Πως θα σας φαινόταν αν γνωρίζατε ότι δεν θα ξανακάνατε σχέση για πολυ καιρό ακόμα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    11

    Πως θα σας φαινόταν αν γνωρίζατε ότι δεν θα ξανακάνατε σχέση για πολυ καιρό ακόμα;

    Υποθετικό ξεκάθαρα ερώτημα. Ας μαζευψουμε απόψεις ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by taurina View Post
    Υποθετικό ξεκάθαρα ερώτημα. Ας μαζευψουμε απόψεις ...
    Για 120 χρόνια ας πούμε?

  3. #3
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Για 120 χρόνια ας πούμε?



    δεν ξερω αν το θεωρεις πολυ καιρο, αλλα σε καθε χωρισμο , καθομαι 2 χρονια περιπου ισως κ περισσοτερο, χωρις καν ραντεβου .

    Μη με παρεξηγησεις, η εμφανιση δεν μετραει παντα, αλλα αντικειμενικα ειμαι αρκετα εμφανισιμος για τετοια αποχη (οχι απλα σχεση, 2 χρονια να βγω με κοπελα).
    Ο λογος ειναι αρχικα, οτι δυσκολα κανω σχεση και δυσκολα βγαινω.

    Και στη πορεια , εχω πολυ ξεκαθαρα πραγματα που μου αρεσουν και θεωρω ''no no '' και "yes yes'' σε μια κοπελα για να πω οτι μ αρεσει και θελω να την ξαναδω.

    Στην αρχη με στεναχωρει να ξερω πλεον το μοτιβο της ζωης μου απο πριν , αλλα στη πορεια το απολαμβανω παρα πολυ γιατι επικεντρωνομαι 100% σε εμενα κ καταφερνω ωραια πραγματα!

    Δε σου λεω οτι δε το σκεφτομαι ή δεν μ λειπουν καποια ωραια πραγματα που εζησα σε σχεση.

    Στη τελικη, δεν ειναι σοβαρη τακτικη στη ζωη να κυνηγας μια σχεση. Ειδικα για εναν αντρα, Υπαρχουν αλλα πραγματα που πρεπει να ''κυνηγαει''
    + υπαρχει πολυ μετριοτητα εκει εξω, οποτε τα στανταρ πρεπει να παραμενουν εκει που πρεπει ( καθαρο μυαλο -ματια - αυτια)+ υπαρχουν κ ερωτικες σχεσεις που δεν χρειαζεται απαραιτητα να ειναι αποκλειστικες...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Greek_mistis View Post



    δεν ξερω αν το θεωρεις πολυ καιρο, αλλα σε καθε χωρισμο , καθομαι 2 χρονια περιπου ισως κ περισσοτερο, χωρις καν ραντεβου .
    ...
    Υπάρχουν άνθρωποι που δεν αντέχουν μερα, εγω ευτυχώς δεν έχω προβλήματα και ειναι του σκεπτικου "αμα είναι να ρθει θα ρθει" που είναι και ποιο σωστό κατά την γνώμη μου.

    Ούτε η φυλακή ούτε και τίποτα άλλο "βγαίνει" αν μετράς τον χρόνο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αλλο η σχεση κι αλλο οι γνωριμιες
    εγω οταν χωριζα, εκανα γνωριμιες. σχεση, δεν εκανα συντομα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Δεν είχα ποτέ μου σχέση 35 χρόνια μόνος εεε αλλά 35 και πάλι, μετά μπορεί και να μην ζω θα είναι στην τρίτη ηλικία!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Δεν θα με πολυενοχλούσε, έχω συνηθίσει μόνος μου... Άλλωστε, οι μισοί Έλληνες άντρες μπακούρια είναι!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    γιατι ειδικα οι ελληνες;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Γιατί οι Ελληνίδες έχουν ένα εκατομμύριο "πρέπει" για τους άντρες (δεν το λέω τόσο εγώ, όσο άλλοι που ξέρω, και ξέρω πολλούς που την πέφτουν κατά καιρούς αλλά είναι μπακούρια εδώ και δεκαετίες)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    άγχος;
    υπάρχει η φοβία την απόρριψης να μην ξεχνάμε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Γιατί οι Ελληνίδες έχουν ένα εκατομμύριο "πρέπει" για τους άντρες (δεν το λέω τόσο εγώ, όσο άλλοι που ξέρω, και ξέρω πολλούς που την πέφτουν κατά καιρούς αλλά είναι μπακούρια εδώ και δεκαετίες)
    α χα χα!!
    πλακα πλακα στην επαρχια στα χωρια, το προβλημα ειναι ακομα μεγαλυτερο για τους αντρες. υπαρχει και το αγροτης μονος ψαχνει......
    το προβλημα ειναι υπαρκτο και τεραστιο

    ειναι αληθεια οι περισσοτερες εχουν πολυ υψηλες απαιτησεις αλλα βεβαια δεν κοιταζουν και την καμπουρα τους και στο τελος μενουν με τις γατες τους. ειδικα σημερα οι 30-35 ρες εχουν τεραστιο προβλημα γιατι οι συνομηλικοι τους σε μεγαλο βαθμο ειναι ανεργοι η δεν εχουν μονιμη δουλεια ετσι τις εχουν μονο για τον που@@@@ο και τιποτα περισσοτερο.οχι οτι δεν θα βρουνε και αυτες τον δρομο τους. θα παντρευτουν αλλα τον 50ρι με οτι συνεπαγεται αυτο.
    σημερα ειδικα επιπλεουν οι πιο καπατσες εχω την εντυπωση οτι γινεται πραγματικος πολεμος για να καπαρωσουν οσους εχουν μια μονιμη δουλεια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αν δεν εχετε 5000 φιλουσ στο φμπ η στο ινστα τσαμπα παλευετε μου το ειπε ενασ μπαρμαν που ξερει ταξιτζη δε ρωτησα ακομη

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Greek_mistis View Post



    δεν ξερω αν το θεωρεις πολυ καιρο, αλλα σε καθε χωρισμο , καθομαι 2 χρονια περιπου ισως κ περισσοτερο, χωρις καν ραντεβου .

    Μη με παρεξηγησεις, η εμφανιση δεν μετραει παντα, αλλα αντικειμενικα ειμαι αρκετα εμφανισιμος για τετοια αποχη (οχι απλα σχεση, 2 χρονια να βγω με κοπελα).
    Ο λογος ειναι αρχικα, οτι δυσκολα κανω σχεση και δυσκολα βγαινω.

    Και στη πορεια , εχω πολυ ξεκαθαρα πραγματα που μου αρεσουν και θεωρω ''no no '' και "yes yes'' σε μια κοπελα για να πω οτι μ αρεσει και θελω να την ξαναδω.

    Στην αρχη με στεναχωρει να ξερω πλεον το μοτιβο της ζωης μου απο πριν , αλλα στη πορεια το απολαμβανω παρα πολυ γιατι επικεντρωνομαι 100% σε εμενα κ καταφερνω ωραια πραγματα!

    Δε σου λεω οτι δε το σκεφτομαι ή δεν μ λειπουν καποια ωραια πραγματα που εζησα σε σχεση.

    Στη τελικη, δεν ειναι σοβαρη τακτικη στη ζωη να κυνηγας μια σχεση. Ειδικα για εναν αντρα, Υπαρχουν αλλα πραγματα που πρεπει να ''κυνηγαει''
    + υπαρχει πολυ μετριοτητα εκει εξω, οποτε τα στανταρ πρεπει να παραμενουν εκει που πρεπει ( καθαρο μυαλο -ματια - αυτια)+ υπαρχουν κ ερωτικες σχεσεις που δεν χρειαζεται απαραιτητα να ειναι αποκλειστικες...
    Αν και γυναίκα συμφωνώ απόλυτα με αυτό που γράφεις και ταυτίζομαι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Δεν θα με πολυενοχλούσε, έχω συνηθίσει μόνος μου... Άλλωστε, οι μισοί Έλληνες άντρες μπακούρια είναι!
    ...κι οι άλλοι μισοί παντρεμένοι παύλα οικογενειάρχες παύλα νοικοκυραίοι ;)

Similar Threads

  1. Δέκατα κ πονοκεφαλος εδώ και πολύ καιρό
    By malavida in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 29-02-2020, 14:10
  2. αγχος, φωνες μετα απο πολυ καιρο, κεπα
    By pavlosla in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 04-02-2020, 16:41
  3. single μετα απο πολυ καιρο...
    By MAXI13_ed in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 29-11-2016, 15:02
  4. Ήταν να βγω έξω σήμερα, μετά από πολύ καιρό...
    By Άγνωστος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 31
    Last Post: 01-08-2011, 19:17
  5. Δεν μπορώ να ασχοληθώ με κάτι για πολύ καιρό.
    By Zephon in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 49
    Last Post: 31-01-2010, 06:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •