Προβλημα στο Πεος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26

    Unhappy Προβλημα στο Πεος

    Καλησπερα ειμαι σχεδον 18 χρονων, εβγαλα μια κοκκινιλα στο δερμα του πεους, μετα απο λιγες μερες εφυγε, αλλα μετα ξανα εβγαλα σε αλλο μερος, ειλικρινα, χειροτερα δεν γινοτανε, ηταν πρησμενο ολο το δερμα του πεους (μαζι με το σημειο της προηγουμενης κοκκινηλας) και γενικα, αν εριχνα πανω νερο ετσουζε...με τα πολλα πηγα στον γιατρο, μου αφαιρεσε το πετσακι και μου εδωσε κατι χαπια και μια αλοιφη, ναι μεν εγινε δουλεια αλλα στα κυρια μερη, οπου ξεκινησε ολο αυτο (2) εχουν μεινει ακομα σημαδια κοκκινηλας...επισης στην βαλανο μου αφηνει και κατι κοκκινα σημαδια ας πουμε σαν μελανιες κατω απο την κορονα...εχει περασει ενας μηνας μεχρι στιγμης, εδω και μια βδομαδα που ξανα πηγα στον γιατρο μου εδωσε μια αλλη αλοιφη αλλα δεν βλεπω αποτελεσματα να φευγει τελειως μηπως ειναι νωρις ακομα?
    *δεν εχω ερθει σε σεξουαλικη επαφη, μονο σε μια κοπελα πριν κανα χρονο και ισως περισσοτερο της ειχα κανει απλα στοματικο 8'( (επισης ναι δεν του το πα, απλα με ρωτησε για σεξουαλικη επαφη και θεωρησα οτι με ρωτουσε αν τον εχω βαλει πουθενα)
    **επισης κακη διατροφη, παραπανω κιλα. λετε απλα να ειναι μια δερματικη λοιμωξη που απλα χρειαζεται χρονο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Καλησπέρα,
    μικρούλη δεν μπορούμε να σου πουμε τι εχεις δυστυχώς. Εφόσον ο γιατρός σου, σου έδωσε συγκεκριμένες οδηγίες ακολούθησέ τες και αν κάτι σε προβληματίζει πες του το. Δεν μοιάζει με ΣΜΝ η περιγραφή, τώρα κορώνα να εννοείς την βάλανο άραγε; Προσπάθησε να είσαι καθαρός εκεί κάτω, να τραβάς το πετσάκι και να καθαρίζεις. Και κάθε φορά που εκσπερματίζεις επίσης να καθαρίζεις γιατί το σπέρμα δρα ερεθιστικά (μην βαζεις απλά χαρτί δηλαδή), το νερο να παει παντου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    τωρα τελευταια εχω σταματησει να αυνανιζομαι για αυτον τον λογο καθως το πλυσιμο που κανω τον τελευταιο μηνα το θεωρω φτωχο και φυσικα για λογους ερεθισμους απο το ιδιο το δερμα, επισης καθαριζομαι δυο φορες την ημερα μονο με νερο δυστυχως καθως τα αφρολουτρα σιγουρα θα με ερεθισουν
    επισης κορονα εννοω κατω απο κει που ξεκιναει η βαλανος, εκει που παχαινει δηλαδη το πεος και δημιουργειται το "μανιταρακι" επισης μετα απο το πλυσιμο σκουπιζομαι και με καθαρη πετσετα ωστε να μην μεινει υγρασια...απλα υπομονη λογικα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Ο γιατρος τι σου ειπε οτι ειναι;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Φαίνεται να είναι ερεθισμός από κακή υγιεινή. Να πάρεις αφρόλουτρο της προκοπής για να μην ερεθίζει. Θα το τραβάς τέρμα κατω, θα αφήνεις το νεράκι να τρέξει καλά θα το τρίψεις λίγο, αφρολουτρο και πολυ καλο ξεπλυμα μετά. Την πετσετα ταμποναριστα (ισα να ακουμπαει, μην τριβεις).

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    μολυνση ηταν..αλλα μου φαινεται περιεργο που δεν φευγει τελειως, ισως να περιμενω αποτελεσματα πολυ νωρις

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    ψάξε για βαλανίτιδα

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    ναι ομως οσο εχω τα συμπτωματα, δηλαδη τις κοκκινιλες δεν βαζω αφρολουτρο σωστα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Ο γιατρος σου ειπε να μην βαζεις αφρολουτρο; Η μονος σου δεν βαζεις επειδη τσουζει; αν το κανεις μονος θεωρω οτι πολυ κακως κανεις κ ισως γι αυτο δεν περναει. Πως θα καθαριστει απο τα μικροβια μονο με νερο;
    Γενικα και οι αντρες κ οι γυναικες πρεπει να χρησιμοποιουμε ειδικα σαπουνια γι αυτη την περιοχη, οχι τα αφρολουτρα του σουπερ μαρκετ. Πηγαινε στο φαρμακειο να παρεις ενα ειδικο για την περιοχη και αρχισε να πλενεσαι καλα. Πρεπει να βαζεις λιγη ποσοτητα αραιωμενη με νερο, και να πλενεσαι προσεκτικα παντου.
    Περυσι ενας φιλος μου ειχε παθει μυκητες γιατι καπου διαβασε πως δεν κανει οι αντρες να βαζουν σαπουνι εκει, οποτε αρχισε να το ξεπλενει μονο με νερο. Οταν το ειπε στον γιατρο, εκεινος γελασε κ τον εκραξε.
    Ισως γι αυτο δεν περναει τελειως. Μπορει να κανεις θεραπεια, αν ομως δεν πλενεσαι σωστα κανεις μισα πραγματα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    ενα πρασινο σαπουνι θα κανει καλη δουλεια,με νερο σκετο δεν φευγουν τα μικροβια

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Μην βάζετε καθημερινά σαπούνι στο πέος και σίγουρα όχι αφρολουτρα. Ποιες αλοιφές σου έδωσε; Γιατί αυτές που έχουν κορτιζόνη είναι επικίνδυνες για την περιοχή γιατί λεπταίνουν το δέρμα και δημιουργούν μεγαλύτερο πρόβλημα. Επίσης κάποιες είναι καρκινογόνες σε περίπτωση συχνής χρήσης.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    26
    δεν τις θυμαμαι, επισης εισαι σιγουρος γιαυτο σχετικα με την καθημερινη χρηση αφρολουτρων?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Ναι, ερεθίζουν την περιοχή. Η βάλανος και ο πρωκτός πρέπει φυσικά να καθαρίζονται αλλά όχι με αφρολουτρα. Για τη βάλανο θα έλεγα κυρίως νεράκι απλό ενώ μπορείς να κάνεις και πεολουτρα σε φυσιολογικό ορό για πέντε λεπτά πρωί βράδυ εφόσον έχεις ακόμη κοκκινίλες και να δεις πως θα πας. Υπάρχει και ιαματικό νερό της avene σε σπρέι που ανακουφίζει. Για το στέγνωμα της περιοχής μη χρησιμοποιείς πετσέτα χρησιμοποιημένη ξανά. Αν μπορείς άσε τη βάλανο εκτεθειμένη να στεγνώσει πριν ντυθείς. Για τον πρωκτό ειδικά αν κάποιος έχει αιμορροΐδες υπάρχουν ειδικά καθαριστικά στο φαρμακείο που ανακουφίζουν ενώ τα αφρολουτρα ερεθίζουν την περιοχή.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Μην βάζετε καθημερινά σαπούνι στο πέος και σίγουρα όχι αφρολουτρα. Ποιες αλοιφές σου έδωσε; Γιατί αυτές που έχουν κορτιζόνη είναι επικίνδυνες για την περιοχή γιατί λεπταίνουν το δέρμα και δημιουργούν μεγαλύτερο πρόβλημα. Επίσης κάποιες είναι καρκινογόνες σε περίπτωση συχνής χρήσης.
    γιατί τι έχει το σαπούνι? και με σκέτο νερό δεν γίνεται δουλειά όμως

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Δεν είπα ποτέ, όχι κάθε μέρα λέω. Λεπταίνει την επιδερμίδα με τον καιρό. Αναφέρομαι στη βάλανο συγκεκριμένα όχι στην περιοχή συνολικά.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΕ AXE ΣΤΟ ΠΕΟΣ
    By Kryologitis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 11-08-2021, 09:27
  2. μικρο πεος και αναγκη επιβεβαιωσης
    By kostas19917 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 42
    Last Post: 28-07-2021, 20:54
  3. Πρόβλημα με το πεος
    By Xfirex15 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2020, 04:24
  4. Πόσο σκληρό πρέπει να είναι ένα πεος
    By Dimis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 03-11-2019, 12:09
  5. Προβλημα με το Πέος μου!
    By Silvio Pastore in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 20-11-2011, 20:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •