sos: ΠΑΡΟΛΙΓΟΝ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΝΑΥΑΓΗΣΕ(?) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Alice θεωρώ ότι βιάζεσαι πολύ να το ζήσεις με αποτέλεσμα αν δεν κρατηθείς κατά κάποιο τρόπο, να πληγωθείς. Μου έχει τύχει μα γνωρίσω στο παρελθόν έναν τύπο που τα λέγαμε σούπερ μέσω μηνυμάτων αλλά από κοντά καμία χημεία…γι’αυτό μην θεοποιείς αυτή την κατάσταση που βιώνεις, ζώντας όπως λες για τη στιγμή που θα συναντηθείτε και επειδή κάπου στα μάσησε να αφήσεις τη ζωή σου πίσω.
    Ποσό ετών είστε και εσυ και εκείνος;

  2. #17
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ELEOS βρε κοριτσια!!
    κουνελια ειναι για να δουν αν θα ταιριαξουν κανοντας σεξ;
    γιατι εσυ αν δεν ταιριαξεις στο σεξ θα κατσεις? λογικο να μη υπαρξει χημεια εκει και καλα να τα λες με τον αλλον

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Alice93 View Post
    εκείνος μου τα είχε πρωτοπεί αυτά..ότι νιώθει κάτι πολύ πρωτόγνωρο που έχει καιρό να νιώσει ειδικά μέσα από τα σοσιαλ..και μιλούσαμε πολύ και για πολλά..δε είχαμε πει ακριβώς εγώ την άλλη εβδομάδα θα είμαι στον τόπο μου, εκείνος μέχρι 8 Σεπτέμβρη είναι σε δουλειά μετά φαντάζομαι θα ναι εκεί αλλά φοβάμαι ότι μπορεί να μην μου στείλει και ότι δεν θα αντέξω τόσο καιρό χωρίς να μιλάμε..έχω ανάγκη αυτή την επικοινωνία διαβάζω τα μηνύματα του ξανά και ξανά (το ίδιο μου έχει πει και ο ίδιος) και απλά ανυπομονούσα για την συνάντηση μας..δεν ξέρω αν εννοεί ότι επειδη τώρα νιώθω έτσι δεν έχει νόημα το μήνυμα όποτε να τα πούμε από κοντά ή μεχρι τότε θα έχει φθίνει..
    σου ειχε πει οτι ειναι ενθουσιασμενος με την επικοινωνια σας και που μιλατε.
    εσυ ανακατεψες σχεσεις, πρωην σχεσεις και τουε δωσες την εντυπωση οτι εισια ετοιμη να παντρευτειτε...
    αυτη ειναι η διαφορα σας.
    κρατα την ψυχραιμια σου, μην παρεις πολλες πρωτοβουλιες μετα απο αυτο κι οτι ειναι να γινει, θα φανει οταν επιστρεψει...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Η γνώμη μου είναι πως εσύ η ίδια χρειάζεται να το βρεις λίγο με τον εαυτό σου και τη ζωή σου ξανά.
    Γιατί όταν πέφτουμε με τα μούτρα σε κάτι καινούριο και προσμένουμε ότι αυτό το καινούριο θα αλλάξει ριζικά τη ζωή μας είναι πολλές φορές μία ένδειξη ότι εμείς οι ίδιοι κάπου το έχουμε χάσει με τον εαυτό και τη ζωή μας και αντί να κάνουμε τη εσωτερική δουλειά που έχουμε ανάγκη, ψάχνουμε σανίδες σωτηρίες από έξω..

    Μια καινούρια ωραία γνωριμία σίγουρα μπορεί να τονώσει έναν άνθρωπο και να τον κάνει πιο χαρούμενο. Όμως έχει μεγάλη διαφορά το χαίρομαι που μιλάμε, περνάω όμορφα μαζί σου, με ενδιαφέρει να σε γνωρίσω καλύτερα
    από το "έχω ανάγκη να μιλάμε γιατί αλλιώς η ζωή μου δεν έχει νόημα και σκοπό".

    Δυστυχώς, αν βλέπεις έναν άνθρωπο σαν σανίδα σωτηρίας αυτό αργά η γρήγορα θα φανεί. Συνήθως φαίνεται στον τρόπο που θα αντιμετωπίσεις την πιθανή απόρριψη ή την απομάκρυνση του άλλου. Εκεί δεν μπορείς να υποκριθείς συνήθως.
    Γιατί όσο κάποιος είναι κοντά μας και ενθουσιασμένος είναι όλα τέλεια. Όμως το πως αντιμετωπίζουμε την απομακρυνσή του άλλου, έστω και όταν αυτή είναι προσωρινή είναι η ειδοποιός διαφορά που δείχνει εάν εμείς τα έχουμε καλά με τον εαυτό μας.
    Διαφορετικά θα αντιδράσει ένας άνθρωπος που τα έχει βρει σε ένα σημείο με τον εαυτό του και θα πει "οκ, εάν θέλει καλώς, εάν δεν θέλει δεν πειράζει, θα βρω το δρόμο μου ούτως ή αλλως" και διαφορετικά θα αντιδράσει ένας άνθρωπος που δεν τα έχει βρει με τον εαυτό του, αυτομαστιγώνεται συνεχώς και αισθάνεται ότι κάνει κάτι συνέχεια λάθος και ο άλλος θα τον απορρίψει.

    Εάν έχουμε κάτι σε αυτή τη ζωή είναι ο εαυτός μας. Καλό είμαστε συμμαχοι μαζί του και όχι εχθροί.

  5. #20
    Ναι αλλά και εκείνος μου το είπε ότι νιώθει πολλά και τρομάζει..απλά εγώ τον φόρτωσα μετά με πολύ πληροφορία..νομίζω ότι αν κάποιος σου αρέσει δίνεις μια ευκαιρία στο από κοντά..δηλαδή να δεις και τον άλλον και αν πάει πήγε..τι λέτε εσείς? εγώ εύχομαι και ελπίζω να μου στείλει να τα πούμε από κοντά..εκτός αν έχει προκύψει κάτι άλλο στην ζωή του τότε..που δύσκολα αλλά ποτέ δεν ξέρεις..

  6. #21
    έχεις πολύ πολύ δίκιο...έχω πέσει με τα μούτρα..είχα ανάγκη αυτή την επικοινωνία και μου έδινε πολύ ενέργεια και ώθηση.. εγώ είμαι 28 εκείνος 32

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βρε παιδιά, έχω ξαναδεί παρόμοιους τίτλους με τη λέξη "Σχέση" εδώ μέσα και κοιτώντας το θέμα βλέπω ότι τελικά πρόκειται για κάποιες συνομιλίες στο ίντερνετ ή για μία απλή καινούρια γνωριμία από κοντά όπου υπήρχε ένα φλερτ. Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε; Θυμάμαι μία κοπέλα πριν καιρό που είχε τη λέξη "χωρισμό" ή κάτι τέτοιο πριν καν γίνει κάτι με τον άλλο, απλά επειδή χάλασε το γλυκό στη φάση της γνωριμίας ακόμα. Ίσως να είμαι εγώ μία αναίσθητη γαϊδούρα, τι να πω, αλλά ακόμα και όταν είμαι πολύ ενθουσιασμένη με κάποιον, ερωτευμένη πες το, κι αν υπάρχει ανταπόκριση και καλά vibes, ατμόσφαιρα, θετικό κλίμα, όπως θέλετε πείτε το από τον άλλο, ε, σχέση δεν το έχω πει ποτέ σε τόσο πρώιμη φάση της γνωριμίας. Γιατί προτρέχετε έτσι και τρώτε τα μούτρα σας (συναισθηματικά) μετά;
    Ναι, ναι. Το συναίσθημα, ξέρω. Αλλά κάπου δεν πρέπει να μπαίνει και η λογική; Ίσως είμαι εγώ η ξενέρωτη, τι να πω.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Βρε παιδιά, έχω ξαναδεί παρόμοιους τίτλους με τη λέξη "Σχέση" εδώ μέσα και κοιτώντας το θέμα βλέπω ότι τελικά πρόκειται για κάποιες συνομιλίες στο ίντερνετ ή για μία απλή καινούρια γνωριμία από κοντά όπου υπήρχε ένα φλερτ. Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε; Θυμάμαι μία κοπέλα πριν καιρό που είχε τη λέξη "χωρισμό" ή κάτι τέτοιο πριν καν γίνει κάτι με τον άλλο, απλά επειδή χάλασε το γλυκό στη φάση της γνωριμίας ακόμα. Ίσως να είμαι εγώ μία αναίσθητη γαϊδούρα, τι να πω, αλλά ακόμα και όταν είμαι πολύ ενθουσιασμένη με κάποιον, ερωτευμένη πες το, κι αν υπάρχει ανταπόκριση και καλά vibes, ατμόσφαιρα, θετικό κλίμα, όπως θέλετε πείτε το από τον άλλο, ε, σχέση δεν το έχω πει ποτέ σε τόσο πρώιμη φάση της γνωριμίας. Γιατί προτρέχετε έτσι και τρώτε τα μούτρα σας (συναισθηματικά) μετά;
    Ναι, ναι. Το συναίσθημα, ξέρω. Αλλά κάπου δεν πρέπει να μπαίνει και η λογική; Ίσως είμαι εγώ η ξενέρωτη, τι να πω.
    Εχεις απόλυτο δίκιο. Δεν είναι θέμα συναισθήματος το αν θα ονομάσεις κάτι σχέση ή όχι.
    Πολλοί είτε λόγω απειρίας είτε λόγω μεγάλης ανάγκης για σχέση, ονομάζουν σχέση τις συνομιλίες με έναν άγνωστο ή το φλερτ.

    Και δεν είσαι ούτε ανώριμη γαιδούρα ούτε ξενέρωτη. Απλά μάλλον έχεις κάνει σχέσεις οπότε ξέρεις την διαφορά.

  9. #24
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Βρε παιδιά, έχω ξαναδεί παρόμοιους τίτλους με τη λέξη "Σχέση" εδώ μέσα και κοιτώντας το θέμα βλέπω ότι τελικά πρόκειται για κάποιες συνομιλίες στο ίντερνετ ή για μία απλή καινούρια γνωριμία από κοντά όπου υπήρχε ένα φλερτ. Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε; Θυμάμαι μία κοπέλα πριν καιρό που είχε τη λέξη "χωρισμό" ή κάτι τέτοιο πριν καν γίνει κάτι με τον άλλο, απλά επειδή χάλασε το γλυκό στη φάση της γνωριμίας ακόμα. Ίσως να είμαι εγώ μία αναίσθητη γαϊδούρα, τι να πω, αλλά ακόμα και όταν είμαι πολύ ενθουσιασμένη με κάποιον, ερωτευμένη πες το, κι αν υπάρχει ανταπόκριση και καλά vibes, ατμόσφαιρα, θετικό κλίμα, όπως θέλετε πείτε το από τον άλλο, ε, σχέση δεν το έχω πει ποτέ σε τόσο πρώιμη φάση της γνωριμίας. Γιατί προτρέχετε έτσι και τρώτε τα μούτρα σας (συναισθηματικά) μετά;
    Ναι, ναι. Το συναίσθημα, ξέρω. Αλλά κάπου δεν πρέπει να μπαίνει και η λογική; Ίσως είμαι εγώ η ξενέρωτη, τι να πω.

    οχι συμφωνω . το φυσιολογικο ειναι να δινεις χρονο , αυτο που λες εσυ . οχι να μην εχεις βρεθει καν με τον αλλον και να τον εχεις βαλει ηδη προτεραιοτητα . για εμενα αυτο με το συναισθημα και τον ερωτα στις αρχες εχει να κανει με την αναγκη μας να εχουμε μια σχεση

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Βρε παιδιά, έχω ξαναδεί παρόμοιους τίτλους με τη λέξη "Σχέση" εδώ μέσα και κοιτώντας το θέμα βλέπω ότι τελικά πρόκειται για κάποιες συνομιλίες στο ίντερνετ ή για μία απλή καινούρια γνωριμία από κοντά όπου υπήρχε ένα φλερτ. Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε; Θυμάμαι μία κοπέλα πριν καιρό που είχε τη λέξη "χωρισμό" ή κάτι τέτοιο πριν καν γίνει κάτι με τον άλλο, απλά επειδή χάλασε το γλυκό στη φάση της γνωριμίας ακόμα. Ίσως να είμαι εγώ μία αναίσθητη γαϊδούρα, τι να πω, αλλά ακόμα και όταν είμαι πολύ ενθουσιασμένη με κάποιον, ερωτευμένη πες το, κι αν υπάρχει ανταπόκριση και καλά vibes, ατμόσφαιρα, θετικό κλίμα, όπως θέλετε πείτε το από τον άλλο, ε, σχέση δεν το έχω πει ποτέ σε τόσο πρώιμη φάση της γνωριμίας. Γιατί προτρέχετε έτσι και τρώτε τα μούτρα σας (συναισθηματικά) μετά;
    Ναι, ναι. Το συναίσθημα, ξέρω. Αλλά κάπου δεν πρέπει να μπαίνει και η λογική; Ίσως είμαι εγώ η ξενέρωτη, τι να πω.
    Δεν εισαι ξενερωτη αντικειμενικη εισαι αν αφορα κατι οπως το παρουσιαζεις ..

    Μην ξεχνας ομως οτι οι ανθρωποι λαμβανουν διαφορετικα την καθε ενοοια και την καθε περιπτωση ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Βρε παιδιά, έχω ξαναδεί παρόμοιους τίτλους με τη λέξη "Σχέση" εδώ μέσα και κοιτώντας το θέμα βλέπω ότι τελικά πρόκειται για κάποιες συνομιλίες στο ίντερνετ ή για μία απλή καινούρια γνωριμία από κοντά όπου υπήρχε ένα φλερτ. Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε; Θυμάμαι μία κοπέλα πριν καιρό που είχε τη λέξη "χωρισμό" ή κάτι τέτοιο πριν καν γίνει κάτι με τον άλλο, απλά επειδή χάλασε το γλυκό στη φάση της γνωριμίας ακόμα. Ίσως να είμαι εγώ μία αναίσθητη γαϊδούρα, τι να πω, αλλά ακόμα και όταν είμαι πολύ ενθουσιασμένη με κάποιον, ερωτευμένη πες το, κι αν υπάρχει ανταπόκριση και καλά vibes, ατμόσφαιρα, θετικό κλίμα, όπως θέλετε πείτε το από τον άλλο, ε, σχέση δεν το έχω πει ποτέ σε τόσο πρώιμη φάση της γνωριμίας. Γιατί προτρέχετε έτσι και τρώτε τα μούτρα σας (συναισθηματικά) μετά;
    Ναι, ναι. Το συναίσθημα, ξέρω. Αλλά κάπου δεν πρέπει να μπαίνει και η λογική; Ίσως είμαι εγώ η ξενέρωτη, τι να πω.
    Δυστυχώς στην σημερινή εποχή της απρόσωπης και λαικοποιημένης κατάστασης
    (χωρίς να αναφέρομαι στην θεματοθέτρια) μια τεράστια μερίδα του απαίδευτου λαού κατατρέχει
    στο να βρει παρέα για να μοιραστεί τα προβλήματά του με την αστεία ελπίδα
    να του κάτσουν όμως κι όλα όπως θέλει. Που αλλού; στα λιγδιασμένα σόσιαλ επίδειξης και κατάντιας.
    Ειδικά οι γυναίκες που κουβαλούν τρομερές ανασφάλειες και έχουν χάσει τον ρόλο τους στην σάπια κοινωνία
    ακούν πολλές μπαρούφες που τους λένε επίδοξοι εραστές, οι οποίοι νοιάζονται μόνο και μόνο
    να περάσουν καλά.
    Κι εγώ το ίδιο κάνω, κάτι που είναι απόλυτα φυσιολογικό μιας που κανείς δεν νοιάζεται για κάποια
    (ή το αντίθετο) σε βάθος αν δεν γνωριστούν κι αναπτυχθεί κάτι σημαντικό.
    Το ίδιο κάνουν και σαβουροειδή ή μη δίποδα θηλυκά (το παίζουν και ντίβες)
    που αποσκοπούν να βρουν τον χρυσό γαμπρούλη. Ας κάνουν ότι θέλουν κι εκείνες να γελάμε.
    Από που κι ως που βρε ξεφτέρια (γενικά μιλώντας) μπορεί κάποιος ή κάποια να "δεθεί" εξ αποστάσεως
    με διάφορες μπουρδολογίες ή συναισθηματικές αρλούμπες; βγείτε έξω από το σαθρό καβούκι σας
    και κλείστε τα σόσιαλ όσο είναι νωρίς μιας που μέχρι και πολλά φόρουμ έχουν τιγκάρει από σχολιαστάκια
    που παρασιτούν δίνοντας άχρηστες συμβουλές εμετικής προπαγάνδας.
    Ζήστε νορμάλ κι όχι σαν ρομποτάκια των σόσιαλ.
    Τα υπόλοιπα είναι για λαική κατανάλωση και ξεσπάσματα απωθημένων από άμπαλους και άμπαλες
    που ακριβώς επειδή δεν έχουν ζωή, καταφεύγουν να βρουν μια ψεύτικη.


    Η αλήθεια είναι πικρή...

  12. #27
    μου στέλνει κάποιες "αντιδράσεις" και προσπαθώ να του πιάσω λίγο την κουβέντα και τουλάχιστον νιώθω πως θελει αλλά κάτι τον έχει μαγκώσει, φαίνεται ξενερωμένος ή απλά είναι κρατημένος για το αν θα επιδιώξει να βρεθούμε όταν έρθει..η αλήθεια είναι ότι είχα και έχω ανάγκη κάποιος να μου μιλήσει έτσι και να νιώσω αυτά τα αισθήματα, δηλαδή αυτό που με κέρδισε είναι όσα μου είπε και με έκανε να νιώσω και όχι αυτός καθεαυτος! τώρα δεν ξέρω την άλλη εβδομάδα επιστρέφει και εκείνος..θα δείξει..δεν ξέρω καθόλου πως μπορεί να σκέφτεται ένας άλλος άνθρωπος..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •