Άγχος μετά από εμβολιασμο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Άγχος μετά από εμβολιασμο

    Καλησπέρα σε όλους και όλες. Είμαι 26 χρονών έχω εμβολιαστεί με το εμβόλιο της phizer πλήρως 15 Ιουλίου. Από τότε διαβάζω παρενέργειες που πιο πολλές είναι fake πέρα από αγγλικό σύστημα υγείας. Λοιπόν αυτόν τον μήνα έχω πάει 2 φορές στο νοσοκομείο την 1η φορά επειδή είχε δύσπνοια με.εκαναν καρδιογράφημα όλες τις εξετάσεις αντιπυκτικες για θρομβωση ακτίνες κτλπ .. όλα φυσιολογικά πήγα μια μέρα πριν την 2η δόση σε καρδιολόγο με έκανε όλες τις εξετάσεις Τριπλεξ καρδιογράφημα όλα φυσιολογικά και με έβαλε επίσης αιματολογικές εξετάσεις πλήρως για να σιγουρευτεί. Μετά από 12 μέρες από το εμβόλιο πηγα σε άλλον καρδιολόγο επειδή ένιωθα τσιμπήματα στο στήθος και ταχυκαρδία ο οποίος με διαβεβαίωσε πως είμαι τέλεια και εξέταση μπορεί να γίνει μετά από 3 χρόνια καθότι δεν καπνίζω δεν πίνω .. Έκανα τις εξετάσεις που έβαλε ο 1ος καρδιολόγος και μαζί με αυτές του νοσοκομείου τις πήγα στης. 28 Ιουλίου στον παθολόγο μου μαζί με τα καρδιογράφηματα και τις εξετάσεις αίματος τα είδε είπε όλα είναι φυσιολογικά απλά μάλλον έχω πάθει υποχονδρίαση αλλά δεν θέλει να με δώσει το χάπι της χαράς όπως το λέει γιατί είμαι πολύ μικρός ακόμα .. γενικά αυτόν τον μήνα λόγο άγχους δεν ξέρω με πιάνουν ταχυκαρδίες και την Κυριακή που μας πέρασε κατέληξα πάλι στο νοσοκομείο πάλι με πόνο στο στήθος και ταχυκαρδιες παλμοί κάτω από 90 αλλά νομίζω ότι έχω ταχυκαρδία πάλι με έκαναν ακτίνες 2 καρδιογράφηματα εξετάσεις αίματος και 2 φορές τροπονινη για να είναι σίγουροι είπαν αν και το εμβόλιο πέρασε 1.5 μήνας από της 15 Ιουλίου .. και πάλι όλα καθαρά .. εχθές πάλι κατέληξα σε 3ο καρδιολογο για να με δει και παλι μου είπε όλα είναι φυσιολογικά και με εγγραψε 2 μέρες ζαναξ αν και είπε μην τα πάρω .. Εγώ πάλι νιώθω ταχυκαρδίες κάποιες αναγουλες ενώ όλα είναι φυσιολογικά νιώθω ένα άγχος που μπορεί να οφείλεται ότι δίνω το τελευταίο μάθημα για το πτυχίο μου .. Όλοι μου είπαν είναι άγχος αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως το άγχος με φέρνει πόνο στο στήθος και αναγουλες μου φαίνεται αδιανόητο .. Καλησπέρα και πάλι συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Το αγχος μπορει να σου φερει
    Ταχυκαρδιες
    Μουδιασμα
    Τρεμουλο
    Δύσπνοια
    Στομαχικες διαταραχες
    Νευραλγίες
    Πονοκεφαλους
    Ζαλαδες
    Ξηροστομια
    Εξανθήματα
    Αϋπνία
    Κόπωση
    Διαταραχες του κυκλου στις γυναικες
    Ειναι καποια απο τα λιγα που μ ερχονται προχειρα και πολλα απο αυτα τα εχω περασει και εγω, αν οχι ολα
    Μην ξαναπας σε γιατρους για την καρδια σου, μην ξανα γκουγκλαρεις συμπτωματα, πιστεψε τους γιατρους, εχεις παει ηδη σε πολλους και εκεινοι γνωριζουν!

  3. #3
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση!! έχω πάει όπως διάβασες σε 3 καρδιολόγους και 2 φορές στο νοσοκομείο και μια στον παθολόγο μου που με βλέπει από τα 20 όλοι με λένε όλα καθαρά δεν ήξερα ότι το άγχος προκαλεί τόσα σωματικά πρόβληματα σε ευχαριστώ και πάλι.. αλλά το θέμα είναι δεν μπορώ να βγω από τον φαβλο κυκλο και δεν ξέρω τον τρόπο ..

Similar Threads

  1. Κρισεις πανικου μετά από χρόνια, μισο μήνα μετά τον εμβολιασμο.
    By dead_can_dance in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 03-09-2021, 23:20
  2. Άγχος. μετά το εμβόλιο
    By gr.7.7 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 26-08-2021, 19:24
  3. Τί ώρα ανοίγουν οι πλατφόρμες για τον εμβολιασμό?
    By KonstantinosPL in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 14
    Last Post: 07-05-2021, 17:11
  4. Εντονο αγχος μετα απο καταθλιψη!
    By μυσπ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 22-05-2013, 22:50
  5. Άγχος μετά από χτύπημα στο κεφάλι..
    By Giorgos4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-2010, 03:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •