Εξέταση στο checkpoint
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Nefeli28
    Guest

    Εξέταση στο checkpoint

    Έχει κάποιος εξεταστεί για hiv στο checkpoint Αθήνας η Θεσσαλονίκης;;;
    Ποια είναι η γνώμη σας; Είναι ασφαλές να κάνει κάποιος εξέταση εκει η μπορεί να κολλήσει hiv????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Ε όχι δεν Θα κολλήσει!.
    Εμένα η απορία είναι αν κάνουν καί τίποτα άλλο εκτός απόhiv.
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Έχει κάποιος εξεταστεί για hiv στο checkpoint Αθήνας η Θεσσαλονίκης;;;
    Ποια είναι η γνώμη σας; Είναι ασφαλές να κάνει κάποιος εξέταση εκει η μπορεί να κολλήσει hiv????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Έχω πολλά συμπτώματα και μόλις αγχώθηκα.... ήμουν δλδ αγχωμενη... τώρα που διαβάζω τά πρωιμα συμπτώματα τά έχω όλα.

  4. #4
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Έχω πολλά συμπτώματα και μόλις αγχώθηκα.... ήμουν δλδ αγχωμενη... τώρα που διαβάζω τά πρωιμα συμπτώματα τά έχω όλα.
    Τι συμπτώματα έχεις; Τι φοβασαι;;

  5. #5
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Ε όχι δεν Θα κολλήσει!.
    Εμένα η απορία είναι αν κάνουν καί τίποτα άλλο εκτός απόhiv.
    Κάνουν εξέταση για HIV και ηπατίτιδα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    https://www.google.com/amp/s/amp.onm...s-anisuchisoun

    Ε έχω όλα αυτά τά συμπτώματα. Διάβασε να δείς.... Εδώ και δύο μήνες κάτι δεν πάει καλά Με μένα. Πάω σέ λάθος γιατρούς φαίνεται.... καλά.... βρήκα νέο άγχος και εγώ τώρα.
    Αλλά έχω όλα αυτά που γράφει εκτός από πνευμόνια καί βήχα. Όλα τά άλλα όμως.

  7. #7
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    https://www.google.com/amp/s/amp.onm...s-anisuchisoun

    Ε έχω όλα αυτά τά συμπτώματα. Διάβασε να δείς.... Εδώ και δύο μήνες κάτι δεν πάει καλά Με μένα. Πάω σέ λάθος γιατρούς φαίνεται.... καλά.... βρήκα νέο άγχος και εγώ τώρα.
    Αλλά έχω όλα αυτά που γράφει εκτός από πνευμόνια καί βήχα. Όλα τά άλλα όμως.
    Καταρχάς είναι λάθος να διαβάζουμε στο Ίντερνετ συμπτώματα και διαγνώσεις και λοιπά ιατρικά θέματα. Όλα αυτά που γράφει μπορεί να είναι από χίλια δυο αλλα πράγματα.
    Κατά δεύτερον, γιατί σε αγχώνει το HIV?Είχες κάποια επικίνδυνη επαφή;
    Έχεις διαγνωστεί με κάποια ψυχική διαταραχή; Η ΙΔΨ είναι η συνηθέστερη που τα κάνει αυτά. Άγχος και εμμονή με τις αρρώστιες….

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Είχα επί ένα χρόνο επαφή Με κάποιον που έπαιρνε Κ έχει πάρει γενικά τά φύλλα καί τά δέντρα.
    Γι'αυτό τό σκέφτομαι όπως και ότι κόλλησα και άλλα.

    Ναι ξέρω δεν είναι σωστό να κάνω μόνη διαγνώσεις αλλα.... Για καποια πράγματα ακόμα δεν έχω βρει αιτία.
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Καταρχάς είναι λάθος να διαβάζουμε στο Ίντερνετ συμπτώματα και διαγνώσεις και λοιπά ιατρικά θέματα. Όλα αυτά που γράφει μπορεί να είναι από χίλια δυο αλλα πράγματα.
    Κατά δεύτερον, γιατί σε αγχώνει το HIV?Είχες κάποια επικίνδυνη επαφή;
    Έχεις διαγνωστεί με κάποια ψυχική διαταραχή; Η ΙΔΨ είναι η συνηθέστερη που τα κάνει αυτά. Άγχος και εμμονή με τις αρρώστιες….
    Δεν ξέρω αν έχω από αυτά που λές, πολύ πιθανό. Γενικά έχω άγχος. Καί τό τελευταίο 5-6μηνο έχω επισκεφτεί πολλούς γιατρούς Με αφορμές διάφορες

  9. #9
    Nefeli28
    Guest
    Έχεις επισκεφτεί ποτε ψυχολογο η ψυχίατρο; Ποσο χρόνων είσαι;;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Έχει κάποιος εξεταστεί για hiv στο checkpoint Αθήνας η Θεσσαλονίκης;;;
    Ποια είναι η γνώμη σας; Είναι ασφαλές να κάνει κάποιος εξέταση εκει η μπορεί να κολλήσει hiv????
    εχω παει μια φορα.Πολυ γκει το περιβαλλον του σε κριντζαρει απιστευτα και σου δινει την εντυπωση οτι απευθυνεται αποκλειστικα σε γκει κοσμο,αλλα μαθαινεις απευθειας το αποτελεσμα και ειναι και τζαμπα

  11. #11
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    εχω παει μια φορα.Πολυ γκει το περιβαλλον του σε κριντζαρει απιστευτα και σου δινει την εντυπωση οτι απευθυνεται αποκλειστικα σε γκει κοσμο,αλλα μαθαινεις απευθειας το αποτελεσμα και ειναι και τζαμπα
    Ναι ισχύει αυτό που λες για το περιβάλλον.
    Πιστεύεις πως όλα ήταν οκ; Μιας χρήσης τα εργαλεία κλπ; Μπορεί να κολλήσει κάποιος ειτζ από κει;;;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ναι ισχύει αυτό που λες για το περιβάλλον.
    Πιστεύεις πως όλα ήταν οκ; Μιας χρήσης τα εργαλεία κλπ; Μπορεί να κολλήσει κάποιος ειτζ από κει;;;
    τα αποστιρωνουν εννοειται,δεν εχεις να φοβηθεις για τιποτα,εσυ γιατι τετοια ανησυχια,ειχες καποια απροφυλακτη επαφη?

  13. #13
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    τα αποστιρωνουν εννοειται,δεν εχεις να φοβηθεις για τιποτα,εσυ γιατι τετοια ανησυχια,ειχες καποια απροφυλακτη επαφη?
    Όχι δεν είχα καμία επαφή απροφυλακτη.
    Πάντα φοβόμουν το ειτζ από μικρό παιδί που πρωτοάκουσα γι αυτό.
    Πριν 3 χρόνια είχα μια περιπέτεια (χωρίς σεξ) για 2 μήνες και φοβήθηκα μήπως έχω κολλήσει ειτζ από τα φιλια και τα δόντια του κλπ.
    Αρχισα να παίρνω σβάρνα τα εξεταστικά κέντρα. Οι εξετάσεις έβγαιναν αρνητικές αλλά πίστευα ότι τα αποτελέσματα ήταν λαθος. Η ότι είχα πάει πολύ νωρίς για την εξεταση.
    Στη διάρκεια μιας συνεδρίας με την τότε ψυχολογο ειπα ότι σκέφτομαι να πάω και στο τσεκποιντ για γρήγορα αποτέλεσμα επειδή στα εξεταστικά κέντρα πέθαινα μέχρι να περάσουν οι μέρες για το αποτέλεσμα.
    Μου είπε να πάω να το κάνω. Έφυγα από τη συνεδρία σαν τρελή πάνω στο μισάωρο και κατέβηκα στο κέντρο για να πάω στο τσεκποιντ.
    Μου εκαναν την εξέταση και βγήκε αρνητική. Όμως δεν πρόλαβα να βγω έξω και με χτύπησε η εμμονή στο κεφάλι μήπως αυτό με το οποίο με τρυπησαν δεν ήταν μιας χρήσης κι είχε τρυπήσει κάποιον με ειτζ (αφού γι αυτό εξετάζονται εκει) και κόλλησα κι εγώ….
    Από τότε έχουν περάσει δυο χρόνια και ακόμα ζω με αυτή την σκέψη…
    Ποσο πιθανό είναι να έχω δίκιο;;;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Όχι δεν είχα καμία επαφή απροφυλακτη.
    Πάντα φοβόμουν το ειτζ από μικρό παιδί που πρωτοάκουσα γι αυτό.
    Πριν 3 χρόνια είχα μια περιπέτεια (χωρίς σεξ) για 2 μήνες και φοβήθηκα μήπως έχω κολλήσει ειτζ από τα φιλια και τα δόντια του κλπ.
    Αρχισα να παίρνω σβάρνα τα εξεταστικά κέντρα. Οι εξετάσεις έβγαιναν αρνητικές αλλά πίστευα ότι τα αποτελέσματα ήταν λαθος. Η ότι είχα πάει πολύ νωρίς για την εξεταση.
    Στη διάρκεια μιας συνεδρίας με την τότε ψυχολογο ειπα ότι σκέφτομαι να πάω και στο τσεκποιντ για γρήγορα αποτέλεσμα επειδή στα εξεταστικά κέντρα πέθαινα μέχρι να περάσουν οι μέρες για το αποτέλεσμα.
    Μου είπε να πάω να το κάνω. Έφυγα από τη συνεδρία σαν τρελή πάνω στο μισάωρο και κατέβηκα στο κέντρο για να πάω στο τσεκποιντ.
    Μου εκαναν την εξέταση και βγήκε αρνητική. Όμως δεν πρόλαβα να βγω έξω και με χτύπησε η εμμονή στο κεφάλι μήπως αυτό με το οποίο με τρυπησαν δεν ήταν μιας χρήσης κι είχε τρυπήσει κάποιον με ειτζ (αφού γι αυτό εξετάζονται εκει) και κόλλησα κι εγώ….
    Από τότε έχουν περάσει δυο χρόνια και ακόμα ζω με αυτή την σκέψη…
    Ποσο πιθανό είναι να έχω δίκιο;;;
    το αν εχεις δικιο η αδικο πρεπει να το συζητησεις με την ψυχολογο σου,και οι δυο ξερουμε πολυ καλα οτι δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο δισσεκατομυρριο να κολλησες aids απο την βελονα γιαυτο καλυτερα να ξαναμοιραστεις τις σκεψεις σου με την ψυχολογο σου,και να μην ξανακανεις εξεταση για aids εφοσον δεν εχεις απροφυλακτες επαφες.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Όσοι πάμε για τεστ τελικά δεν είχαμε καμία απροφυλακτη επαφή. Για άλλους λόγους πάμε. Γιατί κάπου κάτι μας γρατζουνισε, τρύπησε, μπήκε σε μια πληγή μας, παρανυχιδα κλπ. Αυτά είναι τα θέματα μας.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Checkpoint athens
    By Nefeli28 in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 21
    Last Post: 28-07-2021, 00:14
  2. Τκε εξεταση
    By Faihh95 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-2021, 11:19
  3. Checkpoint Athens
    By Alexia__ in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2020, 19:57
  4. Checkpoint athens
    By Nefeli28 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 08-02-2020, 22:26
  5. ΕΞΕΤΑΣΗ ΙΔΨ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 14-10-2016, 00:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •