Ψυχοσωματικα εγω και το αγορι μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Ψυχοσωματικα εγω και το αγορι μου

    Κάλησπερα σας! Θα ηθελα τη γνώμη σας εγω ενταξει ειναι γνωστά τα θεματα μου που παλεύω με αγχος και πανικό το αγορι μου ομως ειναι στρατο και εχει παρα πολυ άγχος επισης τους τελευταίους μηνες έχει αρχίσει το κάπνισμα και καπνιζει παρα πολυ ολη μερα μ ενα τσιγάρο είναι. Συχνα τον πιανουν σουβλιες στο στήθος αριστερά μεχρι την πλάτη και εχω παρατηρήσει οτι εχει ταχυπαλμιες του λεω να παμε σ ενα γιατρό αλλα δεν θέλει, εγω ανησυχώ πιστεύω ίσως είναι απ το τσιγαρο οι πονοι και απο άγχος. Εγω παλι εχω πονοκεφαλους εδω και 3 χρονιά στο ιδιο σημειο αριστερα ψηλα στο κεφαλι μεχρι τον αριστερο κροταφο και πίσω απο το ματι.εχω κανει εξετασεις εχω μιλήσει γι αυτα και σε οφθαλμίατρο και σε νευρολόγο μου είπαν για ημικρανια η για το τριδυμο νευρο επειδή μουδιαζει κιολας σαν τράβηγμα το αριστερό μαγουλο και το κεφαλι σ εκεινο το σημείο σαν να ανατρχιχιαζει εχω την αίσθηση. Ο πονος είναι σαν να με πιεζει καποιος σαν να εχει βαρος όταν με πιασει ομως για τα καλα κραταει 2 μερες και ειναι σαν ημικρανια διότι αντανακλα σε ολη την αριστερή περιοχή του κεφαλιου μεχρι στη βαση του αυχενα. Ρωτησα τον οφθαλμίατρο μου ειπε το ματι τοσο ψηλα δεν χτυπαει ο πονος ομως εχω παρατηρήσει οτι ποναει και πισω απο το ματι και επειδη ειμαι χρηστης φακων επαφης εχω παρατηρήσει οτι οταν τον φοραω νιωθω να με πιέζει τα νεύρα του ματιου και να με χτυπάει στα σημεία που ανεφερα. Λογω των μετρων δεν μπορω να κλείσω αμεσα επισκεψη σε γιατρο τα διαθεσιμα ραντεβού που βρήκα ειναι σε 3 βδομαδες με rapid test οπότε μέχρι τότε θα εχω αγχος για το τι μου συμβαίνει. Θυμαμαι πως 3 χρόνια πριν ειχα ξαναμιλησει εδω γι αυτον τον πονοκεφαλο κ πως φοβόμουν για ογκο στον εγκεφαλο και τοτε ομως αν ηταν κάτι τέτοιο μεσα σε 3 χρονια πιστεύω θα το γνώριζα απο τότε εχω παει στον οφθαλμίατρο και πιστεύω κατι θα εβλεπε τα ειχα αναφέρει αυτα τα προβλήματα μου. Συγγνώμη αν σας κουρασα απλα θα ηθελα έτσι μια γνωμη και απο εσας που ισως αντιμετώπισατε κατι παρομοιο. Ευχαριστώ!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Πρεπει να καταλαβετε ολεσ τι ειναι ο γαμοσ για τον ανδρα αυτοσ θα δουλευει ολη μερα κι εσυ θα καθεσαι σπιτι τρωγοντασ λεφτα και δε θα προσφερεισ οικονομικα τιποτα γι αυτο καπνιζει ολη μερα στο στρατο λενε την αληθεια στα παιδια που πηγαινουν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Πρεπει να καταλαβετε ολεσ τι ειναι ο γαμοσ για τον ανδρα αυτοσ θα δουλευει ολη μερα κι εσυ θα καθεσαι σπιτι τρωγοντασ λεφτα και δε θα προσφερεισ οικονομικα τιποτα γι αυτο καπνιζει ολη μερα στο στρατο λενε την αληθεια στα παιδια που πηγαινουν
    Καταρχήν αυτο που λες ειναι ατοπο και δεν εχει σχεση με τη θέματολογια μου. Ειναι στρατό ειπα δεν δουλεύει αντιθέτως εγω δουλεύω και εγω τον συντηρώ κ το σπίτι μαζι. Επισης δεν ειμαι παντρεμένη. Αυτό που σχολίασες δεν βγαζει νοημα.

Similar Threads

  1. Σοκ με το αγορι μου
    By Papillon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 20-11-2019, 22:54
  2. Τι να συζητήσω με το αγόρι μου
    By Sowhat in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 28-09-2019, 13:03
  3. Το αγορι μου αυτοικανοποιειται..
    By annietak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 28-05-2017, 01:47
  4. Προβλημα με αγορι!
    By engliscp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 169
    Last Post: 10-02-2017, 17:09
  5. Το αγορι μου εχει ΙΔΨ ?
    By darsel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-07-2012, 23:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •