65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 171
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα το ξερω οτι μπορει να φτασει πολυ μακρια.. και πολυ εγκληματικα... αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να "κατανοησω". τι να κατανοησω; οτι θα καταστρεψει εναν αθωο για να παρει την δοση του;
    ΣΤΑ ΜΠΟΥΝΤΡΟΥΜΙΑ!
    Όχι remedy. Οι επιστήμονες εδώ και πολλά χρόνια έχουν καταλάβει ότι τα μπουντρούμια δεν ειναι λύση. Η θεραπεία ειναι η λύση. Γι αυτό και όταν ένας άνθρωπος ζητά βοήθεια, άσχετα από τις πράξεις του, δεν τον στέλνεις στα μπουντρούμια, αλλά τον βοηθάς να θεραπευτεί.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Να διαγράψω μηνύματα... να μην διαγράψω... ιδού η απορία!
    Θερμή παράκληση, να επιστρέψουμε στο θέμα, παραμερίζοντας τις συγκρούσεις που βλέπω να τις μεταφέρουμε εδώ και καιρό, από θέμα σε θέμα, με κάθε αφορμή.

    Σε ότι αφορά στις ποινές, αυτές έχουν μια αυτοματοποιημένη ημερομηνία λήξης, γι αυτο για παράδειγμα βλέπουμε κάποιους πρώην αποκλεισμένους να επιστρέφουν μερικούς μήνες αργότερα.

    Ανάλογα με το είδος της ποινής, η χρονική διάρκεια της ποινής είναι διαφορετική,
    πχ για απλές παραβιάσεις όρων χρήσης είναι 30 ημέρες
    για υβριστικά μηνύματα νομίζω είναι 60 ημέρες
    για παραβίαση προσωπικών δεδομένων 90 ημέρες ή ίσως χωρίς ημερομηνία λήξης (δεν θυμάμαι καλά)
    κ.ο.κ.
    μετά τη λήξη της χρονικής διάρκειας, παραμένει η ποινή ως ιστορικό, δεν προσμετράται όμως στο τρέχον άθροισμα.

    * τα σχόλια μου περί ποινών, τα αναφέρω με μια επιφύλαξη γιατί δεν θυμάμαι με ακρίβεις πως δουλεύει το σύστημα.
    καλησπερα.
    ακριβως αυτο εξηγησα κι εγω στο μηνυμα μου, αλλα η κυρια ντιντη μας ειπε οτι δεν ξερω τι λεω και οτι "ως συνηθως" παραπληροφορω κι ενα σωρο αλλες χειριστικες συκοφαντιες οπως συνηθιζει.
    οποτε θα ηταν καλο να ξεραμε, αν οντως υπηρξε ανακληση καποιας ποινης επειδη παραπονεθηκε η μαριλου-ντιντη, η αν τα μπερδεψε "ως συνηθως" και απλως εξεπνευσε η ποινη της, οπως γινεται παντα...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Τον βάζεις στην ίδια κατηγορία με έναν εξαρτημένο ναρκωμανή; γιατι εσυ πριν μιλησες για ερωτα κ οτι δεν πρεπει να ερωτευεται πουτανες.
    Θεωρείς οτι το προβλημα του συγκεκριμένου ανθρωπου είναι το ειδος των γυναικων που ερωτευεται ή ο ίδιος και η αντιληψη που εχει για τις γυναικες;

    Κ επειδη με ρωτας οχι δεν θα εδειχνα κατανοηση ουτε σε εναν εξαρτημενο ναρκωμανη αν εκανε αυτα που εκανε ο θεματοθετης εδω. Θα του λεγα να παει για απεξαρτηση γιατι θα αναγνωριζα οτι το προβλημα ειναι στον ιδιο και οχι στους γυρω του και στην καθε γυναικα που τυχαινει να βρεθει στον δρομο του.
    Μα δεν το είπες αυτό ελισαβετ! Του επιτέθηκες με το καλήμερα. Επίσης δεν είδα ότι ο θεματοθέτης αποδίδει ευθύνες αλλού. Αντίθετα αποδέχεται τις δικές του ευθύνες και ζητά βοήθεια. Να πω τέλος ότι οι σεξουαλικές-ερωτικές εξαρτήσεις είναι εξίσου ισχυρές (αν όχι πιο ισχυρές) από αυτές των ναρκωτικών.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Κάτσε βρε συ τωρα γιατι πραγματικά δεν σε καταλαβαινω.
    Αν εγω ερθω εδω και περιγραψω πως σκότωσα καποιον...δεν θα ειμαι εγκληματιας γιατι είμαι μέλος του φορουμ κ αν με πειτε θα παραβιάζετε τους κανόνες ?
    Στο πρωτο του σχολιο που του απαντησα, δεν ειχε γραψει καν πως εχει κατεβασει ολα αυτα που ανεβαζε για την κοπελα και περιέγραφε πως το προβλημα του ειναι πως τον πειραζει που του λεει ψεματα και παει και συναντά άλλον και πως του λεει πως την παρενοχλεί επειδη την παρακολουθεί!!!! Τι επρεπε να του πουμε δηλαδη;;;
    Το εάν κάποιος ειναι εγκληματίας ή όχι το αποφασίζουν τα δικαστήρια Ελισαβετ και όχι εσείς. Για την ιστορία του θεματοθέτη και για το τι ακριβώς συνέβει γνωρίζετε ελάχιστα και φαντάζομαι μετά από τη συμπεριφορά σας δεν θα μάθουμε περισσότερα. Δυστυχώς.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Θεωρώ ότι ειναι απαράδεκτο κάποιος που εδώ σε αυτό το φορουμ, καταθέτει την ιστορία του και ζητά βοήθεια να εισπάτει τέτοια συμπεριφορά. Άσχετα από τις πράξεις του, ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Μα δεν το είπες αυτό ελισαβετ! Του επιτέθηκες με το καλήμερα. Επίσης δεν είδα ότι ο θεματοθέτης αποδίδει ευθύνες αλλού. Αντίθετα αποδέχεται τις δικές του ευθύνες και ζητά βοήθεια. Να πω τέλος ότι οι σεξουαλικές-ερωτικές εξαρτήσεις είναι εξίσου ισχυρές (αν όχι πιο ισχυρές) από αυτές των ναρκωτικών.
    πως αποδεχεται ευθυνες βρε αιολε οταν μας λεει οτι αυτος πηγε να της κανει καλο, επειδη ειχε παρει τον στραβο τον δρομο; θα μας τρελανεις;
    ο τυπακος δεν εχει καν καταλαβει οτι ειναι για φυλακη, οχι να αποδεχεται κι ευθυνες...

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Θεωρώ ότι ειναι απαράδεκτο κάποιος που εδώ σε αυτό το φορουμ, καταθέτει την ιστορία του και ζητά βοήθεια να εισπάτει τέτοια συμπεριφορά. Άσχετα από τις πράξεις του, ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!
    αιολε, σε περιπτωση που δεν το ξερεις, και σε γιατρο να παει κανεις και να ομολογησει εγκληματα, αιρεται το ιατρικο απορρητο και πρεπει να κανει καταγγελια...

    εδω μεσα, ΔΕΝ γινεται καν θεραπεια. ειναι συζητηση μεταξυ συνανθρωπων.
    αν ερθει καποιος που εγκληματει εναντιον αθωων συνανθρωπων, δεν γινεται να αποσιωπουμε το οτι εγκληματει , να τον χαιδευουμε και να του δινουμε συμβουλες πως να διαχειριστει μια απορριψη. η σωστη ενεργεια ειναι καταγγελια στην διωξη... οτιδηποτε αλλλο ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

    ο τυπος δεν ζητησε βοηθεια γι αυτο που εκανε, που ειναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ. δεν το εχει συνειδητοποιησει καν. μας ειπε οτι ηθελε αν την βαλει στον σωστο τον δρομο. ζητησε βοηθεια για να συνεχισει να εκβιαζει την κοπελα, η εστω να την ξεπερασει...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Το εάν κάποιος ειναι εγκληματίας ή όχι το αποφασίζουν τα δικαστήρια Ελισαβετ και όχι εσείς. Για την ιστορία του θεματοθέτη και για το τι ακριβώς συνέβει γνωρίζετε ελάχιστα και φαντάζομαι μετά από τη συμπεριφορά σας δεν θα μάθουμε περισσότερα. Δυστυχώς.
    μα το ειπε μονος του. δεν χρειαζεται να αποφασισουμε τιποτε, ουτε εκμαιευσαμε κατι. μας τα ειπε φατσα-φορα..
    αν λεει ψεματα, τοτε απλα μας δουλευει.
    αν λεει αληθεια, ειναι για φυλακη.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,671
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Όχι remedy. Οι επιστήμονες εδώ και πολλά χρόνια έχουν καταλάβει ότι τα μπουντρούμια δεν ειναι λύση. Η θεραπεία ειναι η λύση. Γι αυτό και όταν ένας άνθρωπος ζητά βοήθεια, άσχετα από τις πράξεις του, δεν τον στέλνεις στα μπουντρούμια, αλλά τον βοηθάς να θεραπευτεί.
    αιολε, τα μπουντρουμια δεν ειναι καμια λυση για την απεξαρτηση, σαφως. ειναι μια χαρα λυση ομως για να σωθουν τα θυματα τους, αν εχουν φτασεισ το σημειο να εγκληματουν εναντιον αθωων συνανθρωπων τους..

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Μα δεν το είπες αυτό ελισαβετ! Του επιτέθηκες με το καλήμερα. Επίσης δεν είδα ότι ο θεματοθέτης αποδίδει ευθύνες αλλού. Αντίθετα αποδέχεται τις δικές του ευθύνες και ζητά βοήθεια. Να πω τέλος ότι οι σεξουαλικές-ερωτικές εξαρτήσεις είναι εξίσου ισχυρές (αν όχι πιο ισχυρές) από αυτές των ναρκωτικών.
    Μα αυτό ακριβώς του είπα. Να διαγράψει ότι ανέβασε για την γυναίκα (γιατί δεν θεωρώ ότι η γυναίκα ήταν το πρόβλημα κι αν ήταν ******* ή όχι αλλά ο ίδιος) και να σταματήσει να την παρενοχλεί. Κι αν αυτό δεν το καταλαβαίνει μόνος του, οτι θα του το μάθουν οι αρχές.

    Είδες τι έγραφε στο πρώτο του μνμ? Ποια βοήθεια ζητούσε; Για τι πράγμα; Δεν έλεγε οτι θέλει να ξεκόψει απτην κοπέλα και μας ζητούσε συμβουλές πως θα ξεκόψει, δεν έλεγε οτι μετανιώσε για όσα της έκανε, δεν έλεγε τίποτα τέτοιο. Ελεγε οτι δεν με νοιάζει αν την μοιράζομαι (προφανώς δεν τον νοιάζει γιατι ήδη την θεωρεί *******) αλλά δεν θέλω να μου λέει ψεματα οτι δεν έχει άλλον και να μου λεει οτι την παρενοχλώ επειδη την παρακολουθώ. Ποιες ευθύνες του αποδέχεται?? Πώς? Γιαυτό και στο πρώτο μου σχόλιο το μόνο που του είπα ήταν να σταματήσει να την ενοχλεί και οτι δεν καταλαβαίνω τι βοήθεια ζητά και τι περιμένει να του πούμε. Ποια ηθικολογία έκανα; Ηθικολογία είναι να του πω οτι η γυναίκα και καμιά γυναίκα δεν είναι κτήμα του για να την κάνει ο, τι θέλει;;;

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Το εάν κάποιος ειναι εγκληματίας ή όχι το αποφασίζουν τα δικαστήρια Ελισαβετ και όχι εσείς. Για την ιστορία του θεματοθέτη και για το τι ακριβώς συνέβει γνωρίζετε ελάχιστα και φαντάζομαι μετά από τη συμπεριφορά σας δεν θα μάθουμε περισσότερα. Δυστυχώς.
    Αυτα που είπε ο ίδιος οτι έκανε αιολε είναι παρανομα και διώκονται ποινικά. Ο ίδιος τα είπε, δεν τον κατηγόρησε κάποιος εδώ οτι τα έκανε.

    Ειλικρινά, δεν στο ευχομαι προφανώς, αλλά ήθελα να ήξερα αν αυτό που έκανε στην κοπέλα συνέβαινε στην αδερφή, στην φίλη σου ή σε οποιαδήποτε γυναίκα στο περιβάλλον σου κι ένας ""ερωτευμένος" πρωην της ανέβαζε πειραγμένες φωτο στο ιντερνετ, θα το αντιμετώπιζες με την ίδια επιείκια και κατανόηση; Θα τον θεωρούσες απλά ερωτευμένο ή θα του κανες καταγγελία και θα θελες να τον χώσεις στο μπουντρουμι για να πάρει το μάθημα του;

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Θεωρώ ότι ειναι απαράδεκτο κάποιος που εδώ σε αυτό το φορουμ, καταθέτει την ιστορία του και ζητά βοήθεια να εισπάτει τέτοια συμπεριφορά. Άσχετα από τις πράξεις του, ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!
    Ναι σε αυτό έχεις δίκιο.
    Δεν έρχεται κανείς εδώ για να ακούσει κύρηγμα περι ηθικής.
    Ο θεματοθέτης δεν ήρθε εδώ να μας πει ότι έκανα τα τάδε που ήταν βλακείες, τις έχω μετανιώσει και θέλω να επανορθώσω και να ξεκολήσω ομως.
    Ήρθε, μας είπε με θράσος ότι έκανε αξιοποινες πράξεις κατά ενός άλλου ανθρώπου και ζητούσε βοήθεια γιατι το πρόβλημα του ήταν που αυτή τωρα του λεει ψεματα οτι δεν έχει άλλον!!!!
    Σιγα μη του δώσω και τρόπους πώς να την εκβιάσει και πιο αποτελεσματικά βρε αιολε κ πως θα την κάνει να μην έχει άλλον!!

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Να διαγράψω μηνύματα... να μην διαγράψω... ιδού η απορία!
    Θερμή παράκληση, να επιστρέψουμε στο θέμα, παραμερίζοντας τις συγκρούσεις που βλέπω να τις μεταφέρουμε εδώ και καιρό, από θέμα σε θέμα, με κάθε αφορμή.

    Σε ότι αφορά στις ποινές, αυτές έχουν μια αυτοματοποιημένη ημερομηνία λήξης, γι αυτο για παράδειγμα βλέπουμε κάποιους πρώην αποκλεισμένους να επιστρέφουν μερικούς μήνες αργότερα.

    Ανάλογα με το είδος της ποινής, η χρονική διάρκεια της ποινής είναι διαφορετική,
    πχ για απλές παραβιάσεις όρων χρήσης είναι 30 ημέρες
    για υβριστικά μηνύματα νομίζω είναι 60 ημέρες
    για παραβίαση προσωπικών δεδομένων 90 ημέρες ή ίσως χωρίς ημερομηνία λήξης (δεν θυμάμαι καλά)
    κ.ο.κ.
    μετά τη λήξη της χρονικής διάρκειας, παραμένει η ποινή ως ιστορικό, δεν προσμετράται όμως στο τρέχον άθροισμα.

    * τα σχόλια μου περί ποινών, τα αναφέρω με μια επιφύλαξη γιατί δεν θυμάμαι με ακρίβεις πως δουλεύει το σύστημα.
    Άρα λοιπον Αεον εσύ λες κάτι εντελώς διαφορετικό από αυτό που είπε η Μαριλου.

    Εκείνη είπε οτι εγινε λαθος και της αποδωθηκε ποινη απο κάποιο νεο διαχειριστη, η διαχείριση αναγνώρισε το λαθος της και της ανακαλεσες την ποινη εσύ προσωπικά απ ότι καταλαβα. Μάλιστα αυτο το χρησιμοποίησε ως απαντηση σε μενα και επιχείρημα στο οτι η συμπεριφορά της εδώ και καιρό έχει την έγκριση της διαχείρισης!
    Οπότε όπως καταλαβαίνεις δικαιολογημένα ήθελα να μάθω αν είναι όντως έτσι κι αν όντως με την σύμφωνη γνώμη της διαχείρησης δέχομαι καθημερινές επιθέσεις απτην Μαριλού κι αν της ανακαλούνται ποινές εκ των υστέρων.

    Κι επειδή δεν μπορούν να συμβαίνουν και τα δύο ταυτόχρονα, προσωπικά δέχομαι αυτό που λες ως αληθές και θεωρώ την εκδοχή της Μαριλούς....μια απτα γνωστά της.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Eίσαι πράγματι κακός άνθρωπος. εγώ θα έβαζα δυο τρεις να σε μαυρισουν στο ξυλο.

  15. #60
    Nefeli28
    Guest
    Είμαστε σιγουροι ότι δεν είναι κανένα τρολ όπως πολύ συχνά βλέπουμε εδώ μέσα;;;
    Απ’οτι βλέπω δεν εχει ξαναγράψει τίποτα…

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 08:10
  2. βοηθεια...εξαρτημενος απ την ηρωινη.
    By olia7 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 123
    Last Post: 15-04-2016, 14:13
  3. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 05:26
  4. η κοπελα μου αλλα λεει και αλλα κανει..και αλλα ενοει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 21-06-2013, 00:24
  5. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 20:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •