Απιστία - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: Απιστία

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Καλημέρα! Θέλω να σας πω ότι σήμερα εμφανίστηκε και μου έστειλε μήνυμα μετά από περίπου ενάμιση που χάθηκε χωρίς να πει αν έγινε κάτι.
    και του απαντησες?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    δεν σε προσβαλε κανενας! απλα σου ειπαμε να τα χασεις,αφου εκει ειναι το θεμα σου
    μονη σου αναφερθηκε οτι λογω κιλων σε αφηνει πισω στην αυτοπεποιθηση
    σου ζητησε κανεις συμβουλες για να χασει κιλα; η κοπελα , αλλο πραγμα μπηκε να συζητησει. δεν σε ρωτησε τι να κανει για τα κιλα της. ηρθε κανεις εσενα να σου πει να ομορφυνεις, χωρις να τον ρωτησεις; απο που κι ως που;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Που εισαι πανο τα κιλα ειναι κολπο των γυναικων εγω ξερω ομορφεσ νεεσ κοπελεσ που το παιζουν χοντρεσ αλλα δεν ειναι γιατι δουλευουν ακολουθουν διαφορα προτυπα ομορφιασ για να αποδειξουν τα δικα τουσ κι εγω χοντροσ ειμαι πρωην αθλητησ εκοψα τη μπαλλα κι εβαλα 20 κιλα ο χοντροσ ειναι αρρωστοσ αυτεσ ειναι υγιεστατεσ γι αυτο ειναι κολπο

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Πώς γίνεται να το παίζουν αλλά δεν είναι?
    και οι τσουποτες είναι ωραίες

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Καλημέρα! Στην αρχή σκέφτηκα να μην απαντήσω καθόλου αλλά ήμουν περίεργη να δω τι θα μου πει. Μου ζήτησε συγνώμη και μου είπε ότι είχε κάποιο πρόβλημα δεν μου είπε τι αλλά και δεν ρώτησα. Δεν ρώτησα γιατί σκέφτηκα ότι δεν του είμαι κάτι ώστε να μου δίνει εξηγήσεις. Μου είπε επίσης ότι αν είχε κάτι μαζί μου θα μου το έλεγε. Εσείς τι λέτε;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Λοιποοονν.. εχω βρεθει στην θεση σου, ναι δεν ειμαι καθολου υπερηφανη γι αυτο. Ημουν μικρη, 20αρα, με καταθλιψη, η αρρωστοφοβια μου στο φουλ και εψαχνα τροπους να νιωσω καλα. Δεν ξερω τι με εκανε να νιωθω καλα, γιατι θα μπορουσε αυτη την διαδικτυακη συντροφια να μου την κρατησει και ενας ανυπαντρος. Ευτυχως συνηλθα και ξεκοψα
    Ναι ειναι απιστια απο την δικη του μερια. Προφανως ο ανθρωπος ειναι ναρκισσος, δεν ικανοποιειται με τιποτα. Αν δεν την ηθελε την γυναικα του δεν θα παντρευοταν, αλλα προφανως δεν του ειναι αρκετη γιατι πουθενα δεν μπορει να βρει χαρα και τιποτα δεν του ειναι αρκετο.
    Οσο για την δικη σου θεση, ναι ειναι ανηθικο, το να γνωριζεις οτι καποιος ειναι παντρεμενος και να κανεις τετοιες συζητησεις μαζι του. Δεν θα σου πω οτι πρεπει να σκεφτεις την γυναικα του. Αυτος πρεπει να την σκεφτει. Εσυ σκεψου τον εαυτο σου, που επιτρεπεις σε καποιον να τον χρησιμοποιησει για να ικανοποιησει τις φαντασιώσεις του. Ειτε απο κοντα, ειτε διαδικτυακα μπαινεις σφηνα μεσα σε ενα σπιτι

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Καλημέρα! Στην αρχή σκέφτηκα να μην απαντήσω καθόλου αλλά ήμουν περίεργη να δω τι θα μου πει. Μου ζήτησε συγνώμη και μου είπε ότι είχε κάποιο πρόβλημα δεν μου είπε τι αλλά και δεν ρώτησα. Δεν ρώτησα γιατί σκέφτηκα ότι δεν του είμαι κάτι ώστε να μου δίνει εξηγήσεις. Μου είπε επίσης ότι αν είχε κάτι μαζί μου θα μου το έλεγε. Εσείς τι λέτε;
    Καλημέρα
    Έχεις μπει στο ρόλο της "χωρίς δικαιώματα" μια χαρά.
    Φυσικά και είχες δικαίωμα να ρωτήσεις τι έπαθε και εξαφανίστηκε. Αν ήσασταν φίλοι δηλαδή και εκεί που είχατε καθημερινή επαφή με κάποιον ξαφνικά εξαφανιζόταν δεν θα ρωτούσες τι έγινε; Θα το θεωρούσες λογικό να εξαφανίζεται όποτε θέλει και να εμφανίζεται πάλι διεκδικώντας την ίδια επαφή όποτε θέλει σα να μη συμβαίνει τίποτα;
    Αλλά ξέρεις σε αυτές τις περιπτώσεις οτι η απάντηση μπορεί να είναι απλά....βαριόμουν. Ή πήγα διακοπές με την γυναίκα μου και δεν σε είχα ανάγκη ή μιλούσα με μια άλλη και δεν σε είχα ανάγκη. Μάλλον υποσυνείδητα αυτές τις απαντήσεις απέφυγες να πάρεις.

    Κι εκείνος απτην πλευρά του βέβαια δεν παραλείπει να σου ξεκαθαρίζει την θέση του "αν είχα κάτι μαζί σου, θα σου λέγα", δηλαδή μη τολμήσεις να σκεφτείς ότι έχω κάτι μαζί σου, απλά σου μιλώ όταν δεν έχω κάτι άλλο να κάνω.

    Είναι σαφές πως σε χρησιμοποιεί. Κόψτο όσο είναι νωρίς, είσαι νέα κοπέλα δεν έχεις κανένα λόγο να μπλέξεις με έναν παντρεμένο στου οποίο την ζωή θα είσαι μονιμώς δεύτερη.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Καλημέρα! Θέλω να σας πω ότι σήμερα εμφανίστηκε και μου έστειλε μήνυμα μετά από περίπου ενάμιση που χάθηκε χωρίς να πει αν έγινε κάτι.
    Καλημερα Ειρηνη !

    Κατσε και σκεψου τι θεση δινεις εσυ στον ευατο σου και αν αξιζεις ολη αυτη την συμπεριφορα .
    Ο τυπος ειναι παντρεμενος οκ!Εχει δηλωσει ξεκαθαρα τι θελει και γιατι ειναι με την γυναικα του .Κανει αυτα που του επιτρεπουν οι αλλοι να κανει ,βρισκει εδαφος και δεν εχει να λογοδοτησει σε κανεναν απολύτως παρα μονο στην γυναικα του .
    Εσυ ?
    Που εισαι εσυ μεσα σε ολο αυτο ή καλυτερα την θεση που εχεις, την εχεις συνειδητοποιηση ποια ειναι ?Γιατι επιτρεπεις να υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι στην ζωη σου ?
    Ποια αναγκη σου που δεν μπορεις να την βρεις αλλου νεο και φρεσκοτατο κοριτσακι καλυπτει μια ετοια κατασταση ?

    Για εσενα κοριτσι μου τα κανεις ολα αυτα και για κανεναν αλλον .Οι αλλοι μαλλον κατι βρισκουν και παιρνουν απο εσενα .Το θεμα ειναι με εσενα τι γινεται .
    Αυτα να σκεφτεσαι παντα και οχι τι θεματα εχει ο αλλος !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αφού έχεις θέμα με τα κιλά χάσε κιλά για να μην ψάχνεσαι στα ίντερνετ. Έτσι, θα σε προσεγγίζουν έστω κάποιοι, σε καφετέριες, κλαμπ κλπ και θα μπόρεις τότε να επιλέγεις.
    Από την πλευρά του, το Cypersex .... περίμενες να σου πει, ιδίως αν έχεις παραπανήσια κιλά, ότι δεν αγαπάει και δεν τα έχει καλα με τη γυναίκα του?
    Θα στο έλεγε αν ήσουν γοητευτική. Βέβαια παίζει κι αυτο που σου πα πριν, να αγαπάει πραγματικά τη γυναίκα του αλλά να την απατάει τρόπον τινά, δηλαδή έχοντας την ως τη σταθερή του βάση και ψάχνοντας συνάμα για περιστασιακά τυχερά. Το cypersex μάλλον ανωμαλία μου φαίνεται για έναν παντρεμένο, διότι αν ήθελε να απατήσει τη γυναίκα του με τον τρόπο που σου προείπα θα σου λεγε να το κάνετε από κοντά ή να βρεθείτε από κοντά.
    Συμφωνώ μαζί σου.
    Για μένα άτομα που επιδίδονται σε cybersex διακατέχονται από σοβαρά προβλήματα
    και μόνο οι ίδιοι γνωρίζουν τον λόγο που το κάνουν.
    Είναι εντελώς αστείο είτε πρόκειται για άνδρα είτε για γυναίκα και σε κάθε μορφή.
    Τι νόημα έχει ο αυνανισμός με παρέα (αυτό είναι το cybersex) αν δεν υπάρχει επαφή;
    όσον αφορά τα κιλά, είναι σίγουρο ότι πρέπει να χαθούν όχι μόνο για λόγους αισθητικής
    και πιο ευχάριστης λειτουργικότητας αλλά κυρίως για λόγους υγείας.
    Οι γυναίκες πάντα είχαν/έχουν ιδιαίτερη ευαισθησία στα κιλά και ενοχλούνται πολύ εύκολα
    αλλά η αλήθεια είναι πως το πάχος δεν κρύβεται όσο κι αν τις παραμυθιάζουμε
    για να τις κάνουμε να ανοιχθούν. Δεν γνωρίζουμε αν ο άνδρας της ιστορίας απλά ντρεπόταν
    να κυκλοφορήσει με την κοπέλα λόγω κιλών (που να ξέρω εγώ τι και πως; ) και προτίμησε
    το cybersex.
    Σημειώνω ότι πολλές φορές παρατηρούνται περιπτώσεις αποτυχημένων ανδρών
    ή σαβουροειδών γυναικών που σέρνονται στο ίντερνετ μήπως νιώσουν μια στάλα ηδονή
    η ψευτο-τονώσουν την ανύπαρκτη αυτοπεποίθηση που τους λείπει.
    Σίγουρα θα υπάρχουν πολλοί λόγοι.
    Σε κάθε περίπτωση τραγικές φιγούρες και αυνανόπληκτα όντα.
    Δεν ξέρω τι οδήγησε την θεματοθέτρια σε όλο αυτό. Ας μας πει η ίδια.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Καλημέρα
    Έχεις μπει στο ρόλο της "χωρίς δικαιώματα" μια χαρά.
    Φυσικά και είχες δικαίωμα να ρωτήσεις τι έπαθε και εξαφανίστηκε. Αν ήσασταν φίλοι δηλαδή και εκεί που είχατε καθημερινή επαφή με κάποιον ξαφνικά εξαφανιζόταν δεν θα ρωτούσες τι έγινε; Θα το θεωρούσες λογικό να εξαφανίζεται όποτε θέλει και να εμφανίζεται πάλι διεκδικώντας την ίδια επαφή όποτε θέλει σα να μη συμβαίνει τίποτα;
    Αλλά ξέρεις σε αυτές τις περιπτώσεις οτι η απάντηση μπορεί να είναι απλά....βαριόμουν. Ή πήγα διακοπές με την γυναίκα μου και δεν σε είχα ανάγκη ή μιλούσα με μια άλλη και δεν σε είχα ανάγκη. Μάλλον υποσυνείδητα αυτές τις απαντήσεις απέφυγες να πάρεις.

    Κι εκείνος απτην πλευρά του βέβαια δεν παραλείπει να σου ξεκαθαρίζει την θέση του "αν είχα κάτι μαζί σου, θα σου λέγα", δηλαδή μη τολμήσεις να σκεφτείς ότι έχω κάτι μαζί σου, απλά σου μιλώ όταν δεν έχω κάτι άλλο να κάνω.

    Είναι σαφές πως σε χρησιμοποιεί. Κόψτο όσο είναι νωρίς, είσαι νέα κοπέλα δεν έχεις κανένα λόγο να μπλέξεις με έναν παντρεμένο στου οποίο την ζωή θα είσαι μονιμώς δεύτερη.
    ακριβως, αυτο.
    οσο εσυ υποβαθμιζεις τον εαυτο σου στον ρολο αυτης που "δεν εχει τπτ με τον αλλον" και δεν εχει δικαιωμα ουτε να ρωτα, ουτε να εχει απαιτησεις, τοσο θα βρισκεις ανθρωπους να σου φερονται σαν να εισαι πραγματικα αυτη...
    διεκδικησε αυτα που θελεις για την εαυτο σου, και τις σχεσεις που θελεις και πιστεψε οτι σου αξιζουν.
    μην αρκεισαι στα ξεροκομματα που σου πεταει ο καθε τσιλιμπουρδακος..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Καλημέρα! Στην αρχή σκέφτηκα να μην απαντήσω καθόλου αλλά ήμουν περίεργη να δω τι θα μου πει. Μου ζήτησε συγνώμη και μου είπε ότι είχε κάποιο πρόβλημα δεν μου είπε τι αλλά και δεν ρώτησα. Δεν ρώτησα γιατί σκέφτηκα ότι δεν του είμαι κάτι ώστε να μου δίνει εξηγήσεις. Μου είπε επίσης ότι αν είχε κάτι μαζί μου θα μου το έλεγε. Εσείς τι λέτε;
    Σόρρυ κιόλας από τη στιγμή που γνωρίζεις οτι είναι παντρεμένος, που ξέρεις οτι καυλαντίζει στα σόσιαλ και οτι δεν μπορεί να γίνει και τίποτα μεταξύ σας, για ποιο λόγο να απαντήσεις; Και τι σε ενδιαφέρει που χάθηκε απο τη στιγμη που δεν ειναι διαθεσιμος;; Από το να στέλνεις και να ρωτάς τη γνωμη μας καλύτερα να τον στείλεις στον αγύριστο και να κάνεις focus στο να χτίσεις την αυτοπεποίθησή σου για να μην αναζητάς επιβεβαίωση από παντρεμένους ή μη στα σόσιαλ. Δούλεψε την αυτοπεποίθηση και βγες έξω να γνωρίσεις κάποιον που θα είναι πραγματικά διαθέσιμος για εσένα. Αυτός δεν ενδιαφέρεται για εσένα και δεν σε αντιμετωπίζει με σοβαρότητα. Πώς θα μπορούσε άλλωστε απο τη στιγμή που έχει ήδη μια γυναίκα μέσα στο σπίτι. Και από αλληλεγγύη προς τη γυναίκα του δηλαδή δεν θα έπρεπε να απαντήσεις εξαρχής.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Μπραβο Renia συμφωνω απολυτα!
    Υπαρχουν τοσοι αντρες, ασε τον παντρεμενο στην οικογενεια του και φροντισε να γνωρισεις καποιον διαθεσιμο. Απο οποια πλευρα και να το παρεις, ειτε αππ την δικη σου, ειτε απο την δικη του ειναι ανηθικο!
    Τι σε νοιαζει που χαθηκε; τον εχεις κατι; οχι! Καλυτερα να τον μπλοκαρεις κ ολας για να μην μπαινεις στον πειρασμο

  13. #43
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Σόρρυ κιόλας από τη στιγμή που γνωρίζεις οτι είναι παντρεμένος, που ξέρεις οτι καυλαντίζει στα σόσιαλ και οτι δεν μπορεί να γίνει και τίποτα μεταξύ σας, για ποιο λόγο να απαντήσεις; Και τι σε ενδιαφέρει που χάθηκε απο τη στιγμη που δεν ειναι διαθεσιμος;; Από το να στέλνεις και να ρωτάς τη γνωμη μας καλύτερα να τον στείλεις στον αγύριστο και να κάνεις focus στο να χτίσεις την αυτοπεποίθησή σου για να μην αναζητάς επιβεβαίωση από παντρεμένους ή μη στα σόσιαλ. Δούλεψε την αυτοπεποίθηση και βγες έξω να γνωρίσεις κάποιον που θα είναι πραγματικά διαθέσιμος για εσένα. Αυτός δεν ενδιαφέρεται για εσένα και δεν σε αντιμετωπίζει με σοβαρότητα. Πώς θα μπορούσε άλλωστε απο τη στιγμή που έχει ήδη μια γυναίκα μέσα στο σπίτι. Και από αλληλεγγύη προς τη γυναίκα του δηλαδή δεν θα έπρεπε να απαντήσεις εξαρχής.
    Quote Originally Posted by user name View Post
    Συμφωνώ μαζί σου.
    ...........
    όσον αφορά τα κιλά, είναι σίγουρο ότι πρέπει να χαθούν όχι μόνο για λόγους αισθητικής
    και πιο ευχάριστης λειτουργικότητας αλλά κυρίως για λόγους υγείας.
    Οι γυναίκες πάντα είχαν/έχουν ιδιαίτερη ευαισθησία στα κιλά και ενοχλούνται πολύ εύκολα
    αλλά η αλήθεια είναι πως το πάχος δεν κρύβεται όσο κι αν τις παραμυθιάζουμε
    για να τις κάνουμε να ανοιχθούν. Δεν γνωρίζουμε αν ο άνδρας της ιστορίας απλά ντρεπόταν
    να κυκλοφορήσει με την κοπέλα λόγω κιλών (που να ξέρω εγώ τι και πως; ) και προτίμησε
    το cybersex.

    Σημειώνω ότι πολλές φορές παρατηρούνται περιπτώσεις αποτυχημένων ανδρών
    ή σαβουροειδών γυναικών που σέρνονται στο ίντερνετ μήπως νιώσουν μια στάλα ηδονή
    η ψευτο-τονώσουν την ανύπαρκτη αυτοπεποίθηση που τους λείπει.
    Σίγουρα θα υπάρχουν πολλοί λόγοι.
    .
    Δεν ξέρω τι οδήγησε την θεματοθέτρια σε όλο αυτό. Ας μας πει η ίδια.
    Που το ξέρουμε ότι ο τύπος είναι παντρεμένος? Irini23, Επειδή σου είπε πως είναι παντρεμένος σημαίνει πως είναι?

    Τι την οδήγησε?...Βίτσιο ή δυσκολία στην εξεύρεση συντρόφου πχ λόγω κιλών? Διότι μια σχετικά εμφανίσιμη κοπέλα η οποία κυκλοφορεί έξω (Rania συμφωνώ μαζί σου) πάντα έχει προτάσεις, διότι είναι ο άντρας αυτός που κατά κανόνα (σχεδόν πάντα δηλ), εκ φύσεως, προσεγγίζει. Δυστυχώς θεματοθέτρια αν το θέμα είναι παραπανήσια κιλά αυτό φαίνεται και κάθε άντρας που βλέπει παραπανήσια κιλά δεν προσεγγίζει, εκτός κι αν ο λόγος είναι δικά σου στάνταρ (προσωπικό σου θέμα πόσο ψηλά τα έχεις) λόγω των οποίων δεν βρίσκει σύντροφο, έλλειψη κοινωνικότητας η οποία να βοηθάει προς εξεύρεση συντρόφου, βίτσιο με διαδικτυακά σεξουαλικά παιχνίδια - φόρουμ, επιθυμία στο παρόν στάδιο να μείνεις μόνη και βρήκες αυτόν τον τρόπο να καλυφθείς. Εσύ δλδ ξερεις το λόγο. Αν θες να ξεκολλήσεις απ αυτόν είναι το πιο εύκολο πράγμα, ένα χακάρισμα, ένα delete, εκτός κι αν κάποια ανασφάλεια ή ελπίδα σε κρατάνε κοντά του πχ φόβος ότι δεν θα βρεις καλύτερο του συνοδευόμενο από ελπίδα ότι τελικά κάτι θα προκύψει μεταξύ σας.
    γιάννης

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Έχετε δίκιο. Έχω καταλάβει ότι αυτός άρχισε να με βαριέται και να θέλει να μιλάει με άλλες. Δεν μου το είπε βέβαια αλλά το κατάλαβα από μόνη μου. Του αξίζει η πλήρης αδιαφορία. Αλλά άνθρωπο σαν εμένα δύσκολα θα βρει.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Έχετε δίκιο. Έχω καταλάβει ότι αυτός άρχισε να με βαριέται και να θέλει να μιλάει με άλλες. Δεν μου το είπε βέβαια αλλά το κατάλαβα από μόνη μου. Του αξίζει η πλήρης αδιαφορία. Αλλά άνθρωπο σαν εμένα δύσκολα θα βρει.
    Τι εννοεις;; Εχει ηδη γυναικα! Απλα ενα παιχνιδακι του εισαι για να περναει καλα. Ολες αυτες οι περιπτωσεις ειναι ετσι. Εισαι το ευχαριστο διάλειμμα από την καθημερινότητα του και τιποτα παραπανω. Μην αφηνεις να σε εκμεταλευονται

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Απιστία
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 13-03-2019, 09:39
  2. Απιστία
    By Diana82 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 66
    Last Post: 28-11-2018, 11:55
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 15:13
  4. Απιστία?!
    By Bella swn in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 11-07-2012, 15:12
  5. απιστία...
    By triantafoulitsa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 02-04-2012, 17:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •