Νιώθω αποστροφή προς τους άντρες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 108
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Οι φιλιες είναι από ένα βήμα που αποφάσισα να κάνω στη ζωή μου και στην εξέλιξη των σπουδών μου.
    Έχουν κύκλο και φιλους/φιλες αλλά δεν με καίει όσο παλιά να μου γνωρίσουν κάποιον
    Δηλαδή βλέπω ότι βγαίνουμε και μετραω σαν κοπέλα, ότι σε μια παρέα θα είμαι η πρώτη που θα κοιτάξουν πολλές φορές και ζω την επιβεβαίωση που δεν είχα μέχρι πριν κάποια χρόνια.
    Νιώθω επιτέλους καλά με τον εαυτό μου
    Επίσης έχω ξεπεράσει ( και με τη βοήθεια σας εδώ) τυχόν ανασφάλειες πως δεν θα με θέλουν αν μάθουν ότι είμαι άπειρη. Απλώς δεν το λέω σε κανέναν και τελείωσε εκεί. ΚΙ πλέον δεν με νοιάζει τόσο η γνώμη των αντρών. Αν κάποιος ξενερώσει ξέρω ότι θα βρεθεί εύκολα επόμενος αν θέλω εμπειρίες. Απλώς δεν θέλω αυτό το διάστημα, ίσως μόνο με το παιδί που ανέφερα παραπάνω να το προσπαθούσα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    26 είμαι
    Δεν έχω ολοκληρώσει, προκαταρκτικά έχω κάνει και δεν μου άρεσαν.
    Έλξη γενικά έχω νιώσει για κάποιους άντρες, αλλά αυτοί με τους οποίους έκανα κάτι δεν με ελκυαν και έκανα ο,τι έκανα με το ζόρι. Τα άσχημα συναισθήματα άρχισαν με κάποιον που με ζορισε λίγο παραπάνω ενώ καταλάβαινε ότι δεν ήθελα.
    Όχι, δεν μου άρεσε ποτέ γυναίκα.

    μήπως είσαι ασεξουαλ και δεν. το. γνωρίζεις? !!!
    με αυτόν που ήσουν δεν. σου άρεσε?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Οι φιλιες είναι από ένα βήμα που αποφάσισα να κάνω στη ζωή μου και στην εξέλιξη των σπουδών μου.
    Έχουν κύκλο και φιλους/φιλες αλλά δεν με καίει όσο παλιά να μου γνωρίσουν κάποιον
    Δηλαδή βλέπω ότι βγαίνουμε και μετραω σαν κοπέλα, ότι σε μια παρέα θα είμαι η πρώτη που θα κοιτάξουν πολλές φορές και ζω την επιβεβαίωση που δεν είχα μέχρι πριν κάποια χρόνια.
    Νιώθω επιτέλους καλά με τον εαυτό μου
    Επίσης έχω ξεπεράσει ( και με τη βοήθεια σας εδώ) τυχόν ανασφάλειες πως δεν θα με θέλουν αν μάθουν ότι είμαι άπειρη. Απλώς δεν το λέω σε κανέναν και τελείωσε εκεί. ΚΙ πλέον δεν με νοιάζει τόσο η γνώμη των αντρών. Αν κάποιος ξενερώσει ξέρω ότι θα βρεθεί εύκολα επόμενος αν θέλω εμπειρίες. Απλώς δεν θέλω αυτό το διάστημα, ίσως μόνο με το παιδί που ανέφερα παραπάνω να το προσπαθούσα

    και νομίζεις ότι δεν θα το. καταλάβουν ότι δεν έχεις εμπειρίες? με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι
    πολύ snoob είσαι και από συμπεριφορά δεν έχεις. και την καλύτερη

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    υπαρχει παντα η πιθανοτητα να εισαι απλα αλλη μια μισανδρη γυναικα.
    εαν αυτο σε ενοχλει θα πρεπει να πας σε καποιον ψυχολογο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και νομίζεις ότι δεν θα το. καταλάβουν ότι δεν έχεις εμπειρίες? με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι
    πολύ snoob είσαι και από συμπεριφορά δεν έχεις. και την καλύτερη
    Πραγματικά κάτι σαν αυτές μπορώ να της καταλάβω από χιλιόμετρα τι χαρακτήρα έχουν πολύ προβλέψιμες/ζητούν την επιβεβαίωση xdd

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Πραγματικά κάτι σαν αυτές μπορώ να της καταλάβω από χιλιόμετρα τι χαρακτήρα έχουν πολύ προβλέψιμες/ζητούν την επιβεβαίωση xdd
    στην κοπελα πεστα που πιστευει το αντιθετο
    ελεος με αυτη την παρθενια ,δεν ειναι κακο σε καποιους αρεσει

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    στην κοπελα πεστα που πιστευει το αντιθετο
    ελεος με αυτη την παρθενια ,δεν ειναι κακο σε καποιους αρεσει
    Βασικά δεν νοιάζει και τόσους. Σε κάποιους λειτουργεί διεγερτικά, σε άλλους αποτρεπτικά σε άλλους αδιάφορα. Αλλά αν γουστάρεις μια κοπέλα δεν θα έπρεπε να σε επηρεάσει αρνητικά. Το θεμα ειναι αν οντως θελει να κανει σεξ η αν νιωθει οτι πρεπει να κανει σεξ. Είναι ασχημο να εχεις φτασει 26 και να ψαχνεσαι ακομα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Οι φιλιες είναι από ένα βήμα που αποφάσισα να κάνω στη ζωή μου και στην εξέλιξη των σπουδών μου.
    Έχουν κύκλο και φιλους/φιλες αλλά δεν με καίει όσο παλιά να μου γνωρίσουν κάποιον
    Δηλαδή βλέπω ότι βγαίνουμε και μετραω σαν κοπέλα, ότι σε μια παρέα θα είμαι η πρώτη που θα κοιτάξουν πολλές φορές και ζω την επιβεβαίωση που δεν είχα μέχρι πριν κάποια χρόνια.
    Νιώθω επιτέλους καλά με τον εαυτό μου
    Επίσης έχω ξεπεράσει ( και με τη βοήθεια σας εδώ) τυχόν ανασφάλειες πως δεν θα με θέλουν αν μάθουν ότι είμαι άπειρη. Απλώς δεν το λέω σε κανέναν και τελείωσε εκεί. ΚΙ πλέον δεν με νοιάζει τόσο η γνώμη των αντρών. Αν κάποιος ξενερώσει ξέρω ότι θα βρεθεί εύκολα επόμενος αν θέλω εμπειρίες. Απλώς δεν θέλω αυτό το διάστημα, ίσως μόνο με το παιδί που ανέφερα παραπάνω να το προσπαθούσα
    γεια σου και παλι.
    εφοσον εχεις πλεον φιλιες με ατομα που σου αρεσουν και περνατε καλα χωρις να κανετε κατινοσυζητησεις, εφοσον δεν νοιωθεις πλεον τοσο συμπλεγματικα, εφοσον δεν νοιωθεις καποια αναγκη να εχεις αγορι, περα απο το οτι δεν ειχες ακομα την εμπειρια του σεξ, αλλα κι αυτο εντελως εγκεφαλικα, επειδη δεν το ε χεις κανει, οχι επειδη νοιωθεις αναγκη για σεξ, τοτε ποιο ειναι το προβλημα σου; διοτι δεν το εχω καταλαβει..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Μπορείς να νιώθεις οτιδήποτε θέλεις. Αυτό δε σου δίνει φυσικά το δικαίωμα να παίζεις με τα συναισθήματα των άλλων, ούτε να τους δίνεις ελπίδες ενώ ουσιαστικά δε θες τίποτε να κάνεις ή να προχωρήσεις μαζί τους. Η αποστροφή που αισθάνεσαι μπορεί να οφείλεται σε τραύμα ή τραύματα που είχες κατά τη διάρκεια της ζωής σου, σε υπολανθάνουσα μη ακόμη ξεκαθαρισμένη σεξουαλική προτίμηση, σε άλλους παράγοντες.

    Αν όμως, όπως έγραψες, αισθάνεσαι καλά με την εαυτή σου αυτή τη στιγμή, έτσι όπως είσαι, με φίλες και κύκλο γνωριμιών, και δεν έχεις διάθεση για σχέση με άνδρα, γιατί σε απασχολεί;

    Και ξέχασα να σου γράψω ότι οι φίλες που έχεις αυτή τη στιγμή, εφόσον μπορείς μαζί τους να "παίζεις" με την αποστροφή αυτή, σίγουρα δεν είναι βοηθητικές προς το να την ξεπεράσεις αν αυτό επιθυμείς. Δε σου λένε την αλήθεια για τη συμπεριφορά σου, την επιβραβεύουν και τη συνεχίζεις.
    #UnVioladorEnTuCamino

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Ίσως μεγάλωσες με πολύ ρομαντικά πρότυπα για τις ερωτικές σχέσεις και εν αγνοία σου να έχεις πολλές απαιτήσεις από τους αντρες. Επίσης ισως έχεις δαιμονοποίησει το σεξ.
    Το ότι θέλουν να κάνουν σεξ δεν είναι τόσο τραγικό. Καταλαβαίνω ότι σε ξενερώνει επειδή προτιμάς τον άντρα ρομαντικό με υπομονή και διακριτικότητα αλλα το ότι θέλουν γρήγορα σεξ δεν σημαίνει ότι θέλουν και να σε σκοτώσουν κιολας, για να σου προκαλεί τόσο μίσος. Τους αρέσεις και θέλουν να κάνουν κάτι μαζί σου. Και εάν κάποιος σου άρεσε και εσένα θα μπορούσες να το είχες κάνει και μετά να δεις πως θα εξελιχθεί. Μπορεί να ξεκινήσει μια σχέση αμοιβαιας αγάπης και σεβασμού μέσα από μια ξεπετα...μπορει όμως και οχι. Αλλα μη περιμένεις να κανεις γνωριμία και ο άλλος να σου λέει σ'αγαπώ...χωρις να σε ξέρει καλά καλα και να σου πουλάει φυκια και μεταξωτές κορδέλες.. γιατι και αυτό ύποπτο θα είναι.

    Επίσης το ότι τους αρέσεις μόνο για σεξ δεν σημαίνει ότι σε μείωνουν ή σε προσβάλλουν σαν γυναίκα. Αντιθέτως, την βρίσκουν μαζί σου και θέλουν να δοκιμάσουν. Το εάν ο άλλος δεν θέλει στη προκειμένη κάτι παραπάνω από σένα και δεν επιθυμεί να σε δει σοβαρά δεν έχει να κάνει με εσένα προσωπικά. Για να προσβληθεις....μπορει να οφείλεται σε αυτόν. Μπορεί να μην επιθυμεί σχέση σοβαρή αυτόν τον καιρό...μπορει να φοβάται να ξεκινήσει κάτι...μπορει να μη θέλει σχέση επειδή είναι η εποχή της ξεπετας, μπορεί να επηρεάζεται από τους φίλους του και να φέρεται σαν λιγούρι ή απλά μπορεί να μη σε γνωρίζει καλά για να ξέρει τι θέλει από σένα και να θέλει να σε μάθει μέσα από το σεξ για να δει πως θα εξελιχθεί.

    Άφησε τον εαυτό σου ελεύθερο, σταμάτα να νιώθεις μνησικακια και ρωτά τον εαυτό σου κάθε φορά, εάν ο τάδε σε απέρριψε όντως ή εάν εσύ ήσουν τελικα αυτή που δεν επιθυμούσε κάτι παραπάνω από οσους σε πλησίασαν...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γεια σου και παλι.
    εφοσον εχεις πλεον φιλιες με ατομα που σου αρεσουν και περνατε καλα χωρις να κανετε κατινοσυζητησεις, εφοσον δεν νοιωθεις πλεον τοσο συμπλεγματικα, εφοσον δεν νοιωθεις καποια αναγκη να εχεις αγορι, περα απο το οτι δεν ειχες ακομα την εμπειρια του σεξ, αλλα κι αυτο εντελως εγκεφαλικα, επειδη δεν το ε χεις κανει, οχι επειδη νοιωθεις αναγκη για σεξ, τοτε ποιο ειναι το προβλημα σου; διοτι δεν το εχω καταλαβει..
    Το πρόβλημα μου είναι ότι είμαι καχύποπτη με όλους και αν συμβεί να μου αρέσει κάποιος δεν θα το χαρώ γιατί πάντα θα έχω δεύτερες σκέψεις ότι μπορεί να θέλει μόνο σεξ από εμένα και να υποκρίνεται. Επίσης ανησύχησα στο ότι βγάζω τοξική συμπεριφορά σε άτομα που δεν ξέρω αν την αξίζουν (στους άλλους που την άξιζαν δεν με νοιάζει και δεν μετανιώνω για το πώς τους μίλησα). Για παράδειγμα το παιδί που μου αρέσει λίγο τώρα το ειρωνευομουν αρκετά σε κάποια φάση σε σημείο που κατάλαβα ότι στενοχωρήθηκε και με ρώτησε ευθέως τι γνώμη έχω γι αυτόν και τι τον θεωρώ. Εγώ ως τότε ήμουν 100% πεπεισμένη ότι είναι λιγουρι και δεν τον νοιάζει τι λέω.
    Και όταν βλέπω να αφήνονται και να ερωτεύονται χωρίς να ανησυχούν αναρωτιέμαι ότι εγώ δεν έχω αυτή την αθωότητα και πάντα θα σκέφτομαι καχύποπτα και πονηρά. Είμαι κάπως μπερδεμένη

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Merlot View Post
    Μπορείς να νιώθεις οτιδήποτε θέλεις. Αυτό δε σου δίνει φυσικά το δικαίωμα να παίζεις με τα συναισθήματα των άλλων, ούτε να τους δίνεις ελπίδες ενώ ουσιαστικά δε θες τίποτε να κάνεις ή να προχωρήσεις μαζί τους. Η αποστροφή που αισθάνεσαι μπορεί να οφείλεται σε τραύμα ή τραύματα που είχες κατά τη διάρκεια της ζωής σου, σε υπολανθάνουσα μη ακόμη ξεκαθαρισμένη σεξουαλική προτίμηση, σε άλλους παράγοντες.

    Αν όμως, όπως έγραψες, αισθάνεσαι καλά με την εαυτή σου αυτή τη στιγμή, έτσι όπως είσαι, με φίλες και κύκλο γνωριμιών, και δεν έχεις διάθεση για σχέση με άνδρα, γιατί σε απασχολεί;

    Και ξέχασα να σου γράψω ότι οι φίλες που έχεις αυτή τη στιγμή, εφόσον μπορείς μαζί τους να "παίζεις" με την αποστροφή αυτή, σίγουρα δεν είναι βοηθητικές προς το να την ξεπεράσεις αν αυτό επιθυμείς. Δε σου λένε την αλήθεια για τη συμπεριφορά σου, την επιβραβεύουν και τη συνεχίζεις.
    Με απασχολεί γιατί δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικά όσα αισθάνομαι. Δηλαδή έχω πειστεί στα 26 μου ότι οι σχέσεις είναι αναλώσιμες και ότι δεν μπορώ να έχω σε κανέναν εμπιστοσύνη και θα κοιτάω μόνο εγώ να παίρνω ότι θέλω από τον καθένα. Και αυτό είναι unpopular opinion, δεν ξέρω πως να το πω. Μόνο στις νέες μου παρέες έχω πει αυτή μου την αποψη και την έχουν αποδεχθει

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Βασικά δεν νοιάζει και τόσους. Σε κάποιους λειτουργεί διεγερτικά, σε άλλους αποτρεπτικά σε άλλους αδιάφορα. Αλλά αν γουστάρεις μια κοπέλα δεν θα έπρεπε να σε επηρεάσει αρνητικά. Το θεμα ειναι αν οντως θελει να κανει σεξ η αν νιωθει οτι πρεπει να κανει σεξ. Είναι ασχημο να εχεις φτασει 26 και να ψαχνεσαι ακομα.
    Κι αυτό με προβληματίζει, ότι δεν ξέρω αν θέλω. Μάλλον κλίνω στο δεν θέλω...
    Ή θα ήθελα αλλά μονο αν ένιωθα κάτι για κάποιον
    Γενικά το να δω έναν ωραίο και να τον θέλω σεξουαλικά δεν μου έχει συμβεί ποτέ, ακόμα και όταν το προσπάθησα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Ίσως μεγάλωσες με πολύ ρομαντικά πρότυπα για τις ερωτικές σχέσεις και εν αγνοία σου να έχεις πολλές απαιτήσεις από τους αντρες. Επίσης ισως έχεις δαιμονοποίησει το σεξ.
    Το ότι θέλουν να κάνουν σεξ δεν είναι τόσο τραγικό. Καταλαβαίνω ότι σε ξενερώνει επειδή προτιμάς τον άντρα ρομαντικό με υπομονή και διακριτικότητα αλλα το ότι θέλουν γρήγορα σεξ δεν σημαίνει ότι θέλουν και να σε σκοτώσουν κιολας, για να σου προκαλεί τόσο μίσος. Τους αρέσεις και θέλουν να κάνουν κάτι μαζί σου. Και εάν κάποιος σου άρεσε και εσένα θα μπορούσες να το είχες κάνει και μετά να δεις πως θα εξελιχθεί. Μπορεί να ξεκινήσει μια σχέση αμοιβαιας αγάπης και σεβασμού μέσα από μια ξεπετα...μπορει όμως και οχι. Αλλα μη περιμένεις να κανεις γνωριμία και ο άλλος να σου λέει σ'αγαπώ...χωρις να σε ξέρει καλά καλα και να σου πουλάει φυκια και μεταξωτές κορδέλες.. γιατι και αυτό ύποπτο θα είναι.

    Επίσης το ότι τους αρέσεις μόνο για σεξ δεν σημαίνει ότι σε μείωνουν ή σε προσβάλλουν σαν γυναίκα. Αντιθέτως, την βρίσκουν μαζί σου και θέλουν να δοκιμάσουν. Το εάν ο άλλος δεν θέλει στη προκειμένη κάτι παραπάνω από σένα και δεν επιθυμεί να σε δει σοβαρά δεν έχει να κάνει με εσένα προσωπικά. Για να προσβληθεις....μπορει να οφείλεται σε αυτόν. Μπορεί να μην επιθυμεί σχέση σοβαρή αυτόν τον καιρό...μπορει να φοβάται να ξεκινήσει κάτι...μπορει να μη θέλει σχέση επειδή είναι η εποχή της ξεπετας, μπορεί να επηρεάζεται από τους φίλους του και να φέρεται σαν λιγούρι ή απλά μπορεί να μη σε γνωρίζει καλά για να ξέρει τι θέλει από σένα και να θέλει να σε μάθει μέσα από το σεξ για να δει πως θα εξελιχθεί.

    Άφησε τον εαυτό σου ελεύθερο, σταμάτα να νιώθεις μνησικακια και ρωτά τον εαυτό σου κάθε φορά, εάν ο τάδε σε απέρριψε όντως ή εάν εσύ ήσουν τελικα αυτή που δεν επιθυμούσε κάτι παραπάνω από οσους σε πλησίασαν...
    Κοίτα τώρα το βλέπω πιο χαλαρά, ότι θα έκανα και σεξ εκτός σχέσης αλλά ΜΟΝΟ αν το ήθελα και αν έβλεπα ουσιαστικό ενδιαφέρον από τον άλλον, όχι απαραίτητα να έχουμε πει ότι έχουμε δέσμευση.
    Το να προσπαθεί κάποιος που δεν με τρελαίνει, να με χειριστεί ώστε να του κάτσω χωρίς μάλιστα να μου προσφέρει το παραμικρό, όχι, δεν το θέλω. Με αηδιάζει.
    Και αυτό που λες με την απόρριψη το σκέφτηκα καλά τελευταία και κατέληξα στο ότι εγώ κυρίως δεν τους ήθελα και μάλιστα όταν ήμουν με αυτόν που με ήθελε για σχέση τους έστειλα μήνυμα να τους πω ότι εγώ δεν τους ήθελα πραγματικά και τους κοπανησα και τα μειονεκτήματα τους.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και νομίζεις ότι δεν θα το. καταλάβουν ότι δεν έχεις εμπειρίες? με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι
    πολύ snoob είσαι και από συμπεριφορά δεν έχεις. και την καλύτερη
    Ακόμα και να το καταλάβουν δεν με νοιάζει πλέον και αν δεν τους αρέσει επίσης δεν με νοιάζει, λες κι εκείνοι το κάνουν τέλεια. Από τα προκαταρκτικά υποπτευομουν ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται αλλά πίστευα ότι επειδή δεν έχω εμπειριες δεν μπορώ να κρίνω. Αλλά η σύγκριση με τον τελευταίο και από κουβέντες με φίλες κατάλαβα ότι όντως δεεν
    Άντρας που σε κρίνει από το τι έχεις κάνει και τι όχι δεν με ενδιαφέρει...

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 20-05-2021, 19:11
  2. Replies: 432
    Last Post: 12-09-2016, 17:48
  3. Προς όλους τους χρήστες του forum που νιώθουν μόνοι τους
    By Apos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 92
    Last Post: 15-01-2016, 21:56
  4. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 20:56
  5. Προς άντρες
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 02-01-2008, 12:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •