Προβλημα στο Πεος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Επίσης για τις κοκκινίλες έχεις δει μήπως διαφορά με τα μπάνια στη θάλασσα; Γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα αλλά με τα μπάνια εξαφανίζεται. Βέβαια όταν κάνω μπάνιο τραβάω το δέρμα για να εκτίθεται καλύτερα η βάλανος στο θαλασσινό νερό.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    Δεν εχω παει καθολου παραλια φετος

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Θα κάνει αυτό που του είπε ο γιατρός. Η κορτιζόνη χορηγήθηκε για να καταστείλει τη φλεγμονή, δεν θα πάθει καρκίνο ας μην σπέρνουμε τον πανικό. Το έπαθε επειδή δεν υπήρχε καλή υγιεινή και ευνοήθηκε η βακτηριακή ανάπτυξη. Ας το καθαρίζει κάθε μέρα, να βάζει σαπούνι φυσικά (απλά κάποιο της προκοπή με σωστό pH) και την αλοιφή με τις οδηγίες που του έδωσε και όσο του τις έδωσε. Σκούπισμα προσεκτικά για να μη γδάρει με την πετσέτα. Και αν δεν βελτιωθεί επικοινωνία με το γιατρό. Αυτό.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    Εχω ενα απο φαρμακιο..φυσικο πεχα εχει...5ph

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    Πιστευεις ειναι ενταξει?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Μια χαρά είναι.. τόσο πρέπει να ναι.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Δεν εννοούσα τις αλοιφές με κορτιζόνη ότι είναι καρκινογόνες. Αυτές σε συχνή χρήση λεπταίνουν το δέρμα. Υπάρχουν πολλοί λόγοι για τις κοκκινίλες, όχι μόνο η κακή υγιεινή. Ξέρω ότι σπουδάζεις ιατρική αλλά πίστεψέ με υπάρχουν πολλοί γιατροί που με έχουν πάρει στο λαιμό τους με τις συνταγές τους. Πολλοί καλοί υποτίθεται δερματολόγοι μου έδιναν αντιμυκητισιακη αγωγή άδικα γιατί όταν έκανα βιοψία δεν επιβεβαιώθηκε. Έχω πάει σε ένα σωρό δερματολόγους και μιλάω από προσωπική εμπειρία. Ας τα έχει υπόψη του. Εξάλλου δεν του είπα να σταματήσει την αγωγή. Αν είναι Αθήνα ξέρω πολύ καλή δερματολόγο να του συστήσω αν θέλει.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Τι πρόβλημα είχες αν επτρέπεται Niels?

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Δεν εννοούσα τις αλοιφές με κορτιζόνη ότι είναι καρκινογόνες. Αυτές σε συχνή χρήση λεπταίνουν το δέρμα. Υπάρχουν πολλοί λόγοι για τις κοκκινίλες, όχι μόνο η κακή υγιεινή. Ξέρω ότι σπουδάζεις ιατρική αλλά πίστεψέ με υπάρχουν πολλοί γιατροί που με έχουν πάρει στο λαιμό τους με τις συνταγές τους. Πολλοί καλοί υποτίθεται δερματολόγοι μου έδιναν αντιμυκητισιακη αγωγή άδικα γιατί όταν έκανα βιοψία δεν επιβεβαιώθηκε. Έχω πάει σε ένα σωρό δερματολόγους και μιλάω από προσωπική εμπειρία. Ας τα έχει υπόψη του. Εξάλλου δεν του είπα να σταματήσει την αγωγή. Αν είναι Αθήνα ξέρω πολύ καλή δερματολόγο να του συστήσω αν θέλει.
    Ναι αμε..επισης ο δερματολογος ελεγχει και το πεος?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    δέρμα δεν εχει κ αυτο; επισης τι εννοεις δεν το ειδε για ννα σου δωσει αλοιφη;

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    δέρμα δεν εχει κ αυτο; επισης τι εννοεις δεν το ειδε για ννα σου δωσει αλοιφη;
    Φυσικα και το ειδε...απλα δεν ξερω μετα απο μια βδομαδα κ λιγες μερες την σταματησα..μου φαινοταν οτι δεν κανει δουλεια και ισως μου το εκανε και χειροτερα..καθως παρατηρησα και αλλες μικρες κοκκινιλες...επισης αν πεσει αφρολουτρο στον χαλινο που αφαιρεσα ειναι οκ? Πρεπει να το ρωτησω και αυτο στον γιατρο αυριο...παντως ευχαριστω για τον χρονο σας που ασχολειστε...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Με μια φορά χρήσης αφρολουτρου δεν θα πάθεις κάτι μετά από ένα μήνα από την επέμβαση. Εγώ αναφέρομαι στην καθημερινή χρόνια χρήση. Καλού κακού ρώτα τον γιατρό σου. Τέτοια εμμονή πάντως με τα αφρολουτρα; Αφού έχεις σαπούνι με ουδέτερο ph.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Με μια φορά χρήσης αφρολουτρου δεν θα πάθεις κάτι μετά από ένα μήνα από την επέμβαση. Εγώ αναφέρομαι στην καθημερινή χρόνια χρήση. Καλού κακού ρώτα τον γιατρό σου. Τέτοια εμμονή πάντως με τα αφρολουτρα; Αφού έχεις σαπούνι με ουδέτερο ph.
    Οχι δεν ειναι σαπουνι αυτο που εχω, λεει κιολας οτι δεν περιεχει σαπουνι...ειναι αφρολουτρο με φυσικο πεχα 5πχ (δλδ δεν ειναι ουδετερο) επισης μου χει πει να πλενομαι με οτι θελω αλλα δεν τον ρωτησα για καθημερινη χρηση, κακως...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Τι πρόβλημα είχες αν επτρέπεται Niels?
    Φαινόταν για βαλανοποσθιτιδα και μυκητιαση και μου δίνανε αντιμυκητισιακα ξανά και ξανά με αποτέλεσμα μόνο πρόσκαιρο. Η βιοψία έδειξε αλλοιώσεις τύπου ψωρίασης χωρίς να είναι όμως ψωρίαση. Περνάει τελείως όταν παίρνω αντικαταθλιπτικά με ένδειξη κυρίως για άγχος (εσιταλοπραμη) και όταν κάνω μπάνια στη θάλασσα. Οι αιματολογικές για αυτοάνοσο είναι αρνητικές αλλά φαίνεται ότι οφείλεται στο χρόνιο στρες. Αρχικά μου παρουσιάστηκε από ισχυρή αντιβίωση που μου χορηγήθηκε με λάθος διάγνωση για άλλα συμπτώματα. Και μετά απλά δεν πέρασε ποτέ. Η κορτιζόνη δεν θεραπεύει, έκανε το δέρμα της βαλάνου λεπτό σε σημείο που να μου προκαλεί τραυματισμό η τριβή και αλοιφές όπως η elidel με πιμεκρολιμους μου δόθηκε για συχνή χρήση χωρίς να μου πουν ότι μπορεί να προκαλέσει καρκίνο. Αυτό μου το είπαν άλλοι δερματολόγοι.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Baremenos1 View Post
    Οχι δεν ειναι σαπουνι αυτο που εχω, λεει κιολας οτι δεν περιεχει σαπουνι...ειναι αφρολουτρο με φυσικο πεχα 5πχ (δλδ δεν ειναι ουδετερο) επισης μου χει πει να πλενομαι με οτι θελω αλλα δεν τον ρωτησα για καθημερινη χρηση, κακως...
    Νόμιζα ότι το 5 σήμαινε ουδέτερο, δηλαδή φυσικό. Τι να σου πω, εμένα τα αφρολουτρα μου δημιουργούν πρόβλημα. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι δεν κρατάει η μυρωδιά τους όσο το σαπούνι. Δεν έχω καταλάβει ακόμα... τι διάγνωση σου έκανε; Βαλανοποσθιτιδα;

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΕ AXE ΣΤΟ ΠΕΟΣ
    By Kryologitis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 11-08-2021, 09:27
  2. μικρο πεος και αναγκη επιβεβαιωσης
    By kostas19917 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 42
    Last Post: 28-07-2021, 20:54
  3. Πρόβλημα με το πεος
    By Xfirex15 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2020, 04:24
  4. Πόσο σκληρό πρέπει να είναι ένα πεος
    By Dimis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 03-11-2019, 12:09
  5. Προβλημα με το Πέος μου!
    By Silvio Pastore in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 20-11-2011, 20:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •