Ψυχολογικά από την δουλειά και ερωτική απογοήτευση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Ψυχολογικά από την δουλειά και ερωτική απογοήτευση

    Είχα ξαναγράψει πριν καιρό ότι ειμαι σεζόν και περνάω τρισάθλια πολλές ώρες κτλ ήμουν έτοιμη ν φύγω τελικά την έβγαλα την σεζόν γύρισα προχτές με ληξη σύμβασης γτ πρέπει ν φύγω εξωτερικό αλλά έχω τέτοια πίκρα με αυτά π πέρασα π θέλω ν πάω ψυχολογο καταρχάς εγώ ήμουν παχύσαρκη πριν καιρό στα 95 κιλά κατάφερα ν φύγω από τ πολλά τ κιλά όλο το καλοκαίρι έκανα συντήρηση δόξα τ θεο αλλά τώρα π γύρισα θέλω ν χάσω τα τελευταία αλλά πάλι πήγα σε μια δουλειά όπου τ κιλά μ συζητήθηκαν συγκεκριμένα από την δεύτερη συγκατοικο π είχα π μ έκανε την ζωη κόλαση 42 χρόνων ανύπαντρη γυναίκα ένα βράδυ ροχαλιζα κ την επόμενη μέρα πήγε στην δουλειά το είχε κάνει βούκινο κοροϊδεύε έκανε τ πάντα γ Ν φύγω από τ δωμάτιο έτρεχε σε διευθυντές γραφεία παντού θέμα είχα γίνει κ αφορμή ν σχολιάσουν εμένα την εμφάνιση μ διαφορα ήταν οι χειρότερες μέρες γτ είχα την κούραση της δουλειάς τόσες ώρες και απλά καθόμουν τ βραδιά σε μια τουαλέτα περίμενα ν κοιμηθεί μην τυχόν κ ξαναροχαλισω και γίνω θέμα κ απλά εκλαιγα αλλά το κορυφαίο ήταν μια νύχτα που δεν κοιμόμουν και έρχεται κ με σκουνταει κ μ λέει ενοχλείς πάλι ροχαλιζεις ενώ ήμουν ξύπνια για μια εβδομάδα τέλος πάντων υπήρξα πρώτο θέμα μέχρι π με άλλαξαν δωμάτιο πήγα ν πλακωθω μαζί της μετά από 2 εβδομάδες πάλι καλά ξεχάστηκαν όλοι μαζί μ μετά ήρθε το φλερτ με τον υποδιευθυντη από τις αρχές είχε κάνει κίνηση αυτός αλλά μετά με την δουλειά κ αυτά χαθήκαμε έγινε κ τ θέμα μ τ δωμάτιο και ντρεπόμουν ν εμφανιστώ μπροστά του μετά όταν ζαλιζόμουν μια μέρα ήρθε με χαιδευε και εκεί ξανά ξεκίνησε το φλερτ βέβαια η φίλη μ μ έλεγε μακρυά από αυτόν είναι γυναίκας όλες της πληγώνει δεν είναι σοβαρός συνέχισε το φλερτ αλλά τπτ παραπάνω λόγω θέσης λόγω δεν ξέρω κ εγώ τι γτ όλοι μέρα ήμασταν στην δουλειά το θέμα είναι ότι κόλλησα άσχημα μαζί του και με πλήγωσε γτ πήγα ν χερετησω την τελευταία μέρα δεν απάντησε μετά του έστειλα μήνυμα στο instagram ούτε εκεί απάντησε απλά το διάβασε αλλά μετά έβλεπε τα stories μου πότε δεν κατάλαβα τι τον εμπόδισε νυκανει κάτι το θέμα είναι ότι πάλι κατέληξα σε αμφιβολίες για τον εαυτό μου χαμηλή αυτοπεποίθηση λόγω εμφάνισης και τώρα φοβάμαι ν ξαναπαω αλλού ν δουλέψω νιώθω χαλια ψυχολογικά την πρώτη μέρα π γύρισα σπίτι μου παίζει ν εκλαιγα κ δέκα ώρες δεν ήταν οι ώρες π πέρναγα στην δουλειά αλλά το κλίμα και οι συνάδελφοι ήταν πραγματικά φίδια και ο ρατσισμός ασχολίαστο ήταν κ μια άλλη κοπέλα παχουλη αλλά άσχημη κατά τα λεγόμενα τους γτ εμένα με λέγανε όμορφη ενώ το κορίτσι τ άλλο ήταν σαν άντρας λέγανε στεναχωριωμουν που μίλαγαν έτσι γ εκείνη γενικά ήμασταν όλοι καινούριοι σε αυτό τ εστιατόριο και απλά γινόταν της Κατινας δεν μπορούσαμε ν συνυπαρξουμε. Τώρα όμως πρέπει ν φύγω εξωτερικό ακόμα σκέφτομαι το παρελθόν έχω αρχίσει κ τρωωω βλακειες αυτές τις μέρες πρέπει κάπως ν προχωρήσω πάλι και να τα αφήσω όλα πίσω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Βασικά δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σου. Από τη δουλειά έφυγες, βάρος αν και έφαγες λίγο δεν έγινε κάτι και θες να πας εξωτερικό. Γιατί λοιπόν δεν αφήνεις όλα αυτά τα παρανοϊκά πίσω σου και να πας έξω; Τι δουλεια θα κανεις εκει;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Γτ δεν μπορώ ν αφήσω έτσι εύκολα όλα αυτά π γινανε δεν είμαι τοσο αναίσθητη θέλω χρόνο ν ξεχασω και μάλλον από ότι φαίνεται πρέπει ν φύγω όσο πιο γρήγορα γίνεται ν δουλέψω ν γνωρίσω καινούριους ανθρώπους

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    4
    Ελα ρε συ! Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο σε καταλαβαινω. Κι εγω ροχαλιζω.Οχι καθε μερα οπως ουτε εσυ φανταζομαι, αλλα συχνα. Ειδικα αμα εχω πιει λιγο αλκοολ παραπανω η αν ειμαι πολυ κουρασμενη, αρχιζουν τα πολυβολα . Μαλιστα ροχαλισα το πρωτο βραδυ που περασα με τον ερωτα της ζωης μου. Τον βρηκα το πρωι να κοιμαται στο διπλανο δωματιο. Οταν τον ρωτησα μου ειπε ενα ψεμα τελως παντων, και μου ομολογησε οτι οτι ο πραγματικος λογος που εφυγε απ το κρεβατι ηταν το ροχαλητο μου μετα τρια χρονια παρακαλω και αφου ειχαμε περασει απειρα βραδυα μαζι και με τη μυστικη μου ορχηστρα. Δεν εχω ουτε προβλημα βαρους, ουτε θεματα υγειας. Στην αρχη καταντραπηκα κι εγω, μετα αποφασισα οτι σιγα τα λαχανα, δεν σκοτωσα και κανεναν. Τωρα απλα προειδοποιω τον κοσμο οταν υπαρχει περιπτωση να με ακουσουν σε εκδρομες και τετοια,τους λεω "παιδια καντε τα κουμαντα σας μπορει να ροχαλισω" και δεν με νοιαζει καθολου οπως δεν νοιαζει ουτε τους φιλους, ουτε τους εραστες μου. Με αλλα λογια χαλαρωσε και ριχτο στην πλακα. Το 99% του πλανητη ροχαλιζει με διαφορετικη συχνοτιτα.
    Η τυπισα που σ εκανε ρομπα ειναι μπουλι με δικα της θεματα και το οτι ξεχαστηκε το συμβαν σημαινει οτι δεν ηταν σοβαρο.
    Τωρα με τον τυπο, και το κουτσουμπολιο στη δουλεια ολα δειχνουν οτι το περιβαλον σου ειναι πολυ τοξικο και καλα κανεις που φευγεις. Σου εχουν πεσει ολα μαζι αλλα το καλο με ολες τις καταστασεις που ζουμε ειναι οτι περνανε και φευγουν και πισω δε γυρνανε. Δεν ξερω που πας και κατω απο ποιες συνθηκες αλλα αν μετακομιζεις σε καμμια ευρωπαικη χωρα με ωραια ατομα θα βρεις και ακρες και φλερτ. Οι Ελληνιδες εχουμε περαση στην Ευρωπη/Αμερικη.
    Αν μπορεις να το πληρωσεις ο ψυχολογος θα ηταν καλη ιδεα για ενα γενικο ψυχολογικο ρεκτιφιε, πριν πας στην καινουργια χωρα. Τελος σχεικα με τα κιλα σου, αν σου βγαινει να τρως τωρα ειναι λογικο στη φαση που εισαι, μην αυτομαστογωνεσαι. Οι τυψεις παχαινουν! Οταν νιωσεις καλυτερα και εχεις απομακρυνθει απ τις καταστασεις που σε ταλαιπωρουν θα στρωσει και η διατροφη σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Ηταν παλια στη δουλεια και σου εκανε καψωνια εγω οταν ημουν 20 πηγαινα στη δουλεια αυπνοσ και ζαλισμενοσ απο τα ποτα τησ προηγουμενησ νυχτασ αλλα τοτε ηταν πασοκ δεν ηταν αυτο το χαλι που κυβερναει τωρα

Similar Threads

  1. Ερωτική απογοήτευση
    By sadsoul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 02-08-2020, 13:46
  2. ερωτικη απογοητευση
    By egge in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 01-09-2011, 19:18
  3. ερωτικη απογοητευση
    By lenora in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 37
    Last Post: 18-12-2009, 23:23
  4. Ερωτική απογοήτευση
    By mariafound82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 19-03-2009, 22:44
  5. Ερωτική Απογοήτευση
    By secret in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 17-11-2006, 11:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •