Σχέσεις και εμετικός φεμινισμός (βρήκα βίντεο με υπότιτλους) - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 64
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    και μου λέει δεν είμαι καμιά γυναικούλα που φοβάται, να παλέψω με αντίπαλο θέλω και θα σε βάλω κάτω και από το πουθενά οι άντρες νομίζετε ότι επειδή είστε φουσκωτοί ότι είστε καλύτεροι. Και "παίξαμε" και βάραγε με λύσσα. Βεβαίως δεν κατάφερε να με χτυπήσει παρότι αυτό ήθελε, συνεχώς την απέκρουα και είχε γίνει εξω φρενών..
    noctis απλα δεν ξερει τι παει να πει φυλετικος διμορφισμος

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Άμα ήξερα από γυναίκες θα μουν στρ8 :P
    Δεν το χα σκεφτεί ότι μπορεί να της άρεσα. Βασικά μου την έχουν πέσει γυναίκες και δεν το καταλάβαινα. Μια συνάδελφος με έτριβε συνέχεια στην πλάτη γιατί ήμουν πιασμένος και μαρεσε πολύ αυτό και όλοι μου έλεγαν ότι θα με παντρευτεί και δεν θα το καταλάβω :P
    Ο άσχετος φαίνεται αμέσως. Αλλά όλοι άσχετοι ξεκινήσαμε δεν είναι κακό.

    Το 3ο το σκέφτομαι πιο έντονα.. επίσης αν με γούσταρε ας μου μίλαγ λίγο ευγενικά/γλυκα :P
    Ε γιαυτο στα λέω επειδή δεν τα ξέρεις χαχαχα

    Δεν είμαστε όλες γατούλες πάντως όταν γουστάρουμε κάποιον.

    Πέρα απτην πλάκα νομίζω πιο πιθανό έτσι οπως το περίεγραψες είναι να ενοχλήθηκε κάπως που την θεώρησες άσχετη και βλακωδώς αντέδρασε έτσι. Μη ξεχνάς πως κομπλεξικοί άνθρωποι υπάρχουν ασχέτως φύλου.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Εμένα μαρέσουν οι γατούλες και οι ευαίσθητες δεν θέλω ζοριλίκα :P

    Ούτως η αλλως δεν θα ξαναπαλέψω μαζί της γιατι δεν την παλεύει

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Εμένα μαρέσουν οι γατούλες και οι ευαίσθητες δεν θέλω ζοριλίκα :P

    Ούτως η αλλως δεν θα ξαναπαλέψω μαζί της γιατι δεν την παλεύει
    Βρε μπας και σε σαπισε και γιαυτο δεν θες να ξαναπαιξεις μαζι της;;; :Ρ

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @elisabet χαχα ούτε καν

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @elisabet χαχα ούτε καν
    Να πω μια αυθόρμητη σκέψη μου? συγγνώμη αν παρα μπαινω στα δικά σου και παω να σου κανω τον ψυχολογο, δεν ειμαι προφανως, απλά επειδη ανώνυμα μιλάμε κ λεει ο καθενας τις σκεψεις του.

    Μου φαίνεται κάπως που απο αυτο το σκηνικό δεν σκεφτηκες ως ενδεχόμενα ουτε το πρωτο ούτε το δευτερο αλλά κατέληξες αμέσως στο τρίτο οτι μισεί τους άνδρες. Κ επειδη το χεις αναφερει ξανα αν δεν κανω λαθος, οτι απο παραδειγματα γνωστων νιωθεις πως οι ανδρες "κακοπερνούν" στις σχεσεις τους κτλ....μου δινεις την αισθηση σαν να χεις μια "φοβία" για τις γυναίκες. Ισως η λέξη "φοβία" δεν ειναι σωστή ώστε να περιγράψει ακριβώς αυτό που εννοώ, αλλά σίγουρα έχεις μια εσφαλμένη/διαστρεβλωμένη αποψη. Αυθόρμητα δηλαδή σκέφτηκα τι παραδείγματα μπορεί να είχες απο γυναίκες γενικότερα ως παιδί, μια αυστηρή ή πολύ δυναμική μαμά πχ ή έναν πατέρα που έμοιαζε να "κακοπερνούσε" ή κάποιον άλλον στο κοντινό σου περιβάλλον τελοσπαντων.

    Αν λέω βλακείες μην δώσεις σημασία...απλά μια σκέψη σου λέω. Επειδή μου κάνει εντύπωση αυτό το διπολο που βαζεις συχνα γυναίκες-αντρες. Εγώ στη θέση σου πχ με το περιστατικό που είπες στην χειρότερη να σκεφτομουν "α κομπλεξικος". Δεν θα σκεφτομουν "α να καποιος που μισει τις γυναίκες".

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @elisabet να την πεις ναι. είμαι ανοικτός σε σκέψεις άλλων, ασε που επειδή έχουμε μιλήσει και λιγάκι ξέρω ότι δεν έχεις "κακές" προθέσεις.

    Η μάνα μου υπήρξε πολύ δυναμική και ο μπαμπάς ψιλοκότα, αλλά αγαπιόντουσαν, δεν υπήρχε κακοποίηση. Θεωρώ και οι 2 πέρασα δύσκολα ο ένας από τον άλλον, αλλά στο τέλος πιο άσχημα πέρασε η μάνα μου. Θεωρώ πάντα ότι οι άντρες για τις γυναίκες είναι αναλώσιμοι. Η θα πάνε στον επόμενο ή θα μείνουν χήρες (ίσως ακούγεται λίγο ακραίο). Η κολλητή μου υπήρξε επίσης πολύ δυναμική. Αντίθετα 2 γνωστές/φίλες μου μου φαινόντουσαν γυναικούλες και με ξενέρωνε αυτό.

    Τώρα για το μποξ όπως έχω πει το θεωρώ αντρική υπόθεση. Προφανώς αν μια κοπελίτσα θέλει να μάθει θα την βοηθήσω αλλά θεωρώ δεν πάει στις γυναίκες. Μου είναι πολύ απωθητικό δε, γυναίκες που πάνε σε αγώνες τις νιώθω αγοροκόριτσα (ίσως είναι κάτι σε τρανσοφοβία αυτό δεν ξέρω).

    Αν ημουν στρ8, θα θελα εγω να χω το πάνω χέρι στη σχέση. Εγώ πχ να οδηγώ (όχι να μην οδηγεί, αλλά αν παμε καπου με το αμαξι εγω να οδηγούσα). Όχι ότι θα με πείραζε να ταν δυναμικη, απλα θα μαρεσε να νιωθω οτι την προσεχω.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    @elisabet, όσο περισσότερο σε διαβάζω, τόσο νομίζω ότι είσαι καραωραίο άτομο. :)
    #UnVioladorEnTuCamino

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Τι λέει πάλι ο αρχιμαλάκας. Μερικά άτομα θέλουν γερό κλωτσίδι.
    ps. διαχείριση, ρίχτε ποινή. Δε με νοιάζει, το αξίζει. χα χα
    #UnVioladorEnTuCamino

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    @elisabet, όσο περισσότερο σε διαβάζω, τόσο νομίζω ότι είσαι καραωραίο άτομο. :)
    Δεν με έχουν ξαναπει καραωραιο ατομο οπότε σε ευχαριστώ διπλα :)

    Βλέπω είσαι παλιο μέλος Merlot αλλά δεν σε θυμάμαι από παλιά που μπαινα κ εγω περισσοτερο.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @elisabet να την πεις ναι. είμαι ανοικτός σε σκέψεις άλλων, ασε που επειδή έχουμε μιλήσει και λιγάκι ξέρω ότι δεν έχεις "κακές" προθέσεις.

    Η μάνα μου υπήρξε πολύ δυναμική και ο μπαμπάς ψιλοκότα, αλλά αγαπιόντουσαν, δεν υπήρχε κακοποίηση. Θεωρώ και οι 2 πέρασα δύσκολα ο ένας από τον άλλον, αλλά στο τέλος πιο άσχημα πέρασε η μάνα μου. Θεωρώ πάντα ότι οι άντρες για τις γυναίκες είναι αναλώσιμοι. Η θα πάνε στον επόμενο ή θα μείνουν χήρες (ίσως ακούγεται λίγο ακραίο). Η κολλητή μου υπήρξε επίσης πολύ δυναμική. Αντίθετα 2 γνωστές/φίλες μου μου φαινόντουσαν γυναικούλες και με ξενέρωνε αυτό.

    Τώρα για το μποξ όπως έχω πει το θεωρώ αντρική υπόθεση. Προφανώς αν μια κοπελίτσα θέλει να μάθει θα την βοηθήσω αλλά θεωρώ δεν πάει στις γυναίκες. Μου είναι πολύ απωθητικό δε, γυναίκες που πάνε σε αγώνες τις νιώθω αγοροκόριτσα (ίσως είναι κάτι σε τρανσοφοβία αυτό δεν ξέρω).

    Αν ημουν στρ8, θα θελα εγω να χω το πάνω χέρι στη σχέση. Εγώ πχ να οδηγώ (όχι να μην οδηγεί, αλλά αν παμε καπου με το αμαξι εγω να οδηγούσα). Όχι ότι θα με πείραζε να ταν δυναμικη, απλα θα μαρεσε να νιωθω οτι την προσεχω.
    Πάντως αυτό μοιάζει με άμυντικο μηχανισμό Νοκτις.
    Ζω σε μια κοινωνία που θεωρεί νορμαλ αφού είμαι άντρας να γουστάρω γυναίκες οπωσδήποτε και επειδή αυτό δεν συμβαίνει αναπτύσσω έναν αμυντικό μηχανισμό ώστε να "ηρεμήσω" τον εαυτό μου. Και του λέω οτι οι άντρες κακοπερνούν στις σχέσεις τους με τις γυναίκες, ότι οι άντρες είναι αναλώσιμοι, οτι οι γκει σχέσεις είναι πιο ισότιμες κτλ κτλ. Φυσικολογικό κι αναμενόμενο το βρίσκω να χουν αναπτυχθεί τέτοιες άμυνες σε γκει άτομα στην κοινωνία που ζούμε αν λάβει κανείς υποψην του την ομοφοβια που κυκλοφορει. Άλλα σε έχουν οδηγήσει στο να δημιουργήσεις στρεβλες απόψεις για τις γυναίκες τελικά ή για τους στρειτ αντρες. Νομιζω οτι αν εκανες ψυχοθεραπεία θα σε βοηθούσε πολυ σε αυτο το κομματι...το να μπορεσεις να δεις δηλαδη τι αμυνες εχεις χρειαστει να αναπτυξεις εξαιτιας του σεξουαλικου σου προσανατολισμου.

    Κοιτα για την οδηγηση κ εγω να οδηγει ο συντροφος μου προτιμω οταν παμε καπου μαζι γιατι βαριεμαι να οδηγω εγώ. Εκτος κι αν ειμαστε με το δικο μου αμαξι και καταφερει να κανει εστω μια γρατσουνια γιατι μετα δεν τον σωζει τιποτα. Γενικά πάντως όταν εμπιστεύομαι τον άλλον στην οδήγηση, κανένα προβλημα δεν εχω να οδηγει εκεινος, ισα ισα μ αρεσει πολυ να ειμαι συνοδηγος. Τι σχέση έχει αυτό με το ποιος έχει το πάνω χέρι; Και γιατι κάποιος πρεπει να χει το πανω χερι;

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Κοίτα, ήμουν πάντα οκ με το ότι ήμουν γκει. Και αυτά τα σκέφτηκα/συνειδητοποίησα αργότερα, οπότε δε θεωρώ ότι το μυαλό μου τα έβαλε για να νιώθω πιο άνετα. Ότι οι αντρες είναι αναλώσιμοι δυστυχώς είναι μια αλήθεια. Ούτως ή αλλως δεν πιστεύω ότι όλοι οι άντρες κακοπαιρνούν.

    Ο δικός μου δεν οδηγεί και τον έχω φάει να μάθει αλλά φοβάται. Το πάνω χέρι πάντα το έχει κάποιος, έστω και οριακά. Όπως και πάντα ο ένας γουστάρει λίγο παραπάνω τον άλλον.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Κοίτα, ήμουν πάντα οκ με το ότι ήμουν γκει. Και αυτά τα σκέφτηκα/συνειδητοποίησα αργότερα, οπότε δε θεωρώ ότι το μυαλό μου τα έβαλε για να νιώθω πιο άνετα. Ότι οι αντρες είναι αναλώσιμοι δυστυχώς είναι μια αλήθεια. Ούτως ή αλλως δεν πιστεύω ότι όλοι οι άντρες κακοπαιρνούν.

    Ο δικός μου δεν οδηγεί και τον έχω φάει να μάθει αλλά φοβάται. Το πάνω χέρι πάντα το έχει κάποιος, έστω και οριακά. Όπως και πάντα ο ένας γουστάρει λίγο παραπάνω τον άλλον.
    Κανείς γκει άντρας ή γυναίκα δεν γίνεται να ναι απόλυτα οκ με αυτό χωρίς να χει περάσει απο εσωτερική σύγκρουση, άμυνες κτλ στην κοινωνία που ζούμε. Όχι γιατι έχει προβλημα ο ίδιος αλλά γιατί έτσι είναι η κοινωνία. Δεν μεγαλώνουμε πχ σε ένα ιδεατό περιβάλλον όπου ο σεξουαλικός προσανατολισμός ή το φύλο μας είναι κάτι που θεωρείται ρευστό. Εγώ πχ γεννήθηκα κοριτσάκι, όσο άνετοι και προοδευτικοί να ήταν οι γονείς μου ή το στενό κοινωνικό μου περιβάλλον.... θεωρούνταν δεδομένα πολλά πριν ακόμα τα αποφασίσω εγώ. Θεωρούνταν δεδομένο πχ ότι θα νιώθω εντάξει με το φύλο μου και οτι θα μου αρέσουν οι άντρες. Αν τύχαινε και δεν συνέβαινε αυτό, αναγκαστικά θα είχα να αντιμετωπίσω μια εσωτερική σύγκρουση ανάμεσα στο Υπερεγω και το Εκείνο. Στην διάρκεια αυτών των συγκρούσεων ο εαυτός μας αναπτύσσει άμυνες για να ηρεμήσει. Τέτοιες συγκρουσεις έχουμε όλοι οι άνθρωποι μεγαλώνοντας για διάφορα θέματα, ειναι αναποφευκτο κι έτσι λίγο πολύ όλοι έχουμε και άμυνες. Δεν είναι καν συνειδητές τις περισσότερες φορές ούτε απαραίτητα "κακές". Έχει σημασία μεγαλώνοντας να τις αναγνωρίζουμε ως τέτοιες όμως ώστε να μπορούμε να δούμε στρεβλώσεις, λανθασμένες πεποιθήσεις κτλ που μπορεί να μας εμποδίζουν στο σήμερα. Δεν υπάρχει άνθρωπος χωρίς άμυνες και πολλές φορές είναι σωτήριες για το άτομο στην κυριολεξία.

    Αν το δεις και με ιατρικούς όρους που καταλαβαίνεις καλύτερα, είναι ακριβώς όπως οι άμυνες του οργανισμού μας. Αναπτύσσουμε άμυνες για να προστατευτούμε απο μικρόβια πχ, ο οργανισμός μας επιστρατεύει όλοκληρο σύστημα για να αμυνθεί απέναντι σε ένα μικρόβιο κι αυτό μας σώζει. Αν όμως ενεργοποιείται αυτό το σύστημα χωρίς να υπάρχει πραγματικός λόγος ή παραπάνω απ όσο χρειάζεται, τότε πάλι έχουμε πρόβλημα. (οι αλλεργίες δουλεύουν έτσι νομίζω ή λέω βλακείες;)

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Συμφωνώ με αυτό που λες. Όπως είχα πει με βοήθησε που είμαι αριστερόχειρας. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου σε όλους φαινόταν περίεργο που γράφω με το αριστερό, και πως γίνεται, και δεν είναι καλό το αριστερό χέρι, και προσπάθησε να γράφεις με το δεξί. Μέσα μου έλεγα ότι απλά είναι βλαμμένοι και δεν είχε λόγο να τους ενοχλεί. Μου έλεγε και η μάνα μου ότι είναι λανθασμένη αυτή η αντίληψη και ο μπαμπάς μου έλεγε ότι μια χαρα είναι το αριστερό και ότι τον χτύπαγαν και τον έκαναν δεξιοχειρα. Οπότε πιο μετα όταν κατάλαβα ότι είμαι γκει, λεω εδω δεν δεχεται ο κοσμος οτι γραφω με το αριστερό, θα δεχθούν αυτό; Και έτσι ημουν οκ με αυτο. Όλα αυτά που λέω για τους στρ8 τα εχω αντιληφει μεσω φιλων αλλα και απο κουβεντες κοριτσιων. Όχι ότι στους γκει ειναι ολα καλα, ισα ισα. To μονο που με απασχολει ειναι το θεμα του παιδιου οτι θα ηθελα να εχω και δεν ξερω αν θα μπορεσω. Βεβαια δεν ξερω αν και στρ8 να μουν θα θελα παιδι η γαμο. Μαρεσει να χω σχεση αλλα να μενω και μονος μου.

    Θυμάμαι μια κοπέλα τα έιχε με έναν που την κεράτωνε ασύστολα και της έκανε σκηνές ζηλοτυπίας από πάνω. Αυτή του φερόταν άσχημα και τον εκμεταλλευόταν οικονομικά. Και έλεγα ότι τετοιοι παλιοχαρακτήρες τους αξιζει που ειναι 2 μαλακες σε σχεση :P

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Συμφωνώ με αυτό που λες. Όπως είχα πει με βοήθησε που είμαι αριστερόχειρας. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου σε όλους φαινόταν περίεργο που γράφω με το αριστερό, και πως γίνεται, και δεν είναι καλό το αριστερό χέρι, και προσπάθησε να γράφεις με το δεξί. Μέσα μου έλεγα ότι απλά είναι βλαμμένοι και δεν είχε λόγο να τους ενοχλεί. Μου έλεγε και η μάνα μου ότι είναι λανθασμένη αυτή η αντίληψη και ο μπαμπάς μου έλεγε ότι μια χαρα είναι το αριστερό και ότι τον χτύπαγαν και τον έκαναν δεξιοχειρα. Οπότε πιο μετα όταν κατάλαβα ότι είμαι γκει, λεω εδω δεν δεχεται ο κοσμος οτι γραφω με το αριστερό, θα δεχθούν αυτό; Και έτσι ημουν οκ με αυτο. Όλα αυτά που λέω για τους στρ8 τα εχω αντιληφει μεσω φιλων αλλα και απο κουβεντες κοριτσιων. Όχι ότι στους γκει ειναι ολα καλα, ισα ισα. To μονο που με απασχολει ειναι το θεμα του παιδιου οτι θα ηθελα να εχω και δεν ξερω αν θα μπορεσω. Βεβαια δεν ξερω αν και στρ8 να μουν θα θελα παιδι η γαμο. Μαρεσει να χω σχεση αλλα να μενω και μονος μου.

    Θυμάμαι μια κοπέλα τα έιχε με έναν που την κεράτωνε ασύστολα και της έκανε σκηνές ζηλοτυπίας από πάνω. Αυτή του φερόταν άσχημα και τον εκμεταλλευόταν οικονομικά. Και έλεγα ότι τετοιοι παλιοχαρακτήρες τους αξιζει που ειναι 2 μαλακες σε σχεση :P
    Προσωπικά βρε Νοκτις δεν βρίσκω καμιά διαφορά στα γκει ζευγάρια απτα στρειτ. Και υπέροχες σχέσεις μπορούν να δημιουργηθούν και τερατουργηματα επισης και στις δυο περιπτωσεις. Αυτό σου λεω οτι παρατηρώ σε σενα αυτός ο διαχωρισμός που κάνεις έστω ασυνείδητα αλλά βγαίνει στις κουβέντες σου.
    Θα σου πω για ένα γκει ζευγαρι που ξερω, γνωστοί οχι φίλοι.
    Και οι δυο πολύ πετυχημένοι και αναγνωρισμένοι στον τομέα του ο καθένας και ηλικίες γύρω στα 50 ο ένας και 40κατι ο άλλος. Ζουν μαζί πολλά χρόνια , και τα τελευταία είχαν κάνει κ σύμφωνο νομίζω. Εγώ έτυχε να γνωρίσω τον 50αρη, δεν φαίνεται με τίποτα οτι είναι γκει, τον άλλον μόνο σε φωτο τον έχω δει δεν ξέρω. Αυτός πριν απο αυτή τη σχέση είχε σχέσεις με γυναίκες και παρόλο που αποδέχτηκε την σεξουαλικότητα του κάποια στιγμή και προχώρησε, ακόμα στον οικογενειακό του κύκλο δεν το έλεγε ανοιχτά αν και νομίζω ότι όλοι θα το υποψιάζοταν αφού συζούσε με άντρα. Ήταν πολλά χρόνια μαζί, είχαν σκυλοβαρεθεί και μάλλον ο ένας απατούσε τον άλλον αλλά δεν θέλανε να χωρίσουν κιόλας. Ζούσαν σαν παντρεμένοι. Το οικοδόμημα έπεσε όταν ο 50αρης βρήκε έναν μικρό το έμαθε ο απατημένος και τελικά χώρισαν.
    Δεν βρήκα σε τίποτα να διαφέρει η σχέση τους από την σχέση δυο στρειτ που είναι μαζί χρόνια και βολεύτηκαν. Ήταν μια φυσιολογική σχέση που δυο άνθρωποι έρωτευτηκαν, αγαπήθηκαν άλλα κάποια στιγμή αυτό τελείωσε και έμεναν μαζί από συνήθεια.

    Παιδί μια χαρά μπορείς να αποκτήσεις και τώρα αν θελήσεις, γιατί ανησυχείς για αυτό;

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Πως να Έχεις Καλύτερες και Ποιοτικότερες Σχέσεις με 5 απλά Βήματα (ΒΙΝΤΕΟ)
    By Terry in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 2
    Last Post: 16-09-2016, 18:03
  2. Συγκλονιστικά βίντεο!
    By Kleanthis_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 16
    Last Post: 04-05-2010, 20:31
  3. σατιρικα βιντεο
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 07-09-2009, 02:37
  4. ʼψογο βίντεο
    By smoke08 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 14
    Last Post: 17-07-2009, 21:19
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •