Εμπιστοσύνη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    10
    Μου είπε με την συγκεκριμένη ότι παλιά γινόταν πριν κάνει σχέση κ ότι δεν έχουν βρεθεί ποτέ..κ ότι μόνο τα λόγια ήθελε απ' αυτήν και τώρα έγινε 3-4 φορές υποτίθεται.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Σοφια ζητας απο εμας να σου πουμε τι θα κανεμε .
    Αντιλαμβανεσαι οτι αλλοι θα σου πουνε σηκω και φυγε και αλλοι θα σου πουνε κατσε ..Το θεμα ειναι εσυ τι εισαι διατεθημενη να κανεις με αυτο το θεμα της σχεσης σας .
    Εσυ τον ζεις ,ξερεις τι εισπρατεις δυο ολοκληρα χρονια και οχι κατι μηνες και μπορεις να τον ψυχολογησεις αν σου λεει αληθεια ή οχι ..
    Κοινος ειναι ο δικος σου ανθρωπος και τον ξερεις καλυτερα απο ολους μας .
    Το να προσεγγιζει καποιος ερωτικα γυναικες ,ενω υπαρχει σε μια σχεση δεν το λες και σωστο και σιγουρα ειναι κατακριτεο και μαλιστα ειναι και σοβαρη αιτια χωρισμου .

    Μηπως ομως θα πρεπει να το δεις και καπως αλλιως και πριν την τελικη καθαρα προσωπικη σου αποφαση πρεπει να κανεις μια ουσιαστικη συζητηση μαζι του ?
    Εδω μιλαμε για μια επιθυμια που μεσα στην σχεση του δεν την ειχε .Σου την ζητησε, εισεπραξε αρνηση και εκανε οτι εκανε .Ναι σε προσβαλη σαν γυναικα ολο αυτο αλλα υπαρχει και ενα αλλο κομματι ..
    Δεν αναιρει το γεγονος οτι αυτος ο ανθρωπος δεν σε αγαπαει ετσι ?
    Υπαρχουν επιθυμιες ή ερωτικα πάθη που καποιος τα βρισκει μονο και μονο για να καλυψει αυτη του την βασικη αναγκη αλλιως καταπιεζεται ...

    Ξερεις αν συνεχίστηκε η συγκεκριμενη επαφη ?
    Υπαρξε δηλαδη και αλλη φορα ?
    Κ ότι δεν την ξέρει από κοντά αλλά ήθελε μόνο τα λογια

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Μου φαίνεται κάπως χαζό ενώ έχει σχέση με εσένα και κάνετε σεξ, να προτιμάει να κοιτάζει μια οθόνη για να αυτοικανοποιηθεί.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Σοφία μου ήσουν καλά μέσα σε αυτή την σχέση μέχρι να αποκαλυφθεί όλο αυτό ?

    Δεν είσαι κάνα κοριτσάκι που μόλις ξεκινάει τις ερωτικές του σχέσεις και είναι στο περίπου και στο ψάχνομαι ακόμα τι θέλω ..

    Νομίζω θα είχες και προηγούμενες άλλες σχέσεις ..
    Είσαι σίγουρη ότι αυτό που εισέπραττες από τον σύντροφό σου ήταν το απόλυτο ώστε να αξίζει να μπεις σε μια διαδικασία να δείτε ποιο βαθιά το ενδεχόμενο να ξαναειστε μαζί ?

    Μας αναφέρεις απλά ένα κομμάτι της ερωτικής σας συμβίωσης που δεν ήταν απόλυτα ταυτόσημο ώστε ο ένας να καταπιέζεται με το γνωστό αποτέλεσμα .

    Υπάρχουν μήπως και άλλες διαφορές σας που απλά παραβλέπονται και δεν τους δίνεται τις πρέπων σημασία ?

    Το ερωτικό κομμάτι είναι πάρα πολύ σημαντικό ώστε ένα ζευγάρι να έχει διάρκεια .
    Κάποιες προτιμήσεις ή θελω που έχει ένας άνθρωπος ο οποίος ειναι σε αυτές τις ηλικίες που δεν πειραματίζεσαι πλέον ,στα 30 σου ξέρεις πολύ καλά τι ζητάς και τι θες ,δεν μπορεί εύκολα να συμβιβαστεί αλλά δεν είναι διατεθημενος να χάσει και έναν άνθρωπο που σε όλα τα άλλα εισπράτει πολλά ..

    Άλλωστε πολλοί άντρες κουβαλάνε και το στερεότυπο ότι με την γυναίκας τους δεν μπορουν να ζήσουν αυτά που θα ήθελαν να ζήσουν με μια γυναίκα που την έχουν κατατάξει σε χαμηλά ηθικά στρώματα ...


    Εσύ έχεις αντιληφθει να συμβαίνει κάτι τέτοιο?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Άλλωστε πολλοί άντρες κουβαλάνε και το στερεότυπο ότι με την γυναίκας τους δεν μπορουν να ζήσουν αυτά που θα ήθελαν να ζήσουν με μια γυναίκα που την έχουν κατατάξει σε χαμηλά ηθικά στρώματα ...

    δοκιμασαν και δεν μπορεσαν γιατι δεν ειναι ενα στερεοτυπο αλλα ο κανονας

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Εμπιστοσυνη
    By Κωνσταντίνα Χρυσάφη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 42
    Last Post: 30-10-2019, 12:23
  2. Εμπιστοσύνη.
    By belladonna in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-04-2019, 01:28
  3. Εμπιστοσύνη!
    By PositiveWave in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-07-2017, 00:52
  4. εμπιστοσύνη
    By Natalia_sups in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 23-11-2015, 14:58
  5. εμπιστοσύνη
    By kallia13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 14-08-2007, 17:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •