Τί θελατε να σπουδασετε? Το καταφερατε τελικα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169

    Τί θελατε να σπουδασετε? Το καταφερατε τελικα?

    Όταν δινατε πανελληνιες που θελατε να περασετε? Τελικα το καταφερατε ή περασατε καπου αλλού?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Mου πήρε λίγο αλλά τα κατάφερα (ιατρική)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Σπούδασα την 1η σχολή που δήλωσα, αλλά εκ των υστέρων έχω να πω "στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα", αλλά στα 18 όλα μας φαίνονται ονειρικά και ιδεατά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Σπουδασα αυτο που ηθελα, δουλεψα πανω σ αυτο, με γεμιζε η δουλεια μου. Ειχα και 2-3 αλλες προτιμησεις μακαρι να χαμε 2-3 ζωες να τις πραγματοποιουσα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,345
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Σπουδασα αυτο που ηθελα, δουλεψα πανω σ αυτο, με γεμιζε η δουλεια μου. Ειχα και 2-3 αλλες προτιμησεις μακαρι να χαμε 2-3 ζωες να τις πραγματοποιουσα!
    Από τους τυχερούς που κάνουν αυτό που τους αρέσει, δυστυχώς δεν είναι έτσι όλος ο κόσμος άλλοι κάνουν ότι δουλειά βρεθεί από ανάγκη και βρίσκονται μέσα σε ένα τοξικό περιβάλλον και εμφανίζουν μετά ψυχολογικά!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    εγω αν και εχω τελειωσει , πριν χρονια και χρονακια , καλων τεχνων και γραφιστικη , αυτο που πραγματικα ηθελα αλλα δεν τολμησα ποτε να το εκφρασω ειναι η υποκριτικη . Θα ηθελα να περασω και να φοιτησω στο ε.θ.β.ε τα τοτε φυσικα χρονια . Τελικα εγινα συγγραφεας , γραφοντας τις ιστοριες που μου ερχονται στο μυαλό και καπως ετσι καταφερνω και μπαινω σε διαφορους "ρολους" χαρακτηρων που εγω δημιουργω .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Εγώ ήθελα να γίνω κτηνίατρος αλλά δεν το προσπάθησα γιατί δεν θα μπορούσα να χειρουργώ άρα ούτε στείρωση δεν θα μπορούσα να κάνω στα ζωάκια... Δεν τα πάω καλά με τα αίματα κλπ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Όχι εγώ τότε δε πέρασα. Ήταν πλήγμα για μένα.
    Μετά που τελείωσα έδωσα κατατακτήριες σε μια άλλη σχολή καθαρά για επαγγελματικούς λόγους. Μπήκα και τελείωσα. Αλλά δε έκανα ποτέ αυτό που ήθελα τότε.
    Και καλύτερα.
    Ο καθείς κάνει αυτό που πρέπει να κάνει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    εγω αν και εχω τελειωσει , πριν χρονια και χρονακια , καλων τεχνων και γραφιστικη , αυτο που πραγματικα ηθελα αλλα δεν τολμησα ποτε να το εκφρασω ειναι η υποκριτικη . Θα ηθελα να περασω και να φοιτησω στο ε.θ.β.ε τα τοτε φυσικα χρονια . Τελικα εγινα συγγραφεας , γραφοντας τις ιστοριες που μου ερχονται στο μυαλό και καπως ετσι καταφερνω και μπαινω σε διαφορους "ρολους" χαρακτηρων που εγω δημιουργω .
    Σορρυ για το οφτοπικ αλλα το χω περιεργεια. Βγαζουν τιποτα οι συγγραφεις? Εχεις εκδοσει βιβλιο να υποθεσω?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Προσωπικα δεν περασα εκει που ηθελα και ασχοληθηκα ελαχιστα με το αντικειμενο αυτο. Αργοτερα πηγα σε ΙΕΚ για αυτο που ηθελα και κατοπιν εκανα και ενα μεταπτυχιακο. Επειδη ειμαι εξαιρετικα φιλομαθης, προβλεπω να διαβαζω και να μαθαινω μεχρι τα βαθια γεραματα, ειναι κατι που με ευχαριστει. Επισης πιστευω οτι η γνωση που παιρνεις, εχοντας καποιες καλες βασεις απο το διαδικτυο πλεον, ειναι πολυ ανωτερες απο τα διαφορα μεχρι και τα μεταπτυχιακα, γιατι ειναι στοχευμενες ακριβως εκει που θες, μες τον ωκεανο της γνωσης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Ήθελα Μοριακη Βιολογια και Γενετικη στην Αλεξανδρουπολη. Αλλα με τους βαθμους που ειχα... ουτε καν το δηλωσα. Τελος παντων εκανα αλλα πράγματα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,345
    Σπούδασα πράγματα που δεν μαρεσαν ΟΑΕΔ ηλεκτρολόγος αλλά αντιπαθώ σφόδρα αυτό το επάγγελμα. ΙΕΚ κομμωτικής δεν μαρεσε ούτε αυτό. ΙΕΚ β.βρεφονηπιοκομων αυτό μαρεσε, αλλά δεν δίνω πιστοποίηση, το έχω αναφέρει και άλλη φορά, δεν κάνω τίποτα γενικά δεν έχω όρεξη για τίποτα ακόμη και ένα άπλυτο πιάτο να έχω στο δωμάτιο μου μπορεί να μείνει εκεί για πολλές μέρες μέχρι να το πιάσω. Ενώ έχω κάνει όνειρα για πως θα θέλω να κινηθώ ώστε να γίνει καλύτερη η ζωή μου, δεν το έχω προσπαθήσει ούτε στο ελάχιστο!!

Similar Threads

  1. Πώς καταφέρατε να ξεπεράσετε την "οριακή" σας αγάπη;;;
    By M.a.i.r.y. in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 159
    Last Post: 04-05-2021, 20:49
  2. Κόψατε το τσιγάρο; Αν ναι πως το καταφέρατε;
    By marilena4 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 30
    Last Post: 30-04-2018, 19:23
  3. τι θα θελατε?
    By nick190813 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 79
    Last Post: 24-01-2017, 01:49
  4. Τι θα θελατε ???
    By Chemistry in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 2239
    Last Post: 08-10-2015, 15:09
  5. τι θα θελατε να μαθετε
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 77
    Last Post: 05-08-2015, 21:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •