Απιστία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: Απιστία

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218

    Απιστία

    Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι από πρόσφατη προσωπική εμπειρία. Αν ένας παντρεμένος (φρεσκοπαντρεμένος κιόλας) μιλάει με άλλες γυναίκες και δεν μιλάει μόνο κανονικά αλλά του αρέσει να κάνει και συζητήσεις ερωτικού περιεχομένου μαζί τους θεωρείται απιστία; Αλλά δεν συναντιέται με καμία απλά μιλάει και κάνει τη σεξουαλική πράξη μόνος του. Προσπάθησα να το γράψω όσο πιο ευγενικά μπορούσα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι από πρόσφατη προσωπική εμπειρία. Αν ένας παντρεμένος (φρεσκοπαντρεμένος κιόλας) μιλάει με άλλες γυναίκες και δεν μιλάει μόνο κανονικά αλλά του αρέσει να κάνει και συζητήσεις ερωτικού περιεχομένου μαζί τους θεωρείται απιστία; Αλλά δεν συναντιέται με καμία απλά μιλάει και κάνει τη σεξουαλική πράξη μόνος του. Προσπάθησα να το γράψω όσο πιο ευγενικά μπορούσα.
    για εμενα ναι, αλλα δεν ειναι το ιδιο με το να το κανει με αληθινη επαφη.
    γιατι ρωτας;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι από πρόσφατη προσωπική εμπειρία. Αν ένας παντρεμένος (φρεσκοπαντρεμένος κιόλας) μιλάει με άλλες γυναίκες και δεν μιλάει μόνο κανονικά αλλά του αρέσει να κάνει και συζητήσεις ερωτικού περιεχομένου μαζί τους θεωρείται απιστία; Αλλά δεν συναντιέται με καμία απλά μιλάει και κάνει τη σεξουαλική πράξη μόνος του. Προσπάθησα να το γράψω όσο πιο ευγενικά μπορούσα.
    Καλημέρα Irini23,

    Και για εμένα είναι ένα ας το αποκαλέσουμε "είδος" απιστίας, καθώς με μαθηματική ακρίβεια κάποια στιγμή θα βαρεθεί να μιλάει μόνο και θα θελήσει να γίνει η πράξη απο κοντά. Δεν είναι νορμάλ ένας παντρεμένος άντρας να μιλάει με γυναίκες και ιδίως για θέματα με ερωτικό περιεχόμενο. Αφορά τον δικό σου άντρα, αν επιτρέπεται;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    αφου ενδιαφερετε να λεει τετοια και με αλλες γυναικες παει να πει οτι η συζυγος του για διαφορους λογους δεν τον καλυπτει σε αυτο το θεμα κοινως ψαχνετε.
    να ξερεις οτι καμμια γυναικα δεν μπορει να το αλλαξει αυτο.
    βεβαια εαν ρωτηθε για αυτο θα πει οτι παιζει και ως εκει αλλα θα ειναι ψεμμα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Ας μήν παντρευόταν αν δεν τόν κάλυπτε.

    Ναι είναι απιστία.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Θα σας απαντήσω στις ερωτήσεις σας. Δεν αφορά τον δικό μου άντρα. Αφορά κάποιον άλλο τον οποίο γνώρισα μέσω σόσιαλ μίντια πριν 3 μήνες. Νέος σε ηλικία, φρεσκοπαντρεμένος και του άρεσε να μιλάει με άλλες γυναίκες. Μιλούσαμε σχεδόν σε καθημερινή βάση για αρκετό καιρό επειδή συμπαθούσαμε ο ένας τον άλλον και είχαμε καλή επικοινωνία. Τον είχα ρωτήσει κιόλας αν του έλειπε κάτι από το γάμο του και το κάνει αυτό. Αυτός μου έλεγε ότι δεν του λείπει τίποτα ότι αγαπάει τη γυναίκα του και ότι αυτό δε θεωρείται απιστία αφού δεν συναντιέται με καμία. Και όντως σε μένα προσωπικά δεν πρότεινε ποτέ να συναντηθούμε ήταν σωστός σε αυτό το θέμα. Του έλεγα ότι κάποια στιγμή στο μέλλον δε θα αντέξει και θα θέλει να γίνει η πράξη απο κοντά με κάποια και μου απαντούσε πως δεν υπάρχει περίπτωση κάτι τέτοιο. Θα μου πείτε γιατί μιλούσα με έναν παντρεμένο και δεν το έκοβα; Γιατί ο συγκεκριμένος μου ανέβαζε την αυτοπεποίθηση και με έκανε να νιώθω πιο ωραία. Το έκανε χωρίς να το καταλάβει βέβαια. Κ μιλούσα ωραία μαζί του εννοώ κάναμε πλάκα και ξεχνιόμουν κι εγώ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    εσένα θα σου άρεσε να το έκανε αυτό ο άντρας σου?
    από το username να υποθέσω είσαι 23 ετών σωστά?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    εσένα θα σου άρεσε να το έκανε αυτό ο άντρας σου?
    από το username να υποθέσω είσαι 23 ετών σωστά?
    Δεν είμαι 23 μεγαλύτερη είμαι. Δε θα μου άρεσε ο άντρας μου να μιλάει με άλλες εννοείται γιαυτό και του έλεγα για ποιο λόγο το κάνει και τι είναι αυτό που του λείπει. Όσον αφορά γιατί εγώ μιλούσα μαζί του έγραψα τους λόγους παραπάνω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Δεν είμαι 23 μεγαλύτερη είμαι. Δε θα μου άρεσε ο άντρας μου να μιλάει με άλλες εννοείται γιαυτό και του έλεγα για ποιο λόγο το κάνει και τι είναι αυτό που του λείπει. Όσον αφορά γιατί εγώ μιλούσα μαζί του έγραψα τους λόγους παραπάνω.
    Εφόσον δεν θα σου άρεσε και ο δικός σου άντρας να μιάει με άλλες, να ξεκόψεις και να μην συνεχίσεις να μιλάς μαζί του. Προσωπικά, δεν μπορώ να καταλάβω το rationale πίσω από όλο αυτό, θα ξενέρωνα που ένας άνδρας μιλά ερωτικά μαζί μου ενω έχει άλλη. Και θα σκεφτόμουν και την άλλη πλευρά, δηλαδή τη γυναίκα του.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Δεν πρόλαβα να τα πω όλα γιατί μου την πέσατε και χρησιμοποίησα παρελθοντικό χρόνο πριν όταν έγραψα την ιστορία. Έχω σταματήσει να μιλάω μαζί του και εννοείται πως σκεφτόμουν τη γυναίκα του. Δε θα ήθελα με τίποτα να είμαι στη θέση της.

  11. #11
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Θα σας απαντήσω στις ερωτήσεις σας. Δεν αφορά τον δικό μου άντρα. Αφορά κάποιον άλλο τον οποίο γνώρισα μέσω σόσιαλ μίντια πριν 3 μήνες. Νέος σε ηλικία, φρεσκοπαντρεμένος και του άρεσε να μιλάει με άλλες γυναίκες. Μιλούσαμε σχεδόν σε καθημερινή βάση για αρκετό καιρό επειδή συμπαθούσαμε ο ένας τον άλλον και είχαμε καλή επικοινωνία. Τον είχα ρωτήσει κιόλας αν του έλειπε κάτι από το γάμο του και το κάνει αυτό. Αυτός μου έλεγε ότι δεν του λείπει τίποτα ότι αγαπάει τη γυναίκα του και ότι αυτό δε θεωρείται απιστία αφού δεν συναντιέται με καμία. Και όντως σε μένα προσωπικά δεν πρότεινε ποτέ να συναντηθούμε ήταν σωστός σε αυτό το θέμα. Του έλεγα ότι κάποια στιγμή στο μέλλον δε θα αντέξει και θα θέλει να γίνει η πράξη απο κοντά με κάποια και μου απαντούσε πως δεν υπάρχει περίπτωση κάτι τέτοιο. Θα μου πείτε γιατί μιλούσα με έναν παντρεμένο και δεν το έκοβα; Γιατί ο συγκεκριμένος μου ανέβαζε την αυτοπεποίθηση και με έκανε να νιώθω πιο ωραία. Το έκανε χωρίς να το καταλάβει βέβαια. Κ μιλούσα ωραία μαζί του εννοώ κάναμε πλάκα και ξεχνιόμουν κι εγώ.
    Είναι προστάδια της απιστίας, είτε με σένα είτε με άλλην. Ένας που είναι πραγματικά ερωτευμένος με τη γυναίκα του (και κατά τη γνώμη μου, συνεπώς πιστός προς αυτήν) κλείνει όλα τα προφίλ που είχε στα σόσιαλ μίντια με σκοπό την εξεύρεση μόνιμου ή περιστασιακού συντρόφου. Ιδίως αν συναυνανίζεσται online τότε η γυναίκα του δεν τον καλύπτει πλήρως και φαίνεται πως την παντρεύτηκε χωρίς να είναι πραγματικά ερωτευμένος μαζί της πχ από ανωριμότητα ή πίεση ή έχει την απιστία στο αίμα του. Αν ισχύει το τελευταίο να ξέρεις ότι μπορεί τη γυναίκα του να την αγαπάει πραγματικά αλλά να ψάχνει περιστασιακά για ερωτικές περιπτύξεις με άλλες. Υπάρχουν άντρες που δεν χωρίζουν κι ούτε αφήνουν τα πράγματα να εξελιχθούν σε χωρισμό αλλά ταυτόχρονα ψάχνουν για ερωτικές συνευρέσεις με άλλες στις οποίες, πρόσθετα, μπορεί να πουλάν απλά ψεύτικες υποσχέσεις.

    Είτε περιστασιακή σχέση θα του προσφέρεις αφού κάποια στιγμή τα αίματα θα το φέρουν να βρεθείτε από κοντά, είτε θα πάψεις είτε εσύ είτε αυτός την επικοινωνία κι έτσι τα πράγματα θα μείνουν μέχρι εκεί (χλωμό το βλέπω με βάση αυτά που λες), είτε αν δεν τον καλύπτει θα του είσαι η καινούργια (γι αυτόν καλύτερη της) με την οποία θα προχωρήσει σε κάτι σοβαρό ίδιας εμβέλειας με την πρώτη (ήτοι και πάλι θα ελλοχεύει σε σένα πλέον το βάσιμο ενδεχόμενο απιστίας).
    γιάννης

  12. #12
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Δεν πρόλαβα να τα πω όλα γιατί μου την πέσατε και χρησιμοποίησα παρελθοντικό χρόνο πριν όταν έγραψα την ιστορία. Έχω σταματήσει να μιλάω μαζί του και εννοείται πως σκεφτόμουν τη γυναίκα του. Δε θα ήθελα με τίποτα να είμαι στη θέση της.
    Τότε είσαι καλός χαρακτήρας....
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Δεν πρόλαβα να τα πω όλα γιατί μου την πέσατε και χρησιμοποίησα παρελθοντικό χρόνο πριν όταν έγραψα την ιστορία. Έχω σταματήσει να μιλάω μαζί του και εννοείται πως σκεφτόμουν τη γυναίκα του. Δε θα ήθελα με τίποτα να είμαι στη θέση της.
    Ο δικός μου τρόπος δεν είχε επιθετικό τόνο. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί συνέχισες να μιλάς μαζί του από τη στιγμή που έμαθες οτι είναι παντρεμένος. Αυτό από μόνο του είναι red flag.
    Από την άλλη κατανοώ το κομμάτι περί αυτοπεποίθησης αλλά βρε κορίτσι υπάρχουν και άλλοι τρόποι να ενισχύσεις αυτό το κομμάτι του εαυτού σου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Ο δικός μου τρόπος δεν είχε επιθετικό τόνο. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί συνέχισες να μιλάς μαζί του από τη στιγμή που έμαθες οτι είναι παντρεμένος. Αυτό από μόνο του είναι red flag.
    Από την άλλη κατανοώ το κομμάτι περί αυτοπεποίθησης αλλά βρε κορίτσι υπάρχουν και άλλοι τρόποι να ενισχύσεις αυτό το κομμάτι του εαυτού σου.
    Έχεις δίκιο δεν έπρεπε να του μιλήσω αλλά ξεκίνησε εντελώς πάνω στην πλάκα. Κ πιο πολυ μιλούσαμε γενικά όχι για σεξ συνέχεια και κάναμε πλάκα και γελούσαμε λες και ήμασταν φίλοι. Γενικά εγώ δεν έχω αυτοπεποίθηση σαν άτομο κ αυτός με τον τρόπο του χωρίς να το καταλάβει μου την ανέβαζε και δεν μιλάω στο ερωτικό κομμάτι αλλα γενικά. Αν δεν το ζήσει κάποιος δεν μπορεί να το καταλάβει. Όλοι θα βγάλουν το εύκολο συμπέρασμα ότι δεν ήμουν σωστή και δεν έπρεπε να μιλάω με έναν παντρεμένο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Έχεις δίκιο δεν έπρεπε να του μιλήσω αλλά ξεκίνησε εντελώς πάνω στην πλάκα. Κ πιο πολυ μιλούσαμε γενικά όχι για σεξ συνέχεια και κάναμε πλάκα και γελούσαμε λες και ήμασταν φίλοι. Γενικά εγώ δεν έχω αυτοπεποίθηση σαν άτομο κ αυτός με τον τρόπο του χωρίς να το καταλάβει μου την ανέβαζε και δεν μιλάω στο ερωτικό κομμάτι αλλα γενικά. Αν δεν το ζήσει κάποιος δεν μπορεί να το καταλάβει. Όλοι θα βγάλουν το εύκολο συμπέρασμα ότι δεν ήμουν σωστή και δεν έπρεπε να μιλάω με έναν παντρεμένο.
    Κοίτα δεν σου κάνω κριτική απλά εκφράζω δυνατά τις απορίες μου. Σε ποιο κομμάτι της ζωής σου θεωρείς οτι υστερείς σε αυτοπεποίθηση και στην ανέβαζε εκείνος;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απιστία
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 13-03-2019, 09:39
  2. Απιστία
    By Diana82 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 66
    Last Post: 28-11-2018, 11:55
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 15:13
  4. Απιστία?!
    By Bella swn in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 11-07-2012, 15:12
  5. απιστία...
    By triantafoulitsa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 02-04-2012, 17:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •