Εγκυμοσύνη και ιδψ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 17 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 245
  1. #61
    Quote Originally Posted by Chocorelo View Post
    Καλημερα.Είναι ανακούφιση ναι, ειδικά όταν ξέρεις ότι δεν Κιχάνεις το μυαλό σου.Κοιμηθηκα καλά χθες το βράδυ και ήρεμα Σήμερα βέβαια έχω το σφιξιματακι μου.Εσυ stress μου πως είσαι;;
    Καλημέρα Chocorelo μου. Νομίζω πως μέρα με τη μέρα νιώθω καλύτερα. Το σφίξιμο που λες κι εσύ το έχω κάποιες φορές αλλά συγκριτικά με πριν είμαι πιο ήρεμη.

  2. #62
    Καλημέρα stress μου.Στο είπα.Θα σε πιάσει κ θα υπάρξει αρκετή βελτίωση.Τα φάρμακα είναι σωτηρια όταν κάνουμε σωστή χρήση.Εγω κοιμηθηκα το βράδυ αλλά πάλι έτσι ξυπνησα.Και λέω θα με πάει ως την γέννα αυτό το πράγμα;Κ μετά αν πάθω επιλοχειο κ με νοσηλεψουν κλπ;Όλο τετοια σκεφτομαι.

  3. #63
    Quote Originally Posted by Chocorelo View Post
    Καλημέρα stress μου.Στο είπα.Θα σε πιάσει κ θα υπάρξει αρκετή βελτίωση.Τα φάρμακα είναι σωτηρια όταν κάνουμε σωστή χρήση.Εγω κοιμηθηκα το βράδυ αλλά πάλι έτσι ξυπνησα.Και λέω θα με πάει ως την γέννα αυτό το πράγμα;Κ μετά αν πάθω επιλοχειο κ με νοσηλεψουν κλπ;Όλο τετοια σκεφτομαι.
    Όλα θα πάνε καλά. Η ΙΔΨ στο προκαλεί όλο αυτό. Συζήτησε με το γιατρό σου την ανησυχία σου και θα νιώσεις καλύτερα.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Κι εγώ νιώθω αγχωμένη αυτές τις ημέρες. Δεν ξέρω αν φταίει που αλλάζουμε εποχή, πάμε στο φθινόπωρο, εγώ το έχω συνδυάσει με ξεκινήματα. Άπαξ αρχίσω να κάνω σχέδια για το οτιδήποτε, μπορεί να χαθώ με ώρες μέχρι να βρω αυτό που θέλω στο μυαλό μου. Πφ. Και σήμερα είπα πως δεν θα το κάνω και το έκανα.

  5. #65
    Quote Originally Posted by End_of_an_era View Post
    Κι εγώ νιώθω αγχωμένη αυτές τις ημέρες. Δεν ξέρω αν φταίει που αλλάζουμε εποχή, πάμε στο φθινόπωρο, εγώ το έχω συνδυάσει με ξεκινήματα. Άπαξ αρχίσω να κάνω σχέδια για το οτιδήποτε, μπορεί να χαθώ με ώρες μέχρι να βρω αυτό που θέλω στο μυαλό μου. Πφ. Και σήμερα είπα πως δεν θα το κάνω και το έκανα.
    Έτσι είναι η διαταραχή μας. Το μυαλό είναι περίεργο πράγμα. Δεν ξέρω πως λειτουργεί τόσο ανάποδα. Ελπίζω να το ξεπεράσεις γρήγορα.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ναι, δεν ξέρω. Νιώθω έντονο άγχος, το βράδυ δεν κοιμάμαι καλά και τρώω, κάτι που δεν έκανα. Έχω την άλλη εβδομάδα συνεδρία, γιατί με το διάλειμμα του Αυγούστου που κλείνει πέρασε καιρός.

  7. #67
    Καλημέρα παιδιά.Ισως φταίει και το καλοκαίρι δεν ξέρω τι να πω.Το έχω ακούσει από πολλούς.Νιωθω λιιιγο πιο ήρεμη,λίγο.Ελπιζω να φτιάξω.end of an era παίρνεις αγωγή;;

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ναι, παίρνω αγωγή. Είχα καθυστέρηση και έτσι ήμουν ευάλωτη συναισθηματικά λόγω των ορμονών και στην καθυστέρηση, μετά στην περίοδο και τώρα που μου τελείωσε.

  9. #69
    Εγώ πριν από την περίοδο ήμουν χάλια.Κ έλεγα δεν γίνεται κάθε μήνα αυτό το πράγμα.Τι σου έχει δώσει ο γιατρός αν επιτρέπεται;

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δεν ξέρω αν κάνει να συζητάμε για την αγωγή μας εδώ. Δεν μου έχει δώσει κάποια βαριά αγωγή, μιας και είμαι νέα.

  11. #71
    Και μένα ελαφριά μου έχει δώσει.Stress πως νιώθεις; είσαι καλύτερα;Εσύ end of an era;

  12. #72
    Quote Originally Posted by Chocorelo View Post
    Και μένα ελαφριά μου έχει δώσει.Stress πως νιώθεις; είσαι καλύτερα;Εσύ end of an era;
    Είμαι καλύτερα απλά μερικές στιγμές αρχίζω πάλι τα σενάρια μου και μου έρχεται να βάλω τις φωνές που μου επιτρέπω να με ταλαιπωρω έτσι. Εσείς πως είστε;

  13. #73
    Και εγώ καλύτερα.Υποχωρησε κάπως το σφίξιμο, κοιμάμαι πιο πολύ.Σκεψεις κ εγώ έχω απλά δεν μου δημιουργουν πανικό.Βριζω τον εαυτό μου γιατί τα σενάρια που κάνω δεν γίνονται απλά,δεν ισχύουν.

  14. #74
    Quote Originally Posted by Chocorelo View Post
    Και εγώ καλύτερα.Υποχωρησε κάπως το σφίξιμο, κοιμάμαι πιο πολύ.Σκεψεις κ εγώ έχω απλά δεν μου δημιουργουν πανικό.Βριζω τον εαυτό μου γιατί τα σενάρια που κάνω δεν γίνονται απλά,δεν ισχύουν.
    Συμφωνώ μαζί σου. Τα σενάρια μας δεν υπάρχουν αλλά εκείνη την ώρα μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται και είναι τόσο μα τόσο πιστευτά;

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    288
    Γιατί μπλέξαμε μ' αυτή την μ@λακια την ΙΨΔ, γιαυτό..

Page 5 of 17 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. εγκυμοσυνη
    By kapamaru!! in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-2018, 13:11
  2. Εγκυμοσύνη και σχέση
    By carrie21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 09-12-2016, 13:29
  3. Εγκυμοσύνη και διάθεση
    By Flower16 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 14-09-2016, 00:08
  4. Εγκυμοσύνη
    By le.ka in forum Παχυσαρκία
    Replies: 18
    Last Post: 30-03-2016, 21:02
  5. Εγκυμοσυνη
    By brazil in forum Παχυσαρκία
    Replies: 10
    Last Post: 12-10-2013, 17:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •