Εμπιστοσύνη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    10

    Εμπιστοσύνη

    Έκανε sexting με άλλη...και τώρα με παρακαλάει και υπόσχεται ότι δεν θα το ξανακάνει .. μετά απ' αυτό μπορώ να δώσω ευκαιρία ; Πώς να τον εμπιστευτώ και να μην έχω τον φόβο ότι θα ξαναγίνει;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλημερα!

    Τι ηλικίες έχετε και πόσο καιρό ειστε μαζί ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Τι ηλικίες έχετε και πόσο καιρό ειστε μαζί ?
    Εγώ 28 αυτός 31.. 2 χρόνια σχεδόν ..
    Ήταν μόνος πολλά χρόνια απλά περνούσε καλά οπότε το έκανε συχνά απ' ότι φαίνεται.
    Η αλήθεια είναι ότι όταν ξεκινούσε τέτοιες συζητήσεις μαζί μου εγώ δεν είχα όρεξη οπότε τον έκοβα. Αλλά γενικά το σεξ γινόταν συχνά και ήταν καλό όπως λέει κ αυτός..δν μπορώ να βγάλω άκρη..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by sofiapoz View Post
    Εγώ 28 αυτός 31.. 2 χρόνια σχεδόν ..
    Ήταν μόνος πολλά χρόνια απλά περνούσε καλά οπότε το έκανε συχνά απ' ότι φαίνεται.
    Η αλήθεια είναι ότι όταν ξεκινούσε τέτοιες συζητήσεις μαζί μου εγώ δεν είχα όρεξη οπότε τον έκοβα. Αλλά γενικά το σεξ γινόταν συχνά και ήταν καλό όπως λέει κ αυτός..δν μπορώ να βγάλω άκρη..
    Ηξερες δηλαδη οτι του αρεσει κατι τετοιο ?
    Σου εδινε οπότε πασα για να το κανετε και μαζι και εσυ απλα δεν ακολοθουσες ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    10
    Ε προσπάθησε κάνα 2 φορές και γω επειδή δεν είχα όρεξη άλλαζα θέμα αλλά δεν μου έκανε ποτέ συζήτηση ότι το θέλει τόσο πολύ πια. Κ όταν τον ρωτησα γιατί δεν το συζητήσε μαζί μου πριν στείλει σ αυτήν μου ειπε πως θεώρησε ότι δεν μαρεσει να συζητάμε σε μηνύματα ερωτικά.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ηξερες δηλαδη οτι του αρεσει κατι τετοιο ?
    Σου εδινε οπότε πασα για να το κανετε και μαζι και εσυ απλα δεν ακολοθουσες ?
    Ε προσπάθησε κάνα 2 φορές και γω επειδή δεν είχα όρεξη άλλαζα θέμα αλλά δεν μου έκανε ποτέ συζήτηση ότι το θέλει τόσο πολύ πια. Κ όταν τον ρωτησα γιατί δεν το συζητήσε μαζί μου πριν στείλει σ αυτήν μου ειπε πως θεώρησε ότι δεν μαρεσει να συζητάμε σε μηνύματα ερωτικά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by sofiapoz View Post
    Έκανε sexting με άλλη...και τώρα με παρακαλάει και υπόσχεται ότι δεν θα το ξανακάνει .. μετά απ' αυτό μπορώ να δώσω ευκαιρία ; Πώς να τον εμπιστευτώ και να μην έχω τον φόβο ότι θα ξαναγίνει;
    Πολυ καλα θα κανεις να μην τον εμπιστευτεις οτι δεν θα ξαναγινει.
    Το οτι στο φερε απ εξω απ εξω και συ δεν ηθελες, δεν του δινε το δικαιωμα να παει να το κανει με αλλες. Δηλαδη αν σου ζητουσε παρτουζα κ εσυ ελεγες οχι, θα λεγαμε α ωραια τοτε κ αυτος καλα εκανε και πηγε κ εκανε παρτουζα αλλου?
    Αν ηθελε να κανει σεξτινγκ με διαφορες και ηταν κυριος, να στο λεγε κ να αποφασιζες τι ηθελες να κανεις.
    Όλα τα άλλα ειναι....άλλα λόγια να αγαπιομαστε.

    Πως έμαθες για το σεξτινγκ? Φανταζομαι τον τσακωσες??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by sofiapoz View Post
    Ε προσπάθησε κάνα 2 φορές και γω επειδή δεν είχα όρεξη άλλαζα θέμα αλλά δεν μου έκανε ποτέ συζήτηση ότι το θέλει τόσο πολύ πια. Κ όταν τον ρωτησα γιατί δεν το συζητήσε μαζί μου πριν στείλει σ αυτήν μου ειπε πως θεώρησε ότι δεν μαρεσει να συζητάμε σε μηνύματα ερωτικά.
    Το μονο ευκολο ειναι να σου πω οτι εφοσον το εκανε μια φορα και εδειξε πριν οτι του αρεσει το σιγουρο ειναι οτι θα το ξανακανει οποτε καταλαβαιενις τι γινετε ..

    Απο την αλλη ειναι επιθυμια του και μαλιστα στο ειχε δηλωση αλλα εσυ το παραδεχεσαι οτι την απεριπτες ..
    Ποσο νομιζεις οτι ενας ανθρρωπος μπορει να καταπιεζει μια ερωτικη του επιθυμια απο την στιγμη μαλιστα που την εξεφρασε στον συντροφο του και δεν εγινε αποδεκτη ?

    Οι περισσοτερες αιτιες χωρισμου ειναι γιατι βρισκει ο ενας απο τους δυο συντροφους κατι αλλο το οποιο του λειπει μεσα στην ηδη υπαρχων σχεση ..

    Εσυ γιατι δεν δεχοσουν κατι τετοιο ?
    Δεν σου αρεσει ή απλα περνουσες μια φαση και δεν ειχες διαθεση εκεινο το διαστημα ?

    Εχεις συζητησει μαζι του το ενδεχομενο αυτο που σου εχει δηλωσει ξεκαθαρα πλεον οτι θα του το προσφερεις γιατι το θες και εσυ και οχι αναγκαστηκα ?
    Ειναι ο μοναδικος λογος χωρισμου ή υπηρχαν και αλλα θεματακια και αυτο ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να δωθει ενα τελος ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Πολυ καλα θα κανεις να μην τον εμπιστευτεις οτι δεν θα ξαναγινει.
    Το οτι στο φερε απ εξω απ εξω και συ δεν ηθελες, δεν του δινε το δικαιωμα να παει να το κανει με αλλες. Δηλαδη αν σου ζητουσε παρτουζα κ εσυ ελεγες οχι, θα λεγαμε α ωραια τοτε κ αυτος καλα εκανε και πηγε κ εκανε παρτουζα αλλου?
    Αν ηθελε να κανει σεξτινγκ με διαφορες και ηταν κυριος, να στο λεγε κ να αποφασιζες τι ηθελες να κανεις.
    Όλα τα άλλα ειναι....άλλα λόγια να αγαπιομαστε.

    Πως έμαθες για το σεξτινγκ? Φανταζομαι τον τσακωσες??
    Να μην δώσω ευκαιρία δλδ;
    Ε είχα δει ένα μήνυμα σε μια και τελικά μετά από πίεση παραδεχτηκε ότι εκαναν αυτο κ ότι το μετάνιωσε κ ότι έκανε μλκια κλπ

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το μονο ευκολο ειναι να σου πω οτι εφοσον το εκανε μια φορα και εδειξε πριν οτι του αρεσει το σιγουρο ειναι οτι θα το ξανακανει οποτε καταλαβαιενις τι γινετε ..

    Απο την αλλη ειναι επιθυμια του και μαλιστα στο ειχε δηλωση αλλα εσυ το παραδεχεσαι οτι την απεριπτες ..
    Ποσο νομιζεις οτι ενας ανθρρωπος μπορει να καταπιεζει μια ερωτικη του επιθυμια απο την στιγμη μαλιστα που την εξεφρασε στον συντροφο του και δεν εγινε αποδεκτη ?

    Οι περισσοτερες αιτιες χωρισμου ειναι γιατι βρισκει ο ενας απο τους δυο συντροφους κατι αλλο το οποιο του λειπει μεσα στην ηδη υπαρχων σχεση ..

    Εσυ γιατι δεν δεχοσουν κατι τετοιο ?
    Δεν σου αρεσει ή απλα περνουσες μια φαση και δεν ειχες διαθεση εκεινο το διαστημα ?

    Εχεις συζητησει μαζι του το ενδεχομενο αυτο που σου εχει δηλωσει ξεκαθαρα πλεον οτι θα του το προσφερεις γιατι το θες και εσυ και οχι αναγκαστηκα ?
    Ειναι ο μοναδικος λογος χωρισμου ή υπηρχαν και αλλα θεματακια και αυτο ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να δωθει ενα τελος ?
    Γενικά δεν είχαμε σοβαρά θέματα .. εγώ ήμουν γενικά λίγο υπερβολική πολλές φορές γιατί θα πήγαινε διακοπές με φιλους η θα ήταν όλη μέρα με κάποιον φίλο κ έβγαζα πολύ γκρίνια είναι η αλήθεια ..
    Ε εκείνες τις ώρες που ήθελε αυτός εγώ ήμουν στην δουλειά η είχα περίοδο οπότε τον σνομπαρα και τελικά όταν εγώ δούλευα κ δεν μιλούσαμε αυτός μιλούσε με την άλλη[emoji23]
    Δν τρελαίνομαι κιολας αλλά δεν με χαλάει μερικές φορές το θέλω κ γω αλλά ίσως δν το χω πολύ στα λόγια να εκφράστω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by sofiapoz View Post
    Να μην δώσω ευκαιρία δλδ;
    Ε είχα δει ένα μήνυμα σε μια και τελικά μετά από πίεση παραδεχτηκε ότι εκαναν αυτο κ ότι το μετάνιωσε κ ότι έκανε μλκια κλπ
    Καλα το φανταστηκα. Μετανοημενος αφου τον τσακωσες με την γιδα στην πλατη. Αν δεν τον ειχες τσακωσει κι αν δεν τον ειχες πιεσει θα σε δουλευε ακομα και θα κανε σεξτινγκ με αλλες....τωρα που τον τσακωσες το παιζει μετανοημενος.

    Το αν θα δωσεις ευκαιρια ή όχι , είναι δικό σου θέμα.
    Εγω σου λεω οτι άνθρωπος μετανοημένος ΑΦΟΥ τον έχουν τσακωσει δεν γινεται.
    Κι επίσης να μην μπεις ποτε στο τρυπακι να κανεις πραγματα που δεν συο αρεσουν και δεν τα θες....επειδη φοβασαι οτι θα χασεις καποιον.
    Ειχες καθε δικαιωμα να μην θες σεξτνινγκ ή οτιδηποτε άλλο μπορει να θελει καποιος αλλος. Αν το θελε τοσο πολυ που δεν μπορουσε να ζησει χωρις αυτο, να στο λεγε ΠΡΙΝ τον τσακωσεις στα πρασσα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by sofiapoz View Post
    Γενικά δεν είχαμε σοβαρά θέματα .. εγώ ήμουν γενικά λίγο υπερβολική πολλές φορές γιατί θα πήγαινε διακοπές με φιλους η θα ήταν όλη μέρα με κάποιον φίλο κ έβγαζα πολύ γκρίνια είναι η αλήθεια ..
    Ε εκείνες τις ώρες που ήθελε αυτός εγώ ήμουν στην δουλειά η είχα περίοδο οπότε τον σνομπαρα και τελικά όταν εγώ δούλευα κ δεν μιλούσαμε αυτός μιλούσε με την άλλη[emoji23]
    Δν τρελαίνομαι κιολας αλλά δεν με χαλάει μερικές φορές το θέλω κ γω αλλά ίσως δν το χω πολύ στα λόγια να εκφράστω.
    ααα...γινοταν συνεχομενα δηλαδη αυτο? δεν εγινε μια φορα και τελος? το χε συστημα ο τυπος οταν εσυ δεν μπορουσες να βρισκει αλλου. Ωραιος...
    Και μεθαυριο αν προχωρησετε οταν θα σαι αρρωστη ή δεν θα μπορεις ή έγκυος.....ε κι αυτος ο κακομοιρης τι να κανει? δεν θα παει με καμια αλλη?

    Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις, αν εισαι μικρή, να μάθεις να μην ανέχεσαι τέτοιες συμεπριφορες. Ο άνθρωπος που μας αγαπάει...δεν ψαχνει να γεμισει τον χρονο του με αλλες οταν εμεις δεν μπορουμε. Και γενικα δεν εισαι εκει για να ικανοποιεις όλες του τις αναγκες ανα πασα στιγμη.

    υγ. συγγνωμη, τωρα ειδα οτι αναφερεις και ηλικιες

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by sofiapoz View Post
    Γενικά δεν είχαμε σοβαρά θέματα .. εγώ ήμουν γενικά λίγο υπερβολική πολλές φορές γιατί θα πήγαινε διακοπές με φιλους η θα ήταν όλη μέρα με κάποιον φίλο κ έβγαζα πολύ γκρίνια είναι η αλήθεια ..
    Ε εκείνες τις ώρες που ήθελε αυτός εγώ ήμουν στην δουλειά η είχα περίοδο οπότε τον σνομπαρα και τελικά όταν εγώ δούλευα κ δεν μιλούσαμε αυτός μιλούσε με την άλλη[emoji23]
    Δν τρελαίνομαι κιολας αλλά δεν με χαλάει μερικές φορές το θέλω κ γω αλλά ίσως δν το χω πολύ στα λόγια να εκφράστω.
    Σοφια ζητας απο εμας να σου πουμε τι θα κανεμε .
    Αντιλαμβανεσαι οτι αλλοι θα σου πουνε σηκω και φυγε και αλλοι θα σου πουνε κατσε ..Το θεμα ειναι εσυ τι εισαι διατεθημενη να κανεις με αυτο το θεμα της σχεσης σας .
    Εσυ τον ζεις ,ξερεις τι εισπρατεις δυο ολοκληρα χρονια και οχι κατι μηνες και μπορεις να τον ψυχολογησεις αν σου λεει αληθεια ή οχι ..
    Κοινος ειναι ο δικος σου ανθρωπος και τον ξερεις καλυτερα απο ολους μας .
    Το να προσεγγιζει καποιος ερωτικα γυναικες ,ενω υπαρχει σε μια σχεση δεν το λες και σωστο και σιγουρα ειναι κατακριτεο και μαλιστα ειναι και σοβαρη αιτια χωρισμου .

    Μηπως ομως θα πρεπει να το δεις και καπως αλλιως και πριν την τελικη καθαρα προσωπικη σου αποφαση πρεπει να κανεις μια ουσιαστικη συζητηση μαζι του ?
    Εδω μιλαμε για μια επιθυμια που μεσα στην σχεση του δεν την ειχε .Σου την ζητησε, εισεπραξε αρνηση και εκανε οτι εκανε .Ναι σε προσβαλη σαν γυναικα ολο αυτο αλλα υπαρχει και ενα αλλο κομματι ..
    Δεν αναιρει το γεγονος οτι αυτος ο ανθρωπος δεν σε αγαπαει ετσι ?
    Υπαρχουν επιθυμιες ή ερωτικα πάθη που καποιος τα βρισκει μονο και μονο για να καλυψει αυτη του την βασικη αναγκη αλλιως καταπιεζεται ...

    Ξερεις αν συνεχίστηκε η συγκεκριμενη επαφη ?
    Υπαρξε δηλαδη και αλλη φορα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    10
    Μου είπε ότι γινόταν παλιά πριν κάνει σχέση..και τώρα 3-4 φορές ..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Σοφια ζητας απο εμας να σου πουμε τι θα κανεμε .
    Αντιλαμβανεσαι οτι αλλοι θα σου πουνε σηκω και φυγε και αλλοι θα σου πουνε κατσε ..Το θεμα ειναι εσυ τι εισαι διατεθημενη να κανεις με αυτο το θεμα της σχεσης σας .
    Εσυ τον ζεις ,ξερεις τι εισπρατεις δυο ολοκληρα χρονια και οχι κατι μηνες και μπορεις να τον ψυχολογησεις αν σου λεει αληθεια ή οχι ..
    Κοινος ειναι ο δικος σου ανθρωπος και τον ξερεις καλυτερα απο ολους μας .
    Το να προσεγγιζει καποιος ερωτικα γυναικες ,ενω υπαρχει σε μια σχεση δεν το λες και σωστο και σιγουρα ειναι κατακριτεο και μαλιστα ειναι και σοβαρη αιτια χωρισμου .

    Μηπως ομως θα πρεπει να το δεις και καπως αλλιως και πριν την τελικη καθαρα προσωπικη σου αποφαση πρεπει να κανεις μια ουσιαστικη συζητηση μαζι του ?
    Εδω μιλαμε για μια επιθυμια που μεσα στην σχεση του δεν την ειχε .Σου την ζητησε, εισεπραξε αρνηση και εκανε οτι εκανε .Ναι σε προσβαλη σαν γυναικα ολο αυτο αλλα υπαρχει και ενα αλλο κομματι ..
    Δεν αναιρει το γεγονος οτι αυτος ο ανθρωπος δεν σε αγαπαει ετσι ?
    Υπαρχουν επιθυμιες ή ερωτικα πάθη που καποιος τα βρισκει μονο και μονο για να καλυψει αυτη του την βασικη αναγκη αλλιως καταπιεζεται ...

    Ξερεις αν συνεχίστηκε η συγκεκριμενη επαφη ?
    Υπαρξε δηλαδη και αλλη φορα ?
    Μου είπε ότι παλιά γινόταν πριν κάνει σχέση κ ότι δεν έχουν βρεθεί ποτέ..κ ότι μόνο τα λόγια ήθελε απ' αυτήν και τώρα έγινε 3-4 φορές υποτίθεται. κ λέω τι ευχαρίστηση σου έδινε και μου είπε ότι επειδή μπορουσε τόσο εύκολα να υπάρξει τέτοια συζήτηση.. άρρωστο;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εμπιστοσυνη
    By Κωνσταντίνα Χρυσάφη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 42
    Last Post: 30-10-2019, 12:23
  2. Εμπιστοσύνη.
    By belladonna in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-04-2019, 01:28
  3. Εμπιστοσύνη!
    By PositiveWave in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-07-2017, 00:52
  4. εμπιστοσύνη
    By Natalia_sups in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 23-11-2015, 14:58
  5. εμπιστοσύνη
    By kallia13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 14-08-2007, 17:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •