Απιστία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Απιστία

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Κοίτα δεν σου κάνω κριτική απλά εκφράζω δυνατά τις απορίες μου. Σε ποιο κομμάτι της ζωής σου θεωρείς οτι υστερείς σε αυτοπεποίθηση και στην ανέβαζε εκείνος;
    Πρώτα από όλα μου έφτιαχνε τη μέρα με την επικοινωνία μας. Τότε δεν είχα με κάτι να ασχοληθώ και έτσι με το να μιλάω μαζί του δεν βαριόμουν πολύ. Μου ανέβαζε την αυτοπεποίθηση στο θέμα εμφάνισης αλλα και στο θέμα κιλών όπως και την ψυχολογία γενικά. Βέβαια εγώ του έλεγα ότι είναι γυναικάς και όλες καλές τις βλέπει αλλά μου έλεγε ότι δεν ισχύει αυτό. Προσπαθούσα να τον ψυχολογήσω και να καταλάβω τι είναι αυτό που τον έκανε να θέλει να μιλάει με άλλες ενώ ειναι φρεσκοπαντρεμένος. Δεν παραδέχτηκε ποτέ ότι κάτι του έλειπε αλλά εγώ νομίζω πως κάτι του έλειπε όντως απλά δεν ήθελε να το πει.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους κι εγω απιστία το θεωρώ.
    Κι αν ημουν γυναικα του θα προτιμούσα να πήγαινε με μια οποια να ναι ένα βράδυ και τέλος, παρά να συνομιλούσε με τις ώρες όπως λες με κάποια και να φαντασιωνόταν διάφορα. Γιατί εσύ αυτό που περιγράφεις κράτησε καιρό απ ότι κατάλαβα που επικοινωνούσατε συνεχώς και κάνατε cybersex.
    Το γιατί το κανε αυτός...δεν ξέρω, δεν είναι απαραίτητο να του λείπει κάτι πάντως απτην σχέση του. Στις περισσότερες περιπτώσεις όντως αυτό συμβαίνει αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που το χουν σύστημα να απατάνε συνεχώς γιατί πάντα κάτι τους λείπει. Κ συνήθως το πρόβλημα δεν το χει η σχέση, το χουν οι ίδιοι και το κουβαλάνε.

    Εσύ γιατί προβληματίζεσαι; Ήθελες περισσότερα από αυτόν τον άνθρωπο; Θεωρείς ότι αν δεν ήταν παντρεμένος θα θελες να γνωριστείτε;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Θα σας απαντήσω στις ερωτήσεις σας. Δεν αφορά τον δικό μου άντρα. Αφορά κάποιον άλλο τον οποίο γνώρισα μέσω σόσιαλ μίντια πριν 3 μήνες. Νέος σε ηλικία, φρεσκοπαντρεμένος και του άρεσε να μιλάει με άλλες γυναίκες. Μιλούσαμε σχεδόν σε καθημερινή βάση για αρκετό καιρό επειδή συμπαθούσαμε ο ένας τον άλλον και είχαμε καλή επικοινωνία. Τον είχα ρωτήσει κιόλας αν του έλειπε κάτι από το γάμο του και το κάνει αυτό. Αυτός μου έλεγε ότι δεν του λείπει τίποτα ότι αγαπάει τη γυναίκα του και ότι αυτό δε θεωρείται απιστία αφού δεν συναντιέται με καμία. Και όντως σε μένα προσωπικά δεν πρότεινε ποτέ να συναντηθούμε ήταν σωστός σε αυτό το θέμα. Του έλεγα ότι κάποια στιγμή στο μέλλον δε θα αντέξει και θα θέλει να γίνει η πράξη απο κοντά με κάποια και μου απαντούσε πως δεν υπάρχει περίπτωση κάτι τέτοιο. Θα μου πείτε γιατί μιλούσα με έναν παντρεμένο και δεν το έκοβα; Γιατί ο συγκεκριμένος μου ανέβαζε την αυτοπεποίθηση και με έκανε να νιώθω πιο ωραία. Το έκανε χωρίς να το καταλάβει βέβαια. Κ μιλούσα ωραία μαζί του εννοώ κάναμε πλάκα και ξεχνιόμουν κι εγώ.
    εαν το κανει κατα συστημα και ειδικα αν το κανει ταυτοχρονα με πολλες και οχι με μια και μαλιστα δεν το κρυβει οτι ειναι κι αλλες, ουτε απο εσενα που υποτιθεται οτι θα ερπεπε να θελει να παραμυθιασει για να κανει αυτο που θελει, τοτε αυτος μπορει να λεει στον εαυτο του και να νοιωθει, οτι αυτο εντασσεται στην κατηγορια "τσοντα στο ιντερνετ" και να νοιωθει οτι δεν απιστει, απλα αυνανιζεται με τσοντα...

    εγω δεν θα σου πω την ηθικη πλευρα, αν ειναι σωστο η λαθος κλπ. εγω απορω πως αυτο σου ανεβαζε την αυτοπεποιθηση, οταν ηξερες οτι απο χερι εισαι σε ρολο "υποστηρικτικο" και οχι πρωταγωνιστικο, μιας και επεμενε οτι και την γυναικα του γουσταρει και δεν προκειτια να γινει απο κοντα η επαφη σας, αλλα και οτι υπηρχαν και αλλες γυναικες στην θεση σου , που διασκεδαζαν τον πασα για να παει μετα στην γυναικα που λεει οτι αγαπαει...

    εσυ απομακρυνθηκες η εκεινος; και για ποιον λογο;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους κι εγω απιστία το θεωρώ.
    Κι αν ημουν γυναικα του θα προτιμούσα να πήγαινε με μια οποια να ναι ένα βράδυ και τέλος, παρά να συνομιλούσε με τις ώρες όπως λες με κάποια και να φαντασιωνόταν διάφορα. Γιατί εσύ αυτό που περιγράφεις κράτησε καιρό απ ότι κατάλαβα που επικοινωνούσατε συνεχώς και κάνατε cybersex.
    Το γιατί το κανε αυτός...δεν ξέρω, δεν είναι απαραίτητο να του λείπει κάτι πάντως απτην σχέση του. Στις περισσότερες περιπτώσεις όντως αυτό συμβαίνει αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που το χουν σύστημα να απατάνε συνεχώς γιατί πάντα κάτι τους λείπει. Κ συνήθως το πρόβλημα δεν το χει η σχέση, το χουν οι ίδιοι και το κουβαλάνε.

    Εσύ γιατί προβληματίζεσαι; Ήθελες περισσότερα από αυτόν τον άνθρωπο; Θεωρείς ότι αν δεν ήταν παντρεμένος θα θελες να γνωριστείτε;
    Καλά κατάλαβες επικοινωνούσαμε για καιρό για περίπου 2 μήνες αλλά δεν κάναμε cybersex συχνά πιο πολύ μιλούσαμε γενικά. Κι εγώ αυτο πιστεύω ότι απλά ήταν έτσι στη φύση του να θέλει να μιλάει με άλλες γυναίκες όχι ότι του έλειπε κάτι. Τον ρώτησα κιόλας αν τον πίεσε κανένας να παντρευτεί και μου απάντησε καμία σχέση και ότι αγαπάει τη γυναίκα του. Από ότι είχα καταλάβει κι εγώ του άρεσα σαν γυναίκα και ήθελε να με βλέπει έστω από φωτογραφία. Δεν θα ήθελα κάτι παραπάνω εφόσον είναι έτσι σαν χαρακτήρας και το μάτι του παίζει πολύ. Απλά ήθελα να μοιραστώ αυτή την εμπειρία μου και να πω ότι θεωρώ ότι αυτός ο άνθρωπος με βοήθησε με τον τρόπο του να ανεβάσω την ψυχολογία και την αυτοπεποίθηση μου, να μην έχω κόμπλεξ με το σώμα μου και με προέτρεπε να μη ντρεπομαι να φοράω διάφορα ρούχα. Δε σημαίνει ότι πλέον όλα είναι καλά με τον εαυτό μου αλλά μου έδωσε ώθηση αυτός να σκεφτώ αλλιώς.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εαν το κανει κατα συστημα και ειδικα αν το κανει ταυτοχρονα με πολλες και οχι με μια και μαλιστα δεν το κρυβει οτι ειναι κι αλλες, ουτε απο εσενα που υποτιθεται οτι θα ερπεπε να θελει να παραμυθιασει για να κανει αυτο που θελει, τοτε αυτος μπορει να λεει στον εαυτο του και να νοιωθει, οτι αυτο εντασσεται στην κατηγορια "τσοντα στο ιντερνετ" και να νοιωθει οτι δεν απιστει, απλα αυνανιζεται με τσοντα...

    εγω δεν θα σου πω την ηθικη πλευρα, αν ειναι σωστο η λαθος κλπ. εγω απορω πως αυτο σου ανεβαζε την αυτοπεποιθηση, οταν ηξερες οτι απο χερι εισαι σε ρολο "υποστηρικτικο" και οχι πρωταγωνιστικο, μιας και επεμενε οτι και την γυναικα του γουσταρει και δεν προκειτια να γινει απο κοντα η επαφη σας, αλλα και οτι υπηρχαν και αλλες γυναικες στην θεση σου , που διασκεδαζαν τον πασα για να παει μετα στην γυναικα που λεει οτι αγαπαει...

    εσυ απομακρυνθηκες η εκεινος; και για ποιον λογο;
    Δεν ήξερα αν μιλούσε ταυτόχρονα και με άλλες εγώ υποθέτω ότι μιλούσε επειδή είναι γυναικάς. Απλά εγώ κατάλαβα ότι με εμένα είχε την πιο στενή επαφή αφού μιλούσαμε για ώρες σχεδόν κάθε μέρα. Δεν ήθελα εγώ να έχω κάποιο πρωταγωνιστικό ρόλο στη ζωή του ούτε προσπάθησα να έχω γιατί ήξερα την κατάσταση. Δεν μαλώσαμε ούτε είπαμε κάτι κακό ίσα ίσα την τελευταία φορά μου είπε όταν μπορέσω θα σου στείλω και δεν έστειλε και ούτε εγώ έστειλα τίποτα και κάπως έτσι σταματήσαμε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Δεν ήξερα αν μιλούσε ταυτόχρονα και με άλλες εγώ υποθέτω ότι μιλούσε επειδή είναι γυναικάς. Απλά εγώ κατάλαβα ότι με εμένα είχε την πιο στενή επαφή αφού μιλούσαμε για ώρες σχεδόν κάθε μέρα. Δεν ήθελα εγώ να έχω κάποιο πρωταγωνιστικό ρόλο στη ζωή του ούτε προσπάθησα να έχω γιατί ήξερα την κατάσταση. Δεν μαλώσαμε ούτε είπαμε κάτι κακό ίσα ίσα την τελευταία φορά μου είπε όταν μπορέσω θα σου στείλω και δεν έστειλε και ούτε εγώ έστειλα τίποτα και κάπως έτσι σταματήσαμε.
    αρα εκεινος απομακρυνθηκε, οχι εσυ...
    εσυ μπορει να μην ηθελες η να μην τολμουσες να φανταστεις αλλον ρολο στην ζωη του εφοσον σου ξεκαθαριζε οτι αγαπαει αλλην, αλλα εμενα η απορια μου ειναι, πως σου ανεβαινε η αυτοπεποιθηση ξεροντας οτι ΕΚΕΙΝΟΣ δεν σε ηθελε ενεργα στην ζωη του..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αρα εκεινος απομακρυνθηκε, οχι εσυ...
    εσυ μπορει να μην ηθελες η να μην τολμουσες να φανταστεις αλλον ρολο στην ζωη του εφοσον σου ξεκαθαριζε οτι αγαπαει αλλην, αλλα εμενα η απορια μου ειναι, πως σου ανεβαινε η αυτοπεποιθηση ξεροντας οτι ΕΚΕΙΝΟΣ δεν σε ηθελε ενεργα στην ζωη του..
    Μπορείς να το πεις ότι αυτός απομακρύνθηκε αλλά χωρίς να γίνει κάτι ιδιαίτερο. Μα αυτό είπα ότι δεν ήθελα να είμαι ενεργά στη ζωή του απλά με τα λόγια του για την εμφάνιση για κιλά για χαρακτήρα με βοήθησαν και ανέβηκε η ψυχολογία μου. Δεν είναι περίεργο όλο αυτό.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Μπορείς να το πεις ότι αυτός απομακρύνθηκε αλλά χωρίς να γίνει κάτι ιδιαίτερο. Μα αυτό είπα ότι δεν ήθελα να είμαι ενεργά στη ζωή του απλά με τα λόγια του για την εμφάνιση για κιλά για χαρακτήρα με βοήθησαν και ανέβηκε η ψυχολογία μου. Δεν είναι περίεργο όλο αυτό.
    καποιος που γουσταρει, δεν απομακρυνεται....
    τα υπολοιπα, θα τα ακουγα βερεσε, απο αυτον. κατι επρεπε να πει κι αυτος για να ανεχεσαι μια τετοια κατασταση..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Καλά κατάλαβες επικοινωνούσαμε για καιρό για περίπου 2 μήνες αλλά δεν κάναμε cybersex συχνά πιο πολύ μιλούσαμε γενικά. Κι εγώ αυτο πιστεύω ότι απλά ήταν έτσι στη φύση του να θέλει να μιλάει με άλλες γυναίκες όχι ότι του έλειπε κάτι. Τον ρώτησα κιόλας αν τον πίεσε κανένας να παντρευτεί και μου απάντησε καμία σχέση και ότι αγαπάει τη γυναίκα του. Από ότι είχα καταλάβει κι εγώ του άρεσα σαν γυναίκα και ήθελε να με βλέπει έστω από φωτογραφία. Δεν θα ήθελα κάτι παραπάνω εφόσον είναι έτσι σαν χαρακτήρας και το μάτι του παίζει πολύ. Απλά ήθελα να μοιραστώ αυτή την εμπειρία μου και να πω ότι θεωρώ ότι αυτός ο άνθρωπος με βοήθησε με τον τρόπο του να ανεβάσω την ψυχολογία και την αυτοπεποίθηση μου, να μην έχω κόμπλεξ με το σώμα μου και με προέτρεπε να μη ντρεπομαι να φοράω διάφορα ρούχα. Δε σημαίνει ότι πλέον όλα είναι καλά με τον εαυτό μου αλλά μου έδωσε ώθηση αυτός να σκεφτώ αλλιώς.
    Αν θεωρεις οτι σε βοηθησε τοτε ολα καλα!
    Εγω δεν βρίσκω σε κατι να χεις ευθυνη, δεν ησουν εσυ η παντρεμένη αυτος ήταν , ας φροντιζε για τον γαμο του, δικη του ευθύνη ήταν , οχι δική σου. Αν αυτος ηθελε να παραμυθιάζεσια πως δεν ειναι απάτη κ απλα αυνανιζεται μονος του....οκ. Μόνο ως ενδειξη αλληλεγγύης ας πουμε προς την άλλη γυναίκα, αλλά κι εκεί είπες πως το σκέφτηκες και τέλειωσε η ιστορία.

    Πάντως να σου πω πως υποψιάζομαι οτι αν δεν ήταν παντρεμένος , εσένα σου άρεσε αρκετά και θα μπροούσε να χε προχωρησει το πράγμα αλλά μάλλον και μόνο στο άκουσμα, το έθεσες ως οριο στον εαυτό σου και δεν σε άφησες να σκεφτείς κάτι παραπάνω.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καποιος που γουσταρει, δεν απομακρυνεται....
    τα υπολοιπα, θα τα ακουγα βερεσε, απο αυτον. κατι επρεπε να πει κι αυτος για να ανεχεσαι μια τετοια κατασταση..
    Εννοείται πως αν μου ξαναστείλει δεν απαντάω. Έπρεπε να στείλει κάτι να εξηγήσει γιατί δεν μπορεί ή αν κάτι έγινε αλλά δεν το έκανε οπότε ούτε εγώ θα τον λυπηθώ αν επιστρέψει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Δεν είμαι 23 μεγαλύτερη είμαι. Δε θα μου άρεσε ο άντρας μου να μιλάει με άλλες εννοείται γιαυτό και του έλεγα για ποιο λόγο το κάνει και τι είναι αυτό που του λείπει. Όσον αφορά γιατί εγώ μιλούσα μαζί του έγραψα τους λόγους παραπάνω.


    μην κάνεις αυτά που δεν θες να σου κάνουν!

    θα μπορούσε κάλλιστα να σου έκρυβε ότι είναι παντρεμένος αλλά στο είπε

    αφού έχεις θέμα με τα κιλά δεν έχεις προσπαθήσει να τα χάσεις?

  12. #27
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Καλά κατάλαβες επικοινωνούσαμε για καιρό για περίπου 2 μήνες αλλά δεν κάναμε cybersex συχνά πιο πολύ μιλούσαμε γενικά. Κι εγώ αυτο πιστεύω ότι απλά ήταν έτσι στη φύση του να θέλει να μιλάει με άλλες γυναίκες όχι ότι του έλειπε κάτι. Τον ρώτησα κιόλας αν τον πίεσε κανένας να παντρευτεί και μου απάντησε καμία σχέση και ότι αγαπάει τη γυναίκα του. Από ότι είχα καταλάβει κι εγώ του άρεσα σαν γυναίκα και ήθελε να με βλέπει έστω από φωτογραφία. Δεν θα ήθελα κάτι παραπάνω εφόσον είναι έτσι σαν χαρακτήρας και το μάτι του παίζει πολύ. Απλά ήθελα να μοιραστώ αυτή την εμπειρία μου και να πω ότι θεωρώ ότι αυτός ο άνθρωπος με βοήθησε με τον τρόπο του να ανεβάσω την ψυχολογία και την αυτοπεποίθηση μου, να μην έχω κόμπλεξ με το σώμα μου και με προέτρεπε να μη ντρεπομαι να φοράω διάφορα ρούχα. Δε σημαίνει ότι πλέον όλα είναι καλά με τον εαυτό μου αλλά μου έδωσε ώθηση αυτός να σκεφτώ αλλιώς.
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    μην κάνεις αυτά που δεν θες να σου κάνουν!

    θα μπορούσε κάλλιστα να σου έκρυβε ότι είναι παντρεμένος αλλά στο είπε

    αφού έχεις θέμα με τα κιλά δεν έχεις προσπαθήσει να τα χάσεις?
    Αφού έχεις θέμα με τα κιλά χάσε κιλά για να μην ψάχνεσαι στα ίντερνετ. Έτσι, θα σε προσεγγίζουν έστω κάποιοι, σε καφετέριες, κλαμπ κλπ και θα μπόρεις τότε να επιλέγεις.
    Από την πλευρά του, το Cypersex .... περίμενες να σου πει, ιδίως αν έχεις παραπανήσια κιλά, ότι δεν αγαπάει και δεν τα έχει καλα με τη γυναίκα του?
    Θα στο έλεγε αν ήσουν γοητευτική. Βέβαια παίζει κι αυτο που σου πα πριν, να αγαπάει πραγματικά τη γυναίκα του αλλά να την απατάει τρόπον τινά, δηλαδή έχοντας την ως τη σταθερή του βάση και ψάχνοντας συνάμα για περιστασιακά τυχερά. Το cypersex μάλλον ανωμαλία μου φαίνεται για έναν παντρεμένο, διότι αν ήθελε να απατήσει τη γυναίκα του με τον τρόπο που σου προείπα θα σου λεγε να το κάνετε από κοντά ή να βρεθείτε από κοντά.
    γιάννης

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Δεν είμαι πολύ εύσωμη απλά έχω κάποια παραπανίσια κιλά. Επιεικώς απαράδεκτες οι απαντήσεις περί κιλών αυτό έχω να πω μόνο!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Δεν είμαι πολύ εύσωμη απλά έχω κάποια παραπανίσια κιλά. Επιεικώς απαράδεκτες οι απαντήσεις περί κιλών αυτό έχω να πω μόνο!
    δεν σε προσβαλε κανενας! απλα σου ειπαμε να τα χασεις,αφου εκει ειναι το θεμα σου
    μονη σου αναφερθηκε οτι λογω κιλων σε αφηνει πισω στην αυτοπεποιθηση

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Καλημέρα! Θέλω να σας πω ότι σήμερα εμφανίστηκε και μου έστειλε μήνυμα μετά από περίπου ενάμιση που χάθηκε χωρίς να πει αν έγινε κάτι.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Απιστία
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 13-03-2019, 08:39
  2. Απιστία
    By Diana82 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 66
    Last Post: 28-11-2018, 10:55
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 14:13
  4. Απιστία?!
    By Bella swn in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 11-07-2012, 14:12
  5. απιστία...
    By triantafoulitsa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 02-04-2012, 16:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •