Εγκυμοσύνη και ιδψ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 245
  1. #46
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Chocorelo View Post
    Πιστεύω πολύ στον Θεό κ ξέρω ότι ο καθένας έχει να κουβαλήσει τον σταυρό του.Αυτος είναι ο δικός μας.Εχω προσευχηθεί πολύ,έχω μετανοήσει για τα αμαρτήματα μου(όλοι έχουμε)και θέλω πολύ να πάω στους Αγίους ισιδωρους στον Λυκαβηττό.Βλεπω ότι κάθε μέρα γίνονται θαύματα και ελπίζω και εγώ.Αν όχι να θεραπευτω τουλάχιστον να είμαι καλά με την αγωγή μου.
    Σίγουρα θα καλυτερέψεις. Εχε πίστη και θα δεις θα πάνε όλα καλύτερα.
    Είμαστε πολλοί εδώ πέρα με τα ίδια προβλήματα κι είναι ωραίο να αλληλοστηριζομαστε!

  2. #47
    Η αλήθεια είναι πως εδώ μέσα είναι σαν να διαβαζω τις σκέψεις μου και μου προσφέρει παρηγοριά να ξέρω πως δεν είμαι μόνη μου. Λυπάμαι βέβαια που τόσοι πολλοί βασανίζομαστε αλλά τουλάχιστον βλέπουμε ότι υπάρχουν κι άλλοι σαν εμάς.

  3. #48
    Εγώ όταν έπαθα όλο αυτό είπα αμέσως σε όλο τον κύκλο μου ότι πάσχω από διατάραχη αγχους.Τοτε διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι είχαν περάσει ή περνούσαν από τα μονοπάτια αυτά.Αλλος κρίσεις πανικού,άλλος κατάθλιψη,άλλος ιδψ.Ειλικρινα σκεφτομουν κ σκεφτομαι ακόμα πόσοι να υποφέρουν δίπλα μας κ δεν το ξέρουμε.Γιατι όλοι φοβόμαστε μην μας στιγματίσουν και μην μας κρίνουν.

  4. #49
    Quote Originally Posted by Chocorelo View Post
    Εγώ όταν έπαθα όλο αυτό είπα αμέσως σε όλο τον κύκλο μου ότι πάσχω από διατάραχη αγχους.Τοτε διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι είχαν περάσει ή περνούσαν από τα μονοπάτια αυτά.Αλλος κρίσεις πανικού,άλλος κατάθλιψη,άλλος ιδψ.Ειλικρινα σκεφτομουν κ σκεφτομαι ακόμα πόσοι να υποφέρουν δίπλα μας κ δεν το ξέρουμε.Γιατι όλοι φοβόμαστε μην μας στιγματίσουν και μην μας κρίνουν.
    Καλημέρα Chocorelo. Είσαι καλύτερα; Εγώ κοιμήθηκα σήμερα και νιώθω πιο χαλαρή. Στον κύκλο μου οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν. Μόνο 2-3 άτομα που έχουν αντίστοιχα θέματα. Στους υπόλοιπους απλά δεν μπαίνω πλέον στη διαδικασία να εξηγήσω γιατί προσπαθούν να με πείσουν ότι δεν έχω τίποτα και να μην αγχώνομαι και ότι σκέφτομαι βλακείες κι άλλα τέτοια που ακόμα κι αν τα λένε με καλή πρόθεση δεν βοηθάνε καθόλου.

  5. #50
    Καλημέρα stress.Και εγώ κοιμηθηκα ευτυχώς και τουλάχιστον ξεκουράστηκα.Το σφίξιμο παραμένει αλλά πιο χαλαρό λίγο.Εμενα μου είχε πει φίλος μου:Δεν έχεις οικονομικό προβλημα,με τον άντρα σου είσαι καλά,η οικογένεια σου είναι καλά.Δεν έχεις με τι να ασχοληθείς νομίζω.Δεν υπάρχει τίποτα να εξηγήσεις σε έναν τέτοιο άνθρωπο.Δεν θα καταλάβει ποτέ.

  6. #51
    Έτσι ακριβώς.ολοι τα ίδια ακούμε. Εγώ έχω θέμα με τη δουλειά. Μου δημιουργεί τρομερές ιδεοληψίες σε βαθμό που θέλω να παραιτηθώ. Μόλις το άκουσε δικός μου άνθρωπος μόνο που δεν με έβρισε. Δεν καταλαβαίνουν, εμείς δεν μπορούμε να τους κάνουμε να καταλάβουν και πλέον δεν θέλω κιόλας.

  7. #52
    Κάνε ψυχοθεραπεία κ τώρα με την αγωγή πιθανόν να σου περάσει η ιδεοληψία με την δουλειά.Εκτος αν υπάρχουν άσχημες συνθήκες εργασίας.Δεν ζητάω να με καταλάβουν πλέον.Δεν γίνεται.Να μην μου λένε βλακειες θέλω κ να είμαι όσο καλύτερα μπορώ.Αυτο.

  8. #53
    Quote Originally Posted by Chocorelo View Post
    Κάνε ψυχοθεραπεία κ τώρα με την αγωγή πιθανόν να σου περάσει η ιδεοληψία με την δουλειά.Εκτος αν υπάρχουν άσχημες συνθήκες εργασίας.Δεν ζητάω να με καταλάβουν πλέον.Δεν γίνεται.Να μην μου λένε βλακειες θέλω κ να είμαι όσο καλύτερα μπορώ.Αυτο.
    Οι συνθήκες δεν είναι άσχημες, το μυαλό μου είναι το πρόβλημα γι' αυτό δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι μου φταίει όντως η εργασία μου. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω φύγει ακόμα. Θα ξεκαθαρίσει το τοπίο όταν πιάσει η αγωγή.

  9. #54
    Stress τότε πρέπει να το παλέψεις οσο μπορείς.Να μην αφήνουμε τις ιδεοληψίες να κερδίζουν αυτό είναι σημαντικό.Πως αισθάνεσαι;Εγώ έτσι κ έτσι.Ειναι ώρες που νιώθω σχετικά καλά και άλλες που νιώθω χάλια.

  10. #55
    Quote Originally Posted by Chocorelo View Post
    Stress τότε πρέπει να το παλέψεις οσο μπορείς.Να μην αφήνουμε τις ιδεοληψίες να κερδίζουν αυτό είναι σημαντικό.Πως αισθάνεσαι;Εγώ έτσι κ έτσι.Ειναι ώρες που νιώθω σχετικά καλά και άλλες που νιώθω χάλια.
    Καλημέρα! Χθες ήταν μια όμορφη μέρα. Ήμουν ξεκούραστη και ήρεμη. Σήμερα έχω ένα βάρος και σκέψεις του τύπου δεν πρέπει να χαλαρώσω γιατί θα συμβεί κάτι κακο.

  11. #56
    Καλημέρα.Εγω χθες είχα μια άσχημη μέρα.Μιλησα σήμερα με την γιατρό μου κ μου είπε ότι δυόμιση εβδομάδες που είμαι έτσι παθαινω κάθε μέρα κρίσεις πανικού.Δεν το είχα καταλάβει.Μου είπε θα πλακωθουμε στην ψυχοθεραπεία μαζί μέχρι να γεννήσω.Μπαινω έβδομο κ αφού έφτασα ως εδώ κ τα πήγα τόσο καλά να μην το χαλάσω κ πάρω αγχολυτικο κλπ.Να σου πω σήμερα ηρέμησα.

  12. #57
    Quote Originally Posted by Chocorelo View Post
    Καλημέρα.Εγω χθες είχα μια άσχημη μέρα.Μιλησα σήμερα με την γιατρό μου κ μου είπε ότι δυόμιση εβδομάδες που είμαι έτσι παθαινω κάθε μέρα κρίσεις πανικού.Δεν το είχα καταλάβει.Μου είπε θα πλακωθουμε στην ψυχοθεραπεία μαζί μέχρι να γεννήσω.Μπαινω έβδομο κ αφού έφτασα ως εδώ κ τα πήγα τόσο καλά να μην το χαλάσω κ πάρω αγχολυτικο κλπ.Να σου πω σήμερα ηρέμησα.
    Να κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός σου. Να κάνεις την ψυχοθεραπεία σου για να ηρεμήσεις και να απολαύσεις όσο σου μένεις ακόμα μέχρι να γεννήσεις. Τα έχεις πάει μια χαρά και θα συνεχίσεις. λογικό είναι να έχουμε και τις υποτροπές μας. Όσο δεν αφηνομαστε και ζητάμε την βοήθεια των ειδικών, όλα καλά! Έτσι το βλέπω εγώ.θα πέσουμε αλλά θα ξανασηκωθουμε!

  13. #58
    Δεν ξέρω αν θα το απολαύσω αλλά τουλάχιστον να μην είμαι έτσι.Να νιώθω ηρεμη.Τωρα ένιωθα σφίξιμο στο στομάχι, αναγουλες κ άσχημες σκέψεις.Δεν είχα καταλάβει ότι ήταν κρίση πανικού.Ειχα να πάθω κιόλας 4 χρόνια από όταν μου ξέσπασε αρχικά η διατάραχη.Τουλαχιστον είναι κρίσεις πανικού δεν τρελαίνομαι

  14. #59
    Quote Originally Posted by Chocorelo View Post
    Δεν ξέρω αν θα το απολαύσω αλλά τουλάχιστον να μην είμαι έτσι.Να νιώθω ηρεμη.Τωρα ένιωθα σφίξιμο στο στομάχι, αναγουλες κ άσχημες σκέψεις.Δεν είχα καταλάβει ότι ήταν κρίση πανικού.Ειχα να πάθω κιόλας 4 χρόνια από όταν μου ξέσπασε αρχικά η διατάραχη.Τουλαχιστον είναι κρίσεις πανικού δεν τρελαίνομαι
    Είναι μεγάλη ανακούφιση να έχει όνομα αυτό που έχεις. Νομίζω αυτό σου παίρνει το μισό βάρος. Όλα θα πάνε καλά.

  15. #60
    Καλημερα.Είναι ανακούφιση ναι, ειδικά όταν ξέρεις ότι δεν χάνεις το μυαλό σου.Κοιμηθηκα καλά χθες το βράδυ και ήρεμα Σήμερα βέβαια έχω το σφιξιματακι μου.Εσυ stress μου πως είσαι;;

Page 4 of 17 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. εγκυμοσυνη
    By kapamaru!! in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-2018, 13:11
  2. Εγκυμοσύνη και σχέση
    By carrie21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 09-12-2016, 13:29
  3. Εγκυμοσύνη και διάθεση
    By Flower16 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 14-09-2016, 00:08
  4. Εγκυμοσύνη
    By le.ka in forum Παχυσαρκία
    Replies: 18
    Last Post: 30-03-2016, 21:02
  5. Εγκυμοσυνη
    By brazil in forum Παχυσαρκία
    Replies: 10
    Last Post: 12-10-2013, 17:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •