leponex
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: leponex

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1

    leponex

    Καλησπερα!! Παίρνω εδω και 4 μηνες 180Mg λεπονεξ. Ειμαι αρκετα φοβισμενη εξαιτιας των παρενεργειών. Σιελόρροια, ζάλη, δύσπνοια. Ειχα διάγνωση σχιζοσυναισθηματικης αλλα τη τελευταια φορα μετα απο νοσηλεία με εβγαλαν σχιζοφρένεια. Καθε βραδυ ειναι ενας πολεμος.... Νιωθω οτι δεν αναπνέω, ενα βαρος στο στηθος... Το ειπα στη γιατρο αλλα δε με αφηνει να μειώσω τη δοση. Φοβαμαι πολυ αυτο το φαρμακο. Εχει παρενεργειες που δεν ειναι γαλακτόρροια ή αυξηση βαρους που ειχα με την ολανζαπινη και τα αλλα.... πειτε μου τη γνωμη σας για αυτο το φαρμακο...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    θα ήθελα και εγώ να μάθω πληροφορίες και να ακούσω εμπειρίες ανθρώπων σχετικά με αυτό το χάπι. Το παίρνω εδώ και αρκετό καιρό στα 300 μγ μαζί με 100 μγ σολιαν. Πότε θα νιώσω ότι γίνομαι καλύτερα; ποιος ο χρόνος δράσης του συγκεκριμένου φαρμάκου; Οι παρενέργειες που κάνει φεύγουν με τον καιρό; Να συνεχίσω να το παίρνω; Θα δω διαφορά; Aς απαντήσει κάποιος που ξέρει παρακαλώ.

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ariel28 View Post
    Καλησπερα!! Παίρνω εδω και 4 μηνες 180Mg λεπονεξ. Ειμαι αρκετα φοβισμενη εξαιτιας των παρενεργειών. Σιελόρροια, ζάλη, δύσπνοια. Ειχα διάγνωση σχιζοσυναισθηματικης αλλα τη τελευταια φορα μετα απο νοσηλεία με εβγαλαν σχιζοφρένεια. Καθε βραδυ ειναι ενας πολεμος.... Νιωθω οτι δεν αναπνέω, ενα βαρος στο στηθος... Το ειπα στη γιατρο αλλα δε με αφηνει να μειώσω τη δοση. Φοβαμαι πολυ αυτο το φαρμακο. Εχει παρενεργειες που δεν ειναι γαλακτόρροια ή αυξηση βαρους που ειχα με την ολανζαπινη και τα αλλα.... πειτε μου τη γνωμη σας για αυτο το φαρμακο...
    Ολανζαπινη παιρνω εγω......10μγ την ημερα....

  4. #4
    εγω παιρνω 700μιλιγραμ λεπονεχ ειναι οντως δυνατο φαρμακο δυσκολο ωστε να μπορεις να χτισεις σωμα ευτυχως δεω και ενα χρονο εκοψα το τσιγαρο ηθελα να κοψω και το λεπονεχ αλλα μου προσθεσε τοπαμακ και αμπιλιφαι
    οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    εγώ δυσκολεύομαι τρομερά στην καθημερινότητα μου, παίρνω 300 μγ λεπονεξ. Να ο συνεχίσω; Θα δω διαφορά ποτέ;

Similar Threads

  1. leponex
    By txopit in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-11-2021, 21:17
  2. leponex
    By txopit in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 4
    Last Post: 24-08-2021, 19:05
  3. LEPONEX
    By kakos.lycos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 29-04-2020, 14:59
  4. LEPONEX
    By whitecandle in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 83
    Last Post: 07-12-2012, 03:18
  5. leponex 100
    By Blue1 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 26-08-2012, 18:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •