Σχέσεις και εμετικός φεμινισμός (βρήκα βίντεο με υπότιτλους) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Νίκο αντιλαμβάνεσαι σε ποια μιλάς εδώ μέσα για βιασμούς και ψευτοβιασμους ??

    Δεν ξέρω όλο λέω να μην ασχοληθώ με όλους εσάς αλλά ξεφευγεται σε άτομα που σε όλα εμάς τα παλιά μέλη είναι γνωστό τι αγώνα δίνουν και γιατί τον δίνουν ..

    Σε παρακαλώ μαζέψου και πρόσεχε πως μιλάς σε ένα μελος σαν τον Κύκνο για το θέμα του βιασμού ή το ψευτοβιασμου...
    Μαριλού μου, σ' ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη... Δεν το λέω με απόλυτη σιγουριά αλλά ίσως ο Νίκος να πιστεύει ότι κι η δική μου ιστορία είναι ψεύτικη, δεν ξέρω, αλλά προτιμώ να πιστεύω ότι η τοποθέτηση του ήταν γενική... Ας μας το ξεκαθαρίσει ο ίδιος...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    όλο λέω να μην ασχοληθώ με όλους εσάς αλλά ξεφευγεται .
    ευχαριστω για την φιλοφρονηση!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μαριλού μου, σ' ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη... Δεν το λέω με απόλυτη σιγουριά αλλά ίσως ο Νίκος να πιστεύει ότι κι η δική μου ιστορία είναι ψεύτικη, δεν ξέρω, αλλά προτιμώ να πιστεύω ότι η τοποθέτηση του ήταν γενική... Ας μας το ξεκαθαρίσει ο ίδιος...
    γραφω παντα γενικα και οχι για καποιο συγκεκριμενο μελος. για εσενα εχω διαβασει και δεν αμφιβαλλω καθολου για το οτι ασκησε βια εναντιον σου δηλαδη δεν σε θεωρω ψευτρα αυτο θελω να πω

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Κυκνος
    Δυστυχώς είναι δύσκολη περίπτωση να μη συμφωνεί ο άντρας και η γυναίκα για το αν θέλουν το παιδί και θεωρώ ότι στο τέλος πάντα κάποιος υποχωρεί. Στην περίπτωση που το παιδί κρατηθεί και ο άντρας δεν το θέλει, ο άντρας γίνεται πατέρας χωρίς να το θέλει, υποχρεώνεται να το αναγνωρίσει και ενδεχόμενως να πληρώνει χωρίς να θέλει καν παιδί (ο οποίος ρώταει κανείς αν έχει και αν θα μπορέσει να κάνει οικογένεια με κάποια άλλη γυναίκα αν οικονομικά δεν;). Από την άλλη μπορεί κανείς να υποχρεώσει μια γυναίκα (και οποιονδήποτε άνθρωπο τελικά) να κάνει μια επέμβαση χωρίς να το θέλει; Όχι. Απλά συνήθως το παιδί χρησιμοποιείται ως "όπλο" εναντιόν του άντρα σε τέτοιες περιπτώσεις. Και ακόμα και σε γάμους, αν προκύψει διαζύγιο ο μπαμπας θα το βλέπει όποτε (κάθε δευτερο ΣΚ), η μάνα θα μπορούσε (αν ηταν κακια μανα) να λεει ασχημα λογια για τον πατερα) και ο πατερας να πληρωνει σε χρηματα (να μην μπορει πχ να πει θα διαθέσω αυτο το ποσο για αυτο τον σκοπο). Εχει περασει και το κλισε οτι ο αντρας που χωριζει ήταν κάτι μεταξυ τζογαδορου, αλκοολικου και βιαιου και δεν παίρνει ποτέ την επιμέλεια. Δεν τα λεω για να πω κατι εναντιον των γυναικών. Τα λεω για να δουμε και την αλλη πλευρα. Γιατι αρκετο καιρο τωρα τα βλεπουμε ολα μονοπλευρα οτι οι αντρες καταπιέζουν γυναίκες, ότι οι άντρες φταινε για ολα και τι τραβανε οι γυναικες. Τι τραβανε οι αντρες το λενε; Για να μην πω οτι οι περισσοτερεες περιμενουν ο αντρας να βγαζει περισσοτερα και αρα να δουλευει ασταματητα και στο τελος του λενε δεν φτανει που ελειπες ολη μερα εχεις την απαιτηση να σε λαμβανουμε υποψιν στις αποφασεις του σπιτιου. Τεσπα, πονεμενη ιστορια και δεν προκειται να αλλαξει τιποτα. Στο τέλος θα καταληξουμε όλοι μονοι, οι γυναικες να μαζευονται να βριζουν την πατριαρχια και να ευνουχιστουν οι αντρες και οι αντρες να μαζευονται και ναν λενε οτι ολες οι γυναικες ειναι πουτ***. Έχει χαθει καθε μετρο.

    Επισης γυναικα μου εχει πει το εξης. Της ειχα ζητησει να βγουμε (ειμαι γκει, δεν το ξερει, απλα την ειχα συμπαθησει και ειχα πει να ερθει σπιτι μου για φαγητο και ταινια) οτι δεν θα εβγαινε με αντρα που κανει πυγμαχια γιατι δειχνει κομπλεξ και τοξικη αρρενωποτητα (αλλα αν δεν ειμαστε αρρενωποι μας λενε αδερφες).
    Συγγνώμη αλλά νομίζω πως υπερβάλλεις λίγο... Καταρχήν εγώ αυτό το κλισέ που λες για τον άντρα που παίρνει διαζύγιο εγώ πρώτη φορά το ακούω... Επίσης θέλω να πω ότι αν ο άντρας δουλεύει ασταμάτητα κι η γυναίκα του μιλάει έτσι, πρέπει να της δώσει πόδι...
    Τώρα για το τι τραβάνε οι άντρες, νομίζω λιγότερα από εμάς... Δεν νομίζω να τρώνε ξύλο ούτε να τους βιάζουν οι γυναίκες τους... (Εννοείται ότι δεν μιλάω για όλους αλλά για όσους σηκώνουν χέρι κλπ)...

    Γι' αυτό με την πυγμαχία νομίζω πως η κοπέλα είπε χαζομάρα, δεν συμφωνώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    γραφω παντα γενικα και οχι για καποιο συγκεκριμενο μελος. για εσενα εχω διαβασει και δεν αμφιβαλλω καθολου για το οτι ασκησε βια εναντιον σου δηλαδη δεν σε θεωρω ψευτρα αυτο θελω να πω
    Εντάξει, χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μαριλού μου, σ' ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη... Δεν το λέω με απόλυτη σιγουριά αλλά ίσως ο Νίκος να πιστεύει ότι κι η δική μου ιστορία είναι ψεύτικη, δεν ξέρω, αλλά προτιμώ να πιστεύω ότι η τοποθέτηση του ήταν γενική... Ας μας το ξεκαθαρίσει ο ίδιος...
    Ο νικος απλα γραφει για να προκαλεσει οπως παντα, μη δινεις σημασια.

    Οσο για αυτο που ρωτας για το θεμα της αντιστασης του θυματος ενος βιασμου, ειναι λεπτο ζητημα Κυκνε. Πολλες γυναίκες στην κυριολεξία "παγώνουν" οταν δέχονται σεξουαλική επίθεση οπότε όχι δεν αντιστέκονται. Γιαυτον ακριβώς τον λόγο ο νομοθέτης όρισε πως βιασμός δεν είναι μονο όταν υπάρχει άρνηση ή αντισταση απο το θύμα . Αλλά βιασμός είναι όταν δεν υπάρχει συναίνεση. Μια μεθυσμένη κοπέλα πχ δεν μπορεί να συναινεσει σε μια σεξουαλική πράξη ή ενα ατομο με νοητικη αναπηρια κτλ Και ειναι προοδος της κοινωνίας οτι πια υπάρχουν περιπτώσεις καταδικης για βιασμό χωρίς να υπάρχουν απαραίτητα στοιχεία που να δείχνουν αντίσταση. Γενικά πάντως οι βιασμοί είναι από αυτές τις περιτπωσες που είναι δύσκολες δικαστικά πέρα από το ψυχολογικό κόστος για το θύμα ακριβώς γιατί είναι δύσκολο να αποδειχθούν.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μαριλού μου, σ' ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη... Δεν το λέω με απόλυτη σιγουριά αλλά ίσως ο Νίκος να πιστεύει ότι κι η δική μου ιστορία είναι ψεύτικη, δεν ξέρω, αλλά προτιμώ να πιστεύω ότι η τοποθέτηση του ήταν γενική... Ας μας το ξεκαθαρίσει ο ίδιος...
    Η δική σου ιστορία είναι πέρα για πέρα αληθινή και το λέω εγώ πλέον που σε ξέρω και προσωπικα και γνωρίζω από πρώτο χέρι τι περνάς ...
    Άλλωστε τόσα χρόνια εδώ μέσα και ποιος δεν ξέρει τι περνάς..

    Κανένας " Νίκος" εδώ μέσα δεν θα μιλάει για ψευτοβιασμους όταν εκτός από εσένα έχουμε και άλλες πολλες περιπτώσεις γυναικών που δεν τολμάμε να πούνε το οτιδήποτε για να μην ακούσουν τις κουλαμαρες του καθενός ..

    Ο κάθε μισογυνης και αποτυχημένος ρίχνει το φταίξιμο στις γυναίκες γιατί ο ίδιος δεν είναι ικανός να σταυρώσει γυναίκα ...

    Σε παρακαλώ πολύ αγνόησε τον !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ο νικος απλα γραφει για να προκαλεσει οπως παντα, μη δινεις σημασια.
    κακως δεν σου αρεσουν οι προκλησεις

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Σε παρακαλώ πολύ αγνόησε τον !
    KALOS THN .............

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    γραφω παντα γενικα και οχι για καποιο συγκεκριμενο μελος. για εσενα εχω διαβασει και δεν αμφιβαλλω καθολου για το οτι ασκησε βια εναντιον σου δηλαδη δεν σε θεωρω ψευτρα αυτο θελω να πω
    Έχει και άλλα μέλη εδώ μέσα Νίκο που παλεύουν να αποδείξουν σε ανθρώπινους ότι ο βιασμός της ψυχής και του σώματός τους δεν ήταν ψεύτικος ..

    Πραγματικά ρε συ δεν ξέρω πλέον αν το κάνεις για να σπας πλάκα ή ασυναίσθητα αλλά σεβασου τουλάχιστον αυτό το κομμάτι .
    Το κομμάτι του βιασμού άστο μην το πιάνεις δεν είσαι σε θέση να κρίνεις αν είναι αλήθεια ή όχι ..

    Πες ότι άλλος θες άλλωστε ποιος σε λαμβάνει υπόψην..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ο νικος απλα γραφει για να προκαλεσει οπως παντα, μη δινεις σημασια.

    Οσο για αυτο που ρωτας για το θεμα της αντιστασης του θυματος ενος βιασμου, ειναι λεπτο ζητημα Κυκνε. Πολλες γυναίκες στην κυριολεξία "παγώνουν" οταν δέχονται σεξουαλική επίθεση οπότε όχι δεν αντιστέκονται. Γιαυτον ακριβώς τον λόγο ο νομοθέτης όρισε πως βιασμός δεν είναι μονο όταν υπάρχει άρνηση ή αντισταση απο το θύμα . Αλλά βιασμός είναι όταν δεν υπάρχει συναίνεση. Μια μεθυσμένη κοπέλα πχ δεν μπορεί να συναινεσει σε μια σεξουαλική πράξη ή ενα ατομο με νοητικη αναπηρια κτλ Και ειναι προοδος της κοινωνίας οτι πια υπάρχουν περιπτώσεις καταδικης για βιασμό χωρίς να υπάρχουν απαραίτητα στοιχεία που να δείχνουν αντίσταση. Γενικά πάντως οι βιασμοί είναι από αυτές τις περιτπωσες που είναι δύσκολες δικαστικά πέρα από το ψυχολογικό κόστος για το θύμα ακριβώς γιατί είναι δύσκολο να αποδειχθούν.
    Κατάλαβα τι εννοείς... Πάντως ναι, σίγουρα υπάρχει μεγάλο ψυχολογικό κόστος για το θύμα κι είναι πολύ δύσκολο να μιλάει γι' αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Η δική σου ιστορία είναι πέρα για πέρα αληθινή και το λέω εγώ πλέον που σε ξέρω και προσωπικα και γνωρίζω από πρώτο χέρι τι περνάς ...
    Άλλωστε τόσα χρόνια εδώ μέσα και ποιος δεν ξέρει τι περνάς..

    Κανένας " Νίκος" εδώ μέσα δεν θα μιλάει για ψευτοβιασμους όταν εκτός από εσένα έχουμε και άλλες πολλες περιπτώσεις γυναικών που δεν τολμάμε να πούνε το οτιδήποτε για να μην ακούσουν τις κουλαμαρες του καθενός ..

    Ο κάθε μισογυνης και αποτυχημένος ρίχνει το φταίξιμο στις γυναίκες γιατί ο ίδιος δεν είναι ικανός να σταυρώσει γυναίκα ...

    Σε παρακαλώ πολύ αγνόησε τον !
    Σ' ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη σου και μην ανησυχείς, είμαι καλά... Και καταλαβαίνω ότι γενικά οι κοπέλες με τέτοιες άσχημες εμπειρίες φοβούνται όπως άλλωστε φοβόμουν κι εγώ να μιλήσω και καλά που βρέθηκα σ' αυτό το φόρουμ και μπόρεσα να πω την ιστορία μου και να πάρω βοήθεια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Kyknos

    Είναι δύσκολο να καταλάβουμε ο ένας την θέση του άλλου. Γιατί όπως εγώ δεν μπορώ να είμαι γυναίκα και να νιώσω στο 100% ότι λες, το ίδιο ισχύει και για σενα. Πχ πολλές φορές θέλουν οι γυναίκες κάποιον να τις γυρίσει σπίτι επειδή φοβούνται. Αν βγει μαχαίρι από έναν τύπο ο άντρας στο μυαλό πολλών γυναικών πρέπει να είναι "άντρας" και να το αντιμετωπίσει ενώ η ίδια έχει αποδεχθεί ότι δεν θα κάνει τίποτα.

    Για να επιστρέψω στο φεμινισμό θεωρώ πως δεν υπάρχει ισορροπία. Οι γυναίκες διαχρονικά έχουν περάσει δύσκολα. Φοβάμαι ότι στο μυαλό κάποιον δεν είναι η ισότητα αλλά να περάσουν οι άντρες δύσκολα. Ορισμένες φορές στεναχωριεάμι γιατί η κοινωνία δεν θα είναι ποτέ δίκαιη για κανέναν μας. Εγώ θεωρώ ότι μέσα σε μια σχέση τα 2 άτομα είναι απλά στην ίδια ομάδα, οτι δουλεύουν μαζί σε ένα στόχο (να είναι για πάντα μαζί, ή να κάνουν οικογένεια, ή να απολαμβάνουν ο ένας περισσότερο τον άλλον) και να μην υπάρχουν εγωϊσμοί. Αλλά πολλές φορές βλέπω ο ένας να θέλει να βγάλει τα ματια του αλλου. Επίσης θεωρώ ότι σε κάθε σχέση κάποιος πρέπει να χει το πάνω χέρι. Το σκέφτομαι σαν τον χημικο δεσμο (μαρεσει να σκεφτομαι τις ανθρωπινες σχεσεις σαν χημεια). Όταν 2 ατομα εχουν ομοιοπολικο δεσμο ενώνονται με ενα κοινο ζευγος ηλεκτρονίων. Όμως το ζευγος δεν ειναι στη μεση ακριβως, ειναι λιγο πιο κοντα στο ενα η στο αλλο ατομο. Οποτε απολυτη ισοτητα δεν ξερω αν υπάρχει μεσα σε μια σχεση. Κάποιος εστω και λιγο θα ειναι λιγο πιο υπο. Υπο δε σημαινει καταπιεση, ξυλο, κακομεταχειριηση η οτιδηποτε αλλο. Και υπο μπορει να ειναι ο αντρας. Και το υπο μπρορει να ναι τοσο λιγο που να θεωρειται ισοτητα. Τουλαχιστο-ετσι το νιωθω.

    Αν ημουν str8 δεν ξερω τι ειδους σχεση θα ειχα. Από τη μια θα μαρεσε η γυναικα μου να ηταν ανεξαρτητη, να ειχε χρονο για εκεινη, να μεγαλωναμε μαζι τα παιδια μας, αλλα θα μουν κτητικος. Επίσης με τον δικο μου παιζουμε ξυλο για πλακα, με μια γυναικα θα φοβομουν μην την πονεσω. Θα μαρεσε να ημουν δυνατος για εκεινη και να την προσεχα και να με καμαρωνε που ειμαι αντρας της αλλα δεν ακουγεται φεμινιστιικο :P

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Kyknos

    Είναι δύσκολο να καταλάβουμε ο ένας την θέση του άλλου. Γιατί όπως εγώ δεν μπορώ να είμαι γυναίκα και να νιώσω στο 100% ότι λες, το ίδιο ισχύει και για σενα. Πχ πολλές φορές θέλουν οι γυναίκες κάποιον να τις γυρίσει σπίτι επειδή φοβούνται. Αν βγει μαχαίρι από έναν τύπο ο άντρας στο μυαλό πολλών γυναικών πρέπει να είναι "άντρας" και να το αντιμετωπίσει ενώ η ίδια έχει αποδεχθεί ότι δεν θα κάνει τίποτα.

    Για να επιστρέψω στο φεμινισμό θεωρώ πως δεν υπάρχει ισορροπία. Οι γυναίκες διαχρονικά έχουν περάσει δύσκολα. Φοβάμαι ότι στο μυαλό κάποιον δεν είναι η ισότητα αλλά να περάσουν οι άντρες δύσκολα. Ορισμένες φορές στεναχωριεάμι γιατί η κοινωνία δεν θα είναι ποτέ δίκαιη για κανέναν μας. Εγώ θεωρώ ότι μέσα σε μια σχέση τα 2 άτομα είναι απλά στην ίδια ομάδα, οτι δουλεύουν μαζί σε ένα στόχο (να είναι για πάντα μαζί, ή να κάνουν οικογένεια, ή να απολαμβάνουν ο ένας περισσότερο τον άλλον) και να μην υπάρχουν εγωϊσμοί. Αλλά πολλές φορές βλέπω ο ένας να θέλει να βγάλει τα ματια του αλλου. Επίσης θεωρώ ότι σε κάθε σχέση κάποιος πρέπει να χει το πάνω χέρι. Το σκέφτομαι σαν τον χημικο δεσμο (μαρεσει να σκεφτομαι τις ανθρωπινες σχεσεις σαν χημεια). Όταν 2 ατομα εχουν ομοιοπολικο δεσμο ενώνονται με ενα κοινο ζευγος ηλεκτρονίων. Όμως το ζευγος δεν ειναι στη μεση ακριβως, ειναι λιγο πιο κοντα στο ενα η στο αλλο ατομο. Οποτε απολυτη ισοτητα δεν ξερω αν υπάρχει μεσα σε μια σχεση. Κάποιος εστω και λιγο θα ειναι λιγο πιο υπο. Υπο δε σημαινει καταπιεση, ξυλο, κακομεταχειριηση η οτιδηποτε αλλο. Και υπο μπορει να ειναι ο αντρας. Και το υπο μπρορει να ναι τοσο λιγο που να θεωρειται ισοτητα. Τουλαχιστο-ετσι το νιωθω.

    Αν ημουν str8 δεν ξερω τι ειδους σχεση θα ειχα. Από τη μια θα μαρεσε η γυναικα μου να ηταν ανεξαρτητη, να ειχε χρονο για εκεινη, να μεγαλωναμε μαζι τα παιδια μας, αλλα θα μουν κτητικος. Επίσης με τον δικο μου παιζουμε ξυλο για πλακα, με μια γυναικα θα φοβομουν μην την πονεσω. Θα μαρεσε να ημουν δυνατος για εκεινη και να την προσεχα και να με καμαρωνε που ειμαι αντρας της αλλα δεν ακουγεται φεμινιστιικο :P
    Καταλαβαίνω ως ένα βαθμό αυτά που λες... Κυρίως το ότι είναι δύσκολο να μπει ο ένας στη θέση του άλλου...

    Τώρα όσον αφορά το να είναι κάποιος στη σχέση υπό, δεν με πειράζει καθόλου να είμαι εγώ εφόσον αυτό δεν σημαίνει κάτι κακό... Κι από την μέχρι τώρα εμπειρία μου στις σχέσεις μου βγαίνει το να είμαι υπό αυθόρμητα οπότε αυτό το πρόβλημα είναι λυμένο...

    Τέλος για το φεμινισμό δεν με απασχολεί, αυτά που περιγράφεις στο τέλος είναι επιθυμητά πράγματα για μένα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Συγγνώμη αλλά νομίζω πως υπερβάλλεις λίγο... Καταρχήν εγώ αυτό το κλισέ που λες για τον άντρα που παίρνει διαζύγιο εγώ πρώτη φορά το ακούω... Επίσης θέλω να πω ότι αν ο άντρας δουλεύει ασταμάτητα κι η γυναίκα του μιλάει έτσι, πρέπει να της δώσει πόδι...
    Τώρα για το τι τραβάνε οι άντρες, νομίζω λιγότερα από εμάς... Δεν νομίζω να τρώνε ξύλο ούτε να τους βιάζουν οι γυναίκες τους... (Εννοείται ότι δεν μιλάω για όλους αλλά για όσους σηκώνουν χέρι κλπ)...

    Γι' αυτό με την πυγμαχία νομίζω πως η κοπέλα είπε χαζομάρα, δεν συμφωνώ...
    μακαρι να μας βιαζαν οι γυναικες και να μας εδιναν και καμια σφαλιαρα που και που,εγω θα καυλωνα παντως

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πως να Έχεις Καλύτερες και Ποιοτικότερες Σχέσεις με 5 απλά Βήματα (ΒΙΝΤΕΟ)
    By Terry in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 2
    Last Post: 16-09-2016, 19:03
  2. Συγκλονιστικά βίντεο!
    By Kleanthis_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 16
    Last Post: 04-05-2010, 21:31
  3. σατιρικα βιντεο
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 07-09-2009, 03:37
  4. ʼψογο βίντεο
    By smoke08 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 14
    Last Post: 17-07-2009, 22:19
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •