Με ελκύει σεξουαλικά η ξαδέρφη μου.. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 92
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    I ain't buying it

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by areti View Post
    ενταξει, δεν επρεπε να παραλειψω μερικα πραγματα στην αρχη εχεις δικιο, αλλα ειναι προσβλητικο να λετε οτι για να εισαι τρανς πρεπει σωνει κ ντε να το νιωθεις απο παιδι μεσα σου, μπορει να τρεχουν χιλια δυο στον ψυχισμο σου κ να το καταλαβεις πολυ μετα απο μερικες καταστασεις που θα προκυψουν. μη με πιστευετε αν θελετε, το θεμα το ιδιο εν γενει δε με απασχολει σε καθημερινη βαση αυτο ειναι αληθεια, αφου μια φορα το διμηνο βρισκομαι με την ξαδερφη μου ουτως η αλλως, αλλου ειδους διαταραχες δεν ξερω αν εχω, σιγουρα εχω καταθλιψη κ αγχωδη διαταραχη, αλλα σε οσους φιλους μου εχω πει για το θεμα οτι ειμαι τρανς το χουν παρει θετικα, μονο ενας με ρωτησε αυτο που μου ειπατε, οτι δηλαδη πρεπει να το νιωθεις απο παιδι, κ εγω του ειπα οχι, δεν ειναι παντα ετσι
    κι επειδη του ειπες εσυ, οτι δεν ειναι παντα ετσι, σημαινει οτι ισχυει;;
    η ταυτοτητα του φυλου , εχει δημιουργηθει ως τα 8. μπορει να μην εκδηλωθει καποιος ποτε, αλλα αν δεν του κανει το φυλο του, το ξερει απο παιδακι.
    αλλο η ομοφυλοφιλια. αυτην αν την καταπιεσεις, μπορει να την παραδεχτεις πολυ αργα. αλλα ΤΟ ΦΥΛΟ, το οτι δεν νοιωθεις να εισαι το φυλο που γεννηθηκες, το νοιωθεις απο παιδι ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.
    γι αυτο, και μιας καιε χεις και αγχωδεις διαταραχες που συναδουν με τις ιδεοληψιες, σου προτεινω για τελευταια φορα , να κανεις ψυχοθεραπεια για να δεις τι ακριβως σου συμβαινει, κια σε την ξαδερφη και τα σταυροκουνιαδια...

  3. #63
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι επειδη του ειπες εσυ, οτι δεν ειναι παντα ετσι, σημαινει οτι ισχυει;;
    η ταυτοτητα του φυλου , εχει δημιουργηθει ως τα 8. μπορει να μην εκδηλωθει καποιος ποτε, αλλα αν δεν του κανει το φυλο του, το ξερει απο παιδακι.
    αλλο η ομοφυλοφιλια. αυτην αν την καταπιεσεις, μπορει να την παραδεχτεις πολυ αργα. αλλα ΤΟ ΦΥΛΟ, το οτι δεν νοιωθεις να εισαι το φυλο που γεννηθηκες, το νοιωθεις απο παιδι ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.
    γι αυτο, και μιας καιε χεις και αγχωδεις διαταραχες που συναδουν με τις ιδεοληψιες, σου προτεινω για τελευταια φορα , να κανεις ψυχοθεραπεια για να δεις τι ακριβως σου συμβαινει, κια σε την ξαδερφη και τα σταυροκουνιαδια...
    Διαφωνώ με αυτό που λες, κ το έχω διασταυρωσει κ από αλλού ότι δεν ισχύει πάντα, μην κάνετε τους έξυπνους πριν ψαχτείτε

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by areti View Post
    Διαφωνώ με αυτό που λες, κ το έχω διασταυρωσει κ από αλλού ότι δεν ισχύει πάντα, μην κάνετε τους έξυπνους πριν ψαχτείτε
    ναι, εσυ πολυ ψαγμενος εισαι. 19 χρονων και δεν εχεις παει ουτε σε γιατρο, ουτε σε ψυχολογο, ενω ανακαλυψες οτι εισαι γυναικα, στα 18...
    πως το ανακαλυψες; σου ηρθε περιοδος;

  5. #65
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, εσυ πολυ ψαγμενος εισαι. 19 χρονων και δεν εχεις παει ουτε σε γιατρο, ουτε σε ψυχολογο, ενω ανακαλυψες οτι εισαι γυναικα, στα 18...
    πως το ανακαλυψες; σου ηρθε περιοδος;
    Έχω πάει γενικά σε γιατρό, κ σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by areti View Post
    Έχω πάει γενικά σε γιατρό, κ σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια
    κι εγω. σε οδοντιατρο.

  7. #67
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι εγω. σε οδοντιατρο.
    Κ ψυχολόγο, κ ψυχίατρο...

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by areti View Post
    Κ ψυχολόγο, κ ψυχίατρο...
    ποτε προλαβες; αφου πριν εναν χρονο αποφασισες οτι εισαι γυναικα.
    εσυ ειπες οτι δεν κανεις ψυχοθεραπεια.
    και τι σου ειπαν οι ψυχ;

  9. #69
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποτε προλαβες; αφου πριν εναν χρονο αποφασισες οτι εισαι γυναικα.
    εσυ ειπες οτι δεν κανεις ψυχοθεραπεια.
    και τι σου ειπαν οι ψυχ;
    Λοιπόν, την πρώτη φορά που το είπα μου είχε πει ότι ενδεχομένως το κάνω ως μέσο Άμυνας επειδή ως αγόρι είχα δύσκολη εφηβική ηλικία, το οποίο εγώ αρνήθηκα, με άλλους δύο που συναναστραφηκα (ψυχιατρους πάντα) δε σχολίασαν, όταν έκανα το come out σε φίλους το πήραν θετικά όπως είπα, κ άλλα τρανς κορίτσια που ξέρω συμφωνούν μαζί μου, ότι δηλαδή δεν ισχύει πάντα αυτό περί ταυτότητας φύλου που είπες, ότι δηλαδή οποτεδήποτε μπορείς να κάνεις come out στον εαυτό σου ή/και στους άλλους εφόσον νιώθεις πιο άνετα να εκφράζεσαι διαφορετικά, νιώθεις πιο μεγάλη αυτοπεποίθηση δηλαδή

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Remedy εκ μερους των οδοντιατρων σε ευχαριστουμε χαχα

    και αλλες λεξεις απο ψυχ..
    ψυχοκορη, ψυχοσαββατο, ψυχανεμίζομαι, ψυχοβαλτικό τρολλ..

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Remedy εκ μερους των οδοντιατρων σε ευχαριστουμε χαχα

    και αλλες λεξεις απο ψυχ..
    ψυχοκορη, ψυχοσαββατο, ψυχανεμίζομαι, ψυχοβαλτικό τρολλ..
    να στε καλα. αλλα βρειτε κατι για την ανατριχιλα ρε παιδια. τοσα χρονια ερευνας κι ακομα με τον τροχο;;;; επιτηδες το κανετε..

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by areti View Post
    Λοιπόν, την πρώτη φορά που το είπα μου είχε πει ότι ενδεχομένως το κάνω ως μέσο Άμυνας επειδή ως αγόρι είχα δύσκολη εφηβική ηλικία, το οποίο εγώ αρνήθηκα, με άλλους δύο που συναναστραφηκα (ψυχιατρους πάντα) δε σχολίασαν, όταν έκανα το come out σε φίλους το πήραν θετικά όπως είπα, κ άλλα τρανς κορίτσια που ξέρω συμφωνούν μαζί μου, ότι δηλαδή δεν ισχύει πάντα αυτό περί ταυτότητας φύλου που είπες, ότι δηλαδή οποτεδήποτε μπορείς να κάνεις come out στον εαυτό σου ή/και στους άλλους εφόσον νιώθεις πιο άνετα να εκφράζεσαι διαφορετικά, νιώθεις πιο μεγάλη αυτοπεποίθηση δηλαδή
    ΑΛΛΟ το ποτε θα κανεις come out (μπορει και ποτέ), κι ΑΛΛΟ το αν νοιωθεις οτι εισαι στο σωστο σωμα.
    αυτο το νοιωθεις απο παιδι. θα επιμεινω.
    δλδ, εσυ στην εφηβεια, γουσταρες κοριτσακια, ενοιωθες αντρακι και στα 18 ξαφνικα, ενοιωσες γυναικα;; δεν γινεται αυτο.
    κι τι θα πει "συναναστραφηκες ψυχιατρους"; καφε, πινατε; εκανες ψυχοθεραπεια, η δεν εκανες;

  13. #73
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΑΛΛΟ το ποτε θα κανεις come out (μπορει και ποτέ), κι ΑΛΛΟ το αν νοιωθεις οτι εισαι στο σωστο σωμα.
    αυτο το νοιωθεις απο παιδι. θα επιμεινω.
    δλδ, εσυ στην εφηβεια, γουσταρες κοριτσακια, ενοιωθες αντρακι και στα 18 ξαφνικα, ενοιωσες γυναικα;; δεν γινεται αυτο.
    κι τι θα πει "συναναστραφηκες ψυχιατρους"; εκανες ψυχοθεραπεια, η δεν εκανες;
    να σου πω, αντρακι δεν ενιωθα ποτε, απο παντα δε μ αρεσε αυτο το toxic masculinity, ωστοσο επρεπε να μιλησω με 2 φιλες μου περυσι τετοιον καιρο για να καταλαβω οτι νιωθω πιο ανετα σαν κοριτσι, γιατι ως αγορι ποτε δεν ειχα αυτοπεποιθηση, πλεον νιωθω καλυτερα στο σωμα μου, πιο χαρουμενη, πως να το πω. οσον αφορα το αν γουσταρα κοριτσια, επειδη σε ολους μου τους κυκλους οταν πηγαινα σχολειο (κ ακομα κ αυτοι που τους ελεγα φιλους μου) στιγματιζαν τους γκει, τρανς κλπ, ο "κολλητος" μου μ ελεγε τραβελι κλπ γι αυτο καταπιεζομουν ετσι, οταν εκοψα ολους αυτους τους κυκλους, κ απο πριν βεβαια, ειχα αρχισει να εχω καποιους ενδοιασμους ως προς το αν μου αρεσουν κ τα αγορια η οχι, ακομα εχω προτιμηση στα κοριτσια μεν αλλα ναι, ειμαι bi. εκανα ψυχοθεραπειες ναι, πολλες φορες

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by areti View Post
    να σου πω, αντρακι δεν ενιωθα ποτε, απο παντα δε μ αρεσε αυτο το toxic masculinity, ωστοσο επρεπε να μιλησω με 2 φιλες μου περυσι τετοιον καιρο για να καταλαβω οτι νιωθω πιο ανετα σαν κοριτσι, γιατι ως αγορι ποτε δεν ειχα αυτοπεποιθηση, πλεον νιωθω καλυτερα στο σωμα μου, πιο χαρουμενη, πως να το πω. οσον αφορα το αν γουσταρα κοριτσια, επειδη σε ολους μου τους κυκλους οταν πηγαινα σχολειο (κ ακομα κ αυτοι που τους ελεγα φιλους μου) στιγματιζαν τους γκει, τρανς κλπ, ο "κολλητος" μου μ ελεγε τραβελι κλπ γι αυτο καταπιεζομουν ετσι, οταν εκοψα ολους αυτους τους κυκλους, κ απο πριν βεβαια, ειχα αρχισει να εχω καποιους ενδοιασμους ως προς το αν μου αρεσουν κ τα αγορια η οχι, ακομα εχω προτιμηση στα κοριτσια μεν αλλα ναι, ειμαι bi. εκανα ψυχοθεραπειες ναι, πολλες φορες
    αλλο το τοξικ μασκιουλινιτι, κι αλλο να νοιωθεις γυναικα.
    αλλο να σουα ρεσουν οι ανδρες και απο το μπουλιγκ να μην θες να το εκφρασεις, κι αλλο να νοιωθεις γυναικα.
    αλλο να σου αρεσει το ανδρικο σωμα στον παρτενερ σου, κι αλλο να βλεπεις το πεος σου και να σκεφτεσαι "μα τι θελει αυτο εδω, εγω επρεπε να εχω αιδοιο"!!!
    αυτο, το σκεφτεσαι απο παιδακι. δεν το αποφασιζεις επειδη συζητησες με 2 φιλες σου στα 18..
    γιατι εκανες ψυχοθεραπειες σε χρονο παρατατικο; γιατι δεν τις συνεχιζεις; δεν βλεπω να εχεις λυμμενα τα προβληματα σου..

  15. #75
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αλλο το τοξικ μασκιουλινιτι, κι αλλο να νοιωθεις γυναικα.
    αλλο να σουα ρεσουν οι ανδρες και απο το μπουλιγκ να μην θες να το εκφρασεις, κι αλλο να νοιωθεις γυναικα.
    αλλο να σου αρεσει το ανδρικο σωμα στον παρτενερ σου, κι αλλο να βλεπεις το πεος σου και να σκεφτεσαι "μα τι θελει αυτο εδω, εγω επρεπε να εχω αιδοιο"!!!
    αυτο, το σκεφτεσαι απο παιδακι. δεν το αποφασιζεις επειδη συζητησες με 2 φιλες σου στα 18..
    γιατι εκανες ψυχοθεραπειες σε χρονο παρατατικο; γιατι δεν τις συνεχιζεις; δεν βλεπω να εχεις λυμμενα τα προβληματα σου..
    δε χρειαζεται να εχεις bottom dysphoria/να θες να κανεις εγχειρηση για να νιωθεις τρανς, κ οχι, παιδακι σκεφτομουν αλλα πραγματα, επειδη αυτα περι της ταυτοτητας οπως ειπα καταπιεζονταν μεσα μου. αυτες οι κουβεντες που εκανα με βοηθησαν πολυ, μεχρι σημερα βλεπω διαφορα στον ψυχισμο μου. εκανα λεω, γιατι με εκεινη που ειπα οτι δεν παω πλεον ειχα μερικες διαφωνιες, μετα πηγα σε δημοσιο κεντρο ψυχικης υγειας κ η θεραπευτρια ηταν φουλ βαριεστημενη, κ μετα ο επομενος δε μπορουσε να κλεισει ραντεβου μεχρι τον οκτωβριο. θα συνεχισω να ψαχνω, ναι

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Εχω ερωτευτει τη δευτερη ξαδερφη μου!
    By basketballnikos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 03-04-2019, 00:06
  2. Ειδύλιο με την μακρινή μου ξαδέρφη
    By Giorgos17 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 19-12-2016, 16:26
  3. Τι σας ξενερωνει?και τις σας ελκυει?
    By nick190813 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 60
    Last Post: 06-12-2016, 14:36
  4. Με ελκυει μια κοπελα..
    By ~Lucy~ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 04-07-2012, 16:39
  5. τι ελκύει μια γυναικα σε εναν αντρα?
    By kostas87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 176
    Last Post: 14-05-2012, 15:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •