Εμμονή οτι δηλητηριάστηκα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1

    Εμμονή οτι δηλητηριάστηκα

    Καλησπερα σας,ελπιζω ολοι να ειστε καλα και να παλευετε οσο μπορείτε με τους δαιμονές σας. Είμαι 22 ετών. κατα καιρους με πιανουν διαφορες εμμονες σχετικά με την υγεια μου. Παντα το μυαλο μου παει στο κακο και φοβαμαι αρρωστιες οπως ο καρκινος, αυτοανοσα κλπ και εννοειται θεωρω οτι τα εχω ολα εγω. Τωρα ομως επαθα κατι τελειως διαφορετικό που δεν μπορώ να ελεγξω καθολου. Εδω και καιρο καποιες φιλες μου με εχουν ζαλισει με ενα κινεζικο σαιτ με φθηνα ρουχα ( λογικα πολλοι απο εσας το ξερετε, δεν θελω να πω το ονομα για ευνοητους λογους). Ετσι, κι εγω αποφασισα να παρω καποια ρουχαλακια. Με το που ηρθε το δεμα, περασα απο την φιλη μου για να δουμε πως ηρθε η παραγγελία. Ανοιξα το πακετο, εβγαλα τα ρουχα, το πακετο τους, τα δοκιμασα πανω απο τα ρουχα μου για να δω αν μου κανουν και μετα πηγα να πλυνω τα χερια μου για να πλυνω τα δοντια μου μιας και προηγουμενως ειχα φαει. Τελος παντων, εκει βλεπω οτι το σαπουνι τελειωνε κι εβγαιναν σταγονες. Ντραπηκα να της ζητησω αλλο αρα εκανα οση σαπουναδα μπορουσα με το νερο και συνεχισα. Ελα μου ομως που αφου επλυνα τα δοντια αρχισα να νιωθω ενα αισθημα σαν καψιμο στον λαιμο. Ενα εχω να σας πω, περασαν 5 μερες και το καψιμο παραμενει σε μικροτερο βαθμο βεβαια με ενα συνεχες αισθημα ξινιλας στο στομα. Εγω εχω σκεφτει πολλα πραγματα κι εχω πειστει οτι οι ωρες μου ειναι μετρημενες καθως θεωρησα πως δεν επλυνα καλα τα χερια μου και το πακετο ειχε πανω καποιο τοξικο υλικο το οποιο και καταπια αθελα μου. Δεν ξερω κατα ποσο στεκει αυτη η θεωρια που εφτιαξα στο μυαλο μου, παντως ολοι μου λενε οτι ειναι ολα στο μθαλο μου και δεν θα παθω τιποτα. Αντιθετως εγω θεωρω οτι σε λιγο θα παθω καρκινο η οτιδηποτε αλλο που θα εχει προκληθει απο την τοξικοτητα των κινέζικων ρουχων και του πακετου τους. Νιωθω πολύ χαλια και γενικά οποιαδήποτε απαντηση θα ήταν πολυ βοηθητικη καθως δεν εχω την υποστήριξη της οικογένειας μου. Νιώθω οτι ειμαι τρελή, αλλα απο την άλλη νιωθω οτι αυτες οι σκεψεις μου ειναι αληθινές και σε λιγο θα παθω καρκινο. Ευχαριστώ πολυ που με ακουσατε!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Απλα σκεψου τι θα απαντουσες εσυ σαν τριτη σε καποιον που θα σου ελεγε αυτη την ιστορια
    Υπαρχει ποτε τετοια περιπτωση; καμια! Βγαλτο απο το μυαλο σου. Ξερω αυτη την στιγμη σε βασανιζει, αλλα αν προσπαθησεις να βαλεις μπροστα την λογικη, θα δεις οτι δεν βγαζει νοημα ολο αυτο κ πως ειναι παραλογο

Similar Threads

  1. Εμμονη για hiv
    By Bill131 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 14-06-2022, 02:09
  2. Εμμονη
    By Gtyos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-02-2020, 19:51
  3. Εμμονή
    By Εμμανουέλα1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 22-10-2012, 00:13
  4. Εμμονή
    By Nefel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 14-02-2011, 02:28
  5. εμμονη
    By αλίκη! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 17-11-2010, 17:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •