Φοβάμαι μην γίνω γκει - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 207
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Μήπως απλά ο τύπος είναι τρολ; Εγώ θα πω πως λυπάμαι που ξεφτιλίζεσαι κοροϊδεύοντας συνανθρώπους σου για τον σεξουαλικό τους προσανατολισμό. Επιπλέον, έστω κι αν ο-υποτίθεται-αγχωμένος και τρομαγμένος Γιάννης φοβόταν μην γίνει γκευ (που όντως η συγκεκριμένη ιδεοληψία παρατηρείται σε άτομα με ΙΨΔ και τους προκαλεί μεγάλη δυσφορία, άγχος και φόβο: όχι επειδή το να είσαι γκευ είναι κάτι κακό, αλλά επειδή φοβούνται μην αλλάξουν σεξουαλικό προσανατολισμό, μην κλονιστεί η ταυτότητα τους και το ξεκαθαρίζω αυτό!) δεν θα έμπαινε σε τσατ ρουμ να παριστάνει τον γκευ και να κάνει χαβαλέ με αυτό. Αλήθεια, πείτε μου πόσα άτομα με την ίδια φοβία (έχουμε δει περιπτώσεις και εδώ στο φορουμ) διασκεδάζουν με αυτό. Ίσα ισα αν φοβόσουν μη γίνεις γκευ, θα προσπαθούσες να καταλάβεις αν είσαι με το να βλέπεις γκευ πορνό, με το να μπαίνεις σε διαδικασίες ελέγχου, επιβεβαίωσης, αναζήτησης και εννοείται πως δεν θα παρίστανες τον γκευ. Οπότε, παρακαλώ δείξε λίγο σεβασμό πρώτα στον εαυτό σου και μετά στους άλλους. Διότι αυτή τη στιγμή εκτός από την γκευ κοινότητα, προσβάλεις και τα άτομα που έχουν ιδεοληψίες ομοφυλοφιλικού περιεχομένου. Το ότι εσύ δεν μπορείς να κατανοήσεις κάτι, δεν σημαίνει πως δεν οφείλεις να το σεβαστείς. Και στην προκειμένη περίπτωση, δείχνεις ασέβεια προς τα άτομα που υποφέρουν από τέτοιου είδους βασανιστικές ιδεοληψίες και δεν έχουν την όρεξη να ακούνε τις παπαριές σου.
    Μάλλον έγινε παρεξήγηση εγώ όντως αγχώνομαι μήπως γίνω γκει

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Μάλλον έγινε παρεξήγηση εγώ όντως αγχώνομαι μήπως γίνω γκει
    Υποδυεσαι τούς γκέι σέ σελίδες τέτοιες καί φοβάσαι μην γίνεις γκέι;;;;
    Λοιπόν ΣΤΑΜΑΤΑ νά κοροϊδεύεις τον κόσμο γιατί δεν είναι καθόλου ωραίο καταρχάς καί επίσης σταματα νά υποδυεσαι ρόλους αφού φοβασαι....
    .καί δεν θά πάθεις τίποτα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Ήμουν αγχωδης και πριν πάω στρατό
    Οπότε αυτή σου η ανησυχία είναι άλλη μια ?
    Γκέι δεν γίνεσαι από την μια μέρα στην άλλη ηυ επειδή αποφασίσεις να τρολαρεις και να παίξεις με ένα τόσο σοβαρό ζήτημα .

    Στην ζωή σου όπως είσαι γενικά ?
    Τι άλλο κάνεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Γεννιούνται. Όμως σεξουαλικα μπορείς να ελκυεσαι απο άντρες και γυναίκες αλλα γκέι δεν είναι αυτό.
    Νομίζω είναι σύνθετο ζήτημα. Έχουν γραφτεί κάποια βιβλία επ' αυτού, δεν συμφωνούν όλοι στο θέμα. Το τελευταίο που ξέρω είναι η βιολογία της ομοφυλοφιλίας το οποίο προκάλεσε αντιδράσεις από τους ίδιους τους ομοφυλόφιλους οι οποίοι προτιμούν αν κατάλαβα καλά να θεωρείται επιλογή τους κι όχι κάτι ορμονικά προδιαγεγραμμένο. Παλιότερα βιβλία έδιναν κυρίως βάση στα ψυχολογικά αίτια όπως ο ρόλος του πατέρα (απουσία) κλπ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Οπότε αυτή σου η ανησυχία είναι άλλη μια ?
    Γκέι δεν γίνεσαι από την μια μέρα στην άλλη ηυ επειδή αποφασίσεις να τρολαρεις και να παίξεις με ένα τόσο σοβαρό ζήτημα .

    Στην ζωή σου όπως είσαι γενικά ?
    Τι άλλο κάνεις ?
    Είμαι μελισσοκόμος ασχολούμαι και με χωράφια ,ζώα κ.τ.λπ έχω φίλους αλλά όχι κοπέλα δεν είχα ποτέ στην ζωή μου

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Γεια σας με λένε Γιάννη είμαι 20 χρονών δεν ξέρω αν ξέρεται την ιστοσελίδα Omegle είναι μια ιστοσελίδα που μιλάς με ξένους χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάποια εγγραφή , δωρεάν και ανώνυμα λοιπόν συνήθως μπαίνω επειδή βαριέμαι και για να σπάσω πλάκα όπως π.χ μου αρέσει να κάνω τον γκει για πλάκα γενικά βρίσκω τους γκει πολύ αστείους από τον τρόπο ομιλίας και συμπεριφορας τους το θέμα που με αγχωνει είναι να μην γίνω και εγώ γκει από το πολύ χαβαλε
    γκει, ΔΕΝ μπορεις να γινεις αν δεν εισαι.
    επειδη ομως ειναι πααααρα πολυ περιεργη η ασχολια σου,
    υπαρχει περιπτωση να εισαι καταπιεσμενος γκεη, γι αυτο και πας σε αυτες τις σελιδες, και για να καθησυχασεις τον φοβο σου, παραμυθιαζεις τονε αυτο σου οτι το κανεις "για πλακα".
    επομενως, ψαξου μηπως εισαι ΗΔΗ γκεη, και φοβασαι να το παραδεχτεις.

    αυτα που ειπε ο ψυχιατρος, αν πραγματι τα ειπε και δεν ειναι μια μεταφραση δικη σου αυτων που οντως ειπε, ειναι για γελια. δεν ισχυουν...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Είμαι μελισσοκόμος ασχολούμαι και με χωράφια ,ζώα κ.τ.λπ έχω φίλους αλλά όχι κοπέλα δεν είχα ποτέ στην ζωή μου
    Γιατί ?
    Δεν ήθελες ή δεν έτυχε ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Ένας γκει είναι στην ουσία μια γυναίκα παγιδευμένη σε σώμα άντρα.

    Ενα άντρας που πηγαίνει με άντρες η χρησιμοποιεί dildo κτλπ απλά έχει σεξουαλικες προτιμήσεις όμως συνεχίζει να ελκυεται απο το αντίθετο φύλο με το οποίο μπορουν να χρησιμοποιούν και strap πχ.

    Ποιο απλά δεν μπορώ να στο εξηγήσω.
    εσυ μιλας για τραβεστι, τζιμ.
    δεν νοιωθουν γυναικες ολοι οι ομοφυλοφιλοι. πολλοι νοιωθουν μια χαρα στο σωμα τους, και νοιωθουν ανδρες, αλλα ερωτευονται ανδρες...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ μιλας για τραβεστι, τζιμ.
    δεν νοιωθουν γυναικες ολοι οι ομοφυλοφιλοι. πολλοι νοιωθουν μια χαρα στο σωμα τους, και νοιωθουν ανδρες, αλλα ερωτευονται ανδρες...
    Προσπάθησα να ομαδοποιησω (ανεπιτυχώς ισως) τις κατηγορίες για να μην πλατιασω το θεμα και μπερδευτεί ακόμη περισσότερο.

    Γενικά αποφεύγω να βάζω ταμπέλες σε κάποιον με διαφορετικές προτιμήσεις.

    Πχ κάποιος που είναι cross dresser δεν σημαίνει οτι είναι ντε και καλά ομοφυλόφιλος.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί ?
    Δεν ήθελες ή δεν έτυχε ?
    Θέλω αλλά δεν έτυχε

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γκει, ΔΕΝ μπορεις να γινεις αν δεν εισαι.
    επειδη ομως ειναι πααααρα πολυ περιεργη η ασχολια σου,
    υπαρχει περιπτωση να εισαι καταπιεσμενος γκεη, γι αυτο και πας σε αυτες τις σελιδες, και για να καθησυχασεις τον φοβο σου, παραμυθιαζεις τονε αυτο σου οτι το κανεις "για πλακα".
    επομενως, ψαξου μηπως εισαι ΗΔΗ γκεη, και φοβασαι να το παραδεχτεις.

    αυτα που ειπε ο ψυχιατρος, αν πραγματι τα ειπε και δεν ειναι μια μεταφραση δικη σου αυτων που οντως ειπε, ειναι για γελια. δεν ισχυουν...
    Ο ψυχίατρος όντως αυτά μου είπε ότι γίνεσαι γκέι από επιλογή, πέρα από την πλάκα μου αρέσει μια στο τόσο να βλέπω γκέι πορνό γιατί μου αρέσει να βλέπω θυληπρεπης άντρες να τον παίρνουν από κώλο με καυλώνει πολύ αλλά γενικά είμαι στρέιτ νομίζω

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Προσπάθησα να ομαδοποιησω (ανεπιτυχώς ισως) τις κατηγορίες για να μην πλατιασω το θεμα και μπερδευτεί ακόμη περισσότερο.

    Γενικά αποφεύγω να βάζω ταμπέλες σε κάποιον με διαφορετικές προτιμήσεις.

    Πχ κάποιος που είναι cross dresser δεν σημαίνει οτι είναι ντε και καλά ομοφυλόφιλος.
    αχμ.. ναι... ισως... συνηθως οι κροσντρεσερς ειναι μπαι... παντως αισθανονται καλα, νοιωθοντας γυναικες..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Ο ψυχίατρος όντως αυτά μου είπε ότι γίνεσαι γκέι από επιλογή,
    Ο Ψυχίατρος σου θέλει ψυχίατρο.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Ο ψυχίατρος όντως αυτά μου είπε ότι γίνεσαι γκέι από επιλογή, πέρα από την πλάκα μου αρέσει μια στο τόσο να βλέπω γκέι πορνό γιατί μου αρέσει να βλέπω θυληπρεπης άντρες να τον παίρνουν από κώλο με καυλώνει πολύ αλλά γενικά είμαι στρέιτ νομίζω
    ειδες; ενα- ενα μας τα λες.
    το οτι την βρισκεις με γκει πορνο και το οτι δεν ε χεις κυνηγησει σχεσεις με κοριτσια, λενε ηδη κατι.
    και το οτι αρεσκεσαι να συχναζεις στον χωρο που μας ειπες, λεει κατι.
    ωραια. αφου νομιζεις οτι εισαι στρειτ γιατι δεν σαρεσει να βλεπεις κοριτσια να τον παιρνουν και δεν κανεις σχεσεις με κοριτσια α λλα προτιμας να βλεπεις γκει;

    αν το ειπε ο ψυχιατρος, ειναι λαθος. η ομοφυλοφιλια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ. αν ηταν επιλογη, ξερεις ποσα εκατομμυρια ομοφυλοφιλοι θα ΕΠΕΛΕΓΑΝ να μην ειναι, για να γλυτωσουν την κατακραυγη της κοινωνιας; αναριθμητα...
    αλλα επειδη ΔΕΝ ειναι επιλογη, δεν μπορουν να το αλλαξουν. το δεχονται και φροντιζουν να ζουν υγιως την προτιμηση τους αυτη.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειδες; ενα- ενα μας τα λες..
    Υπάρχει στην ατμόσφαιρα μια μυρωδιά Τρολ η είναι η ιδέα μου?

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γκέι ή στρειτ
    By Twosex in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 31-12-2020, 14:55
  2. Ειμαι γκει??
    By Kostas18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-2018, 19:28
  3. Γκέι χωρισμός
    By kariola_zoi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 24-01-2017, 17:23
  4. Είμαι γκέι???
    By DrunkOnTheMoon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 09-05-2013, 01:53
  5. Φοβάμαι να γίνω πατέρας
    By gus1973 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-05-2007, 15:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •