Πνίγομαι...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Πνίγομαι...

    Κοιτάζω στον καθρέφτη και πλέον με λυπάμαι. Κάθε βράδυ πια σκέφτομαι πόσα λάθη έχω κάνει και κατέστρεψα τη ζωή μου. Πάρατησα τις σπουδές μου για κάτι άλλο που επίσης δεν μου άρεσε τελικά, κοντεύω 33, χωρίς δουλειά, χωρίς σχέσεις, χωρίς τίποτα και νιώθω 75. Έχω απογοητεύσει εμένα, τους δικούς μου που νιώθω πλέον ότι με βλέπουν σαν παράσιτο. Και μέσα σε όλα να προσπαθώ να κατά πνίξω τη φύση μου σε αυτό το μίζερο χωριό χωρίς μέλλον για μένα. Το βραδινό κλάμα είναι πια ρουτίνα και πολλές φορές με την παραμικρή αφορμή μπορεί να ξεσπάσω 2-3 φορές μέσα στη μέρα. Δεν ζω, απλώς υπάρχω. Θα έδινα ένα τέλος αλλά είμαι τόσο δειλός που ούτε αυτό δεν μπορώ να κάνω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Για τι αφησες τη σχολη σου αν επιτρεπεται?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είσαι σε ένα χωριό χωρίς φίλους, χωρίς δουλειά, χωρίς σχέσεις. Γιατί δεν πας λοιπόν κάπου αλλού που θα βρεις δουλειά και μετά θα έρθουν και οι φίλοι και οι σχέσεις; Όπου γης και πατρίς.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by gimit View Post
    Κοιτάζω στον καθρέφτη και πλέον με λυπάμαι. Κάθε βράδυ πια σκέφτομαι πόσα λάθη έχω κάνει και κατέστρεψα τη ζωή μου. Πάρατησα τις σπουδές μου για κάτι άλλο που επίσης δεν μου άρεσε τελικά, κοντεύω 33, χωρίς δουλειά, χωρίς σχέσεις, χωρίς τίποτα και νιώθω 75. Έχω απογοητεύσει εμένα, τους δικούς μου που νιώθω πλέον ότι με βλέπουν σαν παράσιτο. Και μέσα σε όλα να προσπαθώ να κατά πνίξω τη φύση μου σε αυτό το μίζερο χωριό χωρίς μέλλον για μένα. Το βραδινό κλάμα είναι πια ρουτίνα και πολλές φορές με την παραμικρή αφορμή μπορεί να ξεσπάσω 2-3 φορές μέσα στη μέρα. Δεν ζω, απλώς υπάρχω. Θα έδινα ένα τέλος αλλά είμαι τόσο δειλός που ούτε αυτό δεν μπορώ να κάνω...
    Όταν είμαστε υγιείς μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα, να τελειώσουμε τις σπουδές μας, να ξεκινήσουμε κάτι άλλο αν οι σπουδές δεν μας ενδιαφέρουν, να δημιουργήσουμε κοινωνική ζωή κλπ. Αν δεν αισθάνεσαι καλά όποια συμβουλή κι αν σου δώσουμε δεν θα είναι αποτελεσματική. Δεν είναι δειλία το να μην αυτοκτονεί κανείς. Θαρραλέος και γενναίος είναι αυτός που παρά τις δυσκολίες προσπαθεί να βρει λύσεις. Είσαι έτσι συναισθηματικά για μεγάλο διάστημα; Αν ναι σκέφτεσαι να ζητήσεις βοήθεια από κάποιον ειδικό; Τόσο εγώ όσο και η μητέρα μου έχουμε βοηθηθεί από φαρμακευτική αγωγή (εγώ κάνω και ψυχοθεραπεία). Κάτι να σου δώσει μια ηρεμία και ώθηση να κάνεις κάποια πράγματα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ο κορονοιοσ το γυρναει σε ανεμοβλογια ψαξτε το

  6. #6
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ο κορονοιοσ το γυρναει σε ανεμοβλογια ψαξτε το
    Θα πρεπε να ντρέπεστε που αντιμετωπίζετε ως πλάκα κάτι που για τον άλλο είναι ζήτημα ζωής και θανάτου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @gimit μην ασχολεισαι, τρολλ υπαρχουν παντου

    θες να μας πεις κ αλλα για σενα; τι σπουδαζες, οικονομικα πως εισαι, ανν σε ευχαριστει κατι στη ζωη σου η θα θελες να κανεις κατι?

Similar Threads

  1. νιωθω οτι πνιγομαι.....
    By hlias1988 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 24-05-2020, 20:37
  2. Πνιγομαι
    By hlias1988 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 05-05-2020, 08:59
  3. Νιώθω να πνίγομαι
    By miel in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 01-07-2014, 20:50
  4. Νιώθω οτι πνίγομαι
    By nicole_evan in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 07-03-2014, 10:28
  5. Πνιγομαι..
    By Konstantinoss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 01-02-2012, 14:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •