Φοβάμαι μην γίνω γκει - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 166 to 180 of 207
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Η επίκτητη ομοφυλοφιλία μπορεί να υπάρχει, αλλά είναι σπάνια. Συνήθως, είτε το πιστεύεις είτε όχι, ο γκέι γεννιέται και νιώθει από μικρός έλξη για άτομα του ίδιου φίλου. Και αυτό το παραδέχονται μέχρι και παπάδες (που δεν τους αρέσει η ομοφυλοφιλία), όχι μόνο οι ψυχίατροι.
    Έχεις κανένα παράδειγμα επίκτητης ομοφυλοφιλίας; Κάποιος δηλαδή που να <<συνήθισε>>

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Για αυτό την βρίσκω με λεσβιακό επειδή δεν μου δημιουργεί ενοχές και μου αρέσει
    ναι αλλα την βρισκεις και με γκει.Κοιτα το νοημα ειναι ανεξαρτητα απο την σεξουαλικοτητα σου να περνας καλα.Μπορει να δοκιμασεις και να σου αρεσει και να περνας μια χαρα,γιατι να το στερησεις αυτο απο τον εαυτο σου?

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    ναι αλλα την βρισκεις και με γκει.Κοιτα το νοημα ειναι ανεξαρτητα απο την σεξουαλικοτητα σου να περνας καλα.Μπορει να δοκιμασεις και να σου αρεσει και να περνας μια χαρα,γιατι να το στερησεις αυτο απο τον εαυτο σου?Εκ πειρας σου μιλαω
    Επειδή δεν θεωρώ το γκέι σεξ ηθικα σωστο καλώς ή κακώς

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    ρε αληθεια γιατι ασχολεισαι με το τρολ..

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Επειδή δεν θεωρώ το γκέι σεξ ηθικα σωστο καλώς ή κακώς
    η κοινωνια σε εχει πεισει σε αυτη την αποψη,δεν ειναι δικη σου,κοινωνικα αποδεκτο δεν ειναι να εισαι γκει,γιαυτο λες οτι λες

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    ρε αληθεια γιατι ασχολεισαι με το τρολ..
    καλα εσυ βγες πρωτα απο την ντουλαπα και μετα κρινε αν ειναι καποιος τρολ η οχι

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    η κοινωνια σε εχει πεισει σε αυτη την αποψη,δεν ειναι δικη σου,κοινωνικα αποδεκτο δεν ειναι να εισαι γκει,γιαυτο λες οτι λες
    Ισχύει εν μέρει η κοινωνία με έχει πείσει αλλά και γω δεν κάνω πίσω

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Ισχύει εν μέρει η κοινωνία με έχει πείσει αλλά και γω δεν κάνω πίσω
    ε κατσε τοτε να τον παιζεις βλεποντας femboys.

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    η κοινωνια σε εχει πεισει σε αυτη την αποψη,δεν ειναι δικη σου,κοινωνικα αποδεκτο δεν ειναι να εισαι γκει,γιαυτο λες οτι λες
    Και πέρα από την κοινωνία η θρησκεία θεωρεί την ομοφυλοφιλία αμαρτία ένα πάθος

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    η κοινωνια σε εχει πεισει σε αυτη την αποψη,δεν ειναι δικη σου,κοινωνικα αποδεκτο δεν ειναι να εισαι γκει,γιαυτο λες οτι λες
    Εγώ δεν θέλω να γίνω γκει κυρίως επειδή θέλω να γίνω πατέρας

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    ε κατσε τοτε να τον παιζεις βλεποντας femboys.
    Θα τον παίζω με ότι δεν μου προκαλεί ενοχές λοιπόν ας κλείσουμε το θέμα να μην το ξανασυζητήσουμε μην πείτε τίποτα άλλο γιατί νομίζω ότι έχουμε κουραστεί

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @fuego21 δεν καταλαβαιω γιατι το οτι δεν εχω πει οτι ειμαι γκει εχει την παραμικρη σχεση με αυτό. Κατα τ'αλλα οχι δεν νιωθω ανετα να πω οτι ειμαι γκει και ο καθε ξεμπαρκος που αποφασιζει να μου την πει για το γιατι δεν το λεω και για το αν οι γκει ειναι αντρες οπως εκαννε η αλλη με κανει να μη το λεω. ελεος.

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Έχεις κανένα παράδειγμα επίκτητης ομοφυλοφιλίας; Κάποιος δηλαδή που να <<συνήθισε>>
    Αυτό που έχω ακούσει είναι για κάποιους στρέιτ άντρες που πήγαιναν Μύκονο και έγιναν γκέι για τα λεφτά (τους είπαν άλλοι άντρες ότι "αν κάνεις σεξ με εμένα θα σε πληρώσω"). Αυτοί, όμως, στην αρχή έπιναν πολύ ή έπαιρναν και ναρκωτικά μέχρι να συνηθίσουν, δεν ισχύει αυτό που σου έλεγε ο φίλος σου ότι... θα σε φασώσει κάποιος και θα γίνεις έτσι απλά γκέι!

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Εγω μια διαπιστωση εκανα για το οικονομικο θεμα η οποια ειναι περα για περα αληθινη και συμβαινει σε ολους.Αν εσυ ζεις σε καμια σπηλια και δε ξερεις τι συμβαινει στον εξω κοσμο κανε μοκο.Δεν ειπα πουθενα οτι οι γυναικες περιμενουν το κερασμα το δικο μας για να επιβιωσουν,κανεις δεν επιβιωνει με λιγα κερασματα,αλλα ειθιστε οι αντρες να κερνανε τις περισσοτερες φορες,και ξερεις υπαρχουν και καποιοι αντρες ολομοναχοι οι οποιοι ο μονος λογος που δεν βρισκουν σχεση ειναι επειδη δεν εχουνε να κερασουνε ουτε καφε,οποτε οσο μιζερο και αν σου φαινεται,ειδικα στην εποχη μας υπαρχει αυτος ο τροπος σκεψης,αλλα αν εισαι γυναικα ειναι απολυτα λογικο να μην μπορεις να το καταλαβεις,πισω απο το γυναικειο σου προνομοιο,εσυ μπορεις να εχεις σεξ οποτε θες και σχεδον με οποιον θες και χωρις να εισαι απαραιτητα ομορφη ουτε πλουσια απλα επειδη ετυχε να γεννηθεις γυναικα.
    Εγώ βλέπω πως κάποιος άλλος ζει σε σπηλιές και διαδίδει και τις αντίστοιχες αντιλήψεις. Ναι, σε εσένα αναφέρομαι! Την διαπίστωση σου για το οικονομικό θέμα που είναι πέρα για πέρα αληθινή, εγώ θα την χαρακτήριζα πέρα για πέρα ηλίθια! Όλα αυτά που λες ότι οι άντρες είθισται να κερνάνε τις γυναίκες, πρόκειται για στερεότυπα αναγραφόμενα στο savoir vivre του 1950! Φαντάζομαι, ο χρόνος κάπου σταμάτησε εκεί για σένα και τους ολομόναχους καημενούλιδες άντρες μωλε που τους πιάνει και η ντροπή που δεν μπορούν να κεράσουν τη γυναίκα και έτσι έχουν μείνει χωρίς σύντροφο...άχου μωλε...μήπως να κάναμε και έναν έρανο για όλους εσάς μπας και βγείτε ραντεβού;; Χαχαχαχαχαχα αυτό που λες, είναι ξεκάθαρα κομπλεξ αντρών με κολλημένα μυαλά που πιστεύουν σε αυτά τα στερεότυπα. Είναι οι ίδιοι που τους κακοφαίνεται η γυναίκα τους να βγάζει περισσότερα χρήματα, οι ίδιοι που δηλώνουν άντρες παλαιάς κοπής, οι ίδιοι που θεωρούν πως οι γυναίκες πρέπει να αναλαμβάνουν εξ ολοκλήρου τις δουλειές του σπιτιού...για αυτά όμως βλέπεις δεν ντρέπονται! ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Ούτε κι εσύ ντρέπεσαι, απ'οτι φαίνεται. Σαφώς και τα δύο φύλα μπορούν να μην έχουν καλές προθέσεις και να θέλουν να εκμεταλλευτούν τον/την σύντροφο τους με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Το αν ένας άνθρωπος πλησιάσει τον άλλον για τα λεφτά του, τη φήμη του, το εξοχικό του στη Μύκονο και δεν ξέρω εγώ τι άλλο σημαίνει πως έχει κακές προθέσεις. Απεναντίας, όταν πλησιάζει κάποιον χωρίς να περιμένει κάτι από αυτόν, έχοντας αγνές προθέσεις, καταλαβαίνουμε πως πρόκειται για ένα άτομο καλοπροαίρετο. Έτσι, λοιπόν εγώ προτείνω να μάθεις να βλέπεις τις προθέσεις του καθενός και ανάλογα να κρίνεις κι όχι να γενικεύεις και να ρίχνεις ευθύνες στο γυναικείο φύλο! Αν μια γυναίκα τρέφει συναισθήματα για σένα, της αρέσεις, νιώθει ωραία μαζί σου και γενικά έχει αγνές προθέσεις τοτε πίστεψε με δεν περιμένει να την κεράσεις! Οπότε, καταλήγουμε πως αυτό είναι προσωπικό κόμπλεξ του ανδρικού φύλου. Αν ο άλλος μπορεί να θεωρεί πως το μόνο που μπορεί να προσφέρει σε μια γυναίκα είναι τα λεφτά του και αν δεν τα έχει τότε είναι άχρηστος τότε ο ίδιος έχει θέματα αυτοπεποίθησης και νιώθει κατώτερος. Αν πάλι πιστεύει πως οι γυναίκες θα τον παρεξηγήσουν, πως είναι κακές μάγισσες που θέλουν να του φάνε τα λεφτά ή που θα τον απορρίψουν αν δεν τις κεράσει, τότε είναι μίσανδρος, σεξιστής και επιφανειακός! Κρίμα να εκφέρονται τέτοιες απόψεις δημοσίως, οι οποίες απέχουν μίλια από την ορθή λογική! Επίσης, αν οι γυναίκες σε αυτή την σκατοκοινωνία είχαν αυτό που εσύ αποκαλείς "γυναικείο προνόμιο" τότε γιατί να υπάρχουν ακόμη κινητοποιήσεις περι ισότητας των δύο φύλων, γιατί υπάρχει βία κατά των γυναικών, γιατί υπάρχουν διακρίσεις προς το γυναικείο φύλο; Γιατί υπάρχουν οι γυναικοκτονίες;; Για όλα αυτά ευθύνεται η πατριαρχία, η οποία δεν επηρεάζει μόνο το γυναικείο φύλο αλλά και το ανδρικό. Και αν είχες και έναν πιο βαθύ τρόπο σκέψης θα καταλάβαινες το πώς οι απόψεις που εκφέρεις είναι εμποτισμένες από αυτό που λέμε πατριαρχία. Α και κάτι ακόμη....Ναι, είμαι γυναίκα και όχι μηχανή του σεξ γι'αυτό και ΕΠΙΛΕΓΩ με ποιόν άνθρωπο θα κάνω σεξ, ΠΟΤΕ θα κάνω σεξ, οπότε σε παρακαλώ ας μην λες πράγματα που δεν στέκουν! Επίσης, νομίζεις δεν έχω βγει με άνδρα που το έπαιζε κουβαλητής και βαρύμαγκας και όταν τον κέρασα στο πρώτο ραντεβού, ξίνισε και θίχτηκε;; Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΟΜΠΛΕΞ...ή νομίζεις δεν έχω βγει με άνδρα που δεν είχε την οικονομική ευχέρεια και το σεβόμουν αυτό και ούτε απαίτησα ποτέ κέρασμα, γι 'αυτό και όποτε βγαίναμε βάζαμε τα λεφτά είτε από κοινού είτε πλήρωνα κι εγώ και για τους 2 μας, γιατί ήξερα πως κι αυτός όταν βγάλει λεφτά θα πληρώσει. Όλα τα άλλα που λες είναι μικροπρέπειες! Τα λεφτά πάνε κι έρχονται...μαζί τους πάνε κι έρχονται μόνο οι άνθρωποι που τα δοξάζουν!

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Johnx24 View Post
    Ποιος σου είπε ότι είμαι 23 χρονών 20 είμαι και δεν είναι εύκολο να βρω δουλειά με λεφτά στο τόπο μου και δεν μου αρέσει να ζητάω λεφτά
    Ναι, η ηλικία σε πείραξε τώρα...άτομα σαν κι εσένα με τέτοιες μπαρούφες που πετάνε ό,τι ηλικία και να χουν δεν τους αντιπροσωπεύει ούτε στο ελάχιστο μιας και πνευματικά είναι πολύ μικροί....εν πάσει περιπτώσει, έστω 20 να είσαι, δεν νομίζω πως αυτό στέκεται εμπόδιο στο να δουλέψεις να βγάλεις κάποια χρήματα να στηρίξεις τους δικούς σου αν δεν ασχολείσαι με κάτι άλλο! Ξέρεις πόσα 20χρονα ξέρω που δεν είναι χαλβάδες σαν εσένα να κάθονται πίσω από έναν υπολογιστή, αλλά δουλεύουν για να βγάλουν έστω κι αυτό το μικρό μισθό! Η δουλειά δεν έρχεται να σε βρει απ'τον καναπέ, πρέπει εσύ να την ψάξεις, οπότε άσε τις δικαιολογίες τύπου "δεν μπορώ να βρω δουλειά με λεφτά στον τόπο μου", γιατί η πραγματικότητα είναι πως ούτε καν έψαξες. Επίσης, ακούγεται πολύ γελοίο αυτό το "δεν μου αρέσει να ζητάω λεφτά", τη στιγμή που ζητάς λεφτά απ' τους δικούς σου για να πας σε οίκους ανοχής.... Μάθε πρώτα να σέβεσαι και μετά ψάξε και για σεξ και για σχέση και για δεν ξερω εγώ τι άλλο

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast

Similar Threads

  1. Γκέι ή στρειτ
    By Twosex in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 31-12-2020, 13:55
  2. Ειμαι γκει??
    By Kostas18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-2018, 18:28
  3. Γκέι χωρισμός
    By kariola_zoi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 24-01-2017, 16:23
  4. Είμαι γκέι???
    By DrunkOnTheMoon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 09-05-2013, 00:53
  5. Φοβάμαι να γίνω πατέρας
    By gus1973 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-05-2007, 14:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •