τους, πηραν τη συνταξη του σαν φοιτητες μεχρι τα 22 , τωρα πρεπει να βρουν δουλεια για να ζησουν. Μην απορεις λοιπον , υπαρχουν και χειροτερα}
    ναι σιγουρα θα εργαστουν γιατι ειναι υγιεις ή δεν εχουν καποιο σοβαρο προβλημα να τους εμποδισει.εχω και γω σχιζοφρενεια ειμαι 30 plus και ανεξαρτησια δεν εχω μενω ακομα με την μανα μου.οταν ολα τα κρατη στον κοσμο παραχωρουν σε σοβαρα ψυχικα πασχοντες ξενωνες για να μεινουν οταν χαθουν οι δικοι τους καταλαβαινεις ποσο σοβαρη ειναι η ψυχικη παθηση.σου κλεβει την ανεξαρτησια σου τον γαμο με μια κοπελα( καμια κοπελα δεν θελει συντροφο σχιζοφρενη αν δεν εχει και η ιδια) ειμαι και γω ως ενα βαθμο λειτουργικος αλλα φοβαμαι οτι αν μεινω τελειως μονοςστην ζωη χωρις υποστηριξη θα καταληξω ή αστεγος ή στην καλυτερη των περιπτωσεων σε κανεναν ξενωνα.

    δεν νομιζω να προτιμουσες τα παιδια σου να εχουν σχιζοφρενεια για να παιρνουν την συνταξη του πατερα γιατι και γω εχω χασει τον πατερα μου αλλα η υγεια εχει το πανω χερι γιατι τα λεφτα γινονται και ξαναγινονται αν εχεις υγεια.η υγεια ομως αν χαλασει τι να τα κανεις τα λεφτα.η σχιζοφρενεια ειναι απο τις 10 πρωτες κυριες αναπηριες στον κοσμο και παρολο που παιρνω αγωγη πανω απο 10 χρονια ανεξαρτητος δεν ειμαι τρεχω πισω απο τον κωλο της μανας μου.


    εδω καταθλιψη παθαινεις και δεν μπορεις να λειτουργησεις καθολου οχι σχιζοφρενεια που ειναι η πιο βαρια ψυχικη παθηση που υπαρχει και με το μεγαλυτερο ποσοστο αναπηριας νεων ασθενων.δηλάδη βλεπεις εναν 20αρη γιατι και γω σε αυτη την ηλικια την εμφανισα να εχει ονειρα για ζωη δουλεια κοπελα και ξαφνικα ολα ανατρεπονται και μπαινουν στον μακρυ δρομο της αναρρωσης με πολλα σκαμπανεβασματα στην πορεια και απαραιτητη ισοβια ληψη αγωγης που δεν διαπραγματευται να κοπει με χιλιες δυο παρενεργειες οπως κοπωση στυτικη δυσλειτουργια αυξηση βαρους εμφανιση διαβητη εμφανιση παρκινσονισμου και χιλιες δυο αλλες παρενεργειες γι αυτο και ολοι εμεις οι ψυχωτικοι ζουμε 20 χρονια λιγοτερα απο τον μεσο ανθρωπο

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    στα 22 μετα απο εντονη χρηση καναβης παρουσιασα συμπτωματα ψυχωσης
    Απαντησα σ αυτο κι οχι σε οτιδηποτε αλλο, γι αυτο αλλωστε εκανα και παραθεση αγαπητε Anonymous. Η περιπτωση σου ειναι διαφορετικη.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αν θεσ δουλεψε γιατι τα ναρκωτικα εχουν διαρκεια 30 χρονια τα ψυχ 20 χρονια μετα τι σκοπο εχεισ δε θεσ να ζησεισ γιατι να πεθανεισ στα 40 ενω μπορεισ αμα το παλεψεισ να πασ παραπανω εγω καπνιζω τσιγαρο απλο κ πινω καφε απο τα 23 μου κι ειμαι 42 εχοντασ αποκτησει ανοσια απο τον κορονοιο με το εμβολιο δουλευω κανονικα πινω οτι πινεται κ καπνιζω σε τσιγαρα οτι καπνιζεται υγεια αψογη γεροσ δυνατοσ και υγιησ πλεον

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    χαιρετω την κοινοτητα, εχω ενα θεμα για το οποιο θα ηθελα μια δευτερη γνωμη
    εχω ιστορικο χρησης ουσιων οχι ομως κατι εντονο απλα κανω περιστασιακη χρηση δεν κλεβω για τη δοση μου δεν εχω κανει φυλακη δεν εμπορευομαι ουσιες και γενικα δεν ενοχλω κανεναν, στα 22 μετα απο εντονη χρηση καναβης παρουσιασα συμπτωματα ψυχωσης
    και καποιες φορες επειδη δεν συμφωνουσα να νοσηλευτω εγινε εισαγωγη με τη βοηθεια της αστυνομιας
    ολα αυτα σαφως και δεν τα λεω παραεξω αλλα στη γειτονια πολυ κουτσομποληδες σχολιαζουν και μαλιστα τα φουσκωνουν κιολας
    και με ενοχλει τελευταια πολυ αυτο οπως επισης επιβαρυνει και την ηδη ασχημη ψυχολογικη μου κατασταση
    τι θα μπορουσα να κανω τι σταση να κρατησω να αρπαξω κανα κεφαλι και να βαραω η να κανω τον κινεζο
    η ζωη μου τελευταια ειναι νορμαλ εχω μια καλη συνταξη καμια σχεση με τα προνοιακα επιδοματα ψυχουλα εχω τις παρεες μου τη ζωη μου και ζω αρχοντας
    μεχρι τωρα αδιαφορουσα για αυτα που λενε αλλα ειναι μερες που με ενοχλει και με θλιβει βαθυτατα
    Καλησπερα.Ποσο εισαι? Τη συνταξη πως καταφερες να την παρεις? Ρωταω γτ κ ργω απο κανναβη καηκα κ ειμαι με αντικαταθλπιτικα και δεν θελω να δουλευω.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Quote Originally Posted by NatasaBastaki View Post
    Καλησπερα.Ποσο εισαι? Τη συνταξη πως καταφερες να την παρεις? Ρωταω γτ κ ργω απο κανναβη καηκα κ ειμαι με αντικαταθλπιτικα και δεν θελω να δουλευω.
    την σύνταξη την εξέδωσα το 14,ειμαι 39 χρόνων, μέχρι τότε σπούδασα και προσπάθησα να δουλέψω αλλά τελικά είδα ότι η νόσος δε μου το επιτρέπει,ειχα κρατησει τα βιβλιάρια της νοσηλείες τις διάγνωσεις τα κατέθεσα στην επιτροπή και με εγκρίνανε αμέσως
    εσύ από τα λίγα που λες έχεις κατάθλιψη είναι ποιο λάιτ από το δικό μου(σχιζοφρένεια) θα σου δώσουν σίγουρα χαμηλότερα ποσοστά από το 67 τις 100 που απαιτειται για σύνταξη η επίδομα
    Last edited by Αρης31; 26-09-2021 at 23:34.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    20 χρονια ζεισ το πολυ οχι 20 χρονια λιγοτερα απλα πρεπει να σε κρατησουν θετικο να μην κανεισ μαλακιεσ

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Έχω βγει εκτός πραγματικότητας
    By erimitis44 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 21-08-2021, 16:25
  2. Θα το πω για να βγει απο μεσα μου...
    By Antreas256 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-01-2021, 10:51
  3. καλυτερα τυχερος παρα εξυπνος ?
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 44
    Last Post: 27-06-2017, 20:46
  4. εδω μας εχει βγει το ονομα αλλα δεν με απασχολει
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 19-09-2010, 12:17
  5. μπορει να βγει σε καλο..
    By dimitrios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 31-03-2010, 15:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •