65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 171
  1. #76
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Επειδή ακριβώς ήξερα ότι θα συμβεί όλο αυτό υπεύθυνος είσαιι μόνο εσύ Άεον και κανένας άλλος ..

    Έγιναν αναφορές και στα δύο ποστ το λέω και δημόσια και περιμένω να αποδοθούν οι ποινες σε σχόλια που προσβάλουν την ηθική ενός μέλος σου και σύμφωνα με τους κανόνες σας πρέπει να τιμωρηθούν και μάλιστα με αυστηρό τρόπο ...

    Λυπάμαι όμως ειλικρινά γιατί σε ένα φόρουμ που υποτίθεται ο διαχειριστής είναι εδώ για την ομαλή συνύπαρξη ατόμων τροφοδοτεί και επιτρέπει πλέον επιλεκτικά συμπεριφορές που οδηγούν σε πραγματικά τραγικές καταστάσεις για εκείνους φυσικά ..


    Μια απλή επισήμανση όπως σου είπα και στο μήνυμα ότι η ποινή ΑΝΑΚΛΗΘΗΚΕ και θέλω πάρα πολύ ένα μέλος να μου πει πως μπαίνει σκριν σοτ εδώ δημόσια για να διαπιστωθεί έμπρακτα πλέον αυτό που λέω και που η διαχείριση δε είναι σε θέση να το υποστήριξη και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο γιατί είπαμε ότι λάθη γίνονται ,θα απέτρεπε ΠΑΛΙ όλη αυτή την ανηθικότητα πλέον γιατί έχει ξεπεράσει τα όρια της φαντασίας των μελών που όπως πάντα παίρνουν τα μηνύματα και τα ερμηνεύουν όπως θέλουν ..

    Πλέον ειλικρινά το λέω τα λόγια είναι περιττά και έχετε εκτεθεί ανεπανόρθωτα ..


    Πραγματικά αν νομίζετε ότι εδώ μέσα καλλιεργούνται εμμονικες και φαντασιόπληκτες συμπεριφορές είστε πραγματικά επικυνδινοι εφόσον μιλάμε για ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ φόρουμ και εδώ και καιρό εσείς οι ίδιοι επιτρέπεται αυτή την συμπεριφορά παρά τις αλλεπάλληλες αναφορές μου ..


    εγώ την συνείδηση μου την έχω καθαρή απλά να δει και όλο το φόρουμ ότι υπάρχουν επιλεκτικές πλέον ποινές και μεταχειρισεις και μάλιστα επιτρέπουν την ύπαρξη μελων εδώ μέσα που κατά εξακολούθηση ΑΠΕΙΛΟΥΝ ,ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ και ΒΡΙΖΟΥΝ ένα μέλος στοχευμένα ..
    Πόσο ποιο παραβατική συμπεριφορά περιμένετε δηλαδή για να τιμωρηθούν αυτά τα άτομα ?

    Περιμένω λοιπόν τις αντίστοιχες ποινές εφόσον εγώ δεν πρόσβαλα κανέναν και Παρ όλα αυτά επιτρέπεται να συμβαίνει ..

    Ελπίζω μόνο το ποστ αυτό να μην εξαφανιστεί και να απαντηθεί γιατί καλλιεργείται αυτό το κλίμα από τα δύο συγκεκριμένα μέλη πλέον χωρίς να τιμωρούνται ?

    Τίποτε άλλο και δεν με ενδιαφέρει και να μου δοθεί ποινή αλλά ως συνήθως δεν υπάρχει λόγος γιατί πολύ απλά δεν απαντάτε ξεκάθαρα και ΈΝΤΙΜΑ πλέον .

    Το ιστορικό μου υπάρχει και είναι στην διάθεση των υπολοίπων μελων τα οποία βέβαια δεν μπορούν να πιστεύουν ότι μπορεί να φέρομαι τόσο ανεύθυνα και να λέω κάτι τέτοιο δημόσια πέραν από αυτά τα δύο άτομα που πλέον έχουν καταντήσει επικυνδινα εφόσον μιλάμε για ψυχολογια

    Ειλικρινά το ξαναλέω λυπάμαι για το τι κακία και απωθημένα κουβαλάνε κάποια μέλη χωρίς να με ξέρουν και απλά βρίσκουν διέξοδο στα δικά τους θέματα ξεσπωντας μέσω μιας πλατφόρμας αδιαφορώντας για την ψυχολογία του εκάστοτε ατόμου ..

    Για ότι ακολουθήσει από την πλευρά μου από εδώ και πέρα θα είστε συν υπεύθυνοι όλοι γιατί το αστειακι παρατραβηξε ...

    Δεν ξέρω αν κλειδωθεί το θέμα αλλά τουλάχιστον τα σχόλια αυτά πρέπει να σβηστούν να τιμωρηθούν τα μέλη και σε μια επόμενη αναφορά τους να γίνεται ακριβώς το ίδιο ..

    Μόνο έτσι ένας αντικειμενικός διαχειριστής επιβάλει το κλίμα που θέλει να καλλιεργείται στην προσωπική του ιδιοκτησία ..

    Καλημέρα να έχουμε και όταν μιλάμε για ηθικές και αξίες να το δείχνουμε και έμπρακτα πλέον ..
    Μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις λινκ από την ανάκληση ποινής που αναφέρεις?

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Aeon

    https://forum.psychology.gr/threads/...ντρα/page2

    εδώ αλλά έχει σβηστεί μάλλον η ανάρτηση, απλά φαίνεται απο τη 2η σελίδα και μετά από τα συμφραζόμενα αυτό που ειπώθηκε.

  3. #78
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Αυτό γιατί το λες; Υπήρξε τέτοιο αίτημα; Ή υποστήριξα εγώ κάτι τέτοιο;
    Με τη γυναίκα αυτή ακόμα και τώρα βρισκόμαστε . Το ζητούμενο είναι το πως να πάψω να ενδιαφέρομε για αυτήν? Μου έχει γίνει καθημερινή εμμονή!!!!

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Άεον στο έστειλα με μύνημα και το ξαναλέω ότι μου κάνει εντύπωση πως δεν γνωρίζεις εσύ τις ποινές που κάνεις Ανάκληση και που μάλιστα έχεις πρόσβαση στο δικό μου προφίλ και να τις δεις ..

    Όπως υπάρχουν και οι αναφορές από τους διαλόγους που μέλη χλευάζουν δημόσια το επίπεδο μου και την μόρφωση μου σε κάθε ευκαιρία και μάλιστα έχουν τα μούτρα και κάνουν και παράπονα για δημοσιεύσεις μου που ούτε καν απευθύνονται σε αυτούς ..
    Εφόσον όμως δεν σβήνονται αυτές οι δημοσιεύσεις που παραβιάζουν εμφανέστατα τους κανόνες βρησκουν έδαφος και τα κάνουν

    Στο είπα δεν με ενδιαφέρει τίποτα πλέον και κάντε ότι θέλετε .
    Όλα τα μέλη εδώ μέσα που έχουμε επαφές και μιλάνε γνωρίζουν πλέον τι ισχύει αφού είδαν με τα μάτια τους αυτά που λέω και δημόσια ..
    Για όλους τους άλλους δεν με ενδιαφέρει τίποτα και δεν θα ξανασχοληθω είναι θέμα δικό σας πλέον να αποκαταστήσετε κατά πόσο υπάρχει αντικειμενική διαχείριση εδώ μέσα και όχι μέλη που μπορούν να εκφράζονται ελεύθερα και πάντα φυσικά με την δική σας ανοχή οποτε και συνυπευθυνοτητα .

    Το θέμα έχει ξεπεράσει το δικό μου επίπεδο πλέον και μετατέθηκε στην αξιοπιστία της διαχείρισης και αυτό συμβαίνει όταν τοποθέτησε δημόσια πλέον και δεν ληγεις ένα ίσως λάθος από πλευράς σας όπως αρμόζει ..
    Είπαμε λάθη γίνονται αλλά να έχουμε και το θάρρος να τα παραδεχόμαστε .

    Το λέω και δημόσια δεν θέλω πλέον ΚΑΜΙΑ απολύτως ανάμειξη στο οτιδήποτε και δεν με ενδιαφέρει αν σβήνεται ποστ ή όχι .
    Άλλωστε αναφορά από εμένα δεν πρόκειται να δείτε εφόσον δεν ασχολείστε..

    Πλέον θα συμμετέχω σε θέματα για να βοηθήσω και όχι να κρίνω το μορφωτικό επίπεδο μελων ή να απειλω και να βρίζω ..
    Δεν θα συμμετέχω σε ανήθικες συμπεριφορές που παραπέμπουν σε ανθρώπους μιας ορισμένης ποιότητας ..
    Ενήλικες είμαστε και πλέον πλήρως νοήμων στα πάντα και είναι πραγματικά απορίας άξιο πώς καλλιεργούνται τέτοιες συμπεριφορες ...
    Αυτά τα αφήνω σε άλλους .


    Καλημέρα σας και λίγο περισσότερο προσοχή σε ένα μέλος διαχείρισης που εμφανίστηκε από το πουθενά και μοιράζει άκυρες ποινές και σας εκθέτη ανεπανόρθωτα .
    Πλέον όπως κατάλαβες προτιμώ τον δημόσιο διάλογο για να μην μπαίνω στην διαδικασία να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Εφόσον το θέμα πλέον έχει ξεπεράσει το προσωπικό καλό είναι να γνωρίζουμε και τους διαδικτυακούς κανόνες που θα έπρεπε σαν φόρουμ και σαν διαχειριστής πλέον να τους έχετε και αυτούς όχι μόνο αναρτημένους αλλά να τους εφαρμόζεται κιόλας ..

    Ειναι αδύνατον ένα άτομο να μπορεί να ελέγξει όλο αυτή την κοινότητα οπότε νομίζω για να μην γίνονται λάθη καλό είναι να φροντίσετε και αυτο το κομμάτι όπως φροντισατε και το κομμάτι των ανήλικων μελών και ζητήθηκαν απόψεις .

    Δυστηχως όμως αυτές οι απόψεις όπως έγιναν γνωστών δεν λήφθηκαν καν υπόψην αφού στο τελευταίο αντίστοιχο θέμα δεν κινητοποιηθηκατε παρά τις συνεχείς αναφορές μου για το εν λόγο ανήλικο μέλος και χρειάστηκε πάλι να μπούμε σε διαδικασίες να εκθέσουμε τους κανόνες ούτος ώστε το μέλος να παραδεχτεί ότι τρολλαρει...

    Καλό είναι λοιπόν να γίνουν γνωστά και αυτά γιατί μας διαβάζουν και ανήλικα Μέλη που δεν είναι σε θέση να αντικρούσουν μπουλερ του διαδικτυακού ανώνυμου κόσμου .

    Τουλάχιστον να βγει κάτι ουσιαστικό από όλη αυτή την κατ εμέ παιδιάστικη αντιμετώπιση του εν λόγο θέματος ..


    Οι προϋποθέσεις του κυβερνοεκφοβισμού


    Σύμφωνα με τους Dehue, Bolman and Völlink (2008) τρεις είναι οι βασικές προϋποθέσεις που πρέπει να πληρούνται για να χαρακτηριστεί μια συμπεριφορά ως κυβερνοεκφοβιστική: α. να είναι επαναλαμβανόμενη β. να έχει ψυχολογικές επιπτώσεις στο θύμα και γ. να γίνεται με πρόθεση, ενώ οι κύριες διαφορές της με μια παραδοσιακά τελούμενη εκφοβιστική συμπεριφορά εστιάζονται κυρίως στα ακόλουθα σημεία (bullyingandcyber.net, 2016; saferline.gr,2016):

    Θύτες και θύματα μπορεί να βρίσκονται οπουδήποτε στον κόσμο διαπράττοντας ή δεχόμενοι παραβατικές συμπεριφορές άμεσα και ταυτόχρονα από τον προσωπικό τους χώρο.
    Οι παραβατικές συμπεριφορές μπορούν να λαμβάνουν χώρα σε παγκόσμιο επίπεδο κάθε ώρα της ημέρας, 24 ώρες το 24ωρο, μιας και η πρόσβαση στο Internet είναι πια διαθέσιμη άμεσα και σε εξαιρετικά χαμηλό κόστος.

    Ο θύτης δεν είναι αναγκαίο να είναι πιο ρωμαλέος σωματικά ή ψυχικά από το θύμα, όπως στον παραδοσιακό εκφοβισμό. Η μη ανάγκη ύπαρξης δυσανάλογης δύναμης μεταξύ θύτη και θύματος δίνει τη δυνατότητα σε άτομα χωρίς ιδιαίτερες σωματικές ικανότητες ή και με περιορισμένη κοινωνική ισχύ να γίνουν θύτες σε απεριόριστο αριθμό ατόμων.

    Η παροχή «ανωνυμίας» από πλευράς διαδικτύου δημιουργεί μια αίσθηση ελευθερίας και ασφάλειας. Ο εκάστοτε θύτης κρυμμένος πίσω από μια ψεύτικη ταυτότητα, μπορεί να υιοθετεί συμπεριφορές που δε θα τολμούσε να κάνει στην πραγματική ζωή, παραμένοντας αόρατος και αφήνοντας ελάχιστα ή και καθόλου ψηφιακά ίχνη με αποτέλεσμα όχι μόνο να γίνεται πιο δύσκολος ο εντοπισμός του από πλευράς διωκτικών αρχών, αλλά και να αίρονται οι όποιες αρχικές αναστολές τέλεσης του εγκλήματος.

    Η έλλειψη προσωπικής επικοινωνίας θύτη-θύματος, έχει ως απότοκο τη μη άμεση ενσυναίσθηση των συνεπειών της εκάστοτε επίθεσης από πλευράς θύτη και κατ’ επέκταση την εκ νέου άρση αναστολών και αδυναμίας ελέγχου των παρορμήσεων. Στο διαδικτυακό εκφοβισμό υπάρχει ένας μεγάλος αριθμός ακούσιων ή εκούσιων μαρτύρων (bystanders), οι οποίοι και χωρίζονται σε δυο κύριες κατηγορίες: α. οι επιβλαβείς για το θύμα, οι οποίοι και μέσω της συμπεριφοράς τους είτε επικροτούν την εγκληματική συμπεριφορά είτε παραμένουν αδιάφοροι και οι β. οι βοηθοί παρατηρητές, οι οποίοι μέσω της άμεσης αντίδρασής τους κινητοποιούν περισσότερα άτομα για την καταπολέμηση του φαινομένου.

    Η ίδια η φύση του διαδικτύου, η οποία καταρρίπτει την ανάγκη της επαναληψιμότητας μιας παρέκκλισης. Το υλικό του διαδικτυακού εκφοβισμού μπορεί να διαδοθεί σε όλο τον κόσμο απλά με το πάτημα ενός κουμπιού, κάθε βίντεο ή ανάρτηση σε ένα blog, στο YouTube, στο Facebook και σε άλλα μέσα κοινωνικής δικτύωσης είναι συνέχεια διαθέσιμα και ορατά σε απεριόριστο αριθμό ατόμων οπουδήποτε και οποτεδήποτε, αυξάνοντας έτσι με ευκολία τον αντίκτυπο στο θύμα.

    Οι ελλιπείς γνώσεις και η αδυναμία εύκολης και ταχύρρυθμης προσαρμογής των ατόμων που ασκούν επίβλεψη στους ανήλικους (γονείς, διδάσκαλοι κτλ.) καθιστά δυσχερή την καθημερινή και ουσιαστική επίβλεψη, κυρίως αναφορικά με τα προσωπικά μηνύματα ιδιωτικών επικοινωνιών είτε μέσω κινητού είτε μέσω υπολογιστή. Ο ηλεκτρονικός εκφοβισμός μπορεί να λάβει χώρα μέσω του διαδικτύου, του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, δωματίων συνομιλίας (Chat Rooms), σελίδων κοινωνικής δικτύωσης (social networking sites), των ιστολογιών (blogs), μέσω άλλων ιστοσελίδων σχετικών με ηλεκτρονικά παιχνίδια ή υπηρεσιών άμεσης ανταλλαγής μηνυμάτων, καθώς και μέσω κινητών τηλεφώνων (Βαφόπουλος, 2012, σελ. 60).

    Τα 13 σημεία
    Πιο συγκεκριμένα, οι μορφές που μπορεί να πάρει μπορούν, βάσει των kids-safety (2015) και Willard (2007), να κατηγοριοποιηθούν σε 13 σημεία, τα οποία και εμπίπτουν σε μια από τις 3 μεγάλες κατηγορίες τις δυσφήμισης, της παρενόχλησης και της εξαπάτησης:

    Flaming (Στην πυρά) – Ηλεκτρονικές αντιπαλότητες μέσω e-mails με σκληρή και χυδαία γλώσσα.
    Online harassment (Διαδικτυακή παρενόχληση) – Επανειλημμένη αποστολή προσβλητικών μηνυμάτων.
    Cyberstalking (Καταδίωξη) – Διαδικτυακή παρενόχληση μέσω απειλών πρόκλησης βλάβης ή υπερβολικό εκφοβισμό.
    Cyberthreats (Απειλές) – Γενικές δηλώσεις μίσους, οι οποίες συνήθως καθιστούν τον συντάκτη της δήλωσης συναισθηματικά αναστατωμένο με ενδεχόμενο είτε να βλάψει τον εαυτό του είτε να αυτοκτονήσει.
    Denigration (Δυσφήμιση) – Αποστολή προς άλλα άτομα επιβλαβών, αναληθών ή σκληρών δηλώσεων σχετικά με ένα πρόσωπο ή δημοσίευση τέτοιου υλικού στο διαδίκτυο με σκοπό τη βλάβη.
    Impersonation (Μίμηση) – Υιοθέτηση άλλης ταυτότητας και αποστολή επιβλαβούς υλικού με σκοπό τη βλάβη.
    Outing (Δημοσιοποίηση προσωπικών στοιχείων) – Αποστολή ή δημοσίευση προσωπικών στοιχείων σχετικά με ένα πρόσωπο που περιέχει ευαίσθητες προσωπικές ή ενοχλητικές πληροφορίες, συμπεριλαμβανομένης της προώθησης προσωπικών μηνυμάτων ή εικόνων.
    Trickery (Εξαπάτηση/Εμπαιγμός) – Ξεγέλασμα του θύματος με απότοκο την αποκάλυψη μυστικών και ενοχλητικών πληροφοριών για να τα μοιραστεί και ο ίδιος διαδικτυακά.
    Exclusion (Εξοστρακισμός) – Ωμή και σκληρή εξαίρεση ή/και αποβολή κάποιου από ηλεκτρονική ομάδα στο διαδίκτυο.
    Bash boards (Tελειωτικό χτύπημα) – Διαδικτυακοί πίνακες ανακοινώσεων με πρόστυχες και κακόβουλες δημοσιοποιήσεις μίσους.
    Happy slapping (Χαρωπό χαστούκισμα) – Προσωπική επίθεση σε ανυποψίαστο θύμα, η οποία και βιντεοσκοπείται ή φωτογραφίζεται και μετά το εν λόγω διανέμεται ηλεκτρονικά (ως φάρσα).
    Text Wars/Attacks (Πόλεμοι κειμένου) – Δημιουργία «συμμορίας» με στοχευμένη αποστολή εκατοντάδων επιβλαβών μηνυμάτων με απότοκο τη συναισθηματική καταπόνηση.
    Online polls (Διαδικτυακές δημοσκοπήσεις) – Ψήφισμα επί επιβλαβών και υποτιμητικών θεμάτων από τους αναγνώστες της εκάστοτε σελίδας.
    Κύριες αιτίες που μπορεί να οδηγήσουν ένα νέο άτομο να εκτεθεί σε συμπεριφορές διαδικτυακού εκφοβισμού (είτε ως θύμα είτε ως θύτης) είναι η βίωση έντονων συναισθημάτων, όπως η συναισθηματική πλήξη, ο θυμός, η απόγνωση, η μοναξιά, η ανάγκη για προσοχή, η ανάγκη επιβολής δύναμης ακόμη και η αντεκδίκηση λόγω πρότερης δικής του θυματοποίησης από άλλο άτομο. Τόσο οι προβληματικές σχέσεις στο οικογενειακό περιβάλλον όσο και μια ευρύτερη κοινωνική δυσλειτουργικότητα του ατόμου σε φιλικό ή/και σχολικό/επαγγελματικό επίπεδο αποτελούν υπόστρωμα πυροδότησης τέτοιων αντικοινωνικών συμπεριφορών. Λιγότερο συχνό μα εξίσου σημαντικό κίνητρο μπορεί να είναι η ευχαρίστηση πρόκλησης πόνου από ένα άτομο σε ένα άλλο με σκοπό απλά την ψυχαγωγία του θύτη (stopbullying.gov, 2017).

    Δυστυχώς, το φαινόμενο του Διαδικτυακού εκφοβισμού εγκυμονεί σοβαρές επιπτώσεις για την υγεία του θύματος, αλλά και του θύτη, ψυχική και σωματική. Ευρήματα μελετών που συνοψίζονται από τους Τσορμπατζούδη και Αγγελακόπουλο (2012, σελ.89-91) απαριθμούν μια πληθώρα συνεπειών: έντονη πλήξη αυτοεκτίμησης, αποχή από το σχολείο, χαμηλές μαθησιακές επιδόσεις, μείωση κοινωνικών δεξιοτήτων, αλλαγή ενδιαφερόντων, αρνητικές σκέψεις και ενοχές, μοναξιά και απομόνωση από οικογένεια και φίλους, άγχος, κατάθλιψη, αυτοτραυματισμοί ακόμη και αυτοκτονικές τάσεις είναι μερικές από τις συνηθέστερες συνέπειες σε παιδιά και τους εφήβους.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Matakia View Post
    Με τη γυναίκα αυτή ακόμα και τώρα βρισκόμαστε . Το ζητούμενο είναι το πως να πάψω να ενδιαφέρομε για αυτήν? Μου έχει γίνει καθημερινή εμμονή!!!!
    Αν έχει κάνει μήνυση αργά ή θα φτάσουν σε σένα και θα χρειαστεί να λογοδοτήσεις για αυτά που έκανες.
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκόψεις το συντομότερο δυνατόν. Αν δεν μπορείς μόνος σου και θεωρείς ότι σου έγινε εμμονή, τότε θα πρέπει να ζητήσεις επαγγελματική βοήθεια, να απευθυνθείς σε ειδικό δηλαδή ώστε να σε βηθήσει να ξεκόψεις.

    Αυτό που κάνεις είναι παράνομο, την παρενοχλείς και στην ουσία την "εκβιάζεις" να έρχεται μαζί σου με τον φόβο ότι θα την εκθέσεις δημόσια ή βασιζόμενος στην ανάγκη της για χρήματα. Εγωισμό δεν έχεις; Σου λέει ότι δεν σε θέλει...επειδή έχει ανάγκη τα λεφτά σου έρχεται, άλλον γουστάρει.
    Την δουλειά της την έχασε τελικά;

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Matakia View Post
    Με τη γυναίκα αυτή ακόμα και τώρα βρισκόμαστε . Το ζητούμενο είναι το πως να πάψω να ενδιαφέρομε για αυτήν? Μου έχει γίνει καθημερινή εμμονή!!!!
    Συμφωνώ με όσα σου απάντησαν προηγουμένως τα μέλη. Επιβάλλεται να απευθυνθείς σε ειδικό για βοήθεια. Κι αυτό διότι, πέρα του ότι υποφέρεις όπως λες, είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχεις τον έλεγχο της κατάστασης και της συμπεριφοράς σου η οποία πλέον έχει γίνει επικίνδυνη για τους άλλους και για τον εαυτό σου.

  8. #83
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Ξαναδιαβάζοντας προσεκτικά το αρχικό post, θα πω ότι έχεις δίκιο. Σορυ!
    15/9ou Η κυρία με ξαναπλησιασε τα βρήκαμε και ξανά πάλι τα ίδια δωράκι από εμένα και σχέση με τον άλλον για να περνά καλά. Το μέλι είναι γλυκό πολύ δύσκολα να μην το γευτείς!

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Matakia View Post
    15/9ou Η κυρία με ξαναπλησιασε τα βρήκαμε και ξανά πάλι τα ίδια δωράκι από εμένα και σχέση με τον άλλον για να περνά καλά. Το μέλι είναι γλυκό πολύ δύσκολα να μην το γευτείς!
    Το προβλημα σου δε καταλαβαίνω που είναι.Εχετε μια σχέση συμφέροντος.Απλα σταματα να την γελοιοποιεις στο ιντερνετ γιατί θα βρεις μεγαλο μπελα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Matakia View Post
    15/9ou Η κυρία με ξαναπλησιασε τα βρήκαμε και ξανά πάλι τα ίδια δωράκι από εμένα και σχέση με τον άλλον για να περνά καλά. Το μέλι είναι γλυκό πολύ δύσκολα να μην το γευτείς!
    πικρα να πληρωνεις για να πηδηξεις, ενω αγαπαει τον αλλον δωρεαν, ε;

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,397
    Quote Originally Posted by Matakia View Post
    15/9ou Η κυρία με ξαναπλησιασε τα βρήκαμε και ξανά πάλι τα ίδια δωράκι από εμένα και σχέση με τον άλλον για να περνά καλά. Το μέλι είναι γλυκό πολύ δύσκολα να μην το γευτείς!
    Eγω σου ξαναλεω ΑΝ πηγε σε δικηγορο που εισαι σιγουρος γι αυτο και το επισημάνω το μελι αυτο θα το πληρωσεις παρα πολυ ακριβα οχι μονο χρηματικα...

    Αλλα επειδη ακριβως δεν εχεςι καμια ειδοποιηση εως τωρα ειναι αλλη μια απόδειξη οτι το αρμεγμα απο την κυρια που λες ειναι καλο οποτε δυσκολα θα το αφησει να το ξερεις .Βρίσκει και τα κανει γι αυτο στην εν λογο περιπτωση εσυ εχεις το θεμα και οχι εκεινη .
    Εκεινη μια χαρα περναει αφου σας παιζει και τους δυο σας και με το αζημίωτο βεβαια !

    Καλα ξεμπερδεματα και ελπιζω να εχεις καλη συνταξη !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #87
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Το προβλημα σου δε καταλαβαίνω που είναι.Εχετε μια σχέση συμφέροντος.Απλα σταματα να την γελοιοποιεις στο ιντερνετ γιατί θα βρεις μεγαλο μπελα
    Με το ιντερνετ εχω σταματήσει εδώ και πολύ καιρό. Το πρόβλημα είναι πως θέλω να ξεκόψω από αυτήν μα κάτι δεν με αφήνει να το κάνω μέσα μου.(είναι σαν να θέλεις να κόψεις το τσιγάρο και δεν μπορείς!!!)

  13. #88
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Eγω σου ξαναλεω ΑΝ πηγε σε δικηγορο που εισαι σιγουρος γι αυτο και το επισημάνω το μελι αυτο θα το πληρωσεις παρα πολυ ακριβα οχι μονο χρηματικα...

    Αλλα επειδη ακριβως δεν εχεςι καμια ειδοποιηση εως τωρα ειναι αλλη μια απόδειξη οτι το αρμεγμα απο την κυρια που λες ειναι καλο οποτε δυσκολα θα το αφησει να το ξερεις .Βρίσκει και τα κανει γι αυτο στην εν λογο περιπτωση εσυ εχεις το θεμα και οχι εκεινη .
    Εκεινη μια χαρα περναει αφου σας παιζει και τους δυο σας και με το αζημίωτο βεβαια !

    Καλα ξεμπερδεματα και ελπιζω να εχεις καλη συνταξη !
    (είναι σαν να θέλεις να κόψεις το τσιγάρο και δεν μπορείς!!!) Σύνταξη προς το παρόν δεν υπάρχει. Το ξέρω πως εγώ έχω το θέμα και δεν μπορώ να απομακρυνθώ ..

  14. #89
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πικρα να πληρωνεις για να πηδηξεις, ενω αγαπαει τον αλλον δωρεαν, ε;
    Εεεεε ναι ειλικρινά πονάει κάπως αυτό ( από την άλλη όμως να απατάς τον άντρα σου με τον εραστή λογικότατο . Να απατάς όμως τον εραστή τι να πω !!!!

  15. #90
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Αν έχει κάνει μήνυση αργά ή θα φτάσουν σε σένα και θα χρειαστεί να λογοδοτήσεις για αυτά που έκανες.
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκόψεις το συντομότερο δυνατόν. Αν δεν μπορείς μόνος σου και θεωρείς ότι σου έγινε εμμονή, τότε θα πρέπει να ζητήσεις επαγγελματική βοήθεια, να απευθυνθείς σε ειδικό δηλαδή ώστε να σε βηθήσει να ξεκόψεις.

    Αυτό που κάνεις είναι παράνομο, την παρενοχλείς και στην ουσία την "εκβιάζεις" να έρχεται μαζί σου με τον φόβο ότι θα την εκθέσεις δημόσια ή βασιζόμενος στην ανάγκη της για χρήματα. Εγωισμό δεν έχεις; Σου λέει ότι δεν σε θέλει...επειδή έχει ανάγκη τα λεφτά σου έρχεται, άλλον γουστάρει.
    Την δουλειά της την έχασε τελικά;
    Οχι την δουλειά της δεν την έχασε απεναντίας την χρησιμοποιεί περισσότερες ώρες (εκμεταλλεύται που αυτή δεν μιλάει την έχει αποδω και από κει οι άλλες κοπέλες δεν δεχοντε αυτό )δεν την παρενοχλώ άλλο, από ποιον να ζητήσω βοήθεια για απεξάρτηση ????/

Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 08:10
  2. βοηθεια...εξαρτημενος απ την ηρωινη.
    By olia7 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 123
    Last Post: 15-04-2016, 14:13
  3. ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
    By XRISTOS2612 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-2013, 05:26
  4. η κοπελα μου αλλα λεει και αλλα κανει..και αλλα ενοει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 21-06-2013, 00:24
  5. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 20:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •