Εγκυμοσύνη και ιδψ - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 17 FirstFirst ... 51314151617 LastLast
Results 211 to 225 of 245
  1. #211
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Stress28580 View Post
    Καλησπέρα σε όλες!! Χθες αφιέρωσα την ημέρα στην οικογένεια και πέρασε χωρίς σκέψεις. Σημερα με τα σχολεία, την αγορά των σχολικών και τις δραστηριότητες πέρασε η μέρα και δεν πρόλαβα πάλι να σκεφτώ τίποτα αγχωτικό και τώρα που άρχισα να χαλαρώνω σκέφτομαι που θα πάω αύριο στη δουλειά και αγχώνομαι. Εμένα με αγχωνει μην κάνω κακό σε άλλον, κυρίως όμως πάνω στη δουλειά μου. με τα παιδιά δεν το έχω. Επίσης διαρκώς αμφισβητώ την αξία μου και το αν κάνω κάτι καλά, σκέφτομαι ότι δεν αξίζω, ότι είμαι ανίκανη και ανεπαρκής κι άλλα τέτοια. Πριν τέσσερα χρόνια έπαθα ένα Μπλάκ άουτ σε σημείο να με μαζεύει ο άντρας μου από τη δουλειά. Τότε είπα ως εδω. Τα παιδιά δεν έφταιγαν σε τίποτα να με βλέπουν έτσι. Έπρεπε να δράσω. Το οτι βρήκα κι εσάς είναι τόσο βοηθητικό. Χαίρομαι πολύ
    Κι εγώ χαιρομαι που σας βρηκα!! Είναι οντως πολύ βοηθητικό…

  2. #212
    Αυτό που λες είναι μεγάλη αλήθεια. Κι εγώ όταν περνάω καλά μετά αγχώνομαι περισσότερο. Γιατί νιώθω ότι για να πέρασα καλά, κάτι κακο θα γίνει να αντισταθμίσει το καλό, γιατί δεν αξίζω τίποτα καλό. Και να σου πω το άλλο; Πολλές φορές λέω δεν γίνεται να έχω έναν τόσο υπέροχο σύζυγο και τα πλασματακια μου. Δεν μου αξίζουν. κι όλο ρωταω τον άντρα μου αλήθεια είναι δικά μας αυτά τα παιδια;

  3. #213
    Και φυσικά εννοείται πως αυτοσαμποταρομαι διαρκώς

  4. #214
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Πάντως σήμερα νιώθω σίγουρη και αισιόδοξη για το μέλλον μου. Βέβαια έχω το άγχος πως κάτι θα γίνει και θα το χαλάσει. Μακάρι η χαρά και η σιγουριά που νιώθω σήμερα να κρατούσε μια ζωή.

  5. #215
    Nefeli28
    Guest
    Ναι το ξέρω ρε γμτ…. όλο σκεφτόμαστε ότι δεν μας αξιζουν όλα αυτά που έχουμε…
    Κι όταν περνάμε καλά ότι κάτι κακό θα μας συμβεί η θα κάνουμε.
    Όλα μαλακιες του μυαλού μας…

  6. #216
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Πάντως σήμερα νιώθω σίγουρη και αισιόδοξη για το μέλλον μου. Βέβαια έχω το άγχος πως κάτι θα γίνει και θα το χαλάσει. Μακάρι η χαρά και η σιγουριά που νιώθω σήμερα να κρατούσε μια ζωή.
    Μακάρι να κρατούσε για πάντα.

  7. #217
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ναι το ξέρω ρε γμτ…. όλο σκεφτόμαστε ότι δεν μας αξιζουν όλα αυτά που έχουμε…
    Κι όταν περνάμε καλά ότι κάτι κακό θα μας συμβεί η θα κάνουμε.
    Όλα μαλακιες του μυαλού μας…
    Όλα όμως. Και πασχίζουμε να ελέγξουμε τις σκέψεις που είναι το πιο δύσκολο.

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Προσωπικά έχω το θέμα πως δεν δέχομαι ότι είμαι ικανή για αυτά, ότι είμαι ακόμα μικρό παιδί και οι άλλοι θα θεωρούν πως λέω αερολογίες. Αν και δεν με νοιάζει η γνώμη των άλλων, αυτή η ιδεοληψία δεν φεύγει. Δεν την έχω τώρα, αλλά άπαξ και συμβεί κάτι που την χτυπήσει, παιδεύομαι.

  9. #219
    Nefeli28
    Guest
    Θα προτείνω κάτι ριζοσπαστικό και αρκετά αγχωτικό για εμάς που έχουμε αυτά που έχουμε, αλλά σκεφτείτε το και τα λέμε και σε πμ. Μπορούμε να φτιάξουμε μια ομάδα στο viber και να μιλάμε αφού ούτως η άλλως έχουμε όλες το ίδιο και μπορούμε να λειτουργούμε ψυχοθεραπευτικα η μια για την άλλη.

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Κάντε το skype καλύτερα. Δεν έχω viber, με αγχώνει. Χαχα. Η χαρά του ΙΔΨ είμαι.

  11. #221
    Εγώ συμφωνώ με την ιδέα του βαιμπερ.Ηθελα κ να το προτείνω.Δεν νιώθω ανάξια,ούτε αν χαρώ νομίζω ότι θα γίνει κάτι κακο.Ομως σκεφτομαι οτιδήποτε μπορεί να πάει στραβά.Πχ με τις γυναικοκτονιες.Τσακωνοντα� � οι γονείς μου μια μέρα κ λέω Χριστέ μου λες να σκοτώσει ο πατέρας μου την μάνα μου; Δηλαδή όλο απίθανα σενάρια.

  12. #222
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Α ναι, κι εμένα με είχαν επηρεάσει στο παρελθόν ειδικά οι περιπτώσεις βιασμού και γυναικοκτονιών, πχ. Τοπαλούδη. Σε σημείο να μην μπορώ να ανασάνω. Αλλά δεν έπαιρνα φαρμακευτική αγωγή ούτε ήξερα την ΙΔΨ.

  13. #223
    Δηλαδή να τσακώνονται οι γονείς μου που είναι φυσιολογικό και να σκέφτομαι ότι θα την σκότωσει;Και να νιώθω πλακωμα.Ολο τέτοια σενάρια.Τα φτάνω στο τέρμα.Φρικη.

  14. #224
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ναι, είναι αυτή η βλακεία με τις ιδεοληψίες, ειδικά αν δεν είσαι σε αγωγή και ψυχοθεραπεία, μπορείς να ζεις μέσα στις ιδεοληψίες.

  15. #225
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Πάντως αν θέλετε βαιμπερ δεν έχω τελικά θέμα, είδα πως μπορείς να μην επιτρέψεις να φαίνονται οι επαφές σου που με άγχωνε.

Page 15 of 17 FirstFirst ... 51314151617 LastLast

Similar Threads

  1. εγκυμοσυνη
    By kapamaru!! in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-2018, 14:11
  2. Εγκυμοσύνη και σχέση
    By carrie21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 09-12-2016, 14:29
  3. Εγκυμοσύνη και διάθεση
    By Flower16 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 14-09-2016, 01:08
  4. Εγκυμοσύνη
    By le.ka in forum Παχυσαρκία
    Replies: 18
    Last Post: 30-03-2016, 22:02
  5. Εγκυμοσυνη
    By brazil in forum Παχυσαρκία
    Replies: 10
    Last Post: 12-10-2013, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •