Πως ηταν το 1ο σας επεισοδιο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56
  1. #1

    Πως ηταν το 1ο σας επεισοδιο;

    Πως ηταν το 1ο σας ψυχωσικο επεισοδιο και ποσο κρατησε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    πέρσι το έπαθα εγώ κάνα μήνα κράτησε όπου στο τέλος κατέληξε σε απόπειρα αυτοκτονίας .Πάλι καλά που δεν έπιασε. με βάλαν μέσα μου δώσαν χάπια οι φωνές έφυγαν σχεδόν κατευθείαν. Κάτι περίεργα συμπτώματα που είχα φύγαν στο τρίμηνο και εννέα μήνες αργότερα ακόμα προσπαθώ Θα συνέλθω από κάτι φοβίες που μου έχει αφήσει κάποιες της έχω ξεπεράσει. αγωνίζομαι να συνέλθω αλλά .... θα δείξει η ιστορία. από την μία ήταν ένας εφιάλτης από την άλλη ήταν ενδιαφέρον εμπειρία αρκεί γνώριζα από πριν το πρόβλημα το είχα εγώ και ότι δεν με κυνηγούσαμε και δεν με παρακολουθούσαν όπως πίστευα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Παιδια οταν λετε φωνες τι εννοειται; Ακουτε οντως φωνες οπως οταν πραγματικα σας μιλαει καποιος;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Παιδια οταν λετε φωνες τι εννοειται; Ακουτε οντως φωνες οπως οταν πραγματικα σας μιλαει καποιος;
    κανονικές φωνές .εμένα μου μιλούσε η τηλεόραση και το ράδιο Ξέρεις τι είναι να σου λέει Έφυγε έφυγε έφυγε .Άστο να πάει στη μάνα του και τέτοια και μετά να με σχολιάζουν λες και έχεις βάλει vr γυαλιά είναι μέχρι που τα έκλεινα όλα και ήμουν στην απόλυτη σιωπή . για αυτό λέμε ότι μας παρακολουθούν . τουλάχιστον Εγώ έτσι το βίωσα

  5. #5
    Quote Originally Posted by tony View Post
    κανονικές φωνές .εμένα μου μιλούσε η τηλεόραση και το ράδιο Ξέρεις τι είναι να σου λέει Έφυγε έφυγε έφυγε .Άστο να πάει στη μάνα του και τέτοια και μετά να με σχολιάζουν λες και έχεις βάλει vr γυαλιά είναι μέχρι που τα έκλεινα όλα και ήμουν στην απόλυτη σιωπή . για αυτό λέμε ότι μας παρακολουθούν . τουλάχιστον Εγώ έτσι το βίωσα
    Ααααα αυτο εννοειτε οταν λετε οτι σας παρακολουθουν?
    Γιατι κ εγω οντως οταν ακουσα μια φωνη αντιληφθηκα προφανως οτι κατι παει λαθος κ οτι ειναο της φαντασιας μου αλλα δεν θ ελεγα αν μ ρωτουσαν οτι με παρακολουθουν. Οταν λετε οτι σας παρακολουθουν νομιζα οτι νομιζετε οτι σας παιρνουν απο πισω ανθρωποι ενω δν υπαρχουν. Καπως ετσι. Γι αυτο ρωτησα γ τις εμπειριες σας.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    έχει τύχει πολλές φορές να ψάχνεις να βρεις κάμερες ξερω γω, μια υποψία, ένας φόβος πιο πολύ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by Theshotgun View Post
    Ααααα αυτο εννοειτε οταν λετε οτι σας παρακολουθουν?
    Γιατι κ εγω οντως οταν ακουσα μια φωνη αντιληφθηκα προφανως οτι κατι παει λαθος κ οτι ειναο της φαντασιας μου αλλα δεν θ ελεγα αν μ ρωτουσαν οτι με παρακολουθουν. Οταν λετε οτι σας παρακολουθουν νομιζα οτι νομιζετε οτι σας παιρνουν απο πισω ανθρωποι ενω δν υπαρχουν. Καπως ετσι. Γι αυτο ρωτησα γ τις εμπειριες σας.
    Άμα μπήκε σε αυτό το τριπάκι μετά νομίζεις ότι σε παρακολουθούν και στο δρόμο . όλα πάνε με σειρά Τουλάχιστον σε μένα πήγανε . από ότι διάβασα από άλλα παιδιά εδώ στο forum που τους είχαν τύχει διάφορα άλλα Μπες και ψάξε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Τώρα κάτι άλλα συμπτώματα που είχα ένιωθα οικειότητα που έβλεπα κάτι κάδρα Άσχετα και τα συνδέε το μυαλό μου με άσχετα πράγματα αυτό το κατάλαβα Αφού πήρα την αγωγή. έβλεπα τα συναισθήματά μου και δεν μπορούσα να τα διαχειριστώ ένιωθα ότι μου κάνει επίθεση και μέχρι και το YouTube Μέχρι και η μαμά μου πού μου μιλούσε κοβόντουσαν οι λέξεις . άμα κρασάρει ο εγκέφαλος άστα να πάνε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    6 μήνες κράτησε το δικό μου φωνές, παραληρηματική σκέψη, ψευδαισθήσεις, διωκτικό

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by petros81 View Post
    6 μήνες κράτησε το δικό μου φωνές, παραληρηματική σκέψη, ψευδαισθήσεις, διωκτικό
    Σε νιώθω.πόσο καιρό σου πήρε να επανέλθεις στα φυσιολογικά σου?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Quote Originally Posted by tony View Post
    Σε νιώθω.πόσο καιρό σου πήρε να επανέλθεις στα φυσιολογικά σου?
    3 βδομάδες μετα την αγωγή εφυγαν όλα ως δια μαγείας!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Εγώ δε καταλαβαίνω αυτό με τις φωνές. Δηλαδή αυτές οι φωνές είναι έξω από τα αυτιά σας ή μέσα στο κεφάλι σας; Ακούγονται από μακριά ή είναι δίπλα σας; Τις ακούτε όλη τη ωρα; Συνομιλούν μεταξύ τους; Κι αν δε σταματάνε τι κάνετε για να μην τις ακούτε;όταν κοιμάστε μπορεί ας πούμε να σας ξυπνήσει κάποια φωνή;
    Πολλές ερωτήσεις. Το ξέρω.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Εγώ δε καταλαβαίνω αυτό με τις φωνές. Δηλαδή αυτές οι φωνές είναι έξω από τα αυτιά σας ή μέσα στο κεφάλι σας; Ακούγονται από μακριά ή είναι δίπλα σας; Τις ακούτε όλη τη ωρα; Συνομιλούν μεταξύ τους; Κι αν δε σταματάνε τι κάνετε για να μην τις ακούτε;όταν κοιμάστε μπορεί ας πούμε να σας ξυπνήσει κάποια φωνή;
    Πολλές ερωτήσεις. Το ξέρω.
    Σε μένα μου παραφράζε λέξεις αλλά έλεγε αλλά άκουγα. Δεν είχα όλη την ώρα φωνές. νόμιζα ότι μου κάνουν επίθεση τέταρτης γενιάς. Είχα την τιμή να μου μιλάει ο Μάνεσης τηλεόραση εκ των υστέρων έχει γέλιο άμα το ζήσεις δεν είναι ωραίο . Δες το βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=M3a1txtSDn0 . για μένα το εντυπωσιακά ήταν 4 πράγματα το ένα ήταν το συναίσθημα που είχα δεν ήξερα πού βρίσκομαι ταυτόχρονα λες και δεν είχα μέλλον ήμουν για ποιο λόγο δεν μπορούσα να το σκεφτώ περίεργο συναίσθημα αυτό .το δεύτερο ότι είχα 15 λεπτά τα οποία παίζει να μουνα πιο χαρούμενος άνθρωπος του κόσμου λες και έχει αδειάσει το κεφάλι μου και όλα συνδέονται με ένα ωραίο τρόπο δεν ξέρω τι γινόταν μέσα κεφάλι μου πάντως έτσι δεν είχα νιώσει ποτέ μου ούτε βλέπω να ξανά νιώθω Μέχρι που με πήρε από κάτω και έχασε την μπάλα πάλι. Τρίτον ότι έβλεπα κάδρα μέσα στην ψυχιατρική και είχα οικειότητα προς αυτα πολύ περίεργο αυτό. και τέταρτον αυτό που κατάλαβα ότι μάλλον αυτά που λένε ότι κατέβηκε η Παναγία η μου φανερώθηκε ένας άγιος και έκαναν εκκλησίες μάλλον είχαν βιώσει ψυχωσικα επεισοδια Ελπίζω να με παρεξηγηθεί κάποιος ο οποίος είναι θρήσκος αυτήν την εντύπωση έχω εγώ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Tony πολύ ωραίο και κατατοπιστικό το βίντεο. Ανταποκρίνεται πλήρως στην πραγματικότητα έτσι; Και έτσι είναι ένα ψυχωσικό επεισόδιο; Εσύ ας πούμε προτού πάθεις επεισόδιο τι μεσολαβησε;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Tony πολύ ωραίο και κατατοπιστικό το βίντεο. Ανταποκρίνεται πλήρως στην πραγματικότητα έτσι; Και έτσι είναι ένα ψυχωσικό επεισόδιο; Εσύ ας πούμε προτού πάθεις επεισόδιο τι μεσολαβησε;
    100% έτσι όπως το βίωσα εγώ δεν ήτανε αλλά είναι πολύ κοντά τα βλέπεις λίγο διαφορετικά τα πράγματα. αυτό πού μεσολάβησε πέθανε ο πατέρας μου και η καραντίνα και άγχος για δουλειά όλα μαζί ήρθαν και δέσανε

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Οξύ ψυχωσικό επεισοδιο
    By slayer in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 09-11-2020, 10:54
  2. μειζων επεισοδιο
    By gegaduli in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 11-11-2019, 23:29
  3. Καταθληπτικο επεισοδιο
    By Michalis333 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-05-2019, 21:41
  4. μειζων επεισοδιο
    By st100 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 26-05-2018, 15:14
  5. ψυχωσικο επεισοδιο
    By killing_joke in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 09:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •