Τι μου συμβαίνει??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285

    Τι μου συμβαίνει??

    Παιδιά εδώ και 3-4 μέρες αισθάνομαι να ζεσταινομαι πολύ, να καίω, να καίει το πρόσωπο μου. Δεν έχω πυρετό, βάζω θερμόμετρο κ δειχνει φυσιολογικη θερμοκρασία. Τι μπορεί να συμβαίνει? Κι όχι όλες τις ώρες της μέρας, κάποιες στιγμές.

  2. #2
    Δεν νομίζω ότι είναι κάτι.Το παθαινω κ εγώ μερικές φορές όταν έχω ένταση ή αγχος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Ερώτηση προς τις γυναίκες του γκρουπ: έχει μήπως να κάνει και με τον κύκλο της περιόδου? Πρώτη φορά που στις 20-21 μέρες έχω σημάδια περιόδου. Πάντα ο κύκλος μου είναι σταθερός στις 28 μέρες. Λέτε να παίζει ρόλο κι αυτό?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Παρε πρωτεινεσ πριν να ειναι αργα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Τι εννοείς?

  6. #6
    Η περίοδος έχει πολλά.Εξαψεις, πονοκέφαλους, κράμπες, πρήξιμο, ακμή, ναυτίες κλπ.Μπορει να είναι κ από αυτό ναι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Παιδιά εδώ και 3-4 μέρες αισθάνομαι να ζεσταινομαι πολύ, να καίω, να καίει το πρόσωπο μου. Δεν έχω πυρετό, βάζω θερμόμετρο κ δειχνει φυσιολογικη θερμοκρασία. Τι μπορεί να συμβαίνει? Κι όχι όλες τις ώρες της μέρας, κάποιες στιγμές.
    Εξάψεις λέγονται αυτά. Επίσης μπορεί να είναι μια μορφή κρίσης πανικού. Λιεζεσαι από κάτι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Γνωστή μου φοβία το HIV... Συνέδεσα τα συμπτώματα αυτά μετά από ένα περιστατικό (κλασσικά τραβηγμένο) που έγινε πριν 3 εβδομάδες.. Κι επειδή διάβασα ότι τα πρώτα συμπτώματα είναι μετά από 3 εβδομάδες... Δεν ήθελα και πολύ.. Είχα μια πολυυυυυ μικρή ενόχληση στο λαιμό, σαν κάποια ιωσουλα να με τριγυρνουσε, κάτι ψιλά από πονοκέφαλο κι αυτη την αίσθηση καυσου κάποιες στιγμές της ημέρας. Γιαυτό μου μπήκαν πάλι αυτές οι κωλοσκεψεις. Δε θα ηρεμήσουμε ποτέ.

  9. #9
    Το σκέφτομαι κ εγώ αυτό.Οτι δεν θα ηρεμήσουμε ποτέ.Τσεκαρω συνεχεια γεύση, όσφρηση κλπ μην έχω κόλλησει κορονοιο γιατί είμαι έγκυος.Παιρνεις κάποια αγωγή;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Το πιο πιθανο ειναι να ειναι ορμονικο, αλλα μπορει και να παθαινεις κριση πανικου

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    νομιζω πρεπει να το πεις στον γιατρο σου γιατι εαν ειναιι ορμονικο, κατι το οποιο και εγω πιστευω τοτε μπορει να εχεις προβληματα στην εγκυμοσυνη

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Δε σκοπεύω να μείνω έγκυος ξανά...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Να πω τι περιστατικό μου συνέβη κ αγχώνομαι τωρα: όσο ήμουν διακοπές δυστυχώς μου ήρθε περίοδος. Πήγα κάποια στιγμή σε μια τουαλέτα να αλλάξω κ αφού αλλαξα είδα μια μεγάλη στάμπα από αίμα στο πάτωμα. Στην αρχή πίστεψα ότι ήταν δικό μου, και λερωσα καθώς άλλαζα. Έφυγα κ είδα στα πλαϊνά από τις σαγιονάρες μου κάτι πιτσιλιές και κάνα δυο κόκκινες πιτσιλιές χαμηλά στο πλάι από τις πατούσες μου. Τα καθάρισα κ μετά μου μπήκε η ιδέα μήπως ήταν αίμα αλλουνου. Κ φρίκαρα γιατί πίσω στα πόδια μου (λίγο ψηλά, στο ύψος του αστραγάλου) μου χαν κάνει πληγή τα παπούτσια. Βέβαια η πληγή ήταν ένα ξεφλούδισμα που έγινε Τετάρτη βράδυ κ λογικά μέχρι Κυριακή μεσημέρι θα χε κλείσει απλά ήταν κόκκινο το σημείο που είχε τριφτει με το παπούτσι. Και έκανα τρελό συνειρμό μήπως στο πίσω μέρος του ποδιού μου πετάχτηκε καμία πιτσίλια αίμα κ ήταν αλλού. Βέβαια δεν είδα στο πίσω μέρος της σαγιονάρας πιτσιλιές, μόνο στα πλαϊνά και από τις δυο σαγιονάρες, κάτι που με κάνει να πιστεύω ότι από μένα ήταν το αίμα που έπεσε ανάμεσα στα πόδια μου και λερωσα. Στο τέλος θα φρικάρω ακόμα και με το δικό μου αίμα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Παιδιά σας φαίνεται πολύ κουλό αυτό που γράφω?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Κουλο δεν μου φαινεται γιατι παλια ετρωγα ακριβως τις ιδιες παραλογες φρικες. Πωπω ειμαστε πολλοι τελικα. Αυτα τα ξεπερασα βεβαια πλεον
    Δικο σου ηταν το αιμα 100% αν εισαι αδιαθετη και καθεσαι ορθια να αλλαξεις συμβαινει παντα. Ειδικα εαν ειχες ουρησει την ιδια στιγμη, οπως σηκωθηκες ειναι λογικο να συμβει.
    Επισης ας παρουμε το τραβηγμενο σεναριο οτι ηταν το αιμα αλλου, δεν ζει ο ιος πολυ ωρα εξω απο το σωμα και επισης δεν θα λερωνοσουν τοσο, πως να βρεθει απο το πατωμα αιμα πανω στις πατουσες η τον αστραγαλο σου; και τελος η πληγη σου δεν ηταν φρεσκια, δεν ετρεχε αιμα δλδ

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τι μου συμβαίνει?
    By Delmem210118a in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 72
    Last Post: 09-09-2017, 15:07
  2. Τι μου συμβαινει!
    By andreas86 in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-2017, 16:34
  3. Τι μου συμβαινει;
    By sani in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 4
    Last Post: 24-05-2017, 22:24
  4. Τι μου συμβαίνει;
    By louiz in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 13
    Last Post: 04-03-2017, 19:02
  5. τι μου συμβαίνει;
    By crazyelena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 22-09-2014, 01:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •