Προβλημα στο Πεος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Παιδιά λένε ουδέτερο ph το 5 γιατι τοσο εχει το δερμα. Στη χημεια ουδετερο ειναι το 7 (του νερου) αλλα το 7 για το δερμα ειναι πολυ βασικο, μια χαρα ειναι το 5.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Φαινόταν για βαλανοποσθιτιδα και μυκητιαση και μου δίνανε αντιμυκητισιακα ξανά και ξανά με αποτέλεσμα μόνο πρόσκαιρο. Η βιοψία έδειξε αλλοιώσεις τύπου ψωρίασης χωρίς να είναι όμως ψωρίαση. Περνάει τελείως όταν παίρνω αντικαταθλιπτικά με ένδειξη κυρίως για άγχος (εσιταλοπραμη) και όταν κάνω μπάνια στη θάλασσα. Οι αιματολογικές για αυτοάνοσο είναι αρνητικές αλλά φαίνεται ότι οφείλεται στο χρόνιο στρες. Αρχικά μου παρουσιάστηκε από ισχυρή αντιβίωση που μου χορηγήθηκε με λάθος διάγνωση για άλλα συμπτώματα. Και μετά απλά δεν πέρασε ποτέ. Η κορτιζόνη δεν θεραπεύει, έκανε το δέρμα της βαλάνου λεπτό σε σημείο που να μου προκαλεί τραυματισμό η τριβή και αλοιφές όπως η elidel με πιμεκρολιμους μου δόθηκε για συχνή χρήση χωρίς να μου πουν ότι μπορεί να προκαλέσει καρκίνο. Αυτό μου το είπαν άλλοι δερματολόγοι.
    Εχω την εντυπωση πως καλο θα ηταν να παω και σε καποιον αλλον γιατρο να παρω μια αποψη

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Ναι, ερεθίζουν την περιοχή. Η βάλανος και ο πρωκτός πρέπει φυσικά να καθαρίζονται αλλά όχι με αφρολουτρα. Για τη βάλανο θα έλεγα κυρίως νεράκι απλό ενώ μπορείς να κάνεις και πεολουτρα σε φυσιολογικό ορό για πέντε λεπτά πρωί βράδυ εφόσον έχεις ακόμη κοκκινίλες και να δεις πως θα πας. Υπάρχει και ιαματικό νερό της avene σε σπρέι που ανακουφίζει. Για το στέγνωμα της περιοχής μη χρησιμοποιείς πετσέτα χρησιμοποιημένη ξανά. Αν μπορείς άσε τη βάλανο εκτεθειμένη να στεγνώσει πριν ντυθείς. Για τον πρωκτό ειδικά αν κάποιος έχει αιμορροΐδες υπάρχουν ειδικά καθαριστικά στο φαρμακείο που ανακουφίζουν ενώ τα αφρολουτρα ερεθίζουν την περιοχή.
    η βαλανος ειναι εκει που μαζευει οσμες,κατακαθια οταν εκσπερματωνεις ή ουρας

    να εχθεσεις την βαλανο και να την στεγνωσεις ποναει και ειδικα αν δεν εχεις κανει περιτομη και δεν εχει συνηθησει την εκθεσει

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    η βαλανος ειναι εκει που μαζευει οσμες,κατακαθια οταν εκσπερματωνεις ή ουρας

    να εχθεσεις την βαλανο και να την στεγνωσεις ποναει και ειδικα αν δεν εχεις κανει περιτομη και δεν εχει συνηθησει την εκθεσει
    Εννοώ απλά να φαίνεται όλο το κεφάλι, όχι να το κρατάς τραβηγμένο αλλά κι αυτή η περιοχή περιμετρικά θέλει καθάρισμα για να μην πιάνει σμήγμα. Απλά θέλει προσοχή ο καθαρισμός και το στέγνωμα, απαλά.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Baremenos1 View Post
    Εχω την εντυπωση πως καλο θα ηταν να παω και σε καποιον αλλον γιατρο να παρω μια αποψη
    Πρέπει να συμπληρώσεις 50 αναρτήσεις για να μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα. Αλλιώς θεωρείται διαφήμιση και απαγορεύεται. Πήγαινε τώρα σ'αυτόν που σου έκανε και την επέμβαση να δεις τι θα σου πει και βλέποντας και κάνοντας.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Niels πολλά δερματολογικά δεν έχουν σαφή αιτιολογία. Η βασική γραμμή είναι άρση του αιτίου. Πολλές φορές όμως δεν υπάρχει σαφές αίτιο. Οπότε είτε προσπαθούν να σκοτώσουν τα μικρόβια (αντιβ, αντιμυκητ) είτε να καταστείλλουν την ανοσιακή απόκριση (κορτιζόνη, κορτικοστεροειδή και ανοσοκατασταλτικά όπως το πιμεκρόλιμους). Καρκίνο δεν θα πάθεις επειδή βάζεις τοπικά την δραστική.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Εννοώ απλά να φαίνεται όλο το κεφάλι, όχι να το κρατάς τραβηγμένο αλλά κι αυτή η περιοχή περιμετρικά θέλει καθάρισμα για να μην πιάνει σμήγμα. Απλά θέλει προσοχή ο καθαρισμός και το στέγνωμα, απαλά.
    και εγώ για το. κεφάλι σου λέω και χωρίς να το έχεις τραβηγμένο πονάει όταν πας να το σκουπίσεις

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Βρε παιδια γυναικα ειμαι, δεν εχω προσωπικη αποψη, αλλα ειναι δυνατον να μην πλενετε καθε μερα με σαπουνι την περιοχη; και ξαναλεω, δεν μιλαω για του σουπερ μαρκετ τα αφρολουτρα. Γενικα αυτες οι περιοχες ειναι οι πιο επιρρεπείς στα μικροβια κ τις λοιμωξεις, δεν θελει ουτε σαπουνι 10 φορες την μερα αλλα ουτε και μια στο τοσο. Θεωρω πως μια φορα την μερα επιβαλλεται να πλενεστε με αραιωμενο σαπουνι φαρμακειου. Ο ιδρωτας, τα ουρα, υγρα του σωματος κλπ ειναι ιδανικες συνθηκες για αναπτυξη μολυνσεων. Το νερο μονο δεν κανει τπτ

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Βρε παιδια γυναικα ειμαι, δεν εχω προσωπικη αποψη, αλλα ειναι δυνατον να μην πλενετε καθε μερα με σαπουνι την περιοχη; και ξαναλεω, δεν μιλαω για του σουπερ μαρκετ τα αφρολουτρα. Γενικα αυτες οι περιοχες ειναι οι πιο επιρρεπείς στα μικροβια κ τις λοιμωξεις, δεν θελει ουτε σαπουνι 10 φορες την μερα αλλα ουτε και μια στο τοσο. Θεωρω πως μια φορα την μερα επιβαλλεται να πλενεστε με αραιωμενο σαπουνι φαρμακειου. Ο ιδρωτας, τα ουρα, υγρα του σωματος κλπ ειναι ιδανικες συνθηκες για αναπτυξη μολυνσεων. Το νερο μονο δεν κανει τπτ
    κοιτα, εχουν γινει μελετες και εχει αποδειχτει οτι οι αντρες που δεν το πλενουν τοσο συχνα στις γυναικες μυριζουν βαρβατιλα και ειναι πιο ελκυστικοι σε αυτες.
    ειναι ενα πραγμα οπως με τις μυγες και το σκ@το.
    για ολους τα σκ@τα βρωμανε αλλα για τις μυγες ειναι η πιο ωραια μυρωδια που τους προκαλει ριγη συγκινησης ετσι ολες μαζευονται γυρω τους

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    βρε nikos2 μου φαίνεται παράξενο, περίεργο να το πω αυτό που λες
    και δεν νομίζω κανένας άντρας ή γυναίκα να θέλει να μυρίζει εκεί κάτω

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    βρε nikos2 μου φαίνεται παράξενο, περίεργο να το πω αυτό που λες
    και δεν νομίζω κανένας άντρας ή γυναίκα να θέλει να μυρίζει εκεί κάτω
    χαχα!! στους αντρες δεν αρεσει, στις γυναικες αρεσει γιατι λειτουργουν κυριως με τα ζωωδη ενστικτα τους.


    https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    χαχα!! στους αντρες δεν αρεσει, στις γυναικες αρεσει γιατι λειτουργουν κυριως με τα ζωωδη ενστικτα τους.


    https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title


    με ζωώδη ένστικτα δηλαδή? αρέσει δεν αρέσει ο καθένας μας οφείλει να. προσέχει για την δικιά του υγιεινή

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Niels πολλά δερματολογικά δεν έχουν σαφή αιτιολογία. Η βασική γραμμή είναι άρση του αιτίου. Πολλές φορές όμως δεν υπάρχει σαφές αίτιο. Οπότε είτε προσπαθούν να σκοτώσουν τα μικρόβια (αντιβ, αντιμυκητ) είτε να καταστείλλουν την ανοσιακή απόκριση (κορτιζόνη, κορτικοστεροειδή και ανοσοκατασταλτικά όπως το πιμεκρόλιμους). Καρκίνο δεν θα πάθεις επειδή βάζεις τοπικά την δραστική.
    Για το πιμεκρολιμους μου έχουν πει δερματολόγοι ότι η συχνή χρήση προκαλεί καρκίνο. Καταλαβαίνω τι λες απλά στην περίπτωση μου που οφείλεται στο αγχος οι αγωγές που μου έδιναν και περιεγραψες δεν με βοηθούν. Έχω χρόνια που ταλαιπωρουμαι, τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά, έχω αλλάξει διάφορους γιατρούς. Πλέον έχω βρει τον τρόπο να συντηρώ την κατάσταση σε ανεκτό επίπεδο χωρίς κορτιζόνη, πιμεκρολιμους ή αντιμυκητισιακα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και εγώ για το. κεφάλι σου λέω και χωρίς να το έχεις τραβηγμένο πονάει όταν πας να το σκουπίσεις
    Πάντως θέλει στέγνωμα γιατί κινδυνεύουμε από μυκητιάσεις αν μένει υγρασία εκεί μετά το πλύσιμο.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Πάντως θέλει στέγνωμα γιατί κινδυνεύουμε από μυκητιάσεις αν μένει υγρασία εκεί μετά το πλύσιμο.
    αν το πας ετσι και απο τα ουρα μενει υγρασια

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΕ AXE ΣΤΟ ΠΕΟΣ
    By Kryologitis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 11-08-2021, 09:27
  2. μικρο πεος και αναγκη επιβεβαιωσης
    By kostas19917 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 42
    Last Post: 28-07-2021, 20:54
  3. Πρόβλημα με το πεος
    By Xfirex15 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2020, 04:24
  4. Πόσο σκληρό πρέπει να είναι ένα πεος
    By Dimis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 03-11-2019, 12:09
  5. Προβλημα με το Πέος μου!
    By Silvio Pastore in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 20-11-2011, 20:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •