Εγκυμοσύνη και ιδψ - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 245
  1. #166
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Stress28580 View Post
    Μου φαίνεται πολύ λογικό το ότι πρέπει να αντιστρέψουμε τον τρόπο σκέψης μας. Να εκπαιδεύσουμε το μυαλό να σκέφτεται αλλιώς. Δυστυχώς όμως υποκύπτω τις περισσότερες φορές και ψάχνω για επιβεβαίωση. Συν ότι προσπαθώ να αποφεύγω αυτό που ξέρω ότι θα με αγχώσει. Τώρα έχω αρχίσει να τα συνειδητοποιώ όλα αυτά που διαβάζω και για την ΙΔΨ για να καταλάβω περί τίνος πρόκειται.
    Αυτή η επιβεβαίωση είναι μεγάλο αγκάθι. Όλοι αυτό αναζητάμε στις δύσκολες στιγμές και προσπαθούμε με κάθε τρόπο να την αποκτήσουμε…
    Όλα θα πάνε καλά θα δεις. Είμαστε εδώ για να τα λέμε και να βοηθάει ο ένας τον άλλο . Τουλάχιστον δεν είμαστε μόνοι μας…

  2. #167
    Ευτυχώς. Είναι πολύ βοηθητικό να μιλάμε.

  3. #168
    Καλημέρα σε όλες. Πάλι τα ίδια σήμερα. Τι με έχει πιάσει δεν μπορώ να καταλάβω. Μαύρος ύπνος. Έχω μια απίστευτη ανησυχία, δεν μπορώ να ηρεμήσω. Εσείς πως είστε;

  4. #169
    Καλημέρα σας.Κοιμηθηκα 12-4 κανονικά κ μετά ξύπνησα.Τις επόμενες 4 ώρες είχα ανησυχία, κοιμόμουν δέκα λεπτά κ πεταγομουν.Ενιωθα ότι πήγαιναν να με πιάσουν σκέψεις κ τις έδιωχνα.

  5. #170
    Ωραία πέρασες κι εσύ κορίτσι μου...

  6. #171
    Nefeli28
    Guest
    Καλημερα σε όλους! Ελπίζω σήμερα να είστε καλύτερα. Είναι ΣΚ…ας το απολαύσουμε… όσο γίνεται χωρίς τις ρημαδοσκεψεις μας

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Σήμερα για να μην σκέφτομαι κάτι που με άγχωνε γιατί ήθελα λύση εδώ και τώρα, κοιμήθηκα το μεσημέρι, αλλά ξυπνούσα στο ενδιάμεσο και η καρδιά μου χτυπούσε δυνατά. Δεν ξέρω γιατί. Θα πιω και λίγο ηρεμιστικό.

  8. #173
    Γεια σας κορίτσια μου.Αυτο με το ξύπνημα κ την καρδιά το παθαίνω κ εγώ.προσπαθω να μην δίνω πολύ σημασία.Κοιμηθηκα κ εγώ μία ώρα το μεσημέρι.Ελπιζω να κυλήσει ομαλά το σκ

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ξέρεις τι είναι αυτό με την καρδιά; Δεν θυμάμαι να το έχω πάθει πρόσφατα.

  10. #175
    Δεν είναι τίποτα.Τυπου ψυχοσωματική ταχυπαλμια.Δεν δίνω σημασία κ περνάει κ επίσης ακριβως επειδή δεν δίνω σημασία είναι πολύ σπάνιο πια.

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Χαίρομαι τότε που δεν είναι κάτι σοβαρό. Μετρήθηκα όταν ξύπνησα και είχα φυσιολογικές σφίξεις. Πάντως εμένα η ΙΔΨ όσο ήταν αδιάγνωστη με είχε οδηγήσει σε μια εσωστρέφεια και μυστικοπάθεια, μιας και έκανα πολλά καχύποπτα σενάρια. Φανταστείτε τώρα έβαλα στο φβ ότι σπούδασα το τάδε πράγμα και φωτογραφία προφίλ δικιά μου φέτος. Δεν το έκανα από επίδειξη ή να ψαρέψω κάποιον, απλά δεν ξέρω είναι ένα σημαντικό να για εμένα που ήμουν τόσο μυστικοπαθής.

  12. #177
    Γεια σας κορίτσια. Σήμερα το έριξα στις βόλτες. Ξεχάστηκα λίγο και ελπίζω το βράδυ να είναι καλύτερο. να κοιμηθώ και να ξεκουραστώ! End of an era ότι σε κάνει να πηγαίνεις ένα βήμα πιο μπροστά είναι πρόοδος, ακόμα κι αυτό με τη φωτογραφία στο φβ.

  13. #178
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Καλημερα σε όλους! Ελπίζω σήμερα να είστε καλύτερα. Είναι ΣΚ…ας το απολαύσουμε… όσο γίνεται χωρίς τις ρημαδοσκεψεις μας
    Έχεις απόλυτο δίκιο! Πρέπει να το προσπαθήσουμε έστω να περνάμε καλά χώρος αυτά που μας βασανίζουν!

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Το θέμα είναι ότι μετά υποβαθμίζω ό,τι πρόοδο κάνω. Αλλά θα πάω κόντρα σε αυτό το συναίσθημα.

  15. #180
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Το θέμα είναι ότι μετά υποβαθμίζω ό,τι πρόοδο κάνω. Αλλά θα πάω κόντρα σε αυτό το συναίσθημα.
    Α, αυτό το "υποβαθμιζω" το γνωρίζω πολύ καλά! Ειλικρινά σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κάνω το ίδιο πράγμα. Επίσης μπορεί να πάθω πανικό ή ιδεοληψίες και μόνο αν σκεφτώ ότι έκανα κάτι καλό. Προσπαθώ με την ψυχοθεραπεία να το αποβάλλω. Θέλει πολύ και διαρκή δουλειά με τον εαυτό μας, αλλά όπως τα λέει η Νεφέλη28 με κάνει να αισιοδοξώ. Μου δίνει κουράγιο και ελπίδα πως θα έρθουν και καλύτερες μέρες. Ή ακόμα καλύτερα πως στο μέλλον οι καλές θα είναι περισσότερες.

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. εγκυμοσυνη
    By kapamaru!! in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-2018, 13:11
  2. Εγκυμοσύνη και σχέση
    By carrie21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 09-12-2016, 13:29
  3. Εγκυμοσύνη και διάθεση
    By Flower16 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 14-09-2016, 00:08
  4. Εγκυμοσύνη
    By le.ka in forum Παχυσαρκία
    Replies: 18
    Last Post: 30-03-2016, 21:02
  5. Εγκυμοσυνη
    By brazil in forum Παχυσαρκία
    Replies: 10
    Last Post: 12-10-2013, 17:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •