Τι μου συμβαίνει?? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Λέω έτσι όπως πάτησα πάνω στο αίμα (ήταν κάποια ποσότητα) μήπως πετάχτηκε πιτσίλια λίγο ψηλότερα. Αλλά από την άλλη δε νομίζω να υπήρχε ανοιχτή πληγή γιατί απλά είχε τριφτει το δέρμα εκεί κ φαινόταν το σημείο κόκκινο. Κ είχε πάνω από 3 μέρες που με χτύπησε το παπούτσι, δε θα είχε κλείσει? Πήγα κ θάλασσα ενδιάμεσα, ξέρω γω?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Ποσο χρονων εισαι περιπου; μηπως αυτες οι εξαψεις οφειλονται στο οτι μπορει να μπαινεις κλιμακτήριο;
    Μπορει να ειναι και πανικος βεβαια απ αυτα που σκεφτεσαι για τον HIV. Δικο σου ηταν το αιμα 100%
    Δεν γινεται να βρεθηκε πανω σου απο το πατωμα. Απλα οπως αλλαζες λερωσες χωρις να το καταλαβεις. Σε ολες μας εχει συμβει!
    Επισης την ωρα που μπηκες στην τουαλετα θα ηταν σχεδον αδυνατο να μην παρατηρησεις οτι το πατωμα ειχε αιματα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Αυτό σκέφτομαι κι εγώ. Ήταν μεγάλη στάμπα από αίμα. Να πετάχτηκε ψηλά στο ύψος του αστραγάλου καθώς πάτησα με τη σαγιονάρα λέω. Και να μπήκε στην πληγή. 46 είμαι. Το σκέφτηκα γιατί έχω αυτές τις μέρες κ κάτι λιγα σημάδια περιόδου 1 εβδομάδα νωρίτερα, πράγμα περίεργο. Μου χει ξανασυμβεί βέβαια να νιώθω να ζεσταινομαι και να ψάχνω την κρύα μεριά του κρεβατιού να δροσιστώ ή να ακουμπάω ένα κρύο ποτήρι στα μάγουλα μου για δροσιά. Απλά είχα κι ένα ας πούμε ίχνος ενόχλησης στο λαιμό κι έτσι τα συνδύασα κ φρίκαρα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Ισως πρεπει να επισκεφτεις τον γυναικολογο σου, μπορει σιγα σιγα να μπαινεις σε αυτη την φαση.
    Εγω παντως το αποκλειω να ηταν ηδη εκει και να σε πιτσιλισε

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Δεν ξέρω, από την Τετάρτη κ μετά νιώθω αυτή την εσωτερική ζέστη. Και αγχώνομαι γιατί είχα διαβάσει ότι τα πρώτα συμπτώματα φαίνονται 2-3 εβδομάδες μετά σαν γρίπη. Αλλά αυτά που εχω τώρα δεν είναι πολύ ήπια? Από την άλλη, σε πληγή σαν αυτή που ξεφλουδιζει το δέρμα χωρίς να ματώσει, σε 3 μέρες δε θα ταν δύσκολο να μπει κάτι από το δέρμα? Ήταν κόκκινη βέβαια.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Ακου σε με, σε καταλαβαινω απολυτα γιατι οπως σου ειπα τα εχω περασει και εγω. Προσπαθησε ομως να σκεφτεις λογικα. Ολα αυτα ειναι παραλογα για τους λογους που σου ανεφερα.
    Αν ηταν αιμα αλλου θα το εβλεπες απο την αρχη
    Και πες πως ηταν. Θα πρεπει αυτη η κοπελα να ηταν φορεας που δεν παιρνει αγωγη, και να ερθει το δικο της αιμα σε επαφη με το δικο σου, σε επαρκη ποσοτητα ωστε να σου μεταφερει ιικο φορτιο και μαλιστα ολα αυτα να εχουν γινει μεσα σε ελαχιστα λεπτα γιατι οταν ο ιος ερθει σε επαφη με τον αερα η το νερο κλπ αδρανοποιειται, δεν ζει εξω απο το σωμα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου κ την φωνή της λογικής που αυτή τη στιγμή την χρειάζομαι. Το αίμα φαινόταν νωπό. Ίσως έπεσε τη στιγμή που έβγαλα το ταμπον μου κ μέχρι να βάλω το καινούργιο. Αλλά δεν το κατάλαβα. Μετά το είδα. Σκέφτομαι επειδή είδα πιτσιλιές στα εσωτερικά πλαινα από τις σαγιονάρες ότι πρέπει μάλλον να έπεσε από μένα. Παρολαυτα δε μπορώ να ηρεμήσω όσο έχω αυτές τις εξάψεις και λίγο τον λαιμό μου

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Δεν εχεις τπτ, στο υπογραφω!
    Οι εξαψεις ειναι παρα πολυ συχνο συμπτωμα εμμηνοπαυσης και προεμμηνοπαυσης. Ειναι επισης πολυ συχνο συμπτωμα πανικου
    Συμπτωμα hiv δεν ειναι. Προσπαθησε να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν και σε μια δυο εβδομαδες θα το εχεις ηδη ξεχασει.
    Οπως ειχαμε αναφερει και σε αλλο ποστ, ο HIV σιγα σιγα εξαφανιζεται απο τον γενικο πληθυσμο και οι περισσοτεροι φορεις ειναι τοξινομανεις, ιεροδουλες κλπ.
    Ποιες οι πιθανοτητες λοιπον να εχεις κολλησει απο κατι τετοιο; καμια! Ηρεμησε κ ολα θα πανε καλα!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Αχ τι να πω μακάρι! Τρέμω μην παρουσιάσω τίποτα τις επόμενες μέρες!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Τώρα ξέρεις που σκαλώσα? Στο οτι τα ηλεκτρονικά θερμόμετρα δεν είναι πολύ αξιόπιστα και συνήθως λένε παρακάτω. Κι αν αυτά τα 36,8 που έδειχνε τα βράδια σε μένα ήταν 37,5 και γενικότερα έχω δέκατα αυτές τις μέρες?? Από τι μπορεί να είναι γιατί οι εξάψεις συνήθως δεν είναι σε όλο το σώμα αλλά στο επανω μέρος.

  11. #26
    Μια χαρά δείχνουν τα ηλεκτρικά θερμόμετρα.επισης αν το αίμα ήταν αλλού θα το είχες δει μπαίνοντας. Μόνη σου λες ήταν μεγάλη στάμπα άρα θα το είχες προσέξει μπαίνοντας στην τουαλέτα. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να το ελέγξεις. Όλοι το ίδιο περνάμε. Απλά προσπάθησε όσο μπορείς να ηρεμήσεις.

  12. #27
    Nefeli28
    Guest
    Αστα τα ίδια νιώθω κι εγώ. Έχω καιρό τώρα που νιώθω να ζεσταίνομαι υπερβολικά και φυσικά το μυαλό μου πάει πάντα στον HIV.
    Εφίδρωση, εξάψεις κλπ….
    Η λογική μου επικρατεί τον τελευταίο καιρό κατά πολύ, αλλά υπάρχουν στιγμές που υποκύπτω στον «πειρασμό» να σκεφτώ τις γνωστές μαλακιες.
    Διάβασα όλα αυτά που έγραψες και είναι όλα μαλακιες του μυαλού σου. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχεις κολλήσει κάτι.
    Και αλλουνου να ήταν το αίμα που δεν ήταν, δεν ζει ο ιός στο εξωτερικό περιβάλλον και δεν κολλάει τόσο εύκολα. Βγάλτο από το μυαλο σου όσο δύσκολο και να είναι. Ξέρω πολύ καλά ότι είναι βασανιστικό….
    Αλλά ο μόνος τρόπος να πας παρακάτω είναι να αφήσεις τη σκέψη να υπάρχει κι όσο γίνεται να μην της δίνεις σημασια.
    Το μυαλό σου είναι ο εχθρός….
    Όπως και το δικό μου.
    Εγώ που φοβάμαι μήπως κόλλησα από το τσεκποιντ που πήγα να εξεταστω;;;; Άνοιξα και θέμα σχετικό και έχω γράψει τόσε φορές στο παρελθόν γι αυτό….

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Ναι Νεφέλη μου, το ξέρω, τα έχω δει τα ποστ σου. Φυσικά και σε καταλαβαίνω. Μόνο εμείς μπορούμε να καταλάβουμε πως νιώθει ο άλλος που το περνάει αυτό. Ζεσταινομαι πολύ από την Τετάρτη που πέρασε, έλειψα και πσκ και πάλι ένιωθα στιγμες να ζεσταινομαι πολύ, να καιει το πρόσωπο μου και λέω μπας και από Παρασκευή ως Κυριακή που δε μετρήθηκα να είχα δεκατα και να μην τα μέτρησα επειδή δεν είχα θερμομετρο? Τώρα πήρα και υδραργύρου, πριν που ένιωσα πάλι να ζεσταινομαι έδειξε 36,5 αλλά το άφησα 3 λεπτά. Τώρα χωρίς να ζεσταινομαι το άφησα παραπάνω λεπτά και έδειξε 36,9. Λες πριν αν το άφηνα πιο πολύ ώρα να έδειχνε πάνω από 37?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Μια χαρα λειτουργουν τα ηλεκτρονικα. Δεν σου ριχνουν μιση μονοδα τον πυρετο. Επισης το βραδυ ειναι φυσιολογικο να εχεις μεχρι 37.1 γιατι βγαινει η κουραση της ημερας.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Ναι πολύ πιθανό. Ξέρω ότι είναι παράλογο πολύ, ακόμα λέω και αλλουνού αίμα να ήταν, θα πετάχτηκε επειδή πάτησα πάνω του τόσο ψηλά και θα μπήκε ακριβώς σε κείνο το σημείο που με χτύπησαν τα παπούτσια? Δλδ με τόση ακρίβεια? Κι έπειτα το ξεφλούδισμα που είχε γίνει πριν 3 μέρες δε θα είχε κλείσει/σχηματίσει ένα προστατευτικο στρώμα για τα μικρόβια? Ακόμα κι αν ήταν κόκκινο το δέρμα εκεί.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τι μου συμβαίνει?
    By Delmem210118a in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 72
    Last Post: 09-09-2017, 15:07
  2. Τι μου συμβαινει!
    By andreas86 in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-2017, 16:34
  3. Τι μου συμβαινει;
    By sani in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 4
    Last Post: 24-05-2017, 22:24
  4. Τι μου συμβαίνει;
    By louiz in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 13
    Last Post: 04-03-2017, 19:02
  5. τι μου συμβαίνει;
    By crazyelena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 22-09-2014, 01:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •