Κίνηση και έκτακτες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727

    Κίνηση και έκτακτες

    Καλησπέρα σε όλους. Ρε παιδια ενώ είχα ηρεμήσει σήμερα με το που χορεψα λίγο και κινηθηκα μη φανταστείτε μόνη μου σπίτι παλι με έπιασαν έκτακτες όχι δυνατές αλλά τις κατάλαβα και ένιωσα άμεσα και το στομάχι κάπως. Λίγο πριν είχα φάει παγωτο και έχω παρατηρησει να με ενοχλεί κάποιες φορές και να κάνω έκτακτες μετά από το παγωτο. Δεν ξέρω έχει τυχει σε κανέναν? Αυτό το πραγμα να έχω τις έκτακτες στο μυαλό μου συνέχεια με έχει κουράσει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Καλησπέρα σε όλους. Ρε παιδια ενώ είχα ηρεμήσει σήμερα με το που χορεψα λίγο και κινηθηκα μη φανταστείτε μόνη μου σπίτι παλι με έπιασαν έκτακτες όχι δυνατές αλλά τις κατάλαβα και ένιωσα άμεσα και το στομάχι κάπως. Λίγο πριν είχα φάει παγωτο και έχω παρατηρησει να με ενοχλεί κάποιες φορές και να κάνω έκτακτες μετά από το παγωτο. Δεν ξέρω έχει τυχει σε κανέναν? Αυτό το πραγμα να έχω τις έκτακτες στο μυαλό μου συνέχεια με έχει κουράσει.
    Γεια σου Έλλη!Πώς είσαι σήμερα; Λοιπόν, έκτακτες είχα και εγώ όταν θα έκανα κάποια χαλαρή δραστηριότητα. Το καλοκαίρι είχα κάποιες μια ημέρα που έκανα ήπιο κολύμπι - μη φανταστείς πιο πολύ πλατσούριζα. Επειδή έχω και εγώ θέματα με το στομάχι, αν φάω κάτι που με ενοχλεί θα έχω - συνήθως τα γλυκά επηρεάζουν. Μην το σκέφτεσαι πολύ!!Και εγώ κόντεψα να τρελαθώ. Εμένα τελευταία με ταλαιπωρεί η δύσπνοια όταν παω να κοιμηθω....την ευθύνη τη ρίχνω στο στομάχι γιατί το νιώθω και βαρύ συν οτι μπορώ να κοιμάμαι μόνο ανάσκελα...υπομονη!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Δοκίμασε να τρως γλυκά με στέβια και όχι κανονική ζάχαρη. Εγώ αν έχω λαχτάρα για γλυκό τρώω ένα μικρό σοκολατάκι με στέβια ή φρυγανιά με μέλι...να πριν λιγο ξεχαστηκα και εφαγα γρηγορα και τωρα νιωθω να εχει κατσει στο κεντρο της πλατης μου...ο καρδιολόγος που ειχε πει οτι το στομαχι και η οισοφαγίτιδα προκαλούν έκτακτες...μην ανησυχείς!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Δεν μπορώ να ησυχάσω γαμωτο. Να τώρα κάτι λίγο αγχωθηκα και έφαγα πολυ αργά γιατί γυρισα απο τη δουλειά και τώρα που ξαπλωσα αν και περασαν ώρες να σου με έπιασαν παλι και είναι τρόμος. Πραγματικά δεν ξέρω γιατί με πιανουν γαμωτο. Τι να κάνω προσεχω τα παντα αλλά αυτές επιμένουν και τις φοβάμαι τόσο πολυ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Δύσπνοια με πιανει και εμένα όταν φάω πολυ και είναι από το στομάχι μας πιστευω. Και εγώ πολλες φορες μόνο ανάσκελα βολευομαι και είναι τραγικό να μη μπορείς να κοιμηθείς σαν άνθρωπος όπως θέλεις. Τις φοβάμαι. Δεν θα το ξεπεράσω ποτε και δεν βλέπω να σταματουν. Με φοβίζουν πολυ παρα πολυ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Δύσπνοια με πιανει και εμένα όταν φάω πολυ και είναι από το στομάχι μας πιστευω. Και εγώ πολλες φορες μόνο ανάσκελα βολευομαι και είναι τραγικό να μη μπορείς να κοιμηθείς σαν άνθρωπος όπως θέλεις. Τις φοβάμαι. Δεν θα το ξεπεράσω ποτε και δεν βλέπω να σταματουν. Με φοβίζουν πολυ παρα πολυ.
    Μην αγχώνεσαι γιατί πιστεύω οτι το στρες και η στεναχώρια το θρέφει. Όταν πιέζεσαι συναισθηματικά, το νιώθεις αυτό; Να σε ενοχλεί το στομάχι σου;Πάντως τις έκτακτες μην τις φοβάσαι, πιστεύβ επειδή είμαστε και νευρωτικοί και αφουγκραζόμαστε συνεχώς το σώμα μας, τις νιώθουμε πιο εύκολα.

  7. #7
    Καλημέρα σας... Πόσοι είμαστε τελικά?? Έχω τα ίδια... Θέμα με το στομάχι αν φαω αργα το βράδυ ή κάτι που με. Πειράζει μετά κάνω να κοιμηθώ ώρες, έχω πλάκωμα κ δυσπνοια. Επίσης με ταλαιπωρούν έκτακτες.... Νιώθω σαν να πάλεται κάτι στο στερνό στον οισοφάγο κ παραληληα κ σφίξιμο στο στομάχι....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Αχ πλέον οτιδήποτε και αν φάω νιωθω πλακωμα, έκτακτες, σαν να έχει ανέβει υο στομάχι και να πιέζει καρδιά πνεύμονες κτλ. Αίσθημα παλμών. Δεν αντέχω άλλο σκέφτομαι να τρώω μόνο σαλάτες και φρούτα αλλά δουλεύω σεζόν ρε γαμωτο και ήδη δεν την παλεύω όσον αφορά την κούραση αν αρχίζω να τρώω και τόσο λίγο θα καταρρεύσω. Και είμαι ήδη στα όρια της κατάρρευσης..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Γεια σου Έλλη!Πώς είσαι σήμερα; Λοιπόν, έκτακτες είχα και εγώ όταν θα έκανα κάποια χαλαρή δραστηριότητα. Το καλοκαίρι είχα κάποιες μια ημέρα που έκανα ήπιο κολύμπι - μη φανταστείς πιο πολύ πλατσούριζα. Επειδή έχω και εγώ θέματα με το στομάχι, αν φάω κάτι που με ενοχλεί θα έχω - συνήθως τα γλυκά επηρεάζουν. Μην το σκέφτεσαι πολύ!!Και εγώ κόντεψα να τρελαθώ. Εμένα τελευταία με ταλαιπωρεί η δύσπνοια όταν παω να κοιμηθω....την ευθύνη τη ρίχνω στο στομάχι γιατί το νιώθω και βαρύ συν οτι μπορώ να κοιμάμαι μόνο ανάσκελα...υπομονη!!
    Σα να το έχω γραψει εγώ!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Είμαστε πολλες παιδιά. Υπομονή και ελπίζω να περασουν όλα για όλους. Υπομονή και επιμονή να νικήσουμε το άγχος μας όσο γίνεται

  11. #11
    Καλησπέρα και πάλι από εμένα..... Υπομονή σε όλους.... Είναι ύπουλα αυτά δυστυχώς.... Μετά από μέρες που ήμουν μια χαρά (θεωρητικά μάλλον) σήμερα το πρωί είχα ταχυπαλμια.... Μην σας πω ότι πήγα νοσοκομείο κ ο κλασικός έλεγχος τα έδειξε όλα καλά.... Εν τω μεταξύ με παιδευουν κάποια μυοσκελετικα και είναι από την αριστερή μεριά κ καταλαβαίνετε τι βάζω με το μυαλό μου....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Οι έκτακτες της συγκεκριμένης πρέπει να καλύπτουν το 60% των κειμένων του φόρουμ ;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Οι έκτακτες της συγκεκριμένης πρέπει να καλύπτουν το 60% των κειμένων του φόρουμ ;
    Υπερβάλεις.. ούτε το αναφέρει τόσο συχνά, ούτε θα έπρεπε να σε πειράζει.
    Αν δεν σε ενδιαφέρει κάποιο θέμα, απλά μην το διαβάζεις.

Similar Threads

  1. Να κανω κινηση?
    By pablo4 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 41
    Last Post: 14-04-2021, 18:45
  2. Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως?
    By Lemonpie5 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 311
    Last Post: 15-07-2020, 01:18
  3. Πρώτη κίνηση.
    By konsalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 09-09-2014, 12:38
  4. Πρωτη κινηση!
    By Nik94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-07-2013, 11:54
  5. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 15:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •