Πώς κατέληξα ετσι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100

    Πώς κατέληξα ετσι

    Όταν ήμουν 18 γούσταρα τρελά την γυμναστική και τις δουλειές που έχουν πολύ σωματική κόποση τώρα είμαι 20 και βαριέμαι να πάω γυμναστήριο θέλω μόνο να κοιμάμαι ,να παίζω παιχνίδια και να πηγαίνω για καφέ με τους φίλους μου

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    11
    Καλησπέρα. Προσπάθησε μην είσαι αυστηρός με τον ευατο σου. Το να παίρναμε διαστήματα που να μην είμαστε δραστήριοι είναι φυσιολογικό. Κάθε μέρα είναι διαφορετική. Επίσης μιλάς για ένα διάστημα που συνεβει μέσα στην καραντίνα. Και αυτό από μόνο του είναι σοβαρό. Όλοι βγήκαμε λαβωμένοι από αυτό. Να είσαι περηφανος που το είδες νωρίς και ξεκίνα να ζεις την ζωή σου ξανά όπως σου αρέσει έχοντας πάντα στο μυαλό σου να κάνεις πράγματα με αγάπη για τον εαυτό σου. Δεν έχει σημασία αν δεν είναι τα ίδια με αυτά που έκανες παλιά. Η ζωή αλλάζει..και αυτό είναι καλο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by az0uz0u View Post
    Καλησπέρα. Προσπάθησε μην είσαι αυστηρός με τον ευατο σου. Το να παίρναμε διαστήματα που να μην είμαστε δραστήριοι είναι φυσιολογικό. Κάθε μέρα είναι διαφορετική. Επίσης μιλάς για ένα διάστημα που συνεβει μέσα στην καραντίνα. Και αυτό από μόνο του είναι σοβαρό. Όλοι βγήκαμε λαβωμένοι από αυτό. Να είσαι περηφανος που το είδες νωρίς και ξεκίνα να ζεις την ζωή σου ξανά όπως σου αρέσει έχοντας πάντα στο μυαλό σου να κάνεις πράγματα με αγάπη για τον εαυτό σου. Δεν έχει σημασία αν δεν είναι τα ίδια με αυτά που έκανες παλιά. Η ζωή αλλάζει..και αυτό είναι καλο.
    Νοσταλγώ την εποχή που ξυπνούσα με ενέργεια και έκανα την σκληρότερη γυμναστική

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αυτο ειναι καπως φυσιολογικο. Οσο μεγαλωνουμε αλλαζουν οι προτεραιοτητες μας. Και εγω εκανα πρωταθλητισμο σχεδον στα νιατα μου σε ενα αθλημα (οχι τοσο σωματικο), αλλα τα εφερε και η ζωη και τα παρατησα.
    Που να μπεις και στον εργασιακο χωρο, που ακομα και επαγγελμα να κανεις που να σου αρεσει, δεν θα σου αρεσει καθε ημερα να ασχολεισαι κανα 8ωρο με αυτο (συνηθως) και να μη σου μενει ελευθερος χρονος. Τεσπα απο εσενα εξαρταται τι προτεραιοτητες θα θεσεις με τον χρονο που εχεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    το να το δεχτείς σαν μια περίοδο πένθους του "παλιού εαυτού" δεν είναι κακό.
    δηλαδή τώρα, υπάρχει κάτι που σου δίνει χαρά; κάτι που θες να κάνεις και περιμένεις; είσαι λειτουργικός γενικότερα ή δυσκολεύεσαι;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by user View Post
    το να το δεχτείς σαν μια περίοδο πένθους του "παλιού εαυτού" δεν είναι κακό.
    δηλαδή τώρα, υπάρχει κάτι που σου δίνει χαρά; κάτι που θες να κάνεις και περιμένεις; είσαι λειτουργικός γενικότερα ή δυσκολεύεσαι;
    Είμαι μια χαρά λειτουργικος και έχω πράγματα να κάνω αλλά νοσταλγώ τότε που ήμουν καυλωμενος με την γυμναστική

  7. #7
    Προφανως κάτι σε εμποδίζει,σε επηρεάζει ψυχολογικά.Από τα 18 έως τα 20 είναι 2χρονια διαφορά.Είσαι στο πικ της ενεργητικότητας!!Επειτα όταν μας αρέσει κάτι δύσκολα το παρατάμε,εκτός αν συντρέχουν άλλοι λόγοι!Σκεψου τι φταίει,μόνο εσυ το ξέρεις!!

Similar Threads

  1. ετσι αρχισαν ολα...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 29-11-2020, 13:28
  2. Μια έτσι..Μια αλλιώς.. τι να κάνω για να μην μου φέρεται έτσι..???
    By rafailia90 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 18-03-2013, 22:00
  3. δεν αντεχω να ζω ετσι
    By wishes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 06-01-2013, 23:33
  4. Έτσι ξαφνικά...στα 30
    By remains in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 03-10-2011, 20:22
  5. πως τα εκανα ετσι?
    By marina7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-09-2011, 16:24

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •