Ο συντροφος μου πασχει απο καταθλιψη και με εγκατελειψε - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by MrsD View Post
    Εχω ηδη απομακρυνθεί, το θεμα ειναι πως δεν θα γυρίσει. Μου κανει τρομερό ψυχολογικο πόλεμο, μου ειπε πως βρηκε άλλη κ συνεχιζει τη ζωη του κ εγω θα μείνω στο ραφι κ θα κανω το μεγαλύτερο λαθος της ζωης μου να το κρατησω. Με αποκαλει ζητιάνα επειδη σε καποια φαση του ειπα πως θα κληθει να πληρωνει διατροφη, αν κ πλεον του λεω πως δεν θέλω τιποτα απο αυτον κ να με αφησει ήσυχη. Αποδιδει τις ελευθερες επαφες στο καταθλιπτικο επεισοδιο κ υποστηριζει οτι ποτε του δεν με ηθελε. Κι ας ελεγε σε όλους πως θα παντρευτουμε, έλεγε στα ανιψια του θα γινω θεια τους κ αλλα τετοια.. Εχει κανει στροφη 180° μεσα σε ενα μηνα. Δεν πειραζει, αν συνεχισει να ενοχλεί κ να πιεζει για εκτρωση θα κινηθω δικαστικά. Εγω δεν θα ξανασχοληθω μαζι του, για μενα πεθανε. Ας τον αναλαβει το καρμα απο δω κ περα γιατι σίγουρα θα το βρει απο αλλού αυτο που μου έκανε.
    κοιτα... αυτοι που εχουν καταθλιψη, δεν κανουν ελευθερες επαφες και γενικως, ανεξελεγκτες πραξεις.
    εχει πολυ πιο βαρια διαγνωση και τον γιατροπορευουν οι γονεις του, να εισαι βεβαιη γι αυτο. γι αυτο και "νοιωθει ασφαλεια" εκει..
    να κινηθεις δικαστικα ετσι κι αλλιως, και για τον εκφοβισμο και για να παρεις διατροφη για το παιδι. ζητιανος ειναι αυτος, που σε παρακαλουσε να παντρευτειτε να κανετε παιδια και τωρα σε βριζει....
    δικιαωμα σου να κρατησεις το παιδι. δεν τον αφορα πλεον.
    στο @$@$^ σου αν δεν σε ηθελε, οπως λεει. πες του αν δεν σε ηθελε και σε παρακαλουσε ετσι, πρεπει να ειναι παλαβος . και με αλλη να ειναι, τα ιδια θα της κανει, οποτε εσυ γλυτωσες. ας ελπισουμε να ειναι ψεματα και να μην τον φορτωθει καποια ανιδεη...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Η κατάθλιψη δεν σε κάνει μισάνθρωπο. Κάτι άλλο πρέπει να παίζει με εκείνον.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    3
    Καλά θα κάνεις να ζητήσεις διατροφή, προϋπόθεση γι’αυτό είναι να αναγνωρίσει την πατρότητα. Αν δε θέλει αυτός, θα πρέπει να το επιδιώξεις εσύ δικαστικά. Σε αυτήν την περίπτωση να ξέρεις ότι θα ασκείς μόνη σου τη γονική μέριμνα, αν αυτό σε ανησυχεί, ο ίδιος δε θα έχει λόγο στην ανατροφή του παιδιού.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    Πήγαινε "εχθές" και μίλα με δικηγόρο να σε κατευθύνει

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Lacan View Post
    Καλά θα κάνεις να ζητήσεις διατροφή, προϋπόθεση γι’αυτό είναι να αναγνωρίσει την πατρότητα. Αν δε θέλει αυτός, θα πρέπει να το επιδιώξεις εσύ δικαστικά. Σε αυτήν την περίπτωση να ξέρεις ότι θα ασκείς μόνη σου τη γονική μέριμνα, αν αυτό σε ανησυχεί, ο ίδιος δε θα έχει λόγο στην ανατροφή του παιδιού.
    η θεματοθετρια με περισση αφελεια εχει δηλωσει οτι δεν εχει οικονομικες απαιτησεις.
    υπολογιζω οτι ειναι πλουσια....

  6. #36
    MrsD
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    η θεματοθετρια με περισση αφελεια εχει δηλωσει οτι δεν εχει οικονομικες απαιτησεις.
    υπολογιζω οτι ειναι πλουσια....
    Δεν ειμαι πλουσια ουτε αφελης. Γνωριζω πολυ καλα οτι αν ζητησω αναγνωριση κ διατροφη θα ερθω αντιμετωπη με ψυχοφθορες καταστασεις, αντιδικιες κ φυσικα θα εχει δικαιωμα να βλεπει το παιδι, να το παιρνει διακοπες με την οικογενεια του με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Προτιμω να στερηθω εγω τα 300 (?) -500(?) € της διατροφής παρα να μεγαλωσει το παιδι μου με τετοιους "ανθρωπους"..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by MrsD View Post
    Δεν ειμαι πλουσια ουτε αφελης. Γνωριζω πολυ καλα οτι αν ζητησω αναγνωριση κ διατροφη θα ερθω αντιμετωπη με ψυχοφθορες καταστασεις, αντιδικιες κ φυσικα θα εχει δικαιωμα να βλεπει το παιδι, να το παιρνει διακοπες με την οικογενεια του με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Προτιμω να στερηθω εγω τα 300 (?) -500(?) € της διατροφής παρα να μεγαλωσει το παιδι μου με τετοιους "ανθρωπους"..
    ενταξει συγγνωμη!!
    μπορει να εχεις και δικιο αν και θεωρω οτι ακομα και τα 500*12*18 τουλαχιστον χρονια ειναι παροχες που δικαιουται το παιδι συν οτι αλλο προκυψει

  8. #38
    MrsD
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ενταξει συγγνωμη!!
    μπορει να εχεις και δικιο αν και θεωρω οτι ακομα και τα 500*12*18 τουλαχιστον χρονια ειναι παροχες που δικαιουται το παιδι συν οτι αλλο προκυψει
    Δεν το εχω αποκλείσει, αλλα είναι πολυ νωρις για να το σκεφτομαι. Η μητερα έχει προθεσμια μεχρι 5 ετη απο τον τοκετο κ το τεκνο μεχρι να κλεισει τα 19 να ζητησουν δικαστικη αναγνωριση. Μου εχει φερθει τοσο ασχημα, με παρατησε ξαφνικα ενω εταζε γαμο, το παιδι ηρθε με δικη του επιθυμια (εγω του ειχα πει να ξεκινησουμε προσπάθειες μετα απο γαμο) κ αφου εμεινα εγκυος με βριζει κ πιεζει για εκτρωση. Απο οσο εψαξα, δεν πασχει απο καταθλιψη. Πασχει απο ναρκισσιστικη διαταραχη προσωπικότητας κ απο αυτην πηγαζει η παραλογη συμπεριφορα του. Στην παρουσα φαση, δεν θελω καμια επαφη μαζι του, ποσω μαλλον να ερχεται να βλεπει το παιδι.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Βρε τον μαλακα και όχι ότι είναι απλως μαλακας είναι κάτι πολύ χειρότερο, σίγουρα έχει να κάνει με τον χαρακτήρα και όχι με την ασθένεια.
    Επειδη βλεπω οτι έχουν περάσει μήνες από τότε εύχομαι να είσαι καλά και με το καλό να γεννήσεις το αγγελούδι σου.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 20-09-2018, 10:35
  2. Replies: 22
    Last Post: 23-08-2013, 23:26
  3. Σ.Ο.Σ:Η μητέρα μου πάσχει από κατάθλιψη..βοηθήστε με
    By melitaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-2013, 02:16
  4. Πάσχει από κατάθλιψη.....
    By Φούλα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 09-11-2009, 12:00
  5. Ο σύντροφος μου πάσχει από διαταραχή πανικού
    By myr1302 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 08-09-2007, 00:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •