65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 171
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    τα έχεις μπερδέψει κάπως μου φαίνεται τα πράματα. Να χρησιμοποιήσουμε αντί τον όρο "εθισμός" τον όρο "εμμονή"; Σε διευκολύνει αυτό; Χρησιμοποιείς τις διάφορες έννοιες όπως σε βολεύει την κάθε φορά ώστε να διευκολύνεσαι στο να αποδίδεις ευθύνες και κατηγοριτήρια. Και αυτό το κάνεις συνέχεια.
    Κατι αλλο επι του θεματος εχεις να πεις ?
    Αλλιως προχωρα στον επομενο για κατήχηση ή βρες μια στην ζωη σου να της κανεις καλο μου !
    Απαντηση απο τον ιδιο θελω οχι απο ασχετους επι του θεματος !

    Ευχαριστω!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κατι αλλο επι του θεματος εχεις να πεις ?
    Αλλιως προχωρα στον επομενο για κατήχηση ή βρες μια στην ζωη σου να της κανεις καλο μου !
    Απαντηση απο τον ιδιο θελω οχι απο ασχετους επι του θεματος !

    Ευχαριστω!
    Ναι έχω να πω ότι δεν χρειάζεται να γίνεσαι προσβλητική. Επίσης θέλω να πω ότι εγώ δεν κάνω κατήχηση ούτε κρίνω τους άλλους με βάση τη δική μου ηθικολογία.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Ναι έχω να πω ότι δεν χρειάζεται να γίνεσαι προσβλητική. Επίσης θέλω να πω ότι εγώ δεν κάνω κατήχηση ούτε κρίνω τους άλλους με βάση τη δική μου ηθικολογία.
    Προσβλητικος εγινες εσυ απο την πρωτη απαντηση σου και σκεφτηκα παρα πολυ να σου απαντησω και οπως αντιλαμβανομαι πολυ κακως εκανα γιατι για αλλη μια φορα το ιδιο μοτιβο ακολουθεις Αιολε και δεν μπορω πλεον, καταντησατε κουραστικοι μερικοι νομιζοντας οτι ειστε εδω για να κανετε μαθημα .
    Σου υποσχομαι την αλλη φορα που θα με πεις οτι δεν καταλαβαινω σε μια πολυ ηρεμη συζητηση που εχω με τον θεματοθετη να μην σου απαντησω ..
    Αν κανετε εσεις ετσι διαλογο να κανετε τοτε με τους αναλογους χαρακτηρες .

    Ευχαριστω και παλι και στο ξαναλεω δεν με νοιαζει η αποψη σου ,αν ποτε στην ζητησω να μου την πεις, οκ?


    Να σαι καλα παντως
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Matakia View Post
    Οχι την δουλειά της δεν την έχασε απεναντίας την χρησιμοποιεί περισσότερες ώρες (εκμεταλλεύται που αυτή δεν μιλάει την έχει αποδω και από κει οι άλλες κοπέλες δεν δεχοντε αυτό )δεν την παρενοχλώ άλλο, από ποιον να ζητήσω βοήθεια για απεξάρτηση ????/
    Σε ψυχολόγο εννοούσα να πας και να ζητήσεις βοήθεια για την εμμονή που έχεις με την συγκεκριμένη γυναίκα.
    Αν φυσικά το αναγνωρίζεις ως εμμονή και θες να το κόψεις.

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Δηλαδή... για να καταλάβω.... αν εγώ είμαι με μία γυναικά και αυτή πάει με άλλον, όχι γιατί τον γουστάρει αλλά για τα δωράκια που θα πάρει, αυτό δεν λέγεται κερατο ή απιστία; Αν όχι πως λέγεται;
    Φυσικά και θα ήταν απιστία αυτό που λες αλλα εδώ aeolus δεν ειχαν ποτε κανονική σχέση. Απτην αρχή που γνωρίστηκαν ο θεματοθέτης την πλήρωνε για να πηγαίνει μαζί του και μάλιστα ο ίδιος είπε ότι η γυναίκα βρισκόταν σε ανάγκη.

    Μάλιστα η ίδια όταν βρήκε άλλον του το είπε και του ζήτησε να σταματήσουν τα μεταξύ τους. Ο θεματοθέτης τότε αποφάσισε να αρχίσει να την εκβιάζει.

    Δεν ξέρω τι ρόλο παίζει η συγκεκριμένη γυναίκα κι αν είναι πορωμένη στο χρήμα και θέλει να ξεπουλιέται στον καθένα γιαυτό αλλά χωρίς να την ξέρω δεν θα την κρίνω επειδή -σύμφωνα με τα λεγομένα του θεματοθέτη- βρέθηκε σε ανάγκη κι αποφάσισε να πηγαίνει μαζί του για να εξασφαλίζει τα προς το ζην.

    Πολλές γυναίκες κάνουν αυτή την δουλειά (να εργαζονται στο σεξ εννοω) και η προσωπική ιστορία της καθεμιάς όπως και οι λόγοι ή οι συνθήκες που την οδήγησαν εκεί δεν με αφήνουν να τις βάλω όλες σε ένα τσουβάλι.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εκεινος καταλαβαινει εσυ μαλλον εχεις το θεμα να καταλαβεις οτι δεν ειναι ο εθισμος ...
    Περιττο το τελευαταιο αλλα τελοσπαντων εφοσον ετσι εκφραζεσαι ...
    Ζηλεια ,απωθημενο ,επιβεβαιωση αυτα ειναι ολα αυτα που προβάλει...
    Εθισμος ειναι να πηγαίνεις επι πληρωμη με οποιαδηποτε και να το κανεις επανειλημμένα οχι με ενα συγκερκιμενο ατομο και αν σε απορρίπτει να το αντιμετωπιζεις ετσι ..
    Ζηλευει τον αλλον που την εχει ετσι και εκεινος ΠΡΕΠΕΙ να πληρωνει για να την εχει ...
    Επι πληρωμη πας οτι ωρα θες και οπου θες ...Σαν να μουλες ειμαι εθισμένος με τα χαρτια και επειδη δεν με δεχεται μια λεσχη θα κατσω εκει και θα παρακαλω ,εξευτελιζομαι και δεν θα παω καπου αλλου να ικανοποιησω το παθος μου ..
    Εθισμός λέγεται όταν κάποιος έχει κολλήσει με μια συγκεκριμένη γυναίκα οπως ο θεματοθέτης εδώ.
    Και δεν σου κάνει κανείς μάθημα αν σου επισημαίνει ένα λάθος.
    Δεν θα αλλάξουμε τις λέξεις για να βολευεστε μερικοί.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Matakia View Post
    Οχι την δουλειά της δεν την έχασε απεναντίας την χρησιμοποιεί περισσότερες ώρες (εκμεταλλεύται που αυτή δεν μιλάει την έχει αποδω και από κει οι άλλες κοπέλες δεν δεχοντε αυτό )δεν την παρενοχλώ άλλο, από ποιον να ζητήσω βοήθεια για απεξάρτηση ????/
    Ύστερα έχω να σου προτείνω και μια άλλη λύση αφού θες ντε και καλά να ξεκολλήσεις από την συγκεκριμένη και ασχολείσαι και με το διαδίκτυο ..

    Ξεκινά να στέλνεις μηνύματα σε διάφορες διαδικτυακές καταπιεσμένες προσωπικότητες που κάνουν κρα πλέον πως αυτό που τους λείπει στην ζωή τους είναι ένα καλο σεξακι για να εκτονώσουν ολο αυτό που κουβαλάνε επιτέλους και το κάνουν και χωρίς πληρωμή αν είναι να ζήσουν κατι τετοιο μετά από πάρα ααα πολύ καιρό ...
    Ούτε παντρεμένες είναι να έχεις και άλλα μπλεξίματα ούτε δεσμο έχουν φυσικά ...
    Τα σημάδια μπορείς άνετα να τα αξιολογήσεις ποια είναι σαν άντρας με εμπειρία χρόνων θα έλεγα .
    Κάνε τουλάχιστον το καλό μπας και δούνε και άλλες χαρά στα σκέλια τους αφού η δικια σου την βλέπει συχνά και κάπως σταματήσουν και εσένα τα προβλήματα σου .

    Στρέψε αλλού το ενδιαφέρων σου άλλωστε οι καιροί είναι δύσκολοι που να συντηρείς και γκόμενα και γυναίκα ,τόσες στερημένες κυκλοφορούν και κάνουν κρα ότι θέλουν άντρα για να ηρεμήσουν επιτέλους !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ύστερα έχω να σου προτείνω και μια άλλη λύση αφού θες ντε και καλά να ξεκολλήσεις από την συγκεκριμένη και ασχολείσαι και με το διαδίκτυο ..

    Ξεκινά να στέλνεις μηνύματα σε διάφορες διαδικτυακές καταπιεσμένες προσωπικότητες που κάνουν κρα πλέον πως αυτό που τους λείπει στην ζωή τους είναι ένα καλο σεξακι για να εκτονώσουν ολο αυτό που κουβαλάνε επιτέλους και το κάνουν και χωρίς πληρωμή αν είναι να ζήσουν κατι τετοιο μετά από πάρα ααα πολύ καιρό ...
    Ούτε παντρεμένες είναι να έχεις και άλλα μπλεξίματα ούτε δεσμο έχουν φυσικά ...
    Τα σημάδια μπορείς άνετα να τα αξιολογήσεις ποια είναι σαν άντρας με εμπειρία χρόνων θα έλεγα .
    Κάνε τουλάχιστον το καλό μπας και δούνε και άλλες χαρά στα σκέλια τους αφού η δικια σου την βλέπει συχνά και κάπως σταματήσουν και εσένα τα προβλήματα σου .

    Στρέψε αλλού το ενδιαφέρων σου άλλωστε οι καιροί είναι δύσκολοι που να συντηρείς και γκόμενα και γυναίκα ,τόσες στερημένες κυκλοφορούν και κάνουν κρα ότι θέλουν άντρα για να ηρεμήσουν επιτέλους !
    Να και μια ωραια προταση!!! συμφωνω
    Αλλα θα πρεπει να ξερει ο θεματοθετης οτι κυκλοφορουν πολλες τετοιες εκει εξω,παντρεμενες κι ανυπαντρες, στερημενες σιγουρα, αρα θα πρεπει να προσεχει μη πεσει σε καμια εντελως αλλου, που θα νομισει οτι επειδη εκαναν διαδυκτιακο τωρα εχουν και σχεση και θα του ζητήσει και τα ρεστα!
    Μη βρεθεί δηλαδη εκεί που εκβιάζε ο ίδιος και παρενοχλούσε, στην θέση του εκβιαζόμενου απο καμια λυσσαρα.

    Επομένως ακόμα κι αυτό θέλει προσοχή.

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Να και μια ωραια προταση!!! συμφωνω
    Αλλα θα πρεπει να ξερει ο θεματοθετης οτι κυκλοφορουν πολλες τετοιες εκει εξω,παντρεμενες κι ανυπαντρες, στερημενες σιγουρα, αρα θα πρεπει να προσεχει μη πεσει σε καμια εντελως αλλου, που θα νομισει οτι επειδη εκαναν διαδυκτιακο τωρα εχουν και σχεση και θα του ζητήσει και τα ρεστα!
    Μη βρεθεί δηλαδη εκεί που εκβιάζε ο ίδιος και παρενοχλούσε, στην θέση του εκβιαζόμενου απο καμια λυσσαρα.

    Επομένως ακόμα κι αυτό θέλει προσοχή.
    αυτο ειναι πραγματι, πολυ επικινδυνο...

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Δηλαδή... για να καταλάβω.... αν εγώ είμαι με μία γυναικά και αυτή πάει με άλλον, όχι γιατί τον γουστάρει αλλά για τα δωράκια που θα πάρει, αυτό δεν λέγεται κερατο ή απιστία; Αν όχι πως λέγεται;
    κερατο λεγεται φυσικα, αν δεν το ξερεις οτι το κανει!!!
    υπαρχουν ομως πολλες σεξεργατριες που ειναι ειλικρινεις με τον ανθρωπο τους. εφοσον εκεινος το ξερει, και το δεχεται σαν μια δουλεια, δεν ειναι απιστια! οταν σε εξαπατα ειναι απιστια. που το ξερουμε οτι ο φιλος της κοπελας δεν ξερει για τον παππου;
    Last edited by Remedy; 17-09-2021 at 18:32.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κερατο λεγεται φυσικα, αν δεν το ξερεις οτι το κανει!!!
    υπαρχουν ομως πολλες σεξεργατριες που ειναι ειλικρινεις με τον ανθρωπο τους. εφοσον εκεινος το ξερει, και το δεχεται σαν μια δουλεια, δεν ειναι απιστια! οταν σε εξαπατα ειναι απιστια. που το ξερουμε οτι ο φιλος της κοπελας δεν ξερει για τον παππου;
    ΟΚ συμφωνούμε τελικά. Κέρατο λέγεται αν γίνεται κρυφά, και μπίζνα λέγεται αν γίνεται φανερά. Πραγματικά θεωρείς την δεσποινίδα της ιστορίας μας σεξεργάτρια;;;

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Φυσικά και θα ήταν απιστία αυτό που λες αλλα εδώ aeolus δεν ειχαν ποτε κανονική σχέση. Απτην αρχή που γνωρίστηκαν ο θεματοθέτης την πλήρωνε για να πηγαίνει μαζί του και μάλιστα ο ίδιος είπε ότι η γυναίκα βρισκόταν σε ανάγκη.

    Μάλιστα η ίδια όταν βρήκε άλλον του το είπε και του ζήτησε να σταματήσουν τα μεταξύ τους. Ο θεματοθέτης τότε αποφάσισε να αρχίσει να την εκβιάζει.

    Δεν ξέρω τι ρόλο παίζει η συγκεκριμένη γυναίκα κι αν είναι πορωμένη στο χρήμα και θέλει να ξεπουλιέται στον καθένα γιαυτό αλλά χωρίς να την ξέρω δεν θα την κρίνω επειδή -σύμφωνα με τα λεγομένα του θεματοθέτη- βρέθηκε σε ανάγκη κι αποφάσισε να πηγαίνει μαζί του για να εξασφαλίζει τα προς το ζην.

    Πολλές γυναίκες κάνουν αυτή την δουλειά (να εργαζονται στο σεξ εννοω) και η προσωπική ιστορία της καθεμιάς όπως και οι λόγοι ή οι συνθήκες που την οδήγησαν εκεί δεν με αφήνουν να τις βάλω όλες σε ένα τσουβάλι.
    Ναι πλήρωνε αλλά δεν παρουσιάστηκε η δεσποινίς ως *****, αλλά ως σε ανάγκη. Αυτό ονομάζεται manipulation! δλδ οκ παίρνω τα φράγγα αλλά από ανάγκη όχι ότι είμαι καμία *******.

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Ναι πλήρωνε αλλά δεν παρουσιάστηκε η δεσποινίς ως *****, αλλά ως σε ανάγκη. Αυτό ονομάζεται manipulation! δλδ οκ παίρνω τα φράγγα αλλά από ανάγκη όχι ότι είμαι καμία *******.
    μανιπιουλεισον ονομαζεται οταν τον εκμεταλλευεται (τον καημενο).
    σε αυτην την περιπτωση, υπαρχει εκμεταλλευση; και ποιος εκμεταλλευεται ποιον, κατα την γνωμη σου; για πες μας..

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    ΟΚ συμφωνούμε τελικά. Κέρατο λέγεται αν γίνεται κρυφά, και μπίζνα λέγεται αν γίνεται φανερά. Πραγματικά θεωρείς την δεσποινίδα της ιστορίας μας σεξεργάτρια;;;
    αν το κανει γιατι δεν της φτανουν τα λεφτα της για να ζησει τα παιδια της, ναι σεξεργατρια την θεωρω, που δεν κοβει αποδειξεις.
    αλλα εγω δεν ειμαι η εφορια.
    αλλο το φορολογικο παραπτωμα κι αλλο η ουσια αυτου που κανει.
    εκεινον, τι πρεπει να τον θεωρουμε που εκανε 10 σοβαρες παρανομες πραξεις για να μπορεσει να την χειριστει; για πες μια ενα επαγγελμα και γι αυτον!

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μανιπιουλεισον ονομαζεται οταν τον εκμεταλλευεται (τον καημενο).
    σε αυτην την περιπτωση, υπαρχει εκμεταλλευση; και ποιος εκμεταλλευεται ποιον, κατα την γνωμη σου; για πες μας..
    Όχι δεν ισχύει αυτό που λες. Tο manipulation δλδ η χειραγώγηση δεν προϋποθέτει εκμετάλλευση αλλά μπορεί να διευκολύνει την εκμετάλλευση αν αυτή αποτελεί τον τελικό σκοπό του θύτη. Δεν ειναι όμως απαραίτητο. Ή εκμετάλλευση συνδέεται περισσότερο με την έννοια της εξαπάτησης.

    Π.χ. η χειριστικότητα των νάρκισσων ή των bpd συνήθως δεν έχει ως σκοπό την εκμετάλλευση και αποτελεί περισσότερο μηχανισμό επίβιωσης - προστασίας - ελέγχου. Η χειριστικότητα των sociopath είναι πολύ πιο πιθανό να εμπεριέχει την εκμετάλλευση ως τελικό σκοπό.

    Μία γυναίκα που θα χρησιμοποιήσει χειριστικότητα ώστε να προκαλέσει έντονα συναισθήματα πάθους και σεξουαλικού εθισμού με σκοπό το οικονομικό κέρδος, μπορεί να θεωρηθεί πράξη εξαπάτησης διότι γίνεται εσκεμμένα. Αυτή η περίπτωση ειναι ένα παράδειγμα που συνδέει τη χειριστικότητα με την εκμετάλλευση. Δεν λέω ότι έτσι γίνεται στη συγκεκριμένη περίπτωση, απλά λέω ότι μπορεί και να συμβαίνει.

    Τώρα στο ερώτημά σου για το εάν υπάρχει εκμετάλλευση, θα πω ότι σαφώς υπάρχει από την πλευρά της κυρίας διότι πληρώνεται για σεξ. Εκμεταλλεύεται το πάθος του άλλου για κέρδος. Από την πλευρά του κυρίου μπορούμε να πούμε το ίδιο εφόσον πληρώνει για σεξ. Εκμεταλλεύεται την οικονομική ανάγκη της άλλης. Άρα και οι δύο πλευρές έχουν ένα όφελος από τη μεταξύ τους συναλλαγή. Το συμπέρασμα εδώ ποιο είναι λοιπόν; ότι εξίσου εκμεταλλεύονται ο ένας τον άλλο; Είσαι ισότιμο; Κατά την άποψή σας (δλδ των γυναικών) ο κύριος είναι αυτός που εκμεταλλεύεται την κυρία. Προσωπικά αν μάθαινα ότι ο πατέρας μου τρέχει πίσω από μία 35ρα και ξοδεύει αβέρτα το κομπόδεμά του σε γούστα, δεν θα σκεφτόμουν ότι αυτός ειναι ο θύτης και αυτή η το θύμα, άλλα το αντίθετο.

    Όταν υπάρχουν τέτοιες συναλλαγές και δεν είναι ξεκάθαρα τα πράματα και οροθετημένα υπάρχει σύγχυση για το τι πραγματικά συμβαίνει. Π.χ σε ένα μπουρδέλο τα πράμα ειναι ξεκάθαρα και δεν υπάρχει καμία σύγχυση. Όμως ένας τρόπος για να καταλάβουμε ποιος εκμεταλλεύεται ποιον είναι να δούμε το ποιος έχει τη συναισθηματική εξουσία στη σχέση. Και αυτός που έχει την συναισθηματική εξουσία στη σχέση ειναι αυτός που μπορεί να φύγει από αυτή πιο εύκολα από τον άλλον.

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 09:10
  2. βοηθεια...εξαρτημενος απ την ηρωινη.
    By olia7 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 123
    Last Post: 15-04-2016, 15:13
  3. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 06:26
  4. η κοπελα μου αλλα λεει και αλλα κανει..και αλλα ενοει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 21-06-2013, 01:24
  5. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 21:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •