Υπερβολικό άγχος για το εμβόλιο! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Δεν θέλω να σου κάνω προσωπική επίθεση αλλά είσαι σε ένα φόρουμ με άτομα που πάσχουν από αγχώδεις διαταραχές. Εγώ αν έχεις παρακολουθήσει ποστ μου έπαθα κοβιντ μη εμβολιασμένη και από την εμπειρία μου δεν είναι μια απλή γρίπη. Επίσης υπάρχει ενδεχόμενο να αναπτύξεις τη λεγόμενη long Covid. Αν τα γνώριζα αυτά από πριν γιατί σκεφτόμουν όπως εσυ θα είχα κινηθεί διαφορετικά και θα έκανα το εμβόλιο. Πέρα από τα προβλήματα υγείας ο κοβιντ προκαλεί και ψυχιατρικά νευρολογικά προβλήματα. Άτομα οπως εδώ μέσα οπως και εγώ λοιπόν δεν έχουν περιθώριο για επιδείνωση των ψυχιατρικών θεμάτων τους. Εγώ δεν το γνώριζα. Απλά παραθέτω και τη δικιά μου εμπειρία. Ήταν πολύ τρομακτικό οτι έζησα με απόλυτη απομόνωση 17 ημερών , να μην έχω πρόσβαση πέρα από τα δημόσια νοσοκομεία και όλοι να μου φέρονται σαν να έχω λέπρα. Ακόμα και τώρα κοντεύω δυο μήνες δεν έχω επανέλθει και παίρνω ένα σωρό ψυχοφάρμακα.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Και μόνο που υπάρχει ως θεμα το αν κάποιος θέλει να κάνει η οχι εμβόλιο με κάνει εξω φρένων.

    Δεν θα έπρεπε καν να είναι θέμα επιλογής.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Sofaki View Post
    Δεν θέλω να σου κάνω προσωπική επίθεση αλλά είσαι σε ένα φόρουμ με άτομα που πάσχουν από αγχώδεις διαταραχές. Εγώ αν έχεις παρακολουθήσει ποστ μου έπαθα κοβιντ μη εμβολιασμένη και από την εμπειρία μου δεν είναι μια απλή γρίπη. Επίσης υπάρχει ενδεχόμενο να αναπτύξεις τη λεγόμενη long Covid. Αν τα γνώριζα αυτά από πριν γιατί σκεφτόμουν όπως εσυ θα είχα κινηθεί διαφορετικά και θα έκανα το εμβόλιο. Πέρα από τα προβλήματα υγείας ο κοβιντ προκαλεί και ψυχιατρικά νευρολογικά προβλήματα. Άτομα οπως εδώ μέσα οπως και εγώ λοιπόν δεν έχουν περιθώριο για επιδείνωση των ψυχιατρικών θεμάτων τους. Εγώ δεν το γνώριζα. Απλά παραθέτω και τη δικιά μου εμπειρία. Ήταν πολύ τρομακτικό οτι έζησα με απόλυτη απομόνωση 17 ημερών , να μην έχω πρόσβαση πέρα από τα δημόσια νοσοκομεία και όλοι να μου φέρονται σαν να έχω λέπρα. Ακόμα και τώρα κοντεύω δυο μήνες δεν έχω επανέλθει και παίρνω ένα σωρό ψυχοφάρμακα.
    Και να μου κανεις και να μην μου κανεις , λιγο με ενδιαφερει. Long covid είναι επί της ουσίας το POTS που έχω τα τελευταία τρία χρόνια. Γνωρίζω σίγουρα καλύτερα από σένα και τι εστί κορωνοιος και τους κινδύνους. Προφανώς δεν ξέρεις να διαβάζεις ελληνικά, δεν ειναι δικό μου πρόβλημα αυτό. Κάποια άτομα μπορεί να κινδυνεύσουν από κοβιντ κάποια όχι. Ξερω ατομα που ειχαν θεμα με τον ιο και αλλα με το εμβολιο. Κάποια άτομα πρέπει να κάνουν το εμβόλιο, κάποια όχι. Το να προτρεπετε τους πάντες τυφλά χωρίς να γνωρίζετε το ιατρικό ιστορικό τους, να κάνουν το εμβόλιο, είναι εγκληματικό και αντίκειται και στους κανόνες του παρόντος σάιτ, οπου δεν επιτρέπονται οι ιατρικές συμβουλές.
    Αλλά δύσκολο να συζητήσεις με επιχειρήματα όταν υπάρχουν μπαμπουΐνοι όπως ο από κατω που η μοναδική του μόρφωση στοιχειοθετείται απο όσα βλέπει στην τηλεόραση και θεωρεί εκτός των άλλων ότι ιατρικές πράξεις πρέπει να διέπονται από καθολικη υποχρεωτικοτητα και όχι περιπτωσιολογικη εξεταση.


    Ο 31χρονος δεν χρειαζόταν να κάνει κανένα εμβόλιο. Θα το περνούσε χωρίς πρόβλημα. Το έκανε γιατί τον ανάγκασαν οι εκβιαστικες αποφάσεις της κυβέρνησης, εφόσον οι εμβολιασμενοι συνεχίζουν να μεταδίδουν τον ιό.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Χθες εδώ πέθανε 31χρονος από το εμβόλιο. Το Τζόνσον είχε κάνει. Και ήμουν έτοιμος να το κάνω κι εγώ το συγκεκριμένο γιατί δεν μπορώ να κάνω τελικά τα αλλα γιατί περιέχουν συστατικό στο οποίο είχα εμφανίσει αλλεργία.
    Υπαρχει επισημη ανακοινωση Αντωνη οτι ηταν απο επιπλοκή του εμβολιου ?Τι λεει το πορισμα ?
    Εχει τυχει περιστατικο να πεθανει ανθρωπος μια μερα πριν κανει την πρωτη δοση του εμβολιου απο καρδιακο επεισοδιο .
    Αντιλαμβανεσαι αν το παθαινε την μερα που το ειχε κανει τι θα ελεγαν νομιζω ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Εγώ δεν ειπα σε κανέναν να κάνει το εμβόλιο δεν είμαι γιατρός. Ο γιατρός μου μου είχε πει να το κάνω και δυστυχώς άκουσα τους γιατρούς του Facebook και τους συνομοσιολογους και πέρασα όλη αυτήν την περιπέτεια.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Υπαρχει επισημη ανακοινωση Αντωνη οτι ηταν απο επιπλοκή του εμβολιου ?Τι λεει το πορισμα ?
    Εχει τυχει περιστατικο να πεθανει ανθρωπος μια μερα πριν κανει την πρωτη δοση του εμβολιου απο καρδιακο επεισοδιο .
    Αντιλαμβανεσαι αν το παθαινε την μερα που το ειχε κανει τι θα ελεγαν νομιζω ..
    Δεν γνωρίζω αν έχει γίνει πόρισμα από ιατροδικαστή, χθες πεθανε. Ο άνθρωπος αυτός ήταν στο νοσοκομείο για αρκετό καιρό, είχε μεταφερθεί Αθηνα από το νησί και ειχε εξεταστεί από αγγειολογους και θα προχωρουσαν σε εγχειρηση. Του παρουσιάστηκε θρόμβωση στο ποδι 20 μέρες μετά το εμβόλιο . Δεν κατάφεραν να τον σώσουν εγκαίρως. Ο ίδιος έλεγε ότι έγινε λόγω του εμβολίου και ότι δεν είχε θέματα πρωτύτερα. Τώρα το τι θα πουν οι εμπειρογνώμονες ή αν θα το ψάξουν περαιτέρω, δεν το γνωρίζω.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν γνωρίζω αν έχει γίνει πόρισμα από ιατροδικαστή, χθες πεθανε. Ο άνθρωπος αυτός ήταν στο νοσοκομείο για αρκετό καιρό, είχε μεταφερθεί Αθηνα από το νησί και ειχε εξεταστεί από αγγειολογους και θα προχωρουσαν σε εγχειρηση. Του παρουσιάστηκε θρόμβωση στο ποδι 20 μέρες μετά το εμβόλιο . Δεν κατάφεραν να τον σώσουν εγκαίρως.
    Κατσε περιμενε για να καταλαβω .
    Μιλας για εναν ανθρωπο που εκανε μια εγχειρηση γιατι αντιμετωπιζε καποιο θεμα με την υγεια του ?
    Την εκανε την εγχειρηση και μετα εκανε και το εμβολιο ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Οχι. Εκανε το εμβόλιο, 20 μέρες μετά έπαθε τη θρόμβωση και μεταφέρθηκε Αθηνα για εγχείρηση (στο πόδι που είχε το θρομβο) όπου και πέθανε.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Sofaki View Post
    Εγώ δεν ειπα σε κανέναν να κάνει το εμβόλιο δεν είμαι γιατρός. Ο γιατρός μου μου είχε πει να το κάνω και δυστυχώς άκουσα τους γιατρούς του Facebook και τους συνομοσιολογους και πέρασα όλη αυτήν την περιπέτεια.
    Και που κολλάει αυτό με αυτή την περίπτωση; Επειδή εσύ δεν είχες το μυαλό να ακούσεις τον γιατρό σου ;

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Το λέω γιατί οι περισσότεροι που φοβούνται επηρεάζονται από τα όσα διαβάζουν.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Οχι. Εκανε το εμβόλιο, 20 μέρες μετά έπαθε τη θρόμβωση και μεταφέρθηκε Αθηνα για εγχείρηση (στο πόδι που είχε το θρομβο) όπου και πέθανε.
    Αντώνη το εμβόλιο το έχουν κάνει δικοί μου άνθρωποι με ιστορικό θρομβώσεων ..
    Συζητώντας με αυτούς μου είπαν ότι αυτοί οι άνθρωποι επιβάλεται να το κάνουν γιατί ο κορονοιος προκαλεί τέτοια περιστατικά .
    Μου είπε ακόμα πως μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού μας δεν γνωρίζει ότι πάσχει από κάτι τέτοιο μέχρι την στιγμή που του εμφανίζεται ένα περιστατικό ή καμιά φορά περιστατικό στο άμεσο οικογενειακό του περιβάλλον και έτσι όλη η οικογένεια μπαίνει στην διαδικασία των εξετάσεων καθώς πρόκειται για κληρονομική πάθηση.

    Αυτοί οι άνθρωποι πριν κάνουν το εμβόλιο το οποίο θα τους συστήσει ο αιματολογος τους κάνουν μια σειρά από εξετάσεις .
    Ανάλογα με τα αποτελέσματα των εξετάσεων κάνουν και το αντίστοιχο εμβόλιο .
    Σε δύο περιπτώσεις που ξέρω ο ένας έκανε άστρα και ο άλλος φαιζερ ..
    Όχι άλλο και τους εξήγησε γιατί ο καθένας θα κάνει τα συγκεκριμένα βάση καθαρά όμως με τα δικά τους ιστορικα .και οι δύο είναι μια χαρά και χωρίς καμία απολύτως παρενέργεια .

    Οπότε το γεγονός ότι αυτός ο άνθρωπος μπορεί να είχε κάποια κληρονομικότητα ή οποιοδήποτε άλλο ιστορικό που να πυροδότησε όλη αυτή την κατασταση είναι πολύ πιθανών ή ακόμα να οφείλεται και σε ένα τελείως τυχαίο γεγονός .

    Άρα δεν χρειάζεται πανικός για όλο αυτό και το κυριότερο να μην κάνεις κάτι στον ευατο σου αν νομίζεις ότι αυτό θα σου πυροδοτήσει ντόμινο φοβιών που είναι φυσιολογικό να έχει ο κάθε άνθρωπος .

    Αν νομίζεις ότι το να κολλήσεις είναι προτιμότερο μετά από όλους αυτούς τους θανάτους που ακούμε είναι προσωπική σου άποψη και απόλυτα σεβαστή .

    Να ξέρεις μόνο ότι ο πατέρας μου που πέρασε τον ιό αν δεν είχε εμβολιαστεί δεν ξέρω γιατί πράγμα θα μιλούσαμε αυτή την στιγμή ..
    Εγώ θα πω καλά που πρόλαβε και το έκανε σύμφωνα πάντα με το θεράπων γιατρό του και με όλα αυτά που μας είπε .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #57
    xaka10
    Guest
    η ειδηση που πεθανε ο 31χρονος απο το εμβολιο της johnson νεος κανονικου βαρους.λιγο πριν αφησει την τελευταια του πνοη τα εβαλε με την κυβερνηση για την υποχρεωτικοτητα του εμβολιου https://www.el.gr/ygeia/health-news/...-pethane-31ch/
    δεν υπαρχει ασπρο μαυρο δηλαδη κανεις το εμβολιο και σωζεσαι μονο καθημερινα καταγραφονται ποσοι θανατοι απο το εμβολιο οπως φυσικα και απο τον ιο συμφωνω με τον σκιουρο πρεπει να κανει ο καθενας οτι πιστευει για τον εαυτο του χωρις να υποχρεωνει τον αλλο απο αυτα που ακουσε απο τα πληρωμενα καναλια του μητσοτακη για προπαγανδα υπερ του κορονοιου και του κομματος.δηλαδη επικρατει μια παγκοσμια χουντα οταν εγραφα σε αλλα σχολια οτι καθε 6 μηνες με 8 μηνες θα χρειαζομαστε νεα δοση εμβολιου γιατι τα αντισωματα στο εξαμηνο εξαερωνονται καποι οι με λεγαν συνομοσιολογο επαληθευτηκα αρκετα βλεπουμε τι γινεται στο Ισραηλ στην Αγγλια που ειναι απο τις πιο εμβολιασμενες χωρες


    δειτε και αλλους θανατους: https://dimpenews.com/2021/09/04/%cf...4%ce%bf%cf%85/

    https://dimpenews.com/2021/09/03/%cf...c%ce%b2%ce%bf/

    https://dimpenews.com/2021/09/03/m%c...d%ce%b9%ce%b1/

  13. #58
    xaka10
    Guest
    επιδημια καρκινου και μυοκαρδιτιδας μετα το εμβολιασμο
    αποσπασμα απο το αρθρο:Όπως δήλωσε η γιατρός στις αμερικανικές ένοπλες δυνάμεις υπάρχουν 20 καταγεγραμμένοι νεκροί από τον κορωνοϊό, σε όλους του Κλάδους και όλες τις υπηρεσίες, για να επαναλάβει τον αριθμό πολλές φορές.

    Όπως είπε όμως στη συνέχεια από την έναρξη του προγράμματος εμβολιασμού έχουν αυξηθεί κατακόρυφα περιπτώσεις καρκίνου και μυοκαρδίτιδας. Όπως είπε η γιατρός από Λευχαιμίας κάθε χρόνο στις αμερικανικές ένοπλες δυνάμεις υπήρχαν περί τις 48 περιπτώσεις κατά μέσο όρο. Τώρα αυτές έχουν τις 229.

    Σε σχέση με την μυοκαρδίτιδα καταγράφοντας 317 περιπτώσεις κάθε χρόνο ενώ τώρα ο αριθμός έφτασε στις 1113.

    αρθρο:https://www.pronews.gr/ygeia/1014053...volio-para-apo

  14. #59
    xaka10
    Guest
    Ινδος γιατρος νοσησε 4 φορες απο κορονοιο οι 2 φορες μετα τα εμβολια που εκανε.δεν υπαρχει σωτηρια θα κολλαμε και θα ξανακολλαμε και οσοι λενε οτι καθε επομενη φορα ειναι καλυτερη απο αποψη συμπτωματων απο την πρωτη πλανωνται οικτρα.ο γιατρος αυτος την πρωτη φορα ηταν ασυμπτωματικος και την τεταρτη φορα χειροτερεψε πολυ η υγεια του.για οσους ξερουν να διαβασουν αγγλικα ας το διαβασουν αν θελουν

    αποσπασμα απο το αρθρο:In the first week of August 2021, I again tested positive for the virus. My health was deteriorated more this time compared to the previous times.

    αρθρο:https://www.newindianexpress.com/sta...y-2352445.html

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. υπερβολικο αγχος
    By psychedelia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-05-2020, 22:37
  2. Υπερβολικό άγχος
    By Δημήτρης123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-10-2019, 21:27
  3. υπερβολικο άγχος με την σχολη
    By Shakti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 09-06-2019, 13:49
  4. υπερβολικο αγχος
    By mosquito in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 16-01-2018, 01:26
  5. υπερβολικό άγχος :(
    By Sally_Cinnamon in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-10-2012, 01:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •